Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Bude Macan opravdovým Porsche?

David Bureš David Bureš 11. 10. 2013 • 05:08
5
Nové SUV z dílny Porsche bude oficiálně představeno v listopadu. Zatím je tu video lákající na blížící se premiéru.

Pod pojmem Porsche si i dnes většina populace představí sportovní auto, jmenovitě 911. Nabídku značky ale již v minulosti rozšířily SUV a limuzína, u kterých se fanoušci automobilky pokaždé hádali, zda daný model je opravdovým Porsche. Nyní nás tyto hádky čekají znovu.

Porsche totiž začne nabízet menší SUV než Cayenne, které se jmenuje Macan. Automobil bude oficiálně představen na listopadovém autosalonu v Los Angeles, jeho prodej začne v květnu 2014.

Macan bude dostupný se dvěma benzinovými šestiválci biturbo – třílitrovým a 3,6litrovým. Počítá se i s nabídkou turbodieselů.

Video ukazuje zamaskované prototypy Macanu, naznačující, že auto se bude podobat většímu Cayenne. Auto v propagačním snímku se prohání také po poušti, mělo by tak zvládnout i jízdu v terénu.

Na odpověď, zda je Macan skutečným Porsche, si musíme ještě počkat. Video ale ukazuje, že i Porsche svoji historii vidí hlavně ve sportovních a závodních autech. Zatímco Cayenne a Panamera se ve videu objevují jen na několik sekund, pohledy na různé sportovní modely zabírají významnou část snímku.

Související články

Témata
Avatar - Deathstar
16. 10. 2013 21:17
Re: Prodej
MT:Jenže já nemyslel základní Carreru 911,kdybys pozorně četl :-)..

Základní 911 není taková vzácná a drahá na výrobu jako třeba GT3 RS 4.0,nebo 918...
Jasně že Carrera vydělává,vždyť je taky předražená,vzhledem k výkonu, jako prase,plus ty příplatky za každou kravinu..

Ale auto jako GT3 RS 4.0,nebo 918 Spyder,která jsem zmiňoval(!!), vybavené unikátní a nesdílenou speciální a závodní technologií,tak to jsou prostě ztrátová auta,to jsou čísla.. :-)
Avatar - Chuck Norris
13. 10. 2013 23:05
Re: Prodej
chápu to dogma ale já bych raději aby porsche zkrachovalo... miluju gt3 rs, GT2, careru RS ze 70. let atp... ale ty lidi co porsche dělaj, ta auta co dělaj (rozuměj tu drtivou většinu co dělaj) a ty lidi co porsche prodávají/kupují jsou tak odporný/í že to nejde zkousnout...
11. 10. 2013 20:26
Re: Prodej
911 jsou ziskové. Na kus jsou nejziskovější z portfolia Porsche, pokud vím. Pokud ti to ale pomáhá strávit Cayenne, klidně ignoruj, co jsem napsal. ;-)
Avatar - Deathstar
11. 10. 2013 19:19
Prodej
Když prodeje Macana(to je jméno:DD) zaplatí náklady na vývoj a umožní existenci takových skvělých aut,jako je GT3ka,GT2ka,918tka,tak přeju Porsche ať prodá Macanů hodně..

Protože bez peněz z prodeje Macanů,Cayennů a Panamer, by byly ty atmosferické speciály jako třeba GT3 RS 4.0 velmi ztrátové,nehledě na sankce eko-buzerantů za vysoké emise,a Porsche by je muselo přestat dělat....

Když vidím ohavný Cayenne,říkám si že i díky němu se pořád dělá GT3.Hned mám pak Cayenne radši:)))
Avatar - Emel
11. 10. 2013 11:08
Opravdové Porsche
Co je to opravdové Porsche? Bude to stejně tak Porsche jako ten Cayenne. S 2.0TDI... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud