Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Letní Kryštof je tady

Ondřej Láník Ondřej Láník 18. 7. 2005
39
Proti původně plánovanému termínu posunula Policie další pokračování dopravně-bezpečnostní akce Kryštof na tento týden. Na silnicích tak bude opět více policistů než obvykle, ostře sledováno bude dodržování povolené rychlosti a technický stav vozidel.

Proti původně plánovanému termínu posunula Policie další pokračování dopravně-bezpečnostní akce Kryštof na tento týden. Na silnicích tak bude opět více policistů než obvykle, ostře sledováno bude dodržování povolené rychlosti a technický stav vozidel.

Posun termínu této preventivní akce přišel podle idnes.cz jako reakce na zveřejnění harmonogramu dopravně-bezpečnostních akcí na počátku letošního roku. Podle policejní mluvčí Blanky Kosinové bude největší pozornost soustředěna na dálniční provoz.

Minulý týden provedl inspekční cestu po našich dálnicích ministr dopravy Šimonovský, o stav na silnicích se zajímal také ministr vnitra Bublan. Ten vidí možnost zlepšení práce Policie na přetížených dálnicích ve zřízení samostatné dálniční policie. "Je to jedno z řešení, které zvažuji. Nechal jsem se přitom inspirovat příkladem ze sousedního Německa, kde dálniční policie funguje," řekl v pátek Právu Bublan.

Vaše aktuální zkušenosti s letním Kryštofem Plus (tak jej ministr Bublan označuje) uvítáme v diskuzi pod článkem.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

AUTO JAKO CHRÁM
GTI
| 18. 7. 2005
Jsme jednou nohou v demokracii, oběma nohama v EU, ale vyznáváme tu podivnou zásadu - auto má být starší než řidič. Kdo někdy řídil Skoda 105/120 (vytuněnou/nevytuněnou) ví, že udržet ji v přímém směru je těžší než na dálnici přístát Airbusem... Vedle toho samozřejmě jezdí celej národ - a ti, co jim je kolem 25ti, tak ti jsou v menšině. Přitom v té době má člověk rychlé reakce... jenže zase zpravidla nemá zkušenost. No, a jestli jezdíme po silnicích nebo po oraništi... to ať zhodnotí každý sám. Takže bez omezené rychlosti se neobejdeme. Chce to přejít na princip - jedeš po dálnici přes 140? Jedeš po "státní" více než 100? Jsi za blba. A je jedno, jestli je to z kopce, do kopce nebo do márnice. Chce to tedy ovšem změnit i pojetí jízdy - takže, akcentujme luxus (když nám ukradli rychlost) - investujme do airbagů, zpříjemněme si tu "pomalou" jízdu klimačkou, superhudbou, vyhřejvanejma sedadlama, tempomatem, navigací... prostě chce to jiný styl. No a motor, tak ten už nebudeme potřebovat na lítání, tak postačí něco slabšího. Co?