Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lincoln Zephyr končí, příchází Lincoln MKZ

Libor Zezulka Libor Zezulka 9. 2. 2006 • 10:11
4
115
V Detroitu Lincoln oznámil přechod na písmenné názvy nových modelů. Sedan Zephyr si měl jméno zachovat, ale nakonec se v modelovém roce 2007 představí jako Lincoln MKZ.

Na autoshow v Detroitu Lincoln ukázal crossover MKX (nástupce modelu Aviator), na kterém demonstroval novou strategii pojmenování modelů. Krátké „kódové“ označení zvolil Lincoln proto, aby zlepšil image svých vozů a podpořil dojem exkluzivního zboží. Ruku v ruce s novými názvy kráčí filosofie designu kladoucí důraz na dynamičtější tvary ale se zachováním typické americké robustnosti.

Lincoln původně potvrdil nový název pouze pro detroitský crossover a například u sedanu Zephyr tvrdil, že si jméno ponechá. Nakonec marketingoví pracovníci luxusní značky amerického Fordu změnili názor a do modelového roku 2007 vyslali Zephyr s označením MKZ. Nové příjmení ovšem není jedinou změnou, někdejší Zephyr má upravenou přední část, silnější motor a pohon všech kol.

Zážehový šestiválec 3.5 litru poskytuje výkon 183 kW, který může skrze šestistupňový automat konečně proudit na všechna čtyři kola. Až doposud se Lincoln Zephyr stojící na platformě shodné s Mazdou6, Mercury Milan nebo Fordem Fusion prodával pouze s pohonem přední nápravy. Inteligentní systém 4x4 rozděluje točivý moment podle potřeby mezi přední a zadní nápravu a pravou a levou stranu.

Uvnitř jsou přítomny luxusní materiály jako kůže, chrom, hliník a dřevo, výbava obsahuje například čelní a boční airbagy, ABS s EBD, dvouzónovou klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla, elektrickou výbavu, bezklíčový vstup, audiosystém s MP3 přehrávačem a další.

Témata
9. 2. 2006 22:23
Re: ZELENEJ ZÁKAL
Jo, správně, nebuď sprostej :-) ;-)
9. 2. 2006 22:19
Re: ZELENEJ ZÁKAL
>:D
9. 2. 2006 22:10
Re: ZELENEJ ZÁKAL
Poušť si šetřím na Marrakesche :-) a Dobrou vodu na tebe, aby až vyjede jsme tě dokázali vzkřísit ;-)
9. 2. 2006 21:55
Re: ZELENEJ ZÁKAL
S tím problém nemám ;-) Zadky... to je moje :-) :yes:
9. 2. 2006 21:49
ZELENEJ ZÁKAL
dělaj ambulantně, tak si to, brácho, do rána zařiď. Tenhle Lincoln MKZ je dokonalej americkej střihoun začátku tohoto století. Nemám rád podbízivost ostrovních či poloostrovních výrobců, co mě přesvědčujou, že mám špatnej vkus, když slintám za bavorskou pětkou. A naopak cením tu "drzost" dělat si auta pro 300 milionů šoférů posvém. Tohle auto je krásný ze všech stran. Pokud někomu nesedí zadek, tak je to proto, že ta fotka zkresluje na svislou osu. Kdyby to takhle bylo, tak by to byl parádní teréňáček... Vnitřek je vnitřkem moderní ameriky. Tohle nejsou auta, v kterejch prioritně každej každýho stíhá na semaforech, v těchto autech se žije úplně jinak než tady. A tomu odpovídá styl vnitřku... tohle není o Porschi, tohle je o Americe... o obrovskejch dálkách... o obývacím pokoji uvnitř auta... je to jinej svět. BRAVO LINCOLN :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku