Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Trend: BMW vyvíjí nelesklý automobilový lak

Víkendové návštěvy mycích linek a namáhavé leštění laku - to vše bude možná zanedlouho minulostí
Zpět na článek
neregistrovaný "costelo"
13. 6. 2006 11:41
Ťažká práca
Stačí ísť na špionáž do škodovky ako sa robili ešte aj Faľáky. Po dvoch rokoch boli nielen perfekt matné ale aj nádherne prešedivené.
neregistrovaný "Simmy"
12. 6. 2006 21:19
Prášková barva
Co je mi známo, tak na kola se dávají matné barvy a sou to práškové barvy. Ty se nanesou na rám a pak se vypalují. Ale to asi nebude pro automobilky to nejlepší.
neregistrovaný "anonym"
12. 6. 2006 17:30
bezva
To se mi libi, zvlast az to bude na BMW :yes:
neregistrovaný "sepo"
12. 6. 2006 16:42
Re: foto
hm ale videl som to nazivo a vyzera to coool hlavne na tmavsich farbach v zeneve to bolo na rinspeed CAYENE ... oranzova a cerna coool
neregistrovaný "sepo"
12. 6. 2006 16:40
Re: Pokiaľ viem
ale to neni upne bezproblemou pouziteln lak a nanasanie seriove je problem ... inac automobilky si vyvyjaju laky sami ... napr aj mercedes pokal vim
neregistrovaný "555"
12. 6. 2006 15:55
foto
[odkaz] [odkaz] to napadlo aj vyrobcov automobilov, ved ked sa nieco leskne nielen ze je to neprakticke ale imho aj nepekne, navyse to brani vnimat krivky a krasu auta kedze sa od toho auta odrazaju krivky okolia a slnko.. aj ked urcite si na to treba zvyknut a bude to posobit mozno trochu "chladnejsie"
neregistrovaný "misoo"
12. 6. 2006 11:58
Re: panzerwagen
to by zvysovalo odpor ;-\ ale ako efekt fajn ;-)
neregistrovaný "Leftie"
12. 6. 2006 10:21
Re: panzerwagen
Ešte mi napadl....
Čo keby ten lak pogumovali??? ;-)
neregistrovaný "misoo"
12. 6. 2006 10:11
panzerwagen
taka M5 v matnej ciernej musi byt parada ! :-! :yes: hotovy panzerwagen... :-)
neregistrovaný "Tifosi"
12. 6. 2006 10:01
Seat
Pamatuju si i na podobnej lak, v modrym provedeni, kterej predvadel letos v Zeneve Seat na prototypu odvozenym z Ibizy. Jmenovalo se to Vaillante a obrazek ma i tenhle magazin treba tady [odkaz]
neregistrovaný "gougy"
12. 6. 2006 08:52
Re: laky
Se vší úctou k "hardcore" jezdcům na horských kolech - myslím, že ta odolnost laku u aut musí být na zcela jiné úrovni.
neregistrovaný "Ricardo"
12. 6. 2006 08:39
Re: Ale přoč ne
Nějak mě vypadl text. Chtěl jsem napsat zajímavá alternativa k nemetalickým lakům (ty vypadají většinou dost bídně).
neregistrovaný "Ricardo"
12. 6. 2006 08:38
Ale přoč ne
neregistrovaný "Leftie"
12. 6. 2006 08:26
laky
Niečo také majú horské bicykle na sebe niekoľko rokov...
Hlavná výhoda je, že sa na to "nelepí" blato, (aspoň nie v takej miere ako na "hladký" lak ľahšie sa čistí a je aj odolnejší voči oderom.
neregistrovaný "MrBob"
12. 6. 2006 08:21
Pokiaľ viem
tak Mercedes G v Grand Edition má matný lak už cca pol roka
v ponuke. Bol aj na autosalóne v BA 06. Čo teda riešia v BMW?
Okrem toho IMHO vývoj lakov predsa nie je v kompetenciiautomobiliek ale
výrobcov lakov.
neregistrovaný "gougy"
12. 6. 2006 08:19
soused
Soused má Dacii - pravděpodobně TOP model, protože matný lak a kožené sedačky považuje za standard. BMW zaspalo? ;-)