Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla vykázala další čtvrtletní ztrátu, akcie se propadly o 10 %

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 7. 2019
15
25
Zobrazit náhledy (15)
Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D

I přes dodání rekordního počtu elektromobilů se Tesle nepodařilo dostat ze ztráty, která za toto čtvrtletí činí 408 milionů dolarů. Za první pololetí 2019 se tak celková ztráta vyšplhala již na 1.1 miliardy dolarů.

Za druhé čtvrtletí tohoto roku vykázala Tesla ztrátu 408 milionů dolarů, tedy cca 9,4 miliardy korun, a stále se jí tak nedaří dokázat, že je schopná vydělávat peníze prodejem elektromobilů za ceny, které je ochoten masový trh akceptovat.

Pozitivní zprávou je ale skutečnost, že Tesle se za druhé čtvrtletí podařilo oproti stejnému období minulého roku navýšit zisky o 47 % na 5,2 miliardy dolarů. Společnost si za tak uplynulé čtvrtletí připsala na svůj účet okolo 614 milionů dolarů, takže její hotovost by se měla nyní pohybovat okolo 5 miliard dolarů. Vzhledem k blížící se splatnosti obřích půjček a dalších nákladů si jich však nejspíš dlouho neužije.

Není tedy divu, že se obavy investorů o životaschopnost společnosti podepsaly i na akciích. Po oznámení čtvrtletních výsledků se jejich hodnota propadla o 10 % na 239 dolarů za akcii. Stále si však stojí lépe, než v červnu tohoto roku, kdy se akcie Tesly propadly na nejnižší hodnotu od roku 2016.

Od svého uvedení na trh již Tesla vykázala ztrátu přes 6 miliard dolarů, a i když Elon Musk minulý rok sliboval, že budoucnost automobilky nebude dlážděna ničím jiným než zisky, skutečnost je zcela jiná. Na konci minulého roku sice Tesla vykázala zisk 451 milionu dolarů (cca 1 miliarda Kč), za první polovinu roku 2019 se však její ztráta vyšplhala již na celkových 1,1 miliardy dolarů (25 miliard Kč).

V dopisu investorům, který měl Tesla podle Autoblog uveřejnit po oznámení ekonomických výsledků, výrobce elektromobilů oznamuje, že se hodlá více zaměřit na navýšení svých výrobních kapacit a doručování vozidel zákazníkům, namísto dosahování ekonomických cílů. Současně prý však vedení Tesly věří, že se dostane do černých čísel ještě během třetího čtvrtletí.

Tesla to však rozhodně nebude mít snadné. Vykázaná ztráta 2,31 dolarů na akcii je totiž horší, než ztráta 1,27 dolarů, kterou podle FactSet očekávali analytici. Navíc se zdá, že navzdory rekordnímu dodání 95.356 elektromobilů za uplynulé čtvrtletí se Tesle nepodaří dosáhnout cíle pro tento rok, který je v rozsahu 360.000 až 400.000 elektromobilů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A baterky se vybíjejí ...
| 1. 8. 2019
Vidíš někde že bych napsal, že se Tesla obejde bez brzd? Nevidíš viď? No, já taky ne.
Problém s nápravami je obecně znám, stačí zajít na nějaké Tesla forum. I na hybridu je o tom popsáno dost a dost.
Re: Re: Re: Re: Re: A baterky se vybíjejí ...
| 29. 7. 2019
Nechápu co chceš říct svým příspěvkem. To že a technice nevíš vůbec nic?
Tesla X je jedno z nejdynamičtějších aut na světe, myslíš si že se obejde bez brzd? Viděl jsi někdy brzdy Tesly? Stejně tak třetí výměna nápravy. To je co? Jako že se celá rozpadla tak se měnila komplet? To asi ne. Takže jak?
Re: Re: Re: Re: A baterky se vybíjejí ...
| 28. 7. 2019
Tak zrovna s tou nápravou jste si trochu naběhl. Znám člověka s teslou x co má za dva roky už třetí. A brzdy se na teslách moc nepoužívají, brzdí se hlavně rekuperací.
Re: Re: Volkswagen nyní ví a zná ...
| 27. 7. 2019
Avatar - Beefcake
Re: Re: Re: A baterky se vybíjejí ...
| 27. 7. 2019
Tak preco tu Teslu stale hejtujete, ked su priekopnikom, ktory ukazuje aj ostatnym cestu a od ktoreho odkukavaku veci, aby znizovali vlastne naklady ? Napriek x rokom nie je konkurencia zdaleka na dostrel.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku