Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Které automobilky mají nejvěrnější zákazníky? Tomuto žebříčku vládne jedna země

Jan Zajíc Jan Zajíc 19. 7. 2019 • 17:52
9
1
Zobrazit náhledy (9)
Lexus Mercedes-Benz Subaru Toyota

Každá automobilka by chtěla mít zákazníky, kteří nekupují vozy jiných značek.

Touží po klientech, kteří jsou věrní a kteří se opakovaně vracejí. Víte ale, která automobilka se může pochlubit nejvíce loajálními zákazníky?

Minimálně ve Spojených státech amerických má podle studie organizace J.D.Power (ta zkoumala, kolik lidí se k automobilce vrátilo pro další vůz) nejvěrnější zákazníky Subaru, k němuž se vrací 61,5 procent zákazníků. Subaru letos na první příčce vystřídalo loňského šampiona Toyotu.

Toyota je v aktuálním žebříčku druhá s 59,5 % věrných zákazníků. Pokud zůstaneme mezi "mainstreamovými značkami", najdeme na třetí příčce další japonskou automobilku: Hondu.

Následují značky RAM, Ford, Kia, Chevrolet, Nissan, Hyundai, Jeep, Volkswagen, Mazda, GMC, Mitsubishi, Buick, Dodge, Fiat, Chrysler a Smart. Detailnější informace najdete v grafech v galerii.

Organizace J.D.Power se však zaměřila také na prémiový segment. Tomu vládne Lexus, k němuž se vrátilo 47,6 procent klientů. Následují Mercedes-Benz, Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Audi, Land Rover, Maserati, Acura, Lincoln, Cadillac, Volvo, Infiniti a poslední je Jaguar, u něhož si další vůz koupilo jen 20,6 procent zákazníků.

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
21. 7. 2019 22:15
...
Fakt si myslite, ze to je nahoda ? :)
Len to je tazko vysvetlit v tychto koncinach.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku