Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kolik platíte za povinné ručení? Pravděpodobně víc, než musíte

Prezentace klienta 1. 4. 2019 • 17:02

Během minulého roku narostla cena povinného ručení průměrně o 3,4 % a v zdražování se bude s největší pravděpodobností pokračovat. Přibývá nehod, přičemž auta a škody na nich jsou dražší a dražší. Pojišťovny za aktuálních podmínek nejsou schopné tyto výdaje pokrýt. Logicky tudíž přistupují ke změnám, mezi které patří i zvyšování cen. Nechcete platit víc, než musíte? Najděte si nejlepší povinné ručení na trhu pomocí online srovnání.

Čeští řidiči se bohužel stále dostatečně nevyznají v nabídkách pojišťoven. Přitom se již na internetu najde kvalitní srovnání povinného ručení, které lze vyplnit během pár minut. U výsledků se pak řidiči často nestačí divit. Za špatné či zastaralé pojištění vyhodí ročně i několik tisíc korun. Jak jste na tom vy? Máte předražené povinné ručení?

Jak probíhá změna povinného ručení?

1) Nejdříve vyplníte údaje o sobě a svém vozidle. Pojišťovny při výpočtu výše povinného ručení totiž přihlíží k mnoha faktorům. Mezi ty nejvýznamnější patří třeba výkon, hmotnost a stáří vozidla. Svou roli však hraje také váš věk či počet nehod v okolí trvalého bydliště.

2) Kalkulačka vypočítá nabídky pojišťoven a automaticky započítá i všechny aktuální slevy a výhodné akce. U produktů si můžete prohlédnout dodatečná připojištění či rozsah asistenčních služeb. V rámci nich by neměl chybět zásah asistenčního vozidla a případné odtažení porouchaného vozu. Pokud s autem často vyjíždíte na delší cesty, zvažte, zda se vám nevyplatí lepší balíček zahrnující například zapůjčení náhradního vozidla či ubytování v místě nehody. 

3) Jakmile si vyberete nejlepší povinné ručení, budete muset zadat veškeré informace vyžadované konkrétní pojišťovnou. K tomu je nejlepší připravit si k ruce velký technický průkaz. Po potvrzení správnosti zadaných údajů následuje odsouhlasení pojistných a smluvních podmínek.

4) Na e-mail následně obratem dostanete potvrzení objednávky, smlouvu v elektronické podobě a údaje pro zaplacení pojistného. Nesmí chybět dočasný doklad o povinném ručení, bez něj byste totiž nemohli okamžitě s vozem znovu vyjet. Zelená karta s elektronickým podpisem zastoupí zatím tu fyzickou.

5) Nejpozději do 3 pracovních dnů obdržíte poštou také doklad o pojištění platný 2 měsíce. Roční zelenou kartu dostanete po zaplacení pojistného v daném termínu.

Na pojistném ušetříte až 70 %

Jako odměnu za ušetřený čas úředníků při sjednání povinného ručení online poskytuje většina pojišťoven významnou slevu. S očekávaným růstem cen pojistného je navíc nyní ideální čas porozhlédnout se po lepších a levnějších nabídkách. Proto neváhejte a najděte si nejlepší povinné ručení již dnes. Online srovnání nic nestojí a navíc ušetříte čas i peníze.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku