Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Čínské automobily v EU: Za devět měsíců se prodalo jen 745 kusů

Boom čínských automobilek na evropském trhu se zatím nekoná. Letos bylo od ledna do září v EU zaregistrováno jen 745 automobilů čínských značek. To je číslo na úrovni malosériových výrobců sportovních a luxusních aut.
Zpět na článek
19. 12. 2009 18:29
Re: Hm...
cina se snazi koupit volvo to je prosim velky rozdil
Avatar - chetoos
18. 12. 2009 17:51
fuj china
Doufám ž se nikdy čínské auta neprosadí v eu vedlo by to k rozpadu kvalitních a prestižních značek.4inské auta jsou hnusné a nekvalitní na autosalonu jsem sedel v autu od martin motors a ten smrad se nedal vydržet a z palubní desky čauhalo hnusné zelené lepidlo.4lověk který nemá moc peněz si radši koupí auto bud na leasing a nebo lepší značky jako je dacia,fiat... a činana by si určitě nekoupil :no: :no: :no: :no: :no: čina nee
18. 12. 2009 15:19
Re: 745
Nějaké kusy se najdou i v Reichu. Podívej se na mobile.de
18. 12. 2009 11:56
Re: Nesmejte sa "číne" ... možno ste na tom horšie ...
...alebo "Nekupujte v bazároch a na inzerát, všetci sú podvodníci, predávajú polepené búračky a chcú vás iba ošklbať"...
18. 12. 2009 08:01
Re: nebojte sa číňanov
racionalne uvazovanie :-)
17. 12. 2009 22:06
Nesmejte sa "číne" ... možno ste na tom horšie ...
[odkaz]

Ak si niekto kupuje novšie moderné auto z "druhej ruky" tak je zväčša presvedčený ako dobre kúpil a hlavne aké dobré auto kúpil. Ale nie je všetko zlato čo sa blyští ... Češí a Slováci majú síce zlaté ručičky, ale to je na odborné opravy automobilov zväčša málo...

Ale na čo nemajú "tvoriví" rodáci na vybavení - to nahradia improvizáciou a rozšrotované auto (zväčša zo západu) sa zmení z vraku na super auto - teda aspoň zvonku. Nejaké deformačné zóny "kutilovia" považujú za zbytočné "detaily".

Pokým sa nič nestane, tak mejiteľ na ten "drobný" rozdiel nepríde a pri nehode, už zväčša má iné problémy, ak vôbec nejaké má ...
17. 12. 2009 19:49
Re: Hm...
Nemyslím si, že Číňania nevedia spraviť auto - čo vyrábajú v spoločných podnikoch s renomovanými západnými výrobcami? Vlastniť know-how neznamená dokázať ho využiť. Stačí si spomenúť na Dacie, Lady, Oltcity. Rumunská Dacia už zďaleka nebola to, čo Renault 12, Lada bola dobrá na začiatku, postupnou "racionalizáciou" výroby šla do kytičiek aj kvalita a spoľahlivosť, a Oltcit bol vymakaný na francúzskych výkresoch a na cestách jeho predchodca (Citroen Visa) - jak to začali robiť Rumuni, bol to šrot. Čiže keď dvaja robia to isté, nemusí to byť vždy to isté. Opačný prípad - nového Favorita si zručný majiteľ "dokončoval ešte nejaký čas doma - keď si ho vzali do parády ľudia z VW, bola to celkom iná pesnička.
Číňania majú stále silne zdeformované myslenie - hlavnou zásadou je "lacno", a to do všetkých dôsledkov. Neuspeli,a chvíľu potrvá, kým sa z toho dostanú.
Avatar - Katikakus
17. 12. 2009 19:38
Re: nebojte sa číňanov
Nastesti vyber je dostatecne siroky, takze clovek opravdu neni odkazany na Skodovku.
17. 12. 2009 19:14
Re: nebojte sa číňanov
>:D
(mimochodom, za 13 litrov aj tak radšej 7-miestny MCV v diesli (s klímou, hmlovkami, el. zrkadlami,tónovanými sklami, výklopnými zadnými oknami, výškovo nastaviteľným sedadlom vodiča, el. prednými oknami a prípravou na rádio)ako kombíkovú Fabiu s trojvalcovým chrochtom TDI 51 kW v základe Classic, ktorá neobsahuje nič so zátvorky vyššie... Jasne, dá sa priplatiť a mať to vo Fabii (okrem tých 7 miest pravdaže), ale asi som fakt švorcák, keď sa mi MCV zdá v tomto prípade lepšou investíciou... >:D

...znamená to snáď, že nepatrím k tým šťastnejším?...
17. 12. 2009 19:01
Re: Hm...
Cina kupuje Volvo a bude mit pristup k 100% technologiim, to pote budou jina cinska auta. a Cinan se bude >:D
17. 12. 2009 18:45
Re: nebojte sa číňanov
A dnes je to naopak... ti šťastnější si koupí Škdovku a kdo na ni nemá koupí si Dacii :-)
17. 12. 2009 18:40
Re: nebojte sa číňanov
Podobne ako aj u nás, keď boli dobré autá iba tie z Tuzexu, a kto na to nemal, bol nútený kúpiť si Škodovku, Wartburga alebo Trabanta, tí šťastnejší Daciu alebo Žiguli... ;-) Ale kto mal originál Fiata, alebo dokonca Toyotu, ten bol frajer...
17. 12. 2009 18:37
Re: Nástup Číňania pekne posr...
keby si mal tušáka, čo všetko v Číne vyrobené používaš a využívaš...ani o tom nevieš...
17. 12. 2009 18:17
Re: Hm...
Na tých autách toho bolo hodné kritiky - všetko. Keďže z konštrukcie, vývoja aj výroby áut mám isté skúsenosti aj vedomosti, po prehliadke jedného čínskeho autíčka (Brilliance) som chytil takmer mdloby - bolo to zle od prvej do poslednej skrutky, prakticky na všetkom, čo sa dá vizuálne nejak zhodnotiť, som našiel nejaké chyby. Pachy z lepidiel a plastov, to je už maličkosť...
Avatar - saldy
17. 12. 2009 17:41
Re: Nástup Číňania pekne posr...
Tudy cesta nevede, budou muset koupit místní megakoncern, to bude pro ně asi jednodušší >:D
Avatar - eLzyx
17. 12. 2009 15:10
Re: Nástup Číňania pekne posr...
ještě že na moje prehistorické Volvo se vše vyrábí v EU, případně v USA(např. koberečky). Čínský komponenty mi na auto nesmí
neregistrovaný "Hooonza"
17. 12. 2009 14:58
Re: Hm...
Tady vůbec nejde o hvězdičky. Já měl jasno ve chvíli, kdy jsem na výstavě do čínovozu usedl a nasál ze vzduchu pach těkavého ředidla...
17. 12. 2009 14:31
nebojte sa číňanov
pre mňa to nie je prekvapenie, čínske autá nemajú ani v samotnej Číne bohvieakú povesť. Ich marketshare je tam len niečo vyše desať precent. Každý, kto na to má, si radšej kúpi nejakú osvedčenú značku. [odkaz]
17. 12. 2009 09:15
Nástup Číňania pekne posr...
Keď skončí ich premiéra na crash-testoch totálnou katastrou, tak sa iné ani nedá čakať ...

Číňania vstup na náročný trh EÚ strašne podcenili a za to budú pykať roky ...

Jedno je však isté. Dverami sme ich vyhodili, ale už sa tlačia do okna ...cez akvizície a nákupy sa k nám Číňania vrátia veľmi rýchlo.

Ale svoj trápny nástup budú ešte dlho ľutovať ...

Realitou je však to, že "Čína" je dnes v každom aute a jej podiel sa zvyšuje ... Taký istý proses "počíňanenia" výrobkov je všeobecný a nedá sa zastaviť ... Buď si firmy dávajú robiť svoje tovary rovno celé v Číne, alebo len niektoré komponenty. Samozrejme je to oficiálne "Made in EU" ...
17. 12. 2009 08:54
Tak leda do Ruska
Modely ve vrchní části fotogalerie mi relativně dost připomínají Ladu a tam si myslím, že, při vhodné cenové politice, by mohli v Rusku uspět. Jízdní vlastnosti Lady (Kalina v té jsem jel) dokáže překonat i 15 let staré auto, tak proč ne nové Čínské. Ale v evropě nemá moc šanci-Dacia,Renault,Fiat nabízejí mnohem víc a ne za moc větší peníze.
17. 12. 2009 08:45
Re: Hm...
Dokavat z kazdym modelem nedosahnou 5 * v narazovych testech s agresivni cenovou politikou tak se predeje nijak nezvednou. Verim ,ze BYD v budoucnu rozhodne poroste, ale klicove je zamestnent Evropskeho designera, tak jako Korejci ziskali byvaleho Designera od Audi ci z Ferrari prechazi designer do Totusu. Pote konecne muze byt nastavena dlouho leta strategie tak jak to udalala KIA.
17. 12. 2009 08:33
Hm...
Ja by som bol zvedavý na tú údajnú fabriku v Európe v budúcnosti...
Podľa mňa nemajú šancu presadiť sa v dohľadnej dobe kdekoľvek, kde je drahšia pracovná sila ako v Číne a celkovo drahšie všetky vstupy, plus prísna legislatíva, a za týchto podmienk ešte vyrábať výrazne kvalitnejšie autá ako doma, aby vôbec niečo predali...
S domácou výrobou uspejú, ak budú dôslednejší v kvalie, ale inak to v EU nevidím nejak reálne. Teda zatiaľ.
17. 12. 2009 08:25
745
z toho 745 v zemích bývalého východního bloku.....