Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi A4 a S4: Facelift odhalen

Nová příď a nové motory – to jsou hlavní změny, které dostane Audi A4 pro rok 2012.
Zpět na článek
Avatar - Hammunasakra
28. 10. 2011 15:27
Re: TDi
HEZKY překrouceno (chtěla jsem říct ŘEČENO ;-)
PS: Nikdy mne nějak NE"lákala", ale jestli je alespoň "většina" z toho co ní v AUTOCARu napsali pravda, tak bych novou BMW M5 asi CHTĚLA..
.. vyzkoušet myslím :-)
Avatar - white label
28. 10. 2011 15:03
Re: TDi
To mě těší, že zrovna motor 2.0 T(F)SI z Golfu GTI bereš jako etalon pro pružné zrychlení ve střední/vyšší střední třídě, a to včetně srovnání s motorizacemi, jako jsou dieselové šestiválce 3.0 biturbo... :-O :*) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
28. 10. 2011 14:15
Re: TDi
Tak S4 snad už BUDE "lepší"... ;-)
PS: I když elasticita naftového bi-turba... :-)
V6 HDi 3.0 Bi-turbo je ve zrychlení 80-120 km/h jen o sekundu pomalejší než nová ÚŽASNÁ BMW M5 V8 4.4 bi-turbo.. :yes:
.. že je rychlejší než všechno "běžné" (třeba Golf GTi) je "jasné", že ;-)
Avatar - Hammunasakra
28. 10. 2011 01:06
Re: TDi
Tak to chce jezdit "z garáže do garáže" (+ dnes už jsou docela DOST dobré spreje = s tím škrábáním to už není tak zlé ;-)
Ano SOUHLASím, dobré pneu jsou možná důležitější než pohon..
28. 10. 2011 00:17
Re: TDi
Základem jsou dobré gumy, pak se dá jet prakticky všade, pokud není vyloženě ledovka... :yes:
video jsem neviděl, SUV bych na zimu nechtěl, neb škrabání skel u vysokého auta asi nic moc...
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 23:53
Re: TDi
No já vlastně také NE-celý bilion.. ;-)
Dobrou :-)
neregistrovaný "fandadoaut"
27. 10. 2011 23:49
Re: TDi
NEvím kolika předo- zado- i 4kolkami jsem těch "necelý" bilion km najezdil, ale jdu spát. :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 23:47
Re: TDi
Tak to bude ono - já vzadu žádné "pořádné chlapy" NEvozím :-)
NEsrovnávám ESP s pohonem všech kol!!! Popisuji "funkci" systému SnowMotion - viz odkaz na video na YouTube ;-)
PS: V situaci kdy je počasí/vozovka HORŠí - je možná lepší už NEvyjíždět (ničím :-)
PPS: O tom že 4kolká není (ani zdaleka) všemocná tu bylo před časem video s audi Q7 - neviděl jste ho? ;-)
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 23:46
Re: TDi
Víc jak 150 koní nutné (vhodné) JE ;-)
4 kolka nutná NEní :-)
PS: NEvím kolika předo- zado- i 4kolkami jsem těch "necelý" milion km najezdila, ale od Hamburg po Řím 4kolka nutná (v 99,99%) nutné NEní (víc jak 150 PS se na stejném území "skorovždy" HODí ;-)
27. 10. 2011 23:42
Re: TDi
Současná C5 není špatná, ale vzadu je to pro opravdový prďoly, pořádnej chlap je tam jak sardinka... Nejsem nějakým obrovským příznivcem čtyřkolek, ale srovnávat quattro a ESP je trochu mimo mísu...
neregistrovaný "fandadoaut"
27. 10. 2011 23:32
Re: TDi
4 kolka nutná nenutná je stejně nikamnevedoucí diskuze jako zda je nutné mít v autě více jak 150 koní nebo ne :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 23:22
Re: TDi
Já mám trošičku praxe i s "klasickými" 4kolkami (mívala jsem Subaru Legacy ), ale ze "zaplatitelných" aut mi nejvíc "vyhovuje" právě C5 (a ta současná - jak jste sám viděl - zvládá "normální" sníh docela dobře ;-)
PS: Myslím že situace kdy je NUTNÉ mmít 4kolkou nastanou sotva párkrát do roka a mně se třeba C5 prostě "líp (příjemněji) řídí" - a kvůli tomu, zřejmě ani zdaleka ne 1% času, kdy je 4kolka opravdu "vhodná" s ní jezdit i 99 a něco % zbývajícího času/km ... to mi příjde trochu jako nosit ke kšandám pro jistotu i pásek :-)
PPS: Nemám (bohužel) přímé srovnání (s A4 jsem jezdila s "nicmoc" verzí 2.0 TDi 105 kW), ale "ne špatně" se mi jezdilo s BMW 330xd Coupe a 4kolka mi nevadí u MB ML 6.3 AMG ;-)
neregistrovaný "fandadoaut"
27. 10. 2011 23:09
Re: TDi
Jasně, bosch technologie dovede pomoci i u auta takové koncepce, ale srovnání pohonným ústrojím a4 vychází neporovnatelně...
Stejně jako obě auta. Každé je jiné.
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 22:59
Re: TDi
C5 tedy do hor primárně určené opravdu NEní, ale na sněhu si kupodivu vede až VELMi dobře (systém SnowMotion opravdu FUNGUJE :yes: :-)

[odkaz]

(za tu ruštinu se omlouvám, to bylo první co na mne "vyskočilo" ;-)
neregistrovaný "fandadoaut"
27. 10. 2011 22:55
Re: TDi
C5 je zajímavý auto. Lepší auto to nebo to...je relativní. Pokud někdo chce třeba jet s lyžema na střeše kvapem po dálnici do itálie, pak si zadriftovat na neodklizené zasněžené silnici , těžko bude mít v hledáčku citroen. Ona šestiválcové a4 quattro není to samé auto jako základní a4 lepšího obchodního cestujícího v německu. Cenu (velmi vysokou) bych do hodnocení nepletl, je utvářena trhem, tzn. střetem nabídky a poptávky.
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 22:41
Re: TDi
No, NEříkám to úplně naplno, ale C5 2.2 HDi je (ehm - zřejmě) LEPŠí auto než tohle.. :-)
PS: A "svou" C5 V6 zmiňuji jen zřídka ;-)
neregistrovaný "fandadoaut"
27. 10. 2011 22:14
Re: TDi
musim se přiznat, že čistě ze zvědavosti a pro pobavení skouknu pod články o AUDI, VW, v diskuzích kdy GTI přispěje megachvalozpěvem a Ty dáš k dobru svou C5 2.2 HDI...:-)
27. 10. 2011 20:31
duševní (p)otrava
Tak co jsme se dnes dozvěděli nového? Například,že...jedna z největších automobilek světa (potažmo jí vlastněná prémiová značka) neumí vyrobit dvoulitrový diesel s parametry jako má téměř všechna konkurence >:D ...interiéry golfu, oktávky a A4 jsou kvalitou a zpracováním stejné >:D ...Audi A4 má falešnou koncovku výfuku >:D ...a jeden výfuk jezdí MLíkem >:D No...je toho dost na dušičkový víkend. :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 20:25
Re: TDi
Já ani ne. 4kolky MAJí být a je dobře že existují, ale jejich momentální rozšíření je víc otázkou "módy" než nutnosti..
PS: Mám slíbené na půjčení DS5 hybrid - jsem docela zvědavá na tenhle typ 4kolky.. (to mi - zatím čistě teoreticky - "smysl dává" ..
Avatar - white label
27. 10. 2011 19:36
Re: TDi
Bejvalej ne, ale manželova/buřtíkova milenka určitě jezdí se čtyřma kroužkama na singleframe... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 19:14
Re: TDi
Popravdě já jsem znala jen 120ti kW verzi C5 (za "to pravé" pro tento vůz doporučuji 2.2 HDi 150 kW/450 Nm - nebo V6, ale to už je jen "pro náročné a náročnější"), myslela jsem že dvoulitrová verze s výkonem 100 nebo něco přes 100 kW už dávno není v nabídce 8-s
SORRY! ;-)
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 19:03
Re: TDi
"Bývalého" NEmám, "současný" nejjvíc jezdí asi MLkem :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 19:02
Re: TDi
ad PS: Myslím že NEmáte..
Neb audi A4 mi přijde z uvedené trojice VÝRAZNĚ nejslabší (popravdě dle mne se ani nevyrovná Citroën C5 - to ale nechci "vnucovat" ;-)
PPS: Končící motor V6 2.7 TDi jste raději neměl zmiňovat (o jeho "kvalitě" byl samostatný článek dokonce i zde na auto.cz), působil jak "o generaci pozadu" už kdysi proti V6 2.7 HDi (a ten už se nějakou dobu nevyrábí..
PPPS: Že je s dieslovými motory audi (vw) trochu "pozadu" naznačuje i vámi zmíněné do prodeje právě přicházející řešení náhrady za výše zmíněný 2.7 TDi - konkurence (včetně "neprémiového" PSA) tyto výkony už nějakou dobu (roky) pokrývá 2 až 2.2 litrovým 4válci s dvěma turby. VW sice podobný motor vyvinul, ale "trpí citelným turboefektem" a proti konkurenci má i nižší výkon - proto trochu "nouzově" nyní danný výkon pokryje 3litrovým 6tiválcem s výkon sníženým na úroveň oněch 4válců..
Prostě jak jízdně, tak třeba sedadlem (bez přehánění v C5 je lepší), tak motory mi příjde konkrétně A4 docela "nicmoc" auto..
Avatar - kosmonaut
27. 10. 2011 17:26
Re: Díra
Bohajeho co já vím? Nezajímám se o koncernové výfuky, píšu o svém dojmu. Že je špatný, neznamená, že musíš reagovat jako mistr světa. :-!
27. 10. 2011 17:24
Re: TDi
Jestli chceš aktivně poháněná 4 kola nahrazovat přibržďováním protáčejícího se kola, aby všechno "neuteklo" přes otevřený diferenciál....
Jinak samozřejmě lepší než nic a chvála pro Citroen, že se snaží nabídnout alespoň něco.
Každopádně absenci 4x4 u C5 nevnímám jako nijak zásadní nedostatek.
27. 10. 2011 17:19
Re: Další stejné Audi..
Pokud Audi nehaníš, tak si pleteš palce nahoru a dolů :-) Princip je u všech tří v D3 stejný, nejde o Bentley...
27. 10. 2011 17:15
Re: TDi
:yes: Pochop, bejvalej má áčtverku... :-)
27. 10. 2011 17:14
Re: Díra
No když...ty jsi jaksi...mimoň :-) Nebo si snad myslíš, že 10let stará oktávka tdi má jeden ze dvou sklopených laufíčků falešnej? >:-[]
Avatar - kosmonaut
27. 10. 2011 17:08
Re: Díra
Jářku, kopec legrace >:D ještě by, hehehe, mohla mít falešné všechny čtyři >:D >:D nebo pět >:D >:D >:D

;-\
27. 10. 2011 17:03
Re: Další stejné Audi..
No nevim, já rozdíl u BMW 5er a 7er vidím :yes:... ty si mě asi nepochopil, já audi nehaním, jen říkám, že ta podoba je čím dál tím vetší a design čím dál tím sterilnější :-)
Avatar - kari.laz
27. 10. 2011 16:52
Re: Další stejné Audi..
5er a 7er prohnali kopírkou a jenom nastavili 75%, když do tý kopírky vrazili 7er a vylezla jim pak 5er.
Avatar - kari.laz
27. 10. 2011 16:50
Re: TDi
Reaguji na tvůj výtvor:

"Myslím že "normální" dvoulitrová nafta dnes má mít třeba těch 120 kW (jako v C5"
Avatar - kari.laz
27. 10. 2011 16:48
Re: Interiery a Allroad verze
S tím se ztotožňuji. Jak s pořadím, tak s tím, že BMW se v tomto dotahuje na Audi.
27. 10. 2011 16:40
Re: TDi
Kylie, můžu na Vás mít jednu otázku? Vztahuje se nejen k celému tomuto vláknu, ale i Vašim dřívějším komentářům k Audi.

Vycházím z Vašeho tvrzení, že nehodnotíte auta podle znáčku na kapotě. Ovšem pak mi není úplně jasné, proč opakovaně kritizujete Audi (zejména právě u A4) za slabé základní a střední výkonové verze 2.0TDI, ale nikdy jsem si nevšiml, že byste za to samé kritizovala BMW 3 nebo MB C-klasse. Přitom současná (ne F30, ta se tu ještě neprodává) 3-er začíná na 85kW (zdroj: oficiální stránky BMW v ČR), MB-C na 85kW (zdroj: anglická wikipedie - oficiální stránky českého MB se mi jaksi nechtěly otevřít). A pokud jsem se dobře díval, tak se všichni 3 konkurenti srovnávají i na další výkonové verzi (MB 100kW, BMW a Audi 105kW). Ano, v nejvyšší výkonové verzi Audi v 2-litrové kubatuře nemá odpověď na 150kW 2-litry BMW a MB, ale doteď mělo 2.7TDI s podobným výkonem a teď tam bude mít 3.0TDI naladěnou na 150kW (a zde ať si zákazník zvolí, jestli chce 2-litrový 4-válec, nebo 3-litrový 6-válec se stejným výkonem).

Proto by mne zajímalo, jestli pro tuto opakovanou kritiku Audi (ale BMW a MB ne) máte nějaký reálný důvod, nebo jestli to i u Vás není taky spíš o tom znáčku. Bez urážky.

P.S. Jestli tam jsou nějaké chyby v informacích, tak mne prosím opravte.
Avatar - white label
27. 10. 2011 16:40
Re: Interiery a Allroad verze
Souhlas, interiéry BMW se aktuálně zlepšují poměrně rychle a Audi v tomto ohledu dobíhají, ale celkově Audi ještě zcela nedoběhly, i když už to vítězství Audi začíná být docela těsné, MB se aktuálně musí (v globálu v rámvi D3) spokojit s interiérovým bronzem.
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 16:32
Re: TDi
No a? Do "prémiového" audi A4 se přece také dává 140ti k. motor! S tím jsem právě jezdila a "nic moc" :-|
PS: A o 1.6 HDi klidně "mluvte" (audi pro ten výkon "uměle" snížilo výkon 2litru, Citroën tam má 1.6 HDi ve dvou verzích... = mne ve střední třídě NEzajímají ani 80 a něco, ani 100 a něco kW motory, ale nabízejí je OBA výrobci..
PPS: PROTO jsem "kladně" okomentovala, že u audi teď KONEČNĚ maličko "přidali" (nicméně i tak je motorová nabídka u obou vozů "víceméně shodná"/dost podobná.. což pro ten "prémiový" z vozů asi NEbude "zrovna pochvala" :-)
27. 10. 2011 16:08
Další stejné Audi..
... design jak přes kopírák. Já nevim, ale nevidim na tom nic inovativního. Sterilní desing, celkem nuda a pomalu zachvilku nerozeznáte A4 od A6, je to jen o pár % zmenšený... :no:

BMW a Mercedes to budou mít výrazně jednodušší, např nové BMW 3er je o dost dál a nikdo si ho nesplete s 5er, to samý C-klasse a E-klasse :yes:

Audi až podle mě moc sází na konzervativní klienty, nikde nevidím invenci ani inovaci, vidím sterilitu a nudu. Spousta z vás tu bude žbleptat o broušení diamantu. Jenže tohle je spíš o tom, že nevědí kudy kam a jen sami sebe designově vykrádají. Nepochybuji však, že technika bude prvotřídní :yes:
27. 10. 2011 16:00
Re: Interiery a Allroad verze
z téhle reakce bych vyzdvihl jediné důležité slovo "nevidím"...to je důvod k návštěvě lékaře...a ANO...realita je skutečně jiná... ;-)
27. 10. 2011 15:56
Re: Díra
A teď si představ, že taková S4 má falešný tři ze čtyř >:-[]
27. 10. 2011 15:29
Re: Interiery a Allroad verze
Hmmm,tak to já mám názor přesně opačný... S Audi A4 občas jezdím a nevidím v ní rozdíl ve zpracování a kvalitě materiálů oproti Octavii II,nebo Golfu VI s kterými mám taky tu čest...

Prostě obrázky jsou jedna věc,realita druhá...
Avatar - kari.laz
27. 10. 2011 15:16
Re: TDi
To je jasný, proto se do C5 dává 2.0 HDI 140k. (o 1,6 HDI nemluvím)
Avatar - kari.laz
27. 10. 2011 15:11
Re: Interiery a Allroad verze
mě se to prostě líbí. ;-)
Avatar - Righ
27. 10. 2011 15:07
Re: Interiery a Allroad verze
Aktualne se ti vic libi BMW? To jako myslis interiery BMW versus Audi celkove nebo konretne trojku proti A4ce? Nesouhlasil bych ani s tim prvnim tvrzenim, v pripade srovnani 3-er a A4 je ovsem vitez zcela jednoznacny a je jim A4. Aktualni trojka mela interier vzdy absolutne nezajimavy a fadni, coz bylo jeste zhorseno materialy a povrchovou upravou naposto prumerny kvality. Tento vjem se navic (na rozdil od Audi) prilis nezlepsoval ani s prihazovanim vybavy - i 3-er za 1,5 mega vypada uvnitr mimoradne obycejne a "nepremiove".

Uvidime co prinese F30, kterou nikdo z nas zatim ani nevidel (krome obrazku samozrejme). Pokud bude nicmene interier kopii novy 1cky, bude se jednat urcite o vyrazny zlepseni. Stejne si ale pockam na osobni setkani, protoze z 1-er mam uz pouze utrkovity vzpominky, ktery se navic nesly primarne v duchu otazky "opravdu v BMW navrhli auto, ktery pro pohodlny usazeni pocita s predchozi amputaci pravy nohy ridice?". :-)
Avatar - kosmonaut
27. 10. 2011 14:48
Re: Díra
Těžko říct, ale jak má dva výfuky u sebe nalevo, tak ten vnější vždycky prosvítá. Třeba jde o nějaký optický klam, nevím, každopádně to vidím u každé současné čtverky.
Avatar - Machýrek
27. 10. 2011 14:38
Re: Díra
Kus roury tam musel upadnout, kdepak falesny.
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 14:35
Re: TDi
Ano - a pro "krizové situace" má C5 (místo quattro) systém SnowMotion (inteligentní "protiprokluzový systém" ;-)
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 14:32
Re: TDi
240 PS předokolku - docela se s tím "dá jezdit" ;-)
PS: Jezdila jsem s asi dosud nejrozšířenější verzí audi A4 2.0 TDi 105 kW a popravdě NIC moc :-|
Myslím že "normální" dvoulitrová nafta dnes má mít třeba těch 120 kW (jako v C5 - a jako konečně bude mít i audi
PPS: Multitronic komentovat nebudu :-)
Avatar - kosmonaut
27. 10. 2011 14:30
Re: TDi
Nabídne hodinkové sedačky, ty umí všechno.
Avatar - Emel
27. 10. 2011 14:29
Re: TDi
237HP bez quattra? Nevím, absence čtyřkolky u Citroënu snad není nic, na co by bylo potřeba explicitně upozorňovat... a rozdíly v řádech jednotek koní snad taky ne.

(3.0TDI 180kW je pokud správně počítám 241HP. Původně mělo 176kW, 3.0HDI má 177 kW).
Avatar - kosmonaut
27. 10. 2011 14:28
Díra
Aktuální čtverku mám v paměti jako auto s falešnými výfuky. Pokaždé když za ní stojím mě klepne do očí ta jedna prosvítající koncovka ze dvou :-!
27. 10. 2011 14:00
Re: Interiery a Allroad verze
U vyšších verzí mi vadí velká plocha středového tunelu bez ničeho. Armatura na dobu před 4 lety dobrá, dnes už přežitá.
27. 10. 2011 13:59
Re: TDi
Ketrý motor máš na mysli? Každá automobilka má svůj základní motor. U A4 to dosud bylo stejných 88kw v naftě i benzinu. Tam problém nevidí, ten je spíš u převodovek a stále ještě nebude podle všeho možnost dát do dvoulitrové nafty quattro a automat...to je bída.

Co nabídne Citroen proti 245HP s quattrem? :-)
Avatar - Hammunasakra
27. 10. 2011 13:55
TDi
Hlavně že "poladili" naftové motory, stávající verze to byla (na "prémiovou" automobilku - ve srovnání třeba s "tuctovkou" Citroën C5) skoro OSTUDA.. ;-)
Avatar - kari.laz
27. 10. 2011 13:40
Re: Interiery a Allroad verze
Základní interier nikdy není dokonalý, ale ve vysokých výbavách se mi líbí ze všech nejvíc. BMW je taky hodně povedené, ale Audi u mě vede.
27. 10. 2011 13:13
Re: Interiery a Allroad verze
Aktuálně se mi víc líbí BMW, navíc tento inetriér platí pro vyšňořenou verzi, se základní jednozonovou klimou a monochromatickým displayem nic moc.
Věřím, že zlepšili kvalitu materiálů, zejména lesklé tenké plasty výplně střední části desky, obklad kapličky přístrojů a forové ovladače klimy.
Avatar - kari.laz
27. 10. 2011 12:52
Interiery a Allroad verze
Včem by se mohli ostatní od Audi učit jsou interiery. Tam mě nenapadá nikdo, kdo by Audi předstihl. Allroad verze moc jiných automobilek nedělá, ale v podání audi jsou naprosto dokonalé. :yes: