Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Neplaťte za povinné ručení více než musíte

Komerční prezentace Komerční prezentace 15. 10. 2019 • 16:16

Povinné ručení je poplatkem, kterému se žádný řidič nevyhne. Jde o zákonem vyžadované pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Jste si ale jisti v tom, zda neplatíte své současné pojišťovně zbytečně moc?

O nutnosti povinného ručení jistě nemá cenu polemizovat. Každý vlastník motorového vozidla může na silniční komunikace vyjet pouze s pojištěným automobilem. V případě, že způsobíte jakoukoliv dopravní nehodu neboli škodu na majetku či zdraví cizích osob, právě povinné ručení vám bude nápomocno. Hrazena je z něj případná škoda.

Hned na úvod je třeba zmínit, že povinné ručení kryje škody třetích osob, nikoliv ty vznikající na vašem vlastním vozidle. K tomu slouží havarijní pojištění, a to je jiná kapitola.

Určení ceny povinného ručení


Cenové náklady na povinné ručení ovlivňuje řada faktorů, k nimž pojišťovací společnosti důkladně přihlížejí. Je to nejenom věk řidič, jeho předchozí zkušenosti, délka bez nehody nebo místo trvalého bydliště. Cenu tohoto pojištění z velké míry ovlivňují technické parametry vozu, jakými jsou objem motoru, stáří a podobně. Díky tomu každý vlastník motorového vozidla platí odlišnou částku za povinné ručení. Tu však lze ovlivnit i spoustou ostatních věcí.

Povinné ručení totiž nemusí být pouze základním balíčkem, na nějž se většina řidičů spoléhá. S pomocí dalších připojištění můžete získat poměrně komplexní služby kryjící přemíru nejrůznějších situací.

  • Střet se zvěří
  • Pojištění skel
  • Úrazové pojištění
  • Živelná pohroma
  • Přímá likvidace
  • Lepší asistenční služby atd.

Srovnání pojištění je základem pro snížení ceny povinného ručení


Povinné ručení na míru vám připraví v podstatě libovolná pojišťovna. Ne každá vám však nabídne tu nejlepší cenu na trhu, jíž by si každý vlastník motorového vozidla přál. Asi nám dají všichni čtenáři za pravdu, že obcházet jednotlivé pojišťovny a hledat tu nejlepší cenovou nabídku je holým nesmyslem. Jen málokdo má tolik drahocenného času.

V dnešní době lze využít mnohem lepšího nástroje vedoucího ke snížení ceny za povinné ručení. Je to online kalkulačka povinného ručení. Ta dokáže na jediném místě prezentovat potenciálnímu zákazníkovi nabídky od několika větších i menších pojišťoven v České republice. Vy díky tomu okamžitě zjistíte, zda aktuálně platíte za pojištění odpovědnosti z provozu vozidla více než musíte. A co takové srovnání cen povinné ručení přináší?

  • Úsporu času, protože porovnání nabídek vyžaduje maximálně 5 minut.
  • Úsporu peněz, jelikož lze zvolit cenově nejvýhodnější nabídku na trhu.
  • Úsporu nervů při nehodě. Při online sjednání lze totiž využít i řadu praktických připojištění.

Jako vlastníci motorových vozidel se povinnému ručení rozhodně nevyhnete, to je zřejmé. Ale musíte platit opravdu tolik?

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku