Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Matt LeBlanc se Top Gearu nebojí. Chce pokračovat i navzdory nízké sledovanosti

Jan Mička Jan Mička 12. 8. 2016
13
Třiadvacátá série Top Gearu byl z hlediska sledovanosti propadák. Matt LeBlanc, jeden z hlavních představitelů, se však budoucnosti nebojí.

Rozhodně nebudu sám, komu třiadvacátá série Top Gearu nepřipadal úplně OK. Na jedné straně jsme viděli snahu většiny moderátorů připravit kvalitní program, na straně druhé ale všechno kazil neuvěřitelně protivný Chris Evans, který sice o autech něco ví, před kamerou je ale nesnesitelný. Jak to nakonec skončilo, už jistě všichni dávno víte – Evans program opustil, vzdal hold pořadu jako takovému a popřál zbytku osazenstva mnoho zdaru, slova mířená LeBlancovi ale možná nebyla až tak upřímná. Na place to totiž mezi nimi docela vřelo a místy bylo cítit, že Evans popularitu kolegy moc neunáší.

Jenže co bude dál? Další série by se měla začít natáčet už v září a BBC zatím oficiálně nezveřejnilo, zda Evansovo místo nahradí někým úplně novým, nebo prostě zůstane neobsazeno a lídrem show se stane Matt LeBlanc. Dávalo by to ostatně smysl – je seriózní, moc nevtipkuje, ale když už, tak se zasmějete, a na auta nahlíží trochu jiným pohledem, než tomu bylo doposud. Chris Harris a Rory Reid jsou pořádně sehraná dvojka petrolheadů, která by si vedle uvádění pořadu Extra Gear (vysílal se po skončení každé epizody) také zasloužila více prostoru, a úplně vedle není Eddie Jordan. Působí, že má natáčení na háku, ale naopak má všechno velmi dobře srovnané. No Sabine Schmitz je prostě… Sabine Schmitz. Na tu jsem si názor v podsatě neutvořil.

V tuto chvíli by pro nás mělo být nejdůležitější, že chce Matt LeBlanc v pořadu pokračovat, a pokud nejsou zprávy o podzimním natáčení pouhé bludy a BBC ve skutečnosti další sérii neplánuje, nemá mu televize proč nevyhovět. Ostatně už dříve herec řekl, že bude pokračovat, pouze pokud Evans skončí, a tak se také stalo. Ani Evans nakonec neskrýval názor, že Top Gear a LeBlanc jsou pro sebe jako stvoření.

Otázkou zůstává, jak chce tým moderátorů a producentů pozvednout sledovanost nové řady. S tou minulou to šlo totiž od desíti k pěti a poslední díly byly nejméně sledované v celé historii „nového“ Top Gearu (poslední epizodu sledovalo jenom 1,9 milionu diváků). Náladu zřejmě protagonistům nezvedá ani fakt, že už na podzim spustí Amazon vysílání show The Grand Tour uváděné Jeremem Clarksonem, Jamesem Mayem a Richardem Hammondem, kteří po Jezzově „rvačce“ s producentem program na BBC opustili. Od tria se v tuto chvíli hodně očekává a první ohlasy po natáčení s díváky jsou fantastické, oproti Top Gearu jsou nicméně stále ve výhodě – ten si totiž třiadvacátou sérií moc dobrou reputaci nezískal…

Související články

Diskuse: Přidat názor

TG x newTG
mozgog
| 13. 8. 2016
Původní TopGear byla klasická zábava pro masy, hlavní bavič (Klakson) + dva přicmrndávači, vybrané a poučené publikum hýkající na pokyn a na pozadí něco. V Top Gearu náhodou auta, ale mohlo místo nich být cokoliv jiného. Taková autoPartička. Několikrát jsem se díval, kvůli záběrům, ale nikdy se nebavil a už vůbec ne smál.

Třeba "náš" Autosalon mi přijde mnohem lepší, až na ty "soutěže", kdy nějací diváci soutěžili kdo projede nejrychleji, potom v terénu, teď také v terénu ... to mě otravuje a nezajímá. Nevím proč to tam začali cpát, výrobně levné vyplnění vysílacího času ???

Nový Top Gear má dobrou kameru, záběry, vadí mi Evans, přijde mi jako pisklavý, za každou cenu vtipný, homosexuál, jeho odchod je plus. Vadí mi, že přejali koncepci původního TG, i "humornou" vložku s hosty a se stojícími diváky ve studiu, tam vždy převažovala trapnost a zůstalo to stejné. Místo paní Schmitzové, která se mi nelíbí, mohla být nějaká alespoň hezká ženská anebo žádná. Změna by mohla být i v tom, že by nový TG nemusel být "zábavná" šou s exkluzivními, drahými auty v nějaké exotice. Zkrátka původní TG se mi nelíbil, ani moderátoři ani styl, proto bych uvítal, kdyby si nový TG našel svůj nový formát a nebylo to pouze o výměně moderátorů.
LeBlanc
cz-marty
| 12. 8. 2016
Matt LeBlanc byl v "novém" Top Gearu super, jen si nejsem jistý, jestli konzervativní britové přijmou američana jako hvězdu jejich show.
Jeremy
Nonsens
| 12. 8. 2016
dobre ste to napísali chlapci
Jeremy
Joab
| 12. 8. 2016
Bych přísahal, že jsem onehdá viděl jejich test nějakýho Smartu a že mu dali 4%..
Avatar - maxi!
Jeremy
maxi!
| 12. 8. 2016
ja nie o tom pisem, ale prave naopak - jeremy sa jednoducho rozhodol nieco okadit, tak si hlada kazdu moznu zamienku, aby to auto zhovadil... ked predvadzal hlasove ovladanie na mobil, tak uplne jasne schvalnie miatol ten pocitac, aby mohol zahlasit, ze to je nezmysel, ako odsudzoval packy pod volantom, ako vyhlasil, ze auta ako X5, X3 a podobne ( co dnes volame SUV) nemaju zmysel a buductnost, a Porsche 91?
Teraz sledujem tie stare casti, ked vystupil z Cazenne a isiel peso do studia, ze to je najvacsi prepadak a omyl...
Ta umelo nahrata scenka s CL, ze sa nedokaze pohnut z miesta ( a evidentne su zablokovane predne brzdy - preco sa tak strapnuje ten chlap???)
Denne to teraz ide na Cool a ja som denne viac znechuteny, ze toto mam tak oplakavat?
....ale ano, boli tam zabavne scenky, ved OK, ale plno sovinizmu a detinskej zaujatosti - co Stig na drahe hravo vyvratil, ze kritizovane auto je vlastne super voz ( aj ked samozrejme muselo jazdit vzdy za dazda a vody na trati >:D )
Nove casti mi zatial az tak nevadia a hlavne kopec dobrych aut a to je fajn....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku