Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový TV Svět motorů na Nova Action: Vaculík a Jeep, nová Kona, Yamaha Ténéré 700 a další

redakce AUTO.CZ
Diskuze (0)

Užijte si středeční večer s novým dílem Světa motorů na Nova Action! Dnes ve 20:30 se dozvíte víc o novém Hyundai Kona, dobrodružném motocyklu Yamaha Ténéré 700 a dalších zajímavých tématech. Všechny díly jsou také k dispozici na Voyo.

Dnes ve 20:30 na Nova Action. A na Voyo

Každou středu večer můžete počítat s novým dílem televizního Světa motorů. Čtvrtý díl druhé série odvysílá Nova Action už dnes, 27. září, ve 20:30. Všechny odvysílané díly jsou i na Voyo

Michal Dokoupil a Hyundai Kona

Nová Kona na silnici šokuje. Stále však jde o velmi univerzální auto s širokou nabídkou motorů a pohonů. Testovaný vůz vypadá jako elektromobil, ale má benziňák. Jak jezdí dnes poměrné unikátní kombinace 1.6 T-GDI s pohonem všech kol? Vyzkouší Michal Dokoupil.

Závodník a Yamaha ve stylu Dakaru

Ténéré 700 World Rally je adventure motocykl a nejpropracovanější model řady Yamaha Adventure. Se svými dvěma 23litrovými nádržemi, slavným motorem CP2 o objemu 689 cm3 s velkým točivým momentem, vylepšeným odpružením KYB a TFT přístrojovým panelem jde o nejvíce propracovaný stroj v dané třídě. Tuhle krasavici vezme na terénní polygon polobůh Kamil Holán, který je nejen vítězem slavného Isle of Man, ale také závodníkem v soutěžích v divokém terénu.

Martin Karlík na přívozu

Věděli jste, že i v Česku je trajekt pro auto? Přívozní loď Hraničář není žádný luxus a pohání ji motor z liazky. Ale uvezla i jedenáct prvorepublikových traktorů a další těžkou techniku. Martin Karlík se přihlásí z lipenské vodní nádrže a nalodí se autem, aby nám zprostředkoval něco, co známe jen od moře.

Vaculík a hybridní Jeep Compas

Martin Vaculík je pečlivý šťoural, ale nový Jeep Compas se mu líbí, přestože s DNA značky nemá nic společného. Teď v akci navíc stojí jen 819.900 korun. Na jeho hybridním pohonu Martin našel výhody i proti tomu v Priusu, který je jinak jasným etalonem. Proč má kategorie starších a „ošizených“ 48V hybridů smysl i do budoucna? Všechny otázky budou zodpovězeny i z té nejlepší perspektivy, tedy zespoda, na zvedáku a se svítilnou. 

Stoupací pruh na dálnici a novinky

Stoupací pruh je v české legislativě i ná dálnicích už od 60. let, přesto mnoho řidičů neví, k čemu slouží, kdy ho smíte a nesmíte využít a co hrozí za postihy?

V dnešním televizním Světě motorů samozřejmě nebudou chybět ani zajímavé novinky Vládi Kadery.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (0)