Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konec pro automobilové hackery? Harman tvrdí, že zná řešení

David Bureš David Bureš 23. 8. 2016
19
Automobilům stále více hrozí, že je napadne hacker a ovládne je. Firma Harman tvrdí, že její systém je prakticky neproniknutelný.

S blížícím se nástupem autonomních vozidel se výrobci musejí stále více zabývat i se souvisejícím velkým potenciálním nebezpečím – jejich „hacknutím“ a ovládnutím cizí osobou. Hackeři stále častěji dokazují, že tato hrozba existuje, a proto se na ni automobilky více a více zaměřují.

Na ochranu před hackerskými útoky se nově zaměřil i Harman International Industries, firma zabývající se multimediálními systémy aut, která mimo jiné rovněž vlastní výrobce hudebních systémů Harman/Kardon. Z toho důvodu dokonce koupila izraelskou společnost TowerSec která se automobilové kybernetické bezpečnosti již věnuje. Podle Harmanu se 60 % klientů bojí hrozby hackerského útoku.

Výsledkem prací Harmanu v této oblasti je zatím tzv. struktura 5+1, v rámci níž multimediální systém auta chrání několik bezpečnostních vrstev. Společnost samozřejmě neuvádí detaily ochrany, pouze tvrdí, že funkce vozidla jsou v takovém případě izolovány od ostatních funkcí ovládaných multimediálním systémem. To znamená, že tato struktura třeba zamezí spojení mezi přehrávačem na CD a brzdovým systémem.

Součástí systému je rovněž funkce tzv. karantény, jejíž úkolem je oddělit stažené aplikace z jádra systému. Jestliže se tak zjistí, že stažená aplikace je pro automobil škodlivá, lze ji snadno odstranit.

TowerSec pak dodala systém zamezující upravit řídicí jednotku motoru skrze multimediální systém nebo ochranu před nechtěnou nebo potenciálně škodlivou bezdrátovou komunikací.

Harman úrovni bezpečnosti opravdu věří a tvrdí, že jeho řešení je prakticky neproniknutelné, co se týče kritických funkcí schraňujících osobní data. Snad toto prohlášení nebude jen výzva pro "šikovné" programátory, aby se do systému Harmanu přece jen pokusili nějakým způsobem dostat.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Nepodileli se
Sky for everybody
| 25. 8. 2016
díky za odkazy. Na pražskou výstavu chodím každý rok :-) Naposledy mě nejvíc zaujal Kudos.
Avatar - Hammunasakra
Nepodileli se
Hammunasakra
| 25. 8. 2016
Přiznávám že v roce 76 sem eště neposlouchal :-)

Ale to bys mohl znát českou legendu [odkaz] = velkej fanda [odkaz] :yes: :yes:

No MBL se ti líbilo /teď mi to tykání nějak nejde :-) / a věřim že German Physik nebo něco podobnýho by tě minimálně zaujalo = mě doslova dostalo [odkaz] a s lampama hraje jak z praku [odkaz]

Tak jestli tě zajímá i čtení o výstavách a co je novýho [odkaz] je tam samozřejmě i každoroční Mnichov a poslední 2 roky pořádáme AUDIO VIDEO SHOW PRAHA = příští rok pátek 31.3 a sobota 1.4. 2017 [odkaz] ;-)
Nepodileli se
Sky for everybody
| 25. 8. 2016
Bylo období, kdy jsem jezdil po výstavách po celé Evropě, dokonce jsem si služební cesty plánoval podle termínů výstav :-) Troufnu si říct, že jsem toho slyšel a viděl opravdu dost... jenže... pokud pracuješ v oboru, tak jistě víš, že rozhodující pro poslech je i věk posluchače... A když já začal poslouchat lampy v roce 76, kdy jsem si pořídil svou první sestavu. A součástí té sestavy byly i reprosoustavy ELAC... od té doby jsou to jediné reprosoustavy, které při upgrade kupuji. Je to trochu i psychologická záležitost...
Vyzkoušel jsem toho hodně, všechny ty digitální zesilovače, receivery, CD, SACD, ale vždy se vrátím ke stereu, gramofonu, lampám a Elacu, protože je to "ten můj zvuk"
Konec konců... mrkni na ceny starých přístrojů...začíná to být business, protože my starci hledáme/chceme zpět zvuk našeho mládí >:D >:D
Nepodileli se
jam2015
| 25. 8. 2016
Mne by úplne stačilo, keby automobilky konečne začali montovať/ponúkať signálový kábel do kufra. Nemuseli by sme krvopotne rozoberať palubovku a parádnu muzičku by sme si urobili sami! ;-)
Avatar - Hammunasakra
Nepodileli se
Hammunasakra
| 25. 8. 2016
To nejsou experimenty. Přiznám že skoro netušim co myslíš tim: "za určitých podmínek"?

Nic proti klasický koncepci a takovej malej trojuhelník a monitory typu [odkaz] to je za relativně málo peněz neskutečnej nářez

Nástroje a prostor sou právě u omnipolárních repro výrazně lepší. Klasickej repro má přes neskutečný zlepšení v poslednim desetiletí prostě svý vyzařovací limity který prostě nejdou obejít.

Tesla třeba ta poslední verze 100D něco do sebe určitě má :yes: :-)

Jestli si nějaký kvalitnější omni repro neslyšel rozhodně to naprav = i když vlastně slyšel = MBL :yes: :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku