Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW New Compact Coupe Concept: TSI, elektromotor a 4,2 l/100 km

Volkswagen se letos chystá na, v dosavadní historii automobilky, dosud nejintenzivnější příval novinek. První z nich je koncept New Compact Coupe – kupé s platformou Golfu a hybridním pohonem.
Zpět na článek
Avatar - CIZEK
6. 3. 2010 20:57
Re: Neue Jetta Coupe
Ja,Ja Das ist Echt VW.Toto kupé se mi opravdu moc líbí. :yes: :yes: :yes: Bravo VW!!!
Avatar - Plautus
13. 1. 2010 20:17
Re: Nechápu, co se furt řeší...
ktorý je mimochodom dosť dobrý :yes:
Avatar - Blue Sun
13. 1. 2010 18:35
Re: Ještě se mají hodně co učit....
Co třeba velikostní rozdíly? Na pěti metrech se lépe staví elegantní kupé, než na čtyřech a půl nebo dokonce méně.
Re: Návod jak maximálně ušetřit náklady
Zkus být věcný, nikoli dětinský.
Popiš mi tohodle krasavce jako svébytné, z koncernového rukopisu vybočující auto a rád ti dám za pravdu.
v opačném případě se jedná jen o neznalost, zaujatost,podjatost, zaslepenost a intoleranci.
13. 1. 2010 11:27
Re: Tudor
přesně tak, ještě když teď má pick-upy jak Fiat, tak hlavně Dacia, mají díru na trhu a škoda je na to jako dělaná aby ten pick-up zase měla. Viděl jsem předělávku na pick-up z Fabie I a bylo to povedené. Foto dám když tak mezi fotky mého auta
13. 1. 2010 11:11
Nechápu, co se furt řeší...
jestli je to prémie nebo ne, jestli tohle tak to spíš A5 atd. Můj názor je, že buď se mi auto líbí nebo nelíbí. A je mi fuk, jestli soused bude mít A5 a já tohle VW, protože pro mě je A5 přílíš vyumělkovaná. A že se někdo neotočí? A co jako? Já si auto či motorku kupoval vždy kvůli sobě. Jinak mimochodem nové Ečko má předek pěknej, ale za to dosti humpoláckej zadek, takže mi zrovna oči nevypadávají údivem. Rád se otočím i za obyčejnou Oktávkou pokud ji má někdo pěkně udělanou. Z mé strany je tohle moc hezké auto rozhodně hezčí než sesterská A5. Ale to je jen můj názor ;-)
Avatar - white label
12. 1. 2010 23:39
Re: Ještě se mají hodně co učit....
Ano, to je pravda, rozměry a s nimi spojené určité proporce jsou také podstatně limitující. Mně osobně se z nové řady MB E líbí právě to kupé, které sdílí upravenou platformu z menšího Céčka...
12. 1. 2010 21:39
Re: Ještě se mají hodně co učit....
mě osobně se zrovna to nový E moc nelíbí... mercedes se vrátil zase dozadu některými věcmi (samozřejmě záměrně se odkazuje na předchozí generace) a tobě se to líbí moc, mě třeba né a víc se mi líbili starší modely a to kupé od VW nepřichází tvarově s ničím novým, ale vlastní styl designu mi příjde zcela v současné normě a dokonce se mi i celkem líbí. To proč nejde srovnávat tyto dvě auta je dáno tím, že vyšší střední třída má mimo jiné jiný poměr šířky a výšky auta, což dává samo o sobě celkovému tvaru jiné možnosti a jiné proporce. Kdyby mělo nové Éčko stejné vnější rozměry jako tohle fauvéčko, tak se ti taky nebude líbit a bude vypadat divně. Takže proto bych to nesrovnával...
Avatar - white label
12. 1. 2010 21:03
Re: Ještě se mají hodně co učit....
Naprosto jiná cílová skupina, jiná "neprémiová" filosofie "neprvoplánovaného" konzervativnějšího designu VW, např. tohle auto (podle mě) nemá být designově tak "atraktivní" jako prémiová A5, E-coupé, ani tak "výstřední" jako např. 6er...

P.S. Já nepsal jen ani přímo o "kvalitě" designu!
Ale o odlišném přístupu k němu u aut různých tříd, ale vlastně i značek... i design musí brát v potaz určitou cílovou skupinu zákazníků, a s tím spojenou celkovou "filosofii" konkrétní značky...
Avatar - Ada je zase tady
12. 1. 2010 20:59
Elektromobily budou moci v Praze jezdit rychleji!
Viz clanek a diskuse zde: [odkaz]
Avatar - Ada je zase tady
12. 1. 2010 20:58
Re: Návod jak maximálně ušetřit náklady
Bruniku, vycurat a do postylky!
Avatar - ryman
12. 1. 2010 20:40
Re: Ještě se mají hodně co učit....
to je to same jako tvrdit ze nejde srovnavat vzhled (nemyslim material atd..) tricka za 2000 s trickem za 1000. samozrejme ze je to naprosto normalni, srovnavat vzhled coupe premie a mainstreamu. jako napriklad srovnavat vzhled F-16 a SU-27 ikdyz jsou obe letadla "jina trida". nevim proc to vsichni tak mystifikujete.. srovnavat coupe a mpv je uhozene ale proc nesrovnavat dve coupe? to mi vazne vysvetli.. osobne na tomhle voze nevidim nic odpudiveho, ale ani nic co chytne za srdce. proste dokonalost techniky ve slusivem kabate. nic vic nic min
Návod jak maximálně ušetřit náklady
...to sešmelcujeme všecky auta skupiny VW v jedné montážní jámě a smontujeme z nich jedno jediné...
Prosím vás nechte je, ach nejte je ty nevidomé designéry VW, nechte si je hrát!!!
Avatar - white label
12. 1. 2010 20:02
Re: Ještě se mají hodně co učit....
Je třeba srovnávat srovnatelné. Srovnávat nižší střední meinstream se střední, nebo dokonce vyšší střední prémií je nesmysl i po stránce designu...
Avatar - Jethro
12. 1. 2010 19:47
Nástupce Jetty
Když tak koukám na design auta tak si myslím že by to mohlo lecos říct o nástupci Jetty :-) :-) :-) :-)
neregistrovaný "Kajfik"
12. 1. 2010 17:47
Re: Ještě se mají hodně co učit....
Nevim jak to myslis:
Aby vsechny auta vypadaly jako E-coupe... To nema smysl a ani se to nemuze stat. Tenhle vyznam jsi asi neměl na mysli jelikož je to nesmyslná absurdita.

A kdyby všechny auta vypadal tak zatraceně dobře.. To by mi nevadilo.. Hůře by se víbíralo, ale stát se to taky nemůže.. Stejný nesmysl jako že jednou budou všichni stejně bohatí...

Nicméně kupé je pro mě vždy exkluzivnější než třeba kombík nebo MPV a proto čekám, že se to odrazí i na designu... Já nejsem člověk, který musí být výstřední a ani nechci na sebe strhávat pozornost za každou cenu. Ale kupé s nápaditostí kolejnice nebo flašky od sirupu bych si prostě nekoupil...

No zatímco je VW u sčítaní, E-coupe integruje funkce komplexní proměnné...

Ovšem chápu, že někdo se může vzrušit i nad krabicí od bot, takže se nechci hádat...

Každému se líbí něco jiného já jen říkám, že jsou pozadu... To mi nikdo nevyvrátí, to že se mu VW i přesto líbí, to klidně beru a nic to nevylučuje...
Avatar - Ji/Ri
12. 1. 2010 17:39
Re: Reklamní slogan
Hm, když vezmu jak na mě zapůsobilo CC tak to může být. Ale ne s plagiátem a5. Ale ne v této podobě. Pokud budu chtít A5, tak si ji koupím mírně jetou....např. Jahres, do 40ti na tacháču, přímo od Audi AG a dostanu se plus mínus an stejné prašule jako s tímhle. A Audi je Audi. ;-)
Avatar - Special-line
12. 1. 2010 17:27
Re: Tudor
Je fakt že nesdílím názory že Tudor by se hnedka ujal a šel by na dračku. Tenkrát se ani pořádně nevědělo jak na tom bude Superb. Teď po nějakejch 7 letech by se možná Škodovce do tohoto segmentu vstupovalo lépe, ale každá značka koncernu nemůže vyrábět všechno. Ale o to víc je nepochopitelné že si ve VW nikdo nevšiml absenci pick-upu od Škody!!!!!!!!
Avatar - Plautus
12. 1. 2010 17:08
Re: Ještě se mají hodně co učit....
A nemyslíš, že keby všetky autá vyzerali trebárs ako E-Coupe, tak by sme za nimi prestali otáčať hlavy? ;-)
VW bola pre mňa vždy dizajnová šeď, ale od istého času si nejde nevšimnúť istý pokrok i v tejto oblasti, je jasné, že zostávajú "pri zemi" a nejdú do extra výstrelkov, ale na to som si už zvykol a dizajn nových modelov vnímam ako vcelku vydarený (stále s ohľadom na VW a jeho niekdajšie počiny; no a samozrejme ešte ani dnes sa mi od nich nepáči všetko). ;-)
neregistrovaný "Kajfik"
12. 1. 2010 16:49
Re: Ještě se mají hodně co učit....
Vzdyt jsem to psal, ano je tam rozdil tridy ale po strance designu je tam rozdil takovy ze se nechce verit ze auta vznikly v tomtez pulstoletí nebo na téže planetě...

Rozdíl jako mezi patníkem a sochou Michelangela...

Za tím bych hlavu neotočil, kdežto E-coupe mi vždycky doslova přilepí pohled... No však to znáte...
Avatar - ryman
12. 1. 2010 15:06
Re: Ještě se mají hodně co učit....
proc? mercedes E-coupe je auto? je. je to coupe? je. tak proc by se nemohly srovnavat z hlediska designu. poznamka o traktoru a ferrari je mimo misu.. s tou otazkou vkusu ale souhlasim.
12. 1. 2010 14:53
Re: Ještě se mají hodně co učit....
jednak to je dost otázka vkusu a hlavně srovnávat auto nižší střední s vyšší střední je asi jako říkat, že traktor je na poli lepší než ferrari, čili pěkná blbost...
12. 1. 2010 14:51
Re: Reklamní slogan
a co když budeš chtít něco jako Audi A5 a nebudeš mít tolik peněz? Pak třeba tohle dobrý... ;-)
neregistrovaný "Kajfik"
12. 1. 2010 14:39
Ještě se mají hodně co učit....
Nechci nějak protěžovat Mercedes ale ve srovnání s E-coupe tohle auto vypada jak holinky vedle sakra pohodlných společenských polobotek Jamese Bonda...

Já vím, že je Mercedes o třídu výš ale designem je vepředu o několik tříd... ...generací... říkejte tomu jak chcete...
Avatar - ryman
12. 1. 2010 14:27
HAHA
"Výroba kupé zatím nebyla oficiálně potvrzena, na trh ale zřejmě zamíří v průběhu následujících dvou let a bude se prodávat jako Jetta Coupe." tomu snad nikdo neveri.. a pokud se prece bude vyrabet tak to rozhodne full hybrid nebude.
Avatar - Ji/Ri
12. 1. 2010 14:24
Reklamní slogan
FauVé - Audi pro chudé.... je to pěkné, ale nechtěl bych to. Když kupé od koncernu tak a5. když 4dveř.kupe tak cc, když suv tak touareg. Když střelu tak porsche, když kombi tak a6, když limu tak a8, když služebák tak sup2 nebo passat,když bonbona tak golfa, ..... ale marketingově to určo mají zmáknuté a promyšlené, že ještě budeme hoooodně překvapení se zacílením....
neregistrovaný "Kajfik"
12. 1. 2010 14:20
Re: další bez....
...Bezpohlavní...

...vyjímka potvrzuje pravidlo. Tou je asi Passat CC ačkoliv interiérem je to už zase čistý VW... Možná ještě předražené širo...
12. 1. 2010 13:36
Re: nice
:yes: :yes: :yes:
V jednom dni jsem měl možnost sedět v Polu a i20. Nevím proč, ale nějaký zásadní rozdíl jsem neviděl. Myslím, že Polo je opravdu přeceňované.
Avatar - Ricardo
12. 1. 2010 13:19
Re: Tudor
No ale tady ta trojice (je to vlastně jedna konstrukce) je všechno... teda ne že by VW měl mezi kupé výrazně větší tradici, ale u něj jako mnohem větší značky má smysl, aby obsazoval i takto okrajové segmenty. Dneska vlastně takové auto nikdo nedělá, všichni do nižšíé střední cpou ty coupé-cabriolety 8-s
12. 1. 2010 12:31
Re: nice
:yes: :yes: :yes:

Ještě bych dodal že kombinace pohodlí a schopnosti tlumení nerovností je u Punta Evo mimořádná.
Avatar - Ricardo
12. 1. 2010 12:06
Re: Tudor
Škoda kupé? Jako Rapid, nebo co myslíš?
12. 1. 2010 10:28
Re: Tudor
Přesně, Škoda má tradici v kupé, tak měla taky dostat tento prostor. Walter spíš jen oprášil Tudor skici
12. 1. 2010 10:18
Hybrid
oznacenie na zadnom kufru HYBRID, presne vystihuje to auto......z predu golf zo zadu audi...cize hybrid >:D
neregistrovaný "sturlo"
12. 1. 2010 09:44
Re: Tudor
alebo aspon Octavia Coupe ;-\
auticko vyzera super, paci sa mi viac nez Scirocco :yes:
Avatar - Plautus
12. 1. 2010 09:40
Re: Novy AUDIzajn od VW...
To máš pravdu, je to prílišné priblíženie sa súčasnému Audi dizajnu, ale VW to svedčí...Walter sa činí.
Avatar - Plautus
12. 1. 2010 09:33
Re: nice
Tak skús Punto Evo, keď si skôr na talianske autá ;-)
Netvrdím, že Polo nie je dobré auto, ale práve v živom porovnaní ma za srdce nevzalo, hrá sa na dospelé auto (a netvrdím, že tak nevyzerá, práveže áno, čo je z istého uhla pohľadu klam), ale v tejto triede mi to prišlo akosi až smiešne a pre mňa osobne až nežiaduce. Z Punta Evo som bol pri prvom živom pohľade na exteriér sprvu sklamaný, čomu napomohla i nie príliš vábivá šedá (nemetalická) farba a nenapravili to ani zliatinové disky s rozmerom 16" a pekným dizajnom, ale po usadnutí za volant je to správny krok vpred, pričom priestorovo je to jeden z vodcov triedy, čomu Polo skutočne nedokáže se***vať. Pre mladú ženu, či chlapa si viem skôr predstaviť trojdverové Punto Evo v čiernej alebo modrej metalíze na 17" (či 16" pre tých, čo obľubujú "mäkšiu jazdu"). V tejto kombinácii to je prijateľnejšia konfigurácia ako až príliš dospelo vyzerajúce Polo s malým vnútorným priestorom. Príde mi to v jeho prípade hranie sa na niečo, čím v skutočnosti to autíčko nie je a tou charakteristikou myslím hlavne slovo "plnohodnotné". V triede malých áut si jednoducho viac vážim invenciu, vyzývavosť, a nie fádnosť a zbytočnú dospelosť, ktorá tomu autu v podobe priestoru skutočne chýba.
Avatar - jazva
12. 1. 2010 09:19
Len tak a okraj...
Mne sa to celkom páči, len s jednou vecou mám problém. Nezdá sa mi ten pomer hmoty predok vs. zadok. Tá zadná časť je taká ako keby s nadváhou. Možno sa len zle pozerám a možno to majú pripravené na cabrio...
12. 1. 2010 09:18
Novy AUDIzajn od VW...
Pekne, ale toto tu uz je.
12. 1. 2010 09:12
další bez....
Tragédie.

Jestli tohle má být posun, jestli tohle má být zachování "tradice", jestli tohle má být "návaznost" na jiné VW modely......tak je to jedna velká tragédie.

Nic - není tam nic. Konzervativní, stejné, 100X okoukané. Interiér má nádech takový fabiovský...., invence VW se zastavila na velmi odvážné (na VW) kombinaci dvou barev v interieru.

Včera ve vedlejší diskuzi někdo psal, že VW dělá auta bezgenerační, beztřídní...já bych dodal bez emocí. Oslava techniky zabalena v chladném kabátě....
Avatar - Special-line
12. 1. 2010 09:09
Tudor
Nemůžu se zbavit pocitu že tohle mohla bejt Škoda Tudor. Ale nelze mít vše...
12. 1. 2010 09:03
nice
kurnik ake to je podarene. :yes: velmi pekne auta sa začínaju plodit pod VW. včera som mal tu česť s novým polom v krasnej bielej farbe. pre mna osobne č.1 v triede, a to som skorej na talianske auta :-). jedine čo by sa dalo vytknut je trosku stiesnený posed, myslim tým šírku.( neviem ako je na tom konkurencia)
Avatar - Plautus
12. 1. 2010 08:39
Správny "jet-stream"
Tento "jet-stream" nebude mať problém rozhýbať prúdy v automobilovej stratosfére. Veľmi pekné, chcelo by to nechať kameň na kameni tak, ako je uložený v koncepte :yes:
12. 1. 2010 08:16
Neue Jetta Coupe
Design: sehr gut Technik: sehr gut Fazit: sehr gut, typisch VW. Ich freue mich auf eine neue Generation VW Jetta :-)