Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tokyo Motor Show: Jaké novinky se chystají?

Michal Fokt Michal Fokt 29. 9. 2013
7
Tokijský autosalon tu bude co nevidět a s ním i další várka světových premiér. Jaké jsou největší očekávané novinky nejvýznamnější asijské automobilové výstavy?

Letošní rok patří k těm nabitějším, co se automobilových akcí týče, protože každý lichý rok vstupuje do kolotoče Detroit - Ženeva - Frankfurt/Paříž - Los Angeles (obohaceného navíc též o stále důležitější veletrhy v Číně) také říjnová výstava v Tokiu.

Ta bývá doslova přecpaná koncepty domácích značek, z nichž se naprostá většina do výroby nikdy nedostane a pokud ano, tak po dlouhé době a povětšinou s takovými změnami, že si je dá do souvislosti jen opravdový znalec. Co se tohoto specifika Tokyo Motor Show týče, tak se proslýchá, že budeme moci poprvé spatřit koncept nové sportovní Toyoty Supra, která ovšem bude patřit k těm projektům, které se do výroby dostanou a to v podobě, která se od studie příliš lišit nebude. Jako velmi pravděpodobná se zdá být premiéra už víceméně prototypu malého sportovního roadsteru Honda s motorem uprostřed a pohonem zadních kol, jenž by měl být ideovým nástupcem modelu Beat.

Ale bude toho pochopitelně mnohem, mnohem víc, minimálně by rozhodně neurazila Mazda alespoň konceptem čtvrté generace roadsteru MX-5, ale to už se pouštím na moc tenký led spekulací...

Světové premiéry ale do Tokia chystají i evropské automobilky. Můžeme se těšit na kupé Jaguar F-Type nebo kabriolet BMW 4-Series, pro které budou připraveny motory s výkony od 185 do 306 koní, tedy minimálně do příchodu 450koňového M4 Cabrio. Porsche by právě do Tokia mělo přivézt své kompaktní SUV Macan a není vyloučeno, že se nějakým tím překvapením z Evropy ještě někdo blýskne.

Velkou pozornost by na TMS měl vyvolat Nissan se svou expozicí divize Nismo, kromě již představeného Juke Nismo a 370Z Nismo by zde mělo debutovat netrpělivě očekávané GT-R Nismo s výkonem kolem 600 koní, které si určitě už teď brousí zuby na další vylepšení času na Nordschleife.

Bude toho zkrátka spousta, takže zůstaňte naladěni, o všem důležitém budeme informovat.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - WinDiesel
pekig/šanghaj
WinDiesel
| 1. 10. 2013
Hochu, porovnej: Tokyo - výstava pro 200 mil. Japonců s přesahem do Číny, kde jsou tyto japonské modely bez velkých úprav také vyráběny. Frankfurt: výstava pro 90 mil. Němců a pár okolních satelitů.
Vím že jsem porovnání přehnal ale to Ty také a docela brutálně.
Jára Cimrman by Ti k tomu něco řekl.
f-type
Gangrel
| 30. 9. 2013
Pod to se podepíšu :yes:
Avatar - WildWave
pekig/šanghaj
WildWave
| 29. 9. 2013
Pre japonské automobilky určite nie.
Avatar - H/K_svwet
f-type
H/K_svwet
| 29. 9. 2013
s prehladom vyhra sutaz o najkrajsi sportiak na svete .... uz sa tesim na neho :yes:
pekig/šanghaj
cuisine
| 29. 9. 2013
podle mě jsou tyto dva autosalony pro automobilky důležitější než tokio .. ale podívat bych se rád na všechny tři :yes: