Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW a platový strop pro šéfa. Pořád se bude mít dobře

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 7. 2. 2017 • 04:06
1
Automobilový koncern Volkswagen hodlá omezit roční plat svého generálního ředitele na maximálně deset milionů eur (zhruba 270 milionů Kč). Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací.

Dodal, že dozorčí rada podniku by o nových pravidlech pro odměňování vedoucích pracovníků měla jednat na svém únorovém zasedání. Volkswagen se kvůli vysokým odměnám vedení v době emisního skandálu stal terčem ostré kritiky ze strany veřejnosti i politiků.

Někdejší generální ředitel Volkswagenu Martin Winterkorn býval nejlépe placeným firemním šéfem v Německu. Za rok 2014 například obdržel téměř 16 milionů eur (zhruba 430 milionů Kč). Na podzim následujícího roku Winterkorn v důsledku emisní aféry odstoupil z funkce. I tak ale od Volkswagenu za rok 2015 obdržel 7,3 milionu eur (téměř 200 milionů Kč), napsala agentura Reuters.

Volkswagen předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozidel Škoda Auto. Skandál vedl k prudkému poklesu ceny akcií Volkswagenu a náklady spojené s jeho urovnáním těžce zasáhly hospodářské výsledky podniku.

Související články

Témata
7. 2. 2017 12:35
A tim si ma VW ziskat duveru ?
S velkou propagandou nam vedeni VW oznamuje, jak se sami "potrestali". HA HA HA

Ritualni tanecky vedeni VW o max. platu urcene zakaznikum a akcionarum maji vylepsit image podvodniku z Vlkohradu. Proc to neni 15 nebo 5 nebo 9,99 mil.? Kdo prisel na to, ze 10 mil. je zrovna ta spravna hodnota ?

A kdy zacne vedeni VW odskodnovat Evropske zakazniky ? Ti nemaji pravo na kompenzace podvodu ? Nebo se v US prodavala jina auta nez v Evrope ?

Podle novych cen Octy bych rekl, ze kompenzace budou naopak platit zakaznici.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku