Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dacia Logan MCV: O kolik je levnější než Lodgy a Dokker?

Dacia nově nabízí hned tři praktické levné vozy. Kolik který z nich stojí?
Zpět na článek
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
11. 10. 2013 14:54
Proč vlastně?
Existuje-li Roomster, nemá Dacia valný smysl. Radši připlatit za kus kvalitního automobilu, který vydrží... ale i tak, držme Dacii palce.
Avatar - sendador
11. 10. 2013 15:27
Re: Proč vlastně?
Moc nerozumim tomu, kdyz uz si tu dvojku koupil, proc ji teda prodaval. Na poskakovani po meste je to urcite lepsi volba nez Golf TDI.
Avatar - aproximus
11. 10. 2013 14:38
Dokker
a Lodgy mají jednu velkou výhodu, a to, že jdou pořídit s 1.2 TCe :yes: :-)
Avatar - 3_diamanty
11. 10. 2013 15:06
Re: Proč vlastně?
aj dacia vydrzi.... preco by nevydrzala.. ked vydrzal stary logan pred 8 rokmi bez straty kvetinky test na 50 000 km [odkaz] tak by novy logan MCV nemal mat ziadny problem s vydrzou ;-) ... a poznam ludi ktori 50 000km nespravia ani za 5 rokov.... takym je na co drahy a superkvalitny roomster, na nic... cena auta padne stejne za par rokov riadne dole ... kamarat si pred 10 rokmi kupil mazdu 2 taku tu hranatu skatulu .. pamatame vsetci .. machroval predomnou lebo my sme mali feliciu .. kupil ju vtedy za nejakych 420 000Sk a felda stala nieco kolo 260 000Sk.... mne felda beha dodnes... on mazdu po 5 rokoch predal lebo zistil ze mu netreba na jazdenie 5km denne po messte auto za 420 000kc.... to mas tak... ano bolo to super kvalitne auto ale niektori ludia proste jazdia malo a taketo drahe auta im fakt je zbytocne kupovat ... nakoniec mazdu predal.. dnes sa vozi na 4kovom golfe diesli ktory kupil za tretinu ceny mazdy a jazdi mu to rovnako... ma vacsi kufor.... auto je vacsie... takymto "sviatocnym" soferom fakt netreba drahe auta... pre nich bude logan MCV paradne auto... aj mne by stacilo ... vobec by som za za neho uz nehanbil... dacia je sympaticka a solidna znacka :yes:
Avatar - 3_diamanty
11. 10. 2013 14:44
Re: Dokker
to je fakt... tento motor by sa zisiel aj loganu MCV .. 0,9TCe sa mi zda dost malo na kombik.. ked to zatazis uz to asi nebude moc zive... jedinou variantou tu ostava asi 1,5 dCi inak to ako kombik nie je s cim kupit, skoda....
13. 10. 2013 22:34
Re: Proč vlastně?
Souhlasím. Dnes lze za velmi lákavé peníze pořídit Roomster se super výbavou. Je to kus poctivého auta. Což se o Dacii říct tak úplně nedá. Postavte Dacii a Roomstra vedle sebe a sedněte si do každého z nich, svezte se, změřte spotřebu, nechte je stát na sluníčku a pak si porovnejte, kde smrdí rozpálené plasty...

Roomster není bez chyby, ale výrazně převyšuje Dacii. Jediné co mu chybí je ta nouzová lavice v kufru kam sotva nacpete 2 malé děti...
Pokud bych chtěl "rodiný" vůz, zvolil bych Roomster. Kvalitní materiály, perfektní zpracování, potenciální vysoká zůstatková hodnota. Variabilní zadní sedačky a u mě boduje i lepším designem. Nižší hluk ve voze. Vyšší bezpečnost. Nemluvě o podpoření českého trhu :-)

Roomster za současných podmínek je velice dobrou volbou. Podle mého názoru daleko lepší než Dacie.

Zajisté mě teď bude chtít sejmout některý z fanoušků popřípadě majitelů Dacie, že nemám pravdu. :-) Klidně to tvrďte do vyčerpání všech vašich sil. Já mám své zkušenosti s těmito vozy a vím co mluvím. I když, každý vnímá stejnou věc jinak...
12. 10. 2013 23:04
Re: Proč vlastně?
To je veľmi chabý argument. Ja v ňom vidím dosť problémov.

