Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Motokárová akademie Praga Areny vyškolila už 200 dětí. Může i vaše

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 11. 2017 • 20:32
Hledáte pro svou ratolest budoucnost v motorsportu, ale náklady na pořízení techniky jsou pro vás příliš vysoké? Řešením může být akademie vznikající na půdě motokárové Praga Areny.

Vedle tradičních motokárových jízd pro občasné nadšence nabízí Praga Arena i zajímavou příležitost pro děti a budoucí závodníky. Nejde jen o naučení se toho nejzákladnějšího, skutečně talentovaní jedinci se mohou pod hlavičkou Prague Academy propracovat až na skutečný závodní okruh.

Pokud ratolest do programu přihlásíte, budou její schopnosti testovány pod odborným dohledem, přičemž k dispozici dostane veškerou potřebnou techniku. Tvůrci projektu označují tuto možnost za ideální začátek motoristické kariéry. Přihlásit se může každý, jedinou podmínkou je věk od 5 do 15 let.

Praga Arena vznikla v roce 2013 a patří mezi nejmodernější motokárové haly v Evropě. Krytý asfaltový povrch plní vedle tradičních funkcí i parametry pro ježdění motokár dětských a juniorských kategorií. Pod odborným dohledem tu lze trénovat celý rok za jakéhokoliv počasí.

Pokud jde o již aktivní svěřence, sedm z nich se pod taktovkou akademie zúčastnilo celého Kartingového seriálu, což je soutěž Autoklubu České republiky. Na příští rok je připraveno 12 dětí a očekává se, že jejich počet se do jara ještě rozroste.

Pokud vás příležitost oslovila, zde je ještě několik důležitých podrobností: kurzy probíhají vždy v neděli od 8:00 do 12:00 a program se skládá z teoretické přednášky spojené s projekcí, talentových testů, praktické části s jízdami a simulací nejrůznějších důležitých situací. Odborný výklad někdy probíhá přímo na trati a v samotném závěru získá účastník závěrečné hodnocení. Ti nejlepší pokračují dále, ostatní mohou v případě volných kapacit úvodní proceduru zopakovat.

Více informací o akademii a potřebné kontaktní údaje naleznete přímo na oficiálním webu Praga Areny.

Související články