Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Superdlouhý Mercedes-Benz by se mohl jmenovat S 600 Maybach

Jako nástupce zaniklé značky Maybach připravuje Mercedes-Benz výrazně prodlouženou verzi třídy S.
Zpět na článek
3. 1. 2014 22:17
Re: Long? to je co?
V anglicky mluvících zemích, ale i v ČR, je to Long (popřípadě jen L). Nemám nic proti německé verzi, ale použití anglické není chyba.
3. 1. 2014 23:39
Re: Long? to je co?
Tak jsem se schválně kouknul do konfigurátoru na mercedes-benz.cz. A je tam uvedeno: S 500 4MATIC Sedan long , S 63 AMG 4MATIC Sedan long.

[odkaz]
4. 1. 2014 15:32
Re: hrozne lacno
Na mě zase hrozně lacno působí strohost tvého IQ.

Psát pod každý článek, jak primitiv, pořád dokola to samé...
Avatar - Warrual
4. 1. 2014 16:52
Re: hrozne lacno
jedinečnost u lexusu to jo, ale charizma a noblesu? >:D
4. 1. 2014 11:42
Re: Long? to je co?
U Mercedesu to totiž mají dvojaké. Souhlasím s tebou, že L v názvu modelu je Lang. Nelze se divit tomu, že si to člověk z anglicky mluvící země vyloží jako Long. Mercedes to ale sám korunuje tím, že těmhle autům říká Long Wheel Base (v USA jsem v oficiálních materiálech viděl i Long Form), v Čechách pak s prodlouženým rozvorem (nebo tak nějak).

"provedení Long" mi tedy přijde ošklivé z hlediska češtiny, ale fakticky správné. Protože Mercedes tomu říká všelijak. Stejně jako je to v USA S-Class a ne S-Klasse, tak je to Long a ne Lang. Stejně tak BMW je 7 Series a ne 7er.
4. 1. 2014 11:29
Re: hrozne lacno
Na fotkách možná, ale už jsem si byl nové esko prohlédnout a projet a naživo rozhodně lacině nepůsobí. A to měli bohužel jen v podstatě nejzákladnější výbavu S350 bluetec.
Avatar - beibej
3. 1. 2014 22:28
Re: Long? to je co?
To L je LANG, to že to někdo zkomolí nebo přejmenuje na lang je jen neznalost nebo lajdáckost. Porsche GT3 RS taky není rally sport ale renn sport. Ale dost lidí to tak říká.
Avatar - PERNO
4. 1. 2014 20:12
fuuuha
No mne sa neako nepáči, pripadá mi to iba tak umelo natiahnuté S-ko, ako keby tam bol kusok plechu nalepený, navyše uplne zle mi je z tej divnej bočnej línie ktorá sa taha takmer cez cele auto.
4. 1. 2014 11:27
Re: Long? to je co?
Necháme se překvapit, jak ji označí. Ale myslím, že v čechách pak zůstanou u zkratky XL. Pokud se do toho nějak nezamíchá označení Maybach.
4. 1. 2014 03:56
Re: Long? to je co?
Jenze soucasna verze L, bude kratsi nez-li tahle jeste delsi. ;)
Avatar - Warrual
3. 1. 2014 17:56
Ta verze na obrázku...
...bude mít zakončené zadní dveře a pak ještě okénko?!? fůůůj >:D Na druho stranu asi lepší než dvoumetrová dvířka
Avatar - 3_diamanty
4. 1. 2014 11:27
hrozne lacno
na mna posobi ten strohy uniformovany dizajn novych mercedesov, bohuzial :-(

chyba mi tu charizma a noblesa a jedinecnost aku najdem napriklad u jaguara lexusu alebo maserati