1. Úzky interiér - nemám rád lakte otlačené od výplní dverí
2. Zlý výhľad von - vysoká spodná línia predných okien, nízke čelné sklo, hrubé A-stĺpiky
3. Zlé riešenie sedadiel vzadu - sú úzke a nepohodlné, stredné sa sedadlom ani nedá nazvať, je to skôr úzky tvrdý šamlík - tri detské sedačky tam nedáš, tretí dospelý len za trest a ani vo dvojici to nie je ktoviečo-modrinu od zámky bezpečnostného pásu na zadku si ešte pamätám
4. Podivné okná zadných dverí - dodnes som nepochopil zmysel ich prehnane veľkej plochy, kým tam nemáš riadne tmavé fólie, je to výklad a gril v jednom
5. Nie je to MPV, stiesnený a nízky posed vodiča a spolujazdca sa so vzdušným interiérom MPV porovnávať nedajú. Aj vzhľadom na bod 3 Roomster funkciu MPV dokáže plniť iba čiastočne
6. Ako užitkáč má Roomster dve zásadné chyby - nepochopiteľný schod do kufra cez jeho vysoký prah a absenciu posuvných dverí, krídlové sú na úžitkovom aute za trest (a aj na MPV sa zídu)
7. Voči spomínaným Daciám nemá šancu - voči kombíku je privysoký a nepohodlný, hoci ho prekonáva kufrom (nie však dĺžkou interiéru), Lodgy je voči Roomsteru kráľovské MPV a ako užitkáč je voči Dokkeru smiešne malý a nepraktický.

Všetko dohromady - Roomster nedokáže plnohodnotne zastať žiadny z troch uvedených modelov Dacia, vždy mu niečo chýba. Tvrdenie, že jeho existencia nedáva veľký zmysel Dacii je úplne absurdné a mňa úplne zaráža, že si niečo tak nepremyslené dokázal napísať a rovnako bez rozmýšľania argumentuješ spoľahlivosťou a slušnou cenou, akoby sa Dacie sypali za každým rohom a stáli majland. Sorry, ale vyzerá to, akoby ťa školil Vaverka... 8-s

Hlboké sklamanie kamarát, pretože viem, že dizajnovo sa ti Roomster páči, ale takýmto spôsobom ho povyšovať, to je fakt pod úroveň.
11. 10. 2013 23:36
Re: Proč vlastně?
A proc Roomster, kdyz si muzes ze 3 ruznych Dacii vybrat tu, ktera nejvic vyhovuje Tvym potrebam? ;-)
Jak v Roomsteru prevezes 7 lidi, kdyz nebudeme pocitat, ze je hodis do kufru?
11. 10. 2013 19:37
Re: Proč vlastně?
To nemyslíš vážne, Jakub, od teba by som fakt nečakal, že napíšeš takú kravinu... 8-s
Avatar - petrumr
12. 10. 2013 09:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
11. 10. 2013 21:59
Re: Proč vlastně?
Roomster se dá koupit za slušné peníze a je spolehlivý. Nevidím v něm problém :-)
Avatar - petrumr
12. 10. 2013 09:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - pumpkin
11. 10. 2013 21:00
Re: Proč vlastně?
A prečo si vôbec potom kupoval Golfa keď nepotrebuje jazdiť? Cena je myslím irelevantná, jazdíš, alebo nie.

Otec si nedávno kúpil Verso a keby som mal posudzovať na základe ceny a toho koľko jazdí, tak by sa mu ani bicykel neoplatil. Ale spravil si radosť, rád s tým chodí na víkendové nákupy a nemá pocit že sa o niečo ochudobnil.
Avatar - wakantanka
11. 10. 2013 19:25
Re: Proč vlastně?
No preco Golf TDI? Lebo na nho letia caje, ma lacny servis a jazdi za 4 litre nafty. Toto mu urcite vsugerovalo okolie a chlapec tomu uveril. A bohuzial je takychto ludi stale vela.
Avatar - aproximus
11. 10. 2013 18:25
Re: Proč vlastně?
dobro argument, silný aromat 8-s >:D
12. 10. 2013 09:49
Re: Proč vlastně?
Nikde jsem sice nepsal o 7 dospelych, ale myslim, ze uveze.
Co kdyz neni druhe auto - ridic?
Avatar - pumpkin
11. 10. 2013 21:12
Re: Proč vlastně?
To bol dúfam len pokus o provokáciu. :-|