Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Fiat Doblò: Nová generace oficiálně

Fiat zveřejnil první oficiální informace o nové generaci kompaktního vanu Doblò. Novinka přichází po osmi letech se zcela novou podvozkovou platformou a atraktivnějším designem.
Zpět na článek
neregistrovaný "vo"
26. 11. 2009 14:20
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
Mě nová generace Dobla připomíná kombinaci Loganu a Roomsteru, možná zepředu trochu Kangoo. Zatím nevím, jak si poradit s designem v kombinaci přední a zadní části, proto se mi Roomster nelíbí. Líbí se mi nové Berlingo, jen je škoda, že nejsou 2 délky osobního provedení Citroenu, jako to pláínuje Doblo. Ovšem, a to tu nikdo neřeší, velikost zavazadelníku 790 litrrů u nového Dobla při 5 místch a více než 3000 litrů při dvou místech a možnost 7 míst je obrovská deviza, Doblo má tak nástup před konkurencí (vyjímkou je VW Caddy, ale to se mi moc nelíbí). Ostatně, vše ukáže čas, ale Citroen dává záruku na karoserii 12 let, ale Fiat jen 8. I to svědčí mimo jiné o kvalitě výrobců (Italové nejou tak pořádní jako Francouzi). Ale to těžko takto hodnotit jen podle fotek.
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2009 23:24
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
ok, nerikam ze kopirovali, a te podobnosti si normalne taky nevsimam, jenze toto mi proste R hodne pripomnelo...
18. 11. 2009 22:30
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
Mne viac pripomína predchádzajúcu generáciu, viac ako čokoľvek iné...
Istej podobnosti sa dnes máloktorý výrobca dokáže vyhnúť, ale to neznamená, že od niekoho niečo každý kopíruje...
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2009 19:05
Re: zamyslete se...
ja vubec nerikam ze je to kopirovani, ale kdyz vidim ty veci spolecny s roomsterem, tak mi ho to proste pripomina, a za tim si stojim...samozrejme vim ze ty svisla svetla, kolma zad nebo jednodilne viko kufru jsou typicka pro doblo (vlastne vetsinu uzitkovych aut), nebo jeho os. verzi...ale jak jsem rikal - kdyz se da to (falesne) velke sklo se svetly, zadi atd. dohromady, tak tam vidim podobu s roomsterem, i kdyz vznikla treba jen nahodou
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2009 18:50
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
no tak jasne ze to neni uplne stejny, ale ta podoba tam podle me urcite je
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2009 18:48
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
nerikam ze je to primo kopie, ale prijde mi to dost podobny - jak jsem psal, moznaj je to nahoda ale ta kombinace svetel, sloupku, skla atd. mi ho docela pripomina
18. 11. 2009 16:47
Re: Adept na titul?
Hm, neda se nic delat, zvitezil ten lepsi a inovativnejsi! ;-)
Jinak ze zkusenosti vlastni a zkusenosti kolegu musim zde zduraznit jednu vec: Do evropskych firem patri evropska auta!
Nemyslim to v nacionalnim kontextu ale pouze ryze praktickem, protoze zamestnaci jsou obcas pekna hov.... a cekat na nestandartni dil nekolik mesicu u asijskeho auta je pekna sranda! :-(
18. 11. 2009 13:52
Pěkný
Čím déle na to koukám, tím víc se mi to líbí :-) . Podobně jsem přicházel na chuť i poslednímu Ducatu. Motory jsou OK, bezpečnost a výbava bude jistě taky v pořádku, dovedu si ho představit doma pod přístřeškem ;-)
18. 11. 2009 13:42
Re: SOULSTER
Jezkovyvoci... vzdyt je to dodavka, co sem pletes osobaky, srovnavej to hlavne s jinyma dodavkami stejne velikosti. ;-\
18. 11. 2009 09:14
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
Kúp si nové oči, tieto zle vidia. Ak sú lepené tmavé sklo na zadných dverách a zvislé svetlá po stranách kópiou, potom by za kopírovanie musel krížom-krážom skoro každý žalovať každého...
Avatar - pelikoš
17. 11. 2009 20:21
Re: zamyslete se...
proti růmstru se doblo povedlo ;-)
nevím co by kdo chtěl kopírovat zrovna z nepovedený škodárny-snad tu de.lní línii oken >:D
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 11. 2009 20:02
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
No, svislá světla byla už i na Mercedesu Vaneo :-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
17. 11. 2009 20:01
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
Se zadním oknem Roomsteru Concept jdou svítilny souběžně přes celou jeho výšku. Navíc, bílé plochy je na něm více, než v případě nového Dobla.
17. 11. 2009 19:31
Re: zamyslete se...
Raději se zamysli sám - viz to, co jsem o pár řádků výše napsal tomu infantilnímu humoristovi. Jestliže do této publikované podoby doblo dospělo postupnou evolucí svého původního designu, pak nemůže být řeč o kopírování a - jak říkáš - "podoba" je dána tím, že se prostě někde protnuly úvahy designérů.

Ještě s tím soulem to srovnání jde, ale je nutné si uvědomit současný trend doby, nejen u Fiatu, kdy se užitková vozidla přibližují osobním - a zde Fiat u svých modelů jde jednotně - prosklení se snižuje od přídi po záď poměrně dynamicky.

Fiat od roku 2001 vyrábí doblo mj. v osobním provedení Malibu ([odkaz] - na foto vůz z roku 2002), a tedy je spíše možné říkat, že se roomster zezadu podobá doblu (svislé světlomety v zadních sloupcích, kolmá zadní partie, jednodílné víko kufru otevíratelné nahoru s rozměrným sklem) než naopak - na tom koncept roomsteru z roku 2003 nic nemění.
Avatar - twistedTSD
17. 11. 2009 19:12
zamyslete se...
na techto fotkach uz vypada lepe, za krasavce ho ale zrovna nepovazuju (zatim)...ale predevsim me zarazi postoj mistnich FIATistu - nerikam ze u fiatu kopirovali, ale to ze se doblo podoba (hlavne os. verze) roomsteru (predevsim konceptu r.2003) a trochu soulu je bez debat!
Avatar - twistedTSD
17. 11. 2009 19:01
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
nevim, mozna je to nahoda ale ta zad je vazne ve stylu konceptu roomsteru - svetla, (jakoby) rozmerne sklo...a kdyz se k tomu pridaji A sloupky a kolma zad, tak je to (v osobni verzi) jasny roomster, o tom snad neni treba diskutovat...navic proskleni se podoba soulu...normalne to moc neresim ale tady me to bije do oci...
Avatar - twistedTSD
17. 11. 2009 18:50
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
no prave! jenze oni to udelali...
Avatar - pelikoš
17. 11. 2009 18:38
Re: Adept na titul?
doblo je pěkný,ale titul nezíská,má ho nissan
[odkaz]
Avatar - pelikoš
17. 11. 2009 16:35
Re: Snaha (očividně) nebyla.
nebo fiat qubo,protože to bude zřejmě designový jazyk užitkových fiatů

p.s.a příď má i lehce sportovní esprit ;-)
Avatar - pelikoš
17. 11. 2009 16:31
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
notabene jeho svislé světla už byla i na první verzi,takže dávno před humustrem ;-)
Avatar - Blue Sun
17. 11. 2009 15:04
Re: Snaha (očividně) nebyla.
Záď jsem taky už někde viděl. Například u Fiatu Dobló Malibu (už od roku 2005).
16. 11. 2009 21:34
Re: SOULSTER
Tak já myslím, že to už patří k místnímu koloritu. Není nad to se pořádně zasmát. Vsaď se, že by ti to chybělo ;-)
Re: SOULSTER
giorgio to co jsi tu napsal jen uplne presne! proste jednoduse receno BRAVO FIAT!
a ty 507 se vzpamatuj >:D hrajes si na velkyho inteliganta a pritom vis velky * ;) ver za ja mam vetsi styl a vim o autech vic nez ty :-) a to ty sis zalozil svuj klub kamaradis s GTIm coz je taky takovej no.....a hrajes si na inteligenta svymi nozry ktere sou upln blbe >:D
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
16. 11. 2009 21:09
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
Ať se na záď Dobla dívám z jakéhokoli úhlu, byť jen lehkou inspiraci Roomsterem tam nevidím.

Zřejmě tak usuzuješ dle vertikální orientace svítilen a kolmé zádě.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
16. 11. 2009 21:05
Snaha (očividně) nebyla.
Přátelé, od italského výrobce bych čekal podstatně uhlazenější profil. Stejně tak vyváženější příď s optimálním rozvržením jednotlivých prvků. Vím, že to Italové umí.

Záď vypadá vcelku symapticky, ale něco mi říká, že jsem její styl už někde viděl... zkrátka pohledné, ale neosobní.

...

A co se týče konkurence (byť u některých vozidel nepřímé), mnohdy jsem kritizoval modernizovaný Modus (jeho příď je značně překombinovaná, předfaceliftové provedení bylo jedním slovem skvělé). U Roomsteru postrádám osobité tvarování předního nárazníku po vzoru konceptu. Kangoo jsem přijal s otevřenou náručí, stejně tak jako klasiky, vzešlé ze spolupráce koncernu PSA a Fiatu... ale od nového Dobla jsem čekal více.
16. 11. 2009 20:08
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
Ale houno okopírovali...čokoľvek ohľadne dizajnu z Roomstara za okopírovanie nestojí... :-!
16. 11. 2009 17:56
Re: SOULSTER
Zadní světla a kolmá zadní stěna. Podle bburagového maniaka je to asi patent škodovky... Ti ostatní už asi jen hůře počítají.
16. 11. 2009 17:43
Re: SOULSTER
co vsetci mate s tym Roomsterom, preboha tieto dve autá sú úplne odlišné... Ale podoba zo soulom sa nezapre. Ja tovsak nevidim na nejaku väčšiu chybu, práve naopak. Mne sa velmi lubi a toto je podla mna ten pravy taliansky design. Medzi dodavkami number 1.
16. 11. 2009 17:16
Re: SOULSTER
Ale ne, chlapečku, necpi mi pod prsty svou nechápavost - ty jsi řekl (2x), že design zádi je okopírovaný z roomstera - a já ti říkám, že je výsledný vzhled evolucí původního z roku 2001. Mluvil jsem o tom, ať se podíváš, od kdy se dělá doblo - nic o 6 letech nepadlo. Doblo mění generaci po 8 letech, roomster se představil jako studie v roce 2003, tj. o 2 roky později. Do výroby šel v roce 2006, a to se už nějakou dobu dělalo doblo faceliftované - a tady je ta podobnost mezi tím, co je nafoceno u tohoto článku, už jasná zcela - přitom to přišlo dříve než sériový roomster.

A máš pravdu, to, žes napsal v jedné větě, že zadek je okopírovaný z roomstera, není porovnávání vlastností, ale totální hovadina.

Takže kdybys to zase nepochopil, shrnu ti to do dvou souvětí:
1) Toto doblo je nová generace, jehož některé designové prvky odkazují na generaci dosavadní, zejména po faceliftu z roku 2005.
2) Jelikož platí výše uvedené a faceliftované doblo se vyrábí delší dobu než roomster, je hloupost, že by fiat okopíroval záď z roomstera.

Myslím, že už je to jasné i tobě, ty jeden ventilku.
neregistrovaný "507--"
16. 11. 2009 16:57
Re: SOULSTER
Ešte, že som zabudol poslať nominácie, lebo tá myšlienka, že auto, ktoré sa ešte ani nepredstavilo vo svetovej premiére, sa vyrába už 6 rokov, to proste vo VENTILKU byť musí. Ono totiž, ako sa toto nové Doblo mohlo vyrábať už keď Škoda predstavila Roomstera??? Teda, ty si myslí, že toto nové Doblo je to isté čo staré Doblo? Ktovie, prečo o ňom hovoria ako o novinke... :-O Já tu neporovnávam Roomster s Doblom. To, že som ich dal do jeden vety, neznamená porovnávanie vlastností. Ber to v kontexte. Hovorím o dizajne.
16. 11. 2009 16:37
Re: SOULSTER
Ty ses asi pokakal v letním kině a on tě nikdo od té doby nepřebalil. Zadek z roomstera, jo, jasně - se podívej, jak dlouho se vyrábí doblo, jak dlouho roomster, kdy se roomster představil jako koncept a jestli už tehdy náhodou doblo nebylo ve výrobě. Pak se podívej, jak vypadala záď před faceliftem, jak po něm a jak vypadat bude - tady zjistíš jasnou designovou evoluci, která se škodovkou nemá nic společného, ale pouze upravuje původní myšlenku.

Srovnávat osobní auto s dodávkou, která mj. nabízí i osobní konfiguraci, no to je taky síla. Na druhé straně, pokud je možné design užitkového auta dotáhnout tak daleko, že je srovnatelný s osobním, pak je to spíše dobře. Rozhodně ten bok vypadá lépe než na berlingu/partnerovi či kangoo.

Dokonce i ten předek vypadá dobře, odkazuje se designově na bravo, dává najevo jasnou příslušnost ke značce, ale i k předchozímu modelu.

Ta červená pastelová i ta fialová metalíza tomu sluší. To auto vypadá dobře, povedlo se, a žádný bburagový remcálek, ani tvého kalibru, na tom nic nezmění.

Jsem zvědavý na nový VW Caddy, protože dneska už silně přesluhuje a konkurence je evidentně dál - minimálně designem.
neregistrovaný "507--"
16. 11. 2009 16:03
Re: V tej 5 miestnej civilnej verzii
Isteže, Roomster, z ktorého okopírovali zadok, je jeho hlavným konkurentom. >:D Ach seki...
neregistrovaný "507--"
16. 11. 2009 16:01
SOULSTER
Bok zo SOUL-u.
Zadok z ROOMSTER-a.
No a predok z bambina-krokodíla.
Ach, ach, kde je ten talianský dizajn? Prečo to len nenechali GIUGIARO-vi, keď to už dnes vôbec, ale ABSOLÚTNE nevedia?
Kde je len doba, keď Fiat vyrábal takéto špeky? :-( [odkaz]
16. 11. 2009 15:37
hm
To nemyslíte vážne, že sa Vám toto čudo páči. :no:
16. 11. 2009 15:34
sucasne doblo
dostane dostojneho nastupcu s celkom vydarenym dizajnom a slusnymi motormi :yes:
16. 11. 2009 14:50
Adept na titul?
Takze muzeme rici, nove Doblo se povedlo, vypada velice elegantne a zivnostnici a remeslnici se muzou s takovym vozem ukazat kdekoliv! :-)
Tesi mne i motorizace 2.0 JTD s 99Kw, na tento motor jsem cekal. Ve firme mame 1.9JTD ten je sice vyborny ale trocha sily na dnesni provoz mu opravdu chybi. Jinak firemni Doblo uz ma nalitano pomalu 200t. a zatim slape jak hodinky, v podvozku bez vrznuti a klepnuti a motor ma porad na diesela sametovy chod jako novy! ;-)
Takze nezbyva nez zvolat: "Bravo Fiat, bravo Doblo!!!"
;-)
16. 11. 2009 13:54
nové Doblo
vypadá to mnohem líp než na té první fotce (neoficiální)... Abych řekl, sem spokojený, s trochou nadsázky se dá říct, že to má i sporotvní potenciál )s nejsilnější naftou jistě)... jaký paradox. Jo tohle se mi líbí. Tak jak sem byl prvně zklamaný, tak tohle se povedlo. Souhlasím s webpajou. :yes:
16. 11. 2009 13:46
Kupodivu...
...v te fialove nevypada tak strasne, jako u svetlych barev. Stale mi pripada, ze vyuzili umirnenosti skodovky pri aplikaci vyraznejsich designovych prvku u Roomsteru a nasli odvahu to dat do serie.
neregistrovaný "Sumi1982"
16. 11. 2009 13:36
V tej 5 miestnej civilnej verzii
s nosicom vyzera paradne, roomster a dalsi maju po chlebe :yes: