Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai je v současnosti lídrem na trhu čisté mobility

Prezentace klienta 20. 5. 2019 • 08:31

Pokud jste nadšenec do alternativních pohonů a sháníte nový vůz, pak vás jistě zaujme nabídka značky Hyundai, která v současnosti disponuje nejširší paletou elektrifikovaných modelů na evropském trhu. Vybírat můžete z vozů s mild-hybridní technologií, hybridů a plug-in hybridů, elektromobilů či automobilů poháněných vodíkovým palivovým článkem.

Kdybychom to vzali pěkně popořadě a začali u nabídky vozu s technologií mild-hybrid (MHEV), najdeme zde komfortní rodinné SUV Hyundai Tucson, které se vyrábí v Nošovicích u Frýdku-Místku a využívá částečně hybridní pohon s napětím 48 V. Vůz je nově možné objednat také ve sportovní verzi N Line, což je stupeň výbavy zahrnující vnější a vnitřní designové prvky v pojetí N, které můžeme vidět u ostatních vysokovýkonných modelů značky Hyundai. To už je celkem odzbrojující kombinace, co říkáte?

V případě zájmu o hybridy a elektromobily tady máme průkopnickou modelovou řadu IONIQ, která jako první na světě nabídla v jedné karosářské variantě možnost výběru všech tří důležitých elektrifikovaných pohonů – IONIQ Hybrid, IONIQ Plug-in Hybrid a IONIQ Electric.

Vozy modelové řady IONIQ vynikají nebývalou vnitřní prostorností, komfortním podvozkem, bohatou výbavou, dlouhým dojezdem, nízkými provozními náklady i efektním tvarem karoserie s nízkým odporem.

Z elektromobilů pak ještě nesmíme zapomenout na kompaktní SUV Hyundai KONA Electric, které se pyšní tituly „Elektromobil roku“ 2018 a „Zelené auto roku 2018“ a je zákazníky oceňováno kromě atraktivního designu také za mimořádně dlouhý dojezd 449 kilometrů (dle metodiky WLTP). Oblíbené kompaktní SUV bylo již představeno také v hybridní variantě.

A to nejlepší na konec – Hyundai NEXO – první sériově vyráběný vůz s pohonem na vodíkový palivový článek (FCEV), jehož jedinou odpadní látkou je voda. Kromě toho je NEXO výjimečné také tím, že v roce 2018 obdrželo jako první elektromobil na vodík maximální hodnocení bezpečnosti v nárazových testech Euro NCAP.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku