Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz Viano CDI 3.0 V6 – Kočár pro šest

Otestovali jsme Mercedes-Benz Viano s vrcholným šestiválcovým dieselem. Zejména nás zajímalo, jak na tom bude jeho 165 kW se spotřebou.
Zpět na článek
19. 9. 2013 10:06
displeje
Jen nechápu proč pořád kritizují ten displej na přístrojovce. Čitelnost maximální funkčnost maximální. Mám Viano (ne tedy 3.0 V6, ale 2.2 CDI s manuálem) a musím říct, že kromě pár malých drobností to auto naprosto vyhovuje všemu proč jsme ho kupovali. Místa habakuk, 7 baskeťáků se do toho vleze jako nic a na dovolený je to auto nepřekonatelný...když bych měl říct věc, která mě asi nejvíc vadí, tak je to manipulace se sedačkami, když je chci vyndat, otočit apod...ale to nedělám pořád. ;-)
Avatar - white label
24. 11. 2012 12:20
Re: zavazadla
Žádná ironie, vztahovalo se to k mé předchozí reakci: "I do auta typu Viano?"
Tedy neptal jsem se jestli kůži do auta typu Viano, ale jestli světlou kůži i do auta typu Viano. ;-)
Avatar - honza84
24. 11. 2012 11:57
Re: zavazadla
Tak to každopádně - ostatně na jízdu po městě si vybrat na dročkaření 6ti vál může jenom blázen. Chvíli sem taxikařil a můžu vám říct že ty podmínky jsou tak na hraně uživení se že popravdě nechápu ani ty střelce co taxikařej s těma VW 2,0 tdi... tam je pomalu standartem ty 1,6tdi. a do města skutečně stačej.
Avatar - Kolouš
24. 11. 2012 11:46
Re: zavazadla
smluvni prepravci a hotelovy taxi maji sice vnitrek v kuzi, ale v 99% nemaji pod kapotou 3.0V6 CDI :-) Jinak souhlas
Avatar - honza84
24. 11. 2012 11:28
Re: zavazadla
Taky bych řekl že kůže je lépe udržovatelná než látka, kor ty starší typy semiše nebo jak tomu já řikam - co mam v superbu - viz foto. to je strašně náchylný na fleky, pak se dělaly tvrdší materiály s lepšim povrchem ale pořád jenom látka.
btw podle mejch pozorovnání si tyhle typy viana kupujou z 90% přepravci osob jako smluvní přepravy, taxiky, hotelový dočky apod. a tam si klade hodně důraz na luxus - kdyby ne tak je naskládaj do transitu a ať jim třeba táhne na nohy >:D >:D
Avatar - honza84
24. 11. 2012 11:25
Re: zavazadla
používej Rajče nebo něco normálního. ;-) >:-[]
Avatar - Kolouš
23. 11. 2012 22:53
Re: zavazadla
citim ironii... :-)
hele ja nevim, po cernych a hnedych kuzich je tohle moje prvni svetla (ne opravdu jsem si to nespletl s webem pravicove extremisticke strany), takze zas tolik zkusenosti s dzinovou stopou nemam. Mozna je to tim, ze nemam jenom modry dziny, mozna tim, ze mam zatim jen asi 12000km
Avatar - white label
23. 11. 2012 22:23
Re: zavazadla
Myslel jsem tu "elegantní" kůži, tedy světlou kůži. ;-)
Avatar - Kolouš
23. 11. 2012 21:43
Re: zavazadla
do auta typu viano bych doporucoval kuzi zcela zamerne. Pochybuju, ze 6-7mi mistnou variantu si kupuje svobodnej par, spis se da predpokladat, ze v tom jezdi vic lidi, v tyhle konfiguraci nejspis rodina... a tam je kuze skoro povinnosti. Teda soudim podle sebe, mozna jsou moje smradata nejvetsi prasata pod sluncem, ze to nikdo jinej neresi, ale kdyz vidim ve zpetnym zrcatku co probiha behem jizdy vzadu...., co vsechno za jidlo jim pada z pracek... do toho slintaj pesaci. Pro cloveka chorobne posedlyho cistotou je takovej 1000km vylet peklem. :-)
Takhle to jen setru vlhcenym ubrouskem a vysusim hadrem. Nedokazu si predstavit, ze bych mel latku. Nektery fleky co dokazou smradata udelat bych z toho nedostal.
Avatar - Kolouš
23. 11. 2012 20:52
Re: zavazadla
...prace s pc podminkou...
pardon, z nejakyho duvodu mi to nevezme odkaz, na kterym je vyfoceny moje auto v "plny zatezi" :'-(
Avatar - honza84
23. 11. 2012 20:21
Re: zavazadla
Nepraktická sice je ale sakra elegantní - Já bych to do auta chtěl >:-[]
Avatar - white label
23. 11. 2012 20:15
Re: zavazadla
Ano, myslím hlavně tmavší/tmavé odstíny, ale opravdu světlá kůže je nepraktická i v klasickém/hladkém provedení, třeba modrá z "džín" se na ní objeví i přesto.
Avatar - Kolouš
23. 11. 2012 19:01
Re: zavazadla
pokud je to tmavy odstin, tak souhlas. jenze tady mas neco mezi kremovou az bilou barvu... a to je pro deti vyzva... :-)
Avatar - white label
23. 11. 2012 01:17
Re: zavazadla
Já naopak vidím broušenou kůži na středu sedadel v mnohém jako praktičtější variantu, než celokůži, zvlášť pokud je ta celokůže "nevětraná"... ;-)
Avatar - honza84
22. 11. 2012 08:12
Re: Prevodovka vs. spotreba
Mno Já jsem třeba přesvědčenej o tom že v mym superbu by 6kvalt vyloženě pomoh spotřebe a to že tam neni je jenom tehdejší marketingovej tah VW. Pěkne mě to sejří dodnes :)) jediný 6 kvalty byly V6 diesel.
Avatar - honza84
22. 11. 2012 08:10
Re: zavazadla
Hele, naprosto výmluvný ;-) Lepší než všecky recenze je zkušenost z praxe - díky moc. :yes:
Avatar - honza84
22. 11. 2012 08:09
Re: zavazadla
Máš pravdu Já si tý fotky nevšim. Nicméně stejně tomu podle mě věnujou málo pozornosti.
Avatar - Slavek-TDM
21. 11. 2012 08:47
Prevodovka vs. spotreba
Tady je jasne videt, ze tvrzeni o tom, ze 9kv v prevodovce nejak vyznamne pomuze spotrebe neni pravdive a rozdily jsou maximalne v radu procent - a to jeste podle meho nazoru diky tomu, ze posledni prevod (nebo i staly prevod) u vicekvaltu je vice do rychla. Nicmene toto auto jiste nebylo zatizene, ale zase melo velka kola se zimnim obutim...
20. 11. 2012 20:02
Viano
Treba uznať, je to kus dobre spraveného auta. Len naň a na jeho prevádzku mať.
Avatar - charon03
20. 11. 2012 19:20
No
Mame v robote vito a sa to ser.e jedna radost. To len tak na okraj :-)
20. 11. 2012 12:56
Re: pneu
Tak to mě celkem zaujalo, čekal bych TS830P, nebo Wintersport 4D, Kleber je pro takové auto imho dost zvláštní volba...
19. 11. 2012 23:02
Re: zavazadla
Jedna fotka zavazadelníku tam je (pátá řada odspodu, zcela vlevo).
19. 11. 2012 22:57
Mercedes
Další nádherný plecháček od MB, který by si zasloužil větší prodejnost jak vozy od VW.
Avatar - Kolouš
19. 11. 2012 22:19
Re: zavazadla
honzo nalozis.
shodou okolnosti mam uplne to samy auto, vc. barvy.
Narozdil od teto verze (á-la Avantgarda), mam ale sedacky v jednolity kuzi (ne jako tady ta neprakticka brousena kuze ve stredu sedacek) a hlavne 7-mi mistny provedeni, coz je mnohem praktictejsi varianta, vzhledem k tomu, ze ta mezera mezi 5. a 6. sedadlem je tady naprosto nevyuzitelna. K Tvy otazce: 6 lidi odvezes v komfortu 1000km V pripade myho auta plati to, ze sedmej pasazer ma po 500km problem s tim kam dat nohy. Zni to divne ale je to tak. Naproti nemu je totiz ten posuvnej stolek (kterej je uzasnej, hezky vypada, ale po roce uzivani zjistis, ze jsi ho mel venku 4x...) Pro me to je zahadou, protoz ten stolek je na stejny urovni jako sedacky naproti, dokonce tam ani nemuzou prekazet nohy nejakyho dalsiho pasazera... Proste zahada.
Jinak pri plny obazenosti (rozumej 6-7 lidi) se do auta vejdou i bagly prepravovanych. jen pro info: Normalne tam vozim hlubokej kocarek (kterej se narozdil od designovch trikolek osvedcil mnohem lepe), pak tu zminovanou designovou trikolku, velkej kufr a tasku pro psy. dalsi misto je mezi prednimi a prostrednimi, v protismeru otocenymi sedackami. Tam se vejdou 2-3 tasky velikosti tenisovejch baglu.Jo mimochodem standartni presun nasi familie vypada tak, ze krom zminene bagaze vzadu sedi mutr, 2-3 deti a na zemi se vali dva 50kg coklove, coz snad mluvi za vse

:-)
Avatar - honza84
19. 11. 2012 21:28
zavazadla
Zas tu nevidim fotky zavazadlovýho prostoru. Zajímá mě jestli když tam naložim šest lidí - sedačky šoupnu tak za sebe aby se všichni pohodlně vešli a neopírali si kolena o kolegu před sebou a 1000km cestu netrpěli, jestli tam za ně taky narvu batožiny. Už sem koukal na podobnej test VW multivan a tam tohle téma + fotky taky chybí. :no: ;-\
19. 11. 2012 17:04
pneu
Ak dobre vidim, su tam pneu Kleber Krislap HP2 - asi najoblubenejsi model zimnych pneu v autorizovanych servisoch. Od Autotipu maju Mr.Eco (aj) za nizky valivy odpor, tak asi prispeli k lepsej spotrebe.