Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz AMG GT: Oficiální představení interiéru!

Michal Fokt Michal Fokt 16. 4. 2014
4
32
Nástupce supersportovního SLS AMG zažívá neočekávanou předpremiéru - automobilka se nám pochlubila sadou oficiálních snímků jeho interiéru. Na co se můžeme těšit?

Mercedes-Benz SLS AMG nebyl úplně trefou do černého. Sice asi nemůže být pochyb o tom, že se jedná o nejlepší sportovní Mercedes od doby, kdy modely SL přestaly být Sport Leicht, ale vůz, vybavený výhradně motorem V8 6,2 l, cílil zbytečně moc vysoko. Proto bylo rozhodnuto, že jeho nástupce změní jméno... i filozofii.

Pod označením AMG GT přijde kupé (a roadster), jenž bude o něco menší, než SLS a budou se do něj montovat po vzoru veleúspěšného Porsche 911 různě výkonné motory. Ale rozhodně nepočítejte s tím, že to bude nějaká "socka". Odstup do SLK bude i nadále značný a i přes jisté "zlidovění" je cílem inženýrů, aby to zákazník vlastně ani nepoznal a necítil přechod z SLS AMG na AMG GT jako krok zpět.

To ostatně potvrzují oficiální fotografie AMG GT, ukazující interiér kupé, které by mělo debutovat až v září na pařížském autosalonu, dost možná ale půjde o nečekanou hvězdu New York Auto Show, čemuž by odpovídalo načasování, nechme se tedy překvapit.

Ať tak či tak, palubní deska nenechá nikoho na pochybách, že jde o vůz třícípé hvězdy, což je zejména zásluha masivních kulatých výdechů ventilace. Zjevně se nešetřilo na kůži, která pokrývá i palubní desku a nechybí ani karbon, dělající společnost pokoveným ovladačům, rámečkům přístrojů i ventilačních otvorů, kliček dveří a ramen volantu se zploštělou spodní částí.

Jak můžete vidět, Mercedes zatím u sportovního modelu (na rozdíl od Audi) netlačí na infotainmentovou pilu, takže "budíky" v kapličce nejsou "nakresleny" na displeji a z velké obrazovky nebudete muset čistit otisky prstů, protože komunikaci s autem obstarává ovladač Comand na tlustém středovém tunelu. Ve stylu SLS zůstávají i ovladače AMG drive selector a rychle po ruce bude i nastavování režimu adaptivních tlumičů a zvukové kulisy výfuku.

Pokud vás mohu na AMG GT naladit ještě trochu více, proslýchá se, že bude mít pod kapotou motor V8 4.0 twin-turbo s výkonem 387 kW (526 k) a tento nosný model bude zespoda "jistit" slabší verze s 358 kW (487 k) a počítá se i s Black Series, disponující přibližně 432 kW (588 k). Ve všech případech by měla síla motoru jít pouze na zadní kola.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Kolouš
Dotaz
| 17. 4. 2014
naprostý blábol
kvóty na celou produkci vyprodány.
Plán byl toiik aut vyrobit/tolik aut prodat.
Vaše informace jsou buď mylné, nebo smyšlené!!!!
Avatar - Michal Fokt
Dotaz
| 17. 4. 2014
SLS AMG se určitě prodával dobře, nicméně Mercedes jich chtěl prodávat přece jen více. Proto nyní ta změna.
Avatar - CHerokee
interiér
| 17. 4. 2014
Tak to mi stačí jedna televiza :-)
Dotaz
| 17. 4. 2014
Ono je otázka, co vůbec bude mít toto za typ dveří. z těch fotek to vypadá, že prahy jsou hodně zvednuté. Toto by neudělali, kdyby se dveře otevíraly konvenčním způsobem.
Mercedes ředí
| 16. 4. 2014
Asi jsi to špatně pochopil...SLR byl velmi schizofrenní auto. Měl špičkovou techniku, kompozitový monokok...přes to všechno byl neskutečně těžký. Čili i když díky Mclarenu získal techniku supersportu, M-B z něj chtělo spíše luxusní GT. I proto se obě firmy rozdělily a vydaly vlastní cestou. A tak vzniklo SLS a P1 od Mclarenu. Přesto SLS stále není žádná lehká váha...
M-B, přesněji AMG se rozhodlo hmotnost ještě snížit, udělat auto menší, obratnější s cílem přebrat zákazníky 911. To je úkol právě AMG GT. Není to žádný nástupce SLS, ale zbrusu nový model s novou filozofii...možná opravdu sportovní auto od AMG a to právě díky nízke hmotnosti a přijatelným rozměrům.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku