Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST První jízdní dojmy: BMW 1

Nejvíc jsme se těšili na první kilometry. Jednička je zaměřena na radost z jízdy a museli jsme konstruktérům přitakat. Pětiprvková zadní náprava a hliníkové McPhersony vpředu propůjčují lehké a malé Jedničce ovladatelnost, pro kterou chybí přirovnání.
Zpět na článek
neregistrovaný "e2ek1el"
18. 9. 2004 01:55
BMW1 vs A3
Nevim o čem sa tu stále hádáte? Každému musí být jasné, že jediný aj to ne úplne čistý konkurent pro jedničku je A3. Chvalabohu že nemám dosť peněz aby sem si jedno z nich koupil, lebo to rozhodování by sem asi neprežil... Je pravda že zadokolka je zadokolka, ale A3 (myslím Sportback, třídvéřo je proti jedničce úplný šuvix) má zase quattro a DSG či jak se to volá... Dizajn je věc názoru, mně se první fotky 7čky taky nelíbili, ale dneska ked vidím nejaké nové BMW tak se vždycky ohlédnu, a to už 5tku a 7čku vyrábějí nějaký pátek. A myslím že jednička dokazuje, že Bangle má prěce jen pravdu A nepište sem už proboha blbosti typu Mercedes A vs BMW....šak je to k smíchu.... pochybuju že někdy někdo normální uvažoval nad Mercedesem a zárověn BMW.
neregistrovaný "Mirek"
7. 9. 2004 12:56
Motory
Jsou v tom zajímavé motory! Rozhodně maji zajímavé hodnoty. Je na to evidentní, že je vyvíjela TOYOTA.
neregistrovaný "ID"
3. 9. 2004 10:06
Re: BMW/Audi/Mercedes
Musím souhlasit s Bingem, prolézali jsem důkladně (i ze spodu na heveru ), sice minulou A3 a Octavii a rozdil byl ve vice filcu (myšleno zvukové izolaci) v A3, jinak přes nápravy, motory, brzdy némlich to samý. Akorát jiný systém centrálu-vzduchový. I katalogová čísla dílů jsou stejná...
neregistrovaný "ID"
3. 9. 2004 09:59
Re: kdo jel jednou v BMW....
Se všim co´s napsal se nedá než souhlasit a podepsal bych každý písmeno.
Sice mám Superba, předtím Octavie, Passat, Golf GTI..., ale od tý doby co jsem loni jel BMW 330Ci, co ti mám povídat...
neregistrovaný "ID"
3. 9. 2004 09:57
Re: BMW 1 vs. MB A
Tak ybych nesrovnaval BMW1 s MB A, ale počkal bych jaký bude MB B, který má být přímý konkurent BMW 1 a A3 (kur.., aby jsme se z těch čísel a písmen nepo... 1,2,3, A,B,C)
neregistrovaný "ID"
3. 9. 2004 09:53
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Jde o tojestli tu mluvíme o Mazdě 3 a OCtavii II, je jasné, že Mazda 3 má lepší jízdní vlastnosti než Octavia 1.
neregistrovaný "Turbo"
1. 9. 2004 15:22
Re: BMW 1, A3
Jestli si ta popsana auta ridil a nepoznal si, ze rozdil neni jenom v logu na motoru, tak si opravdu kup vybavenou Fabii. Pro tebe je jineho vozu skoda a to nemyslim nijak zle. Proste kazdy jsme jiny.
neregistrovaný "Dave"
31. 8. 2004 16:52
Re: BMW 1 vs. MB A
Mercedesy jsou auta bez srdce,krome AMG a pro paprdy,tak si to jeste rozmysli,Bavorak je bavorak
neregistrovaný "Smet"
30. 8. 2004 14:22
BMW 1, A3
Pokud srovnám vzhledově tak se mi A3 líbí víc. Mno a neuznávám řeči typu kdo jel v BMW nechce už nikdy víc... já v něm jel (525 tds, 330d, ...) i v Audi (A6 quatro 2,5 TDi) a klidně bych si místo A3 nebo BMW koupil tu M3 protože dávat o 100 - 200 tísíc víc jen za logo na motoru ... na to nemám
neregistrovaný "Mirek"
30. 8. 2004 10:16
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
A proč bych jako tu elektroniku v zimě vypínal?????
neregistrovaný "V"
30. 8. 2004 00:57
Re: Dokonale
Ty jsi zkrátka b**ec
neregistrovaný "Vitas"
30. 8. 2004 00:46
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Tak na to zapomen !
neregistrovaný "bmwpower"
29. 8. 2004 22:48
Re: Dokonale
Ze jsi parkrat jel..nic neznamena.Nemuzes delat soudy, ja jezdim uz jenom BMW, takze myslim ze bych mohl, ale proc vlastne, ja nemusim nikoho presvedcovat...aspon to nebude mit kazdej krupan!
neregistrovaný "anonym"
29. 8. 2004 22:12
Re: Dokonale
100% souhlas
neregistrovaný "blidloch"
29. 8. 2004 19:45
Re: BMW 1 vs. MB A
ooo, náš chytrák. seděl jsi vůbec v áčku, když říkáš, že je jenom na nákupy???? NE???? ooo tak co máš za kydy. Až budeš mít důkazy, uveřim ti, jinak nechápu co blbneš
neregistrovaný "Al Bunda"
29. 8. 2004 19:18
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Jel si s Mazdou3? Ase ne - jinak bys nemohl napsat takovýhle BLÁBOL
Mám tu čest jezdit s oběma (M3 soukromá, Octavie služební) a mohu ti garantovat, že MAZDA3 má výrazně lepší jízdní vlastnosti, než Octavia
Jo je na stejné bázi jako Ford Fokus - ale NOVÝ , který se ještě neprodává - pro tvé info je na stejném podvozku a nové Volvo 40.
neregistrovaný "Vlada"
29. 8. 2004 16:51
Re: Dokonale
Myslím, že pokud pokud člověk není fanatik do jedné značky, nebo se alespoň dokáže se trochu povznést a dívat se i na jiné značky objektivně, tak musí uznat, že každá ze špičkových značek jako MB, BMW nebo Audi dělá dobrá auta a jsou mezi nimi v podstatě minimální rozdíly. Výkřiky typu "BMW je nej...", nevím, nevím, já jsem jel s několika rychlozbohatlíky různými BMW a nic extra v nich nevidím. Naopak, podle posledních modelů mám obavy, že BMW přestěhovalo svůj vývoj do Jižní Koreji.
neregistrovaný "Roman"
29. 8. 2004 14:18
Dokonale
Kto v jednotke nesiel, nepochopi. Teda, presnejsie, kto vobec nikdy nesiel v ziadnom BMW, nemoze pochopit. Nechajme teoretikou teoretizovat, a ty ktori vedia o com hovorim, aj tak na prispevky typu Octavia II alebo Mazda 3 su lepsie nereaguju.
Roman / BMW 545i
neregistrovaný "pepik"
29. 8. 2004 11:02
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
mazda 3 je vjizdnich vlastnostech horsi jak oktavie.
Jinac je vyrobena na te same basi co Ford FOcus!
neregistrovaný "Sajfr"
29. 8. 2004 09:55
Re: BMW/Audi/Mercedes
No je vidět že nemáš rád audi a vůbec koncern VW vid? v čem doma jezdíš by mě zajímalo ? ....až mi řekneš že máš BMW5 nebo 7 budu zticha byl bys rád za Audi A3 je to auto ze špičkovim desingem a technikou a podivej kolik aut se z toho poskládalo nemyslim že moc mam rád německý auta ale když nekdo pomlouvá Audi to je pak konecneví co chce
neregistrovaný "Ada"
28. 8. 2004 23:44
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Ano, je to takový malý žigulík... Se zadním náhonem - fuj! Vždyť ani koně se nezapřahají za vůz. Až bude sníh, tak by ti to s takovým BMW napráskal i Trabant.
neregistrovaný "Alibaba"
28. 8. 2004 12:38
Chybí tam jen třešnička...
Mě se jednička líbí. Je dokonce sexy a vypadá hodnotně. Cena mi nepřijde přemrštěná, je spoustu lidí, ktrým nevadí dát milion za Golfa, tak proč ne za malého bavoráka. Navíc Volswagen je vedle něj bačkora mojí prabáby Anče. Hodně zdařilý je interiér - ve třídě rozhodně na špičce (určitě se najde nějakej rejpal, co by rval lyže i do Lotusu a bude mi vysvětlovat jak mi ty litry navíc zjedoduší život). Přeju jedničce úspěch jako každýmu BMW a těšim se na trojku.
neregistrovaný "chins"
28. 8. 2004 12:08
Re: Přesně tak JOE.Uplný souhlas.1 je těžká..
Ty jsi dobrej mimoň
neregistrovaný "bingo"
27. 8. 2004 16:41
Re: BMW/Audi/Mercedes
Jezne ta divna auta se dobre prodavaji (nova petka vyrazne lepe nez ta stara). K tomu iDrive, v petce ho zasadne zjednodusili a podle mnohych je system v A6 mnohem slozitejsi. A3 je koncernova skladacka, kdezto jednicka je komplet nova. Uprimne nevim, za co se u A3 5d (oproti treba O2) priplaci ... za hnusnou masku z A6?
neregistrovaný "Milan"
27. 8. 2004 16:01
Re: lepsie ako A3?
Kdo se rád sveze a jízdu si chce užít, tak není co řešit. BMW
neregistrovaný "Milan"
27. 8. 2004 15:59
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
To se tím chce svézt, aby jsi věděl o čem mluvíš. Nemyslím to zle a včera jsem si porovnával Golfa, Audi a BMW 1. Co se týká jízdních vlasntostí, tak je to prosně jiná liga.
neregistrovaný "Milan"
27. 8. 2004 15:49
Re: Bavor je proste Bavor ...
Tak zavolej na 220 570 461 a můžeme se domluvit.
neregistrovaný "phaeton"
27. 8. 2004 10:08
Re: video
dik
neregistrovaný "Permon"
27. 8. 2004 09:04
Re: BMW 1 vs. MB A
Jasne, ja Ti neberu Tve rozhodnuti. To ze Ty auta patri do stejne kategorie.... no nevim, ja bych je nikdy nepostavil do srovanavaciho testu. Urceni tech aut je diametralne odlisne - MB A je pro panicky (a jak vidim tak i pro pany ) na nakupy. Ale BMW1 je auto vic pro radost! Neni to zadny prostorny vuz jako MB A a ani nechce. Srovnavat jizdni vlastnosti MB a BMW by si snad netroufl ani uuplny blazen, vysledek je jasny - MB na strese a 2 mrtvi, BMW prujezd zatackou o 30km/h rychleji a to i diky zadnimu pohonu s naprtou jistotu a sprotovnim feelingem, o kterem se MB A muze nechat jen zdat!
Ja rozhodne volim BMW1. Tot muj nazor.
neregistrovaný "sargis"
26. 8. 2004 23:50
Je to jednoduche
Je to jednoduche. Kto chce nieco imidzove a vznimocne, tak vezme BMW, na cenu sa v tomto pripade nehladi.
Kto chce nieco sportove a agilne, vezme BMW. Na cenu sa v tomto pripade hladi este menej. Prenos vykonu na zadne kola neoplyvnuje riadenie, handling je uzasny...
A kto chce vsetko ostatne, ma na vyber zvysok sirokej ponuky kompaktov.
BMW nekonkuruje ani Golfu, ani Astre, ani Mazde, mozno tak Audine (ale len cenou). jeho koncepcia je nieco uplne ine, a asi to ostane aj jedinecne.
Pochybujem, ze by sa kvoli imidzu Golf zbavil pohonu prednych koliec a capol by do auta kardan.
neregistrovaný "Luboš"
26. 8. 2004 17:48
BMW/Audi/Mercedes
Tak nejprve je třeba přestat srovnávat 1era s Octavií, Mazdou, Golfem atd. BMW můžem srovnat jedině s Audi a MB. Tyhlety tři automobilky hrajou vlastní ligu. Vzhledem k tomu že ve Stuttgartu zatím chrápou tak máme jediného přímého konkurenta a to je Audi A3. Já bych bral raději ji, ve verzi Sportback, pokud už bych byl takovej magor a za kompakta chtěl dát 600 a více tisíc. Jinak BMW mě překvapilo v tom, že po novém 7eru a 5eru dokázala opět vytvořit vzhledově divné auto. Jestli pak jde do 1era dokoupit skvělý iDrive? Pak to bude spíš než radost z jízdy velký smutek.
neregistrovaný "Speed_G"
26. 8. 2004 17:09
kdo jel jednou v BMW....
Nechapu co vsichni resi. Kdo jel jednou v brambore, touzi jedine po lepsi brambore. Zadni nahon - uplna bomba, uz proto, ze se do rizeni neprenasi razy od pohonu. Motory - neni co resit. A cena? nooo, kdyz si spocitam Golfa V ve stejny vybave, porovnam ceny priplatkovy vybavy a hlavne kdyz zvazim to, co vsechno proti Golfu lze mit, tak mi cenovy rozdil mezi temi auty je tak maly, ze snad musi VW ty auta zacit rozdavat, aby se jich vubec zbavili.

proste a jednoduse - BMW forever!
neregistrovaný "JOE"
26. 8. 2004 16:32
Re: BMW 1 vs. MB A
Děkuji za pěknou reakci. Rád bych k tomu dodal toto: Ikdyž je BMW 1 o cca 40 cm delší, tak rozvor náprav je větší o pouchých 10 cm! BMW1 a MB A patří do stejné třídy a tak jejich srovnání není od věci! Já osobně jsem si už zvyknul na nový design BMW a líbí se mi. A i přes to, že má BMW lepší motory tak říkám, že cenový rozdíl mezi BMW a Mercedesem je na tolik obrovský, že bych rozhodně radši zvolil (a také zvolím :yes Mercedes! A věřím, že nebudu sám!
neregistrovaný "AMG"
26. 8. 2004 14:25
Re: Přesně tak JOE.Uplný souhlas.1 je těžká..
..uchylárna Bangla nebo jak se jmenuje
neregistrovaný "Permon"
26. 8. 2004 14:04
Re: BMW 1 vs. MB A
ses uullne, ale uuplne v *kamarade, nic jineho se k Tvemu prispevku opravdu neda napsat Srovnavat "sranec" tridy A s BMW1 je vrchol ignorance a netusim co pohledavas na tomto serveru. Se jdi radsi divat na Varime s Tescomou (nebo jak se to jmenuje)
neregistrovaný "Ladislav Čermák (Auto.cz)"
26. 8. 2004 13:38
Re: video
Nejedná se o klasický test, ale pouze první jízdní dojmy, proto chybí video. Plnohodnotný test i s videem přineseme příští týden.
neregistrovaný "Vlasta"
26. 8. 2004 13:12
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
O jizdnich vlastnostech bych nepsal. Kdyz vypnes vsechnu tu zbytecnou elektroniku tak to pak bude v zime sranda udrzet na silnici. V extremech je pro obycejneho ridice bezpecnejsi predni nahon. Kamarad ma Mercedes a v zime vozi pytel pisku v kufru, aby vylepsil zaber.
neregistrovaný "Udo Jürgens"
26. 8. 2004 11:05
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Jsi se zblaznil ? To neni konkurent temto autum. Mazda 3 a ani dalsi rejze (i kdyz proti nim nic nemam a uznava, ze jsou opravdu povedeny) nemuzou konkurovat BMW !!!
neregistrovaný "koumes"
26. 8. 2004 10:02
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
...a úplně jinde je Honda ACCORD s famózním 2.0i-VTEC za 699.000...
neregistrovaný "chins"
26. 8. 2004 10:02
Re: BMW 1 vs. MB A
srovnáváš blbosti, ale když myslíš...
neregistrovaný "Dan Kofroň (Auto.cz)"
26. 8. 2004 09:58
Re: Uz jsem v nem sedel, ale...
Určitě to bude vynikající auto, i ten design je svým způsobem zajímavý a pomalu se vrývá pod kůži. Jen nechápu, že všechny nový BMW jsou prezentovány na oficiálních fotkách v té nevýrazné tmavě šedé metalíze,stříbrná dává vozu mnohem lepší tvář a např. Škoda se toho drží...Měřím 185 cm a jsem přesvědčen,že by si za mě v jedničce už nikdo větší nesedl,a to se nepovažuju za přehnaně vysokého člověka...Naopak podobný pocit jsem neměl ani v Octavii I,asi je to otázka nastavení sedadla,ale tolik kritizované rozměry na zadní lavicimi nepřijdou špatné, ba naopak, na hlavu je zde subjektivně více místa než v BMW5 či Superbu...Je to všechno otázka priorit, určtě si tento vůz najde svou klientelu,ale nebral bych jej jako konkurenta třídy Golfu, spíše jakousi nadstavbu. Svou cenou je někde jinde a vezme -li se v potaz,že svou value for money rozhodně nebude dvakrát lepší než běžný sedan za 400 tis,je volba jasná. Upřímně řečeno,kolik procent řidičů je schopno ocenit a plně vychutnat kvality výborného podvozku BMW?Pokud nejdedete na hranici adheze,tak to těžko někdo procítí...
neregistrovaný "JOE"
26. 8. 2004 08:39
BMW 1 vs. MB A
Musím říct, že do té doby než jsem viděl ceník se mi BMW 1 libílo! Zkuste si porovnat ceny BMW1 a nového Mercedesu Benz A!!! Mercedes A začíná na 480tis!!! 180 CDI stojí 599 tis! Hlavně je to Mercedes a pokud Vaše srdce, stejně jako moje dává přednost této značce, tak je volba jasná!
neregistrovaný "phaeton"
26. 8. 2004 07:45
video
a video k testu nebude??
neregistrovaný "fred"
26. 8. 2004 01:23
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Vubec to nereste, BMW je proste klasa.Nejaky srovnani s mazdou, ci oktavkou vubec neobstoji.Jezdim v trojce (330d)uz pres rok a stale si to hodne uzivam.
neregistrovaný "juro"
25. 8. 2004 23:30
lepsie ako A3?
zaujimalo by ma aky je vas nazor,je nova 1 lepsia ako A3?
skuste sa vyjadrit,ale hlavne ty,ktory uz mali tu poznost tieto auta ako tak porovnat.vdaka
neregistrovaný "dmx"
25. 8. 2004 22:28
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
v tomto pripade neide len o znacku. Ide o to ze je to jedine auto v tejto triede so zadnym pohonom a z toho vyplyva super jazde vlastnosti (ako aj pisu v clanku a vlastne vsade kde v 1-er jazdili)
neregistrovaný "anonym"
25. 8. 2004 22:07
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Vis proc je to drazsi, protoze je to BMW a tam proste platis za nejakou urcitou kvalitu....Ja bych do toho sel hned, ale je to vazne mooooooooc drahy...
neregistrovaný "Fuky"
25. 8. 2004 22:02
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Je pěknej,v tý stříbrný! ....Ale třičtvrtě miliónu za 2+2 je příliš,když za 600 je Octavie II 2,0 TDI.A to jede jako šíp...
neregistrovaný "Rabukate"
25. 8. 2004 20:41
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Jo mazda 3 je jiste lepsi volba, ale to vis, tady si radeji kazdy sahne po beeemmmwwweeee. Ne, mam rad obe znacky ale je to fakt moc...
neregistrovaný "Rabukate"
25. 8. 2004 20:40
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Vydel jsem ho okem v metropoli a neco mi na nem chybi, kazdopadne v dane tride spicka, ale ty prachy.... To je nekde mimo...
neregistrovaný "Petr"
25. 8. 2004 20:39
Re: Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
Proč kupovat BMW 120 za 740 tisíc, když Mazda3 2.0 se vším všudy stojí 640 tisíc? Dej si do bavoráku klimu, xenony atd. a seš na osmi stech. A vzadu není místo.
neregistrovaný "Ladislav Čermák (Auto.cz)"
25. 8. 2004 19:53
Re: Uz jsem v nem sedel, ale...
Včera jsem s Jedničkou ujel cca 400 km, z toho zhruba 50 na zadním sedadle a nemyslím, že by tam bylo málo místa. První dojem je stísněný, zejména kvůli malým oknům a tmavému interiéru, ale cm nechyběly v žádném směru. Samozřejmě, že nelze porovnávat s rekordmany typu Peugeot 307 či Honda Civic, ale např. v Astře vzadu o moc více místa není a vůbec nemluvím o Octavii I. Lze namítnout, že se dozadu díky malým dveřím a vysokým prahům špatně nastupuje, ale jak jednou sedíte, tak je pohodlí dostatek. Více prozradí objektivní měření vnitřního prostoru v plnohodnotném testu, který přineseme pravděpodobně již v pondělí.
neregistrovaný "Lipánek"
25. 8. 2004 19:44
Nový konkurent Mazde3, Golfu a Astre ..
jo, jo
neregistrovaný "HUFUH"
25. 8. 2004 15:22
Bavor je proste Bavor ...
... ja myslim, ze to je proste parada a vrchol techniky v dane tride ... rad bych se svez ...
neregistrovaný "Fik"
25. 8. 2004 15:19
Uz jsem v nem sedel, ale...
Vzadu rozhodne neni mista jako v nizsi stredni tride... jsou to takove nouzovky, takze pozor, v zadu asi nikoho vozit nebudete.