Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Havárie vody ochromila dopravu v Praze (AKTUALIZOVÁNO)

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 3. 2. 2012 • 06:51
20
Havárie vody vyřadila dnes z provozu jednu z pražských dopravních tepen, Jižní spojku, a značně tak od rána zkomplikovala provoz v hlavním městě.

Aktualizováno 3. 2. 2012 13:24

Policie Jižní spojku ve směru na Štěrboholy na několik hodin uzavřela, před 12:30 byl otevřen levý jízdní pruh. Podle policejní mluvčí Jany Rösslerové uvolněným pruhem zatím s opatrností projíždějí autobusy MHD. Část dopravy je stále odkláněna. Kolem 14:00 by mohl být zprovozněn další pruh. V opačném směru provoz omezen nebyl.

Voda na uvedeném místě praskla už ve čtvrtek večer a začala vytékat na silnici, kde vzhledem k panujícímu počasí začala hned namrzat. Havárii se do rána nepodařilo odstranit. V noci se sice jedním pruhem začalo jezdit, ráno před 07:00 se ale policie vzhledem k přetrvávajícímu nebezpečí rozhodla Jižní spojku ve směru na Štěrboholy uzavřít.

Na několika místech se celé dopoledne tvořily kolony. Technická správa komunikací (TSK) se snaží od rána ledovou vrstvu odstranit. Podle mluvčího TSK Tomáše Mrázka voda z prasklého potrubí ještě ráno vytékala na vozovku, podle policie byla zastavena kolem 08:15. TSK na místo poslala vozy, které led solí. Těžká technika pak ledovou vrstvu odhrnuje.

Celé dopoledne se tvořily kolony a provoz stál ve Zlíchovském tunelu, v Dobříšské ulici, u Barrandovského mostu a ve Strakonické ulici ve směru na tento most. Doprava vázne ve Strahovském a Zlíchovském tunelu i v tunelu Mrázovka. "V těchto tunelech je korigována doprava za pomoci technických zařízení a provoz je zde omezen na deset procent běžné průjezdnosti těchto komunikací," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. V opačném směru byl provoz bez problémů.

Havárie vodovodního řadu o průměru 120 cm se stala ve čtvrtek před půl sedmou večer na křižovatce ulic Vrbova a Mikuleckého v Praze 4. Příčinou havárie nebyl podle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřeje Pokorného mráz. Oprava vodovodu nemá vliv na odběratele, dokončena by mohla být během odpoledne, dodal Pokorný.

PVK v současnosti registruje v Praze další dvě havárie, kvůli kterým neteče v okolí voda. Jedna z nich nastala už ráno v Praze 10, a to v ulici Průběžná. Podle Hulana je sice automobilová doprava v tomto místě vedena po tramvajových kolejích, intenzita dopravy je tam ale nízká.

Kvůli situaci také zasedl krizový štáb hlavního města. Praha pro nadcházející víkend ustavila pracovní skupinu, která má řešit problémy v dopravě související s mrazivým počasím. Jsou v ní zástupci magistrátu, policie, TSK, PVK a dopravního podniku.

Související články

Avatar - Ronault.
4. 2. 2012 22:50
Re: Kalamita
Asi si tě budu muset přeškatulkovat jinam ;-) a to jsem ti tolik fandil ;-)
4. 2. 2012 15:56
Re: Kalamita
Koukám, že se stačíš ztrapnit sám i bez mé pomoci :-)
Avatar - Ronault.
3. 2. 2012 22:48
Re: Kalamita
Trochu mi to připomíná situaci, když před cca rokem a půl v Brně prasklo vodovodní potrubí u výstaviště... asi 10 minut před tím než jsem přijel k ucpanému místu... asi hodinu a půl jsem poslouchal v radiužurnále, že v Brně je ucpaná ulice výstavní pro prasklé potrubí a doporučují řidičům se tomuto místu vyhnout... >:D No jo, dopravní zpravodajství často příjde v době, když už člověk v ohlašované zácpě stojí >:D
Avatar - Pekelná Micinka
3. 2. 2012 22:29
Re: Kalamita
>:D
Avatar - Ronault.
3. 2. 2012 19:58
Re: Kalamita
Takže jsi teda taky z Moravy, jo? >:D
Články odjinud