Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi A8 ve Frankfurtu: První dojmy a video

Možná by vás napadlo, že facelift Audi A8 bychom klidně mohli přejít mlčením. To by však byla škoda.
Zpět na článek
Avatar - Bubáq
11. 9. 2013 08:23
Za mě:
Celkové hodnocení: 1
+ takhle má facelift vypadat: opravdové vylepšení stylistické i funkční, nepřešlapuje na místě;
+ nejvyšší opěradla předních sedadel ve třídě
+ matrix je famózní inovace
+ skvělý výběr motorů
? podařilo se vylepšit komfort vzduchového podvozku?
Avatar - PERNO
11. 9. 2013 16:57
FACELIFT
Tak toto je krásny facelift, najma ta S8 vyzera neskutočne dravo! Krasna limuzina so športovými prvkami. Tiez si vsak myslim ze S KLASSE je o krok vpred, avšak BMW7 zase o krok vzad :-)
11. 9. 2013 10:37
No, obávám se...
...že ve srovnání s novou "eSkládou" vypadají A8 i 7er jako chudí příbuzní... A to v této třídě hraje rozhodující roli. S příchodem každé nové generace eSka to tak bylo, ale připadá mi, že v současnosti to platí víc, než kdykoli předtím...
Avatar - iudex
11. 9. 2013 09:33
Re: Za mě:
Presne tak, posun v tých podstatných veciach, drobné dizajnové vylepšenia a výrazné technické inovácie a tiež nejaké to eso v rukáve, na ktoré konkurencia nemá odpoveď (napr. V8 TDI). Jednoznačne: :yes:
14. 9. 2013 17:14
Re: Škoda, že sa nerobí v kombíku
Ano mam Octu liftback aj A6 sedan. Vzdy by som si vybral splyvavu zadnu cast, pretoze sa mi toto riesenie paci. Kedze je Octa liftback, tak je to len plus, ak by bola sedan, aj tak by som ju uprednostnil pred Combi... :-)
No a este otazocka - myslis, ze majitel A8 Combi by tam nudzovo prespaval alebo vozil tovar? :-O
Avatar - jozephko
14. 9. 2013 16:27
Re: Škoda, že sa nerobí v kombíku
Bavme sa o sedanoch, Octavia nie je sedan, ale liftback. Skús niekedy do štandardného sedana vložiť obyčajný detský kočík. Alebo zbaliť rodinu na dovolenku (priemerná rodina má 2 malé deti). Alebo ak robíš biznis, odviezť si niečo sám. Aby si stále nemusel používať prívesný vozík.
A potom skús to isté urobiť s kombíkom. Najneskôr vtedy to pochopíš. Skús núdzovo prespať v sedane a v kombíku. Pár krát som to v kombíku urobil a no problem.
Octavia je liftback - teda niečo medzi kombíkom a sedanom. Ak máš liftback, tak ho tiež máš asi z nejakého dobrého dôvodu. Nielen preto, že je to škodovka.
14. 9. 2013 13:41
Re: Škoda, že sa nerobí v kombíku
Nuz, ak ta to tak velmi zaujima, tak mam rodinu s jednym dietatom a vlastnim 2 auta.
A teraz sa prosim zamysli, aky je rozdiel medzi kufrom Octavie a Octavie Combi resp. Audi A6 sedan a A6 Avant...
Avatar - jozephko
14. 9. 2013 12:26
Re: Škoda, že sa nerobí v kombíku
Predpokladám, že auto asi nemáš. A ak máš, tak si nikdy nepodnikal, resp. nemáš ani rodinu s jedným či dvoma deťmi. Inak by si takú hlúposť ako v bode 3 nenapísal.
14. 9. 2013 11:42
Re: Škoda, že sa nerobí v kombíku
1. Akosi si neviem predstavit, kto by potreboval v tomto luxusnom segmente combi
2. pre automobilky su omnoho zaujimavejsie momentalne modne velke SUV
3.A aj tak vsetky tie verzie "combi" su niekdy usmevne - ved pokial nesklopis sedacky, mas tam kufor rovnako velky ako v beznom sedane...
11. 9. 2013 22:21
Re: Škoda, že sa nerobí v kombíku
Audi se k tomu stavělo tak, že nemá problém kombi dát na trh, pokud o něj bude dostatečný zájem (alespoň 10 tisíc kusů ročně). Asi nebyl dostatečný zájem. :-)
11. 9. 2013 11:08
Re: No, obávám se...
Já si svůj plat určuji sám kámo! ;-)
Avatar - iudex
11. 9. 2013 10:46
Re: No, obávám se...
Bacha, aby Ti za tie antikoncernové reči nesiahli na odmeny! >:D
Avatar - jozephko
11. 9. 2013 15:28
Škoda, že sa nerobí v kombíku
Už by sa niektorý výrobca konečné mohol osmeliť a urobiť kombík aj v tejto triede. Audi kedysi malo štúdiu Avantissimo a vyzeralo to moc dobre.
Avatar - iudex
11. 9. 2013 12:05
Re: No, obávám se...
Good for you. ;-) Len aby to nebolo štýlom: Ja zarobím peňazí, koľko len chcem. Ale momentálne sa mi nechce. >:D