Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Světovým autem roku 2014 je Audi A3

Zaměstnanci Audi si mohou pogratulovat, jejich vůz nižší střední třídy, A3, se stal světovým autem roku 2014. Cenu automobil získal dnes na právě probíhajícím autosalonu v New Yorku.
Zpět na článek
Avatar - Ham.
17. 4. 2014 19:26
Re: A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
Kolik ti jich stojí s kalašnikovém u kebule? :-)
17. 4. 2014 18:29
Re: A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
"sme tu na trhu za tych 100 rokov automobilizmu este nemali, osobne nepoznam krajsi kompaktny sedan.... to je na posratie, nadhera"

tesat do kamene >:-[] :yes:
17. 4. 2014 21:33
Naprosto zasloužené
Naprosto souhlasím. Tato generace A3 je nádherná (chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, proč na ni dali předek z A6, ale teď už jsem si zvykl) a kvalitativně hodně vysoko. Pro někoho, kdo má rád design, ale zároveň rád řídí, je opravdu hodně obtížné si v této třídě vybrat, protože BMW 1 má zadní pohon, ale zároveň je bez M-paketu v podstatě neprezentovatelné. S M-paketem (za lidových 90 tisíc) už je to o hodně lepší, ale styl Audi A3 prostě v této generací nemá a pokud nebude facelift (na který jsem hodně zvědavý) totálně překopávající, tak ani mít nebude. Motorově (i přes skutečnost, že jsou z TPCA) je však asi BMW lepší.

Pro mladého člověka perfektní kombinace užitelnosti a stylu - rozhodně o krok dál, než minulé trochu uhlazenější generace. A3ku opravdu mohu a skutečnost, že takhle ostrý design dnes smí i na auta nižších tříd je ponaučením pro divochy z jiných značek, kteří nechápou, že auto nedělají krásným odvážné linie (možná u supersportů), ale elegance.
17. 4. 2014 18:01
Jsem zvědavý,
kdy tyhle "soutěže" vyhraje konečně nějaké pořádné dělo.Mě už tihle nijak vzrušující vítězové dost nudí. Naštěstí jsou i jiná auta roku,tak např. autem roku je v Evomagazínu Porsche GT3,druhou příčku obsadilo Ferrari F12 Berlinetta... >:D :yes:
18. 4. 2014 09:27
Re: 1, ale...
1) Prodává se dobře. Vzhledem k ceně velmi dobře (to platí obecněji pro D3). 2) Svědčí to o tom, že to není levné auto. Zkus se podívat do ceníku. Ale pozor, abys nespadl ze židle. ;-)
17. 4. 2014 22:07
Re: A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
ovšem kija je kija
17. 4. 2014 20:11
Re: A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
Uff, takuto adoraciu na dizajnovy recyklat a konstrukcne lego som uz necital dlhoooo! :no: :no: :no:
18. 4. 2014 16:15
Re: 4 kroužky pro teploušky
Ale to je prostě tím, že je to prémiová automobilka. Pokud chceš srovnávat, tak nelze brát mainstream jako je Mazda3 (kterou jsem si mimochodem taky koupil novou v roce 2005), a prémiová auta. Pokud chceš srovnávat, tak vem Audi A3, Lexus, BMW1 nebo Mercedes A-Class a jedině tak bude srovnání objektivní.
18. 4. 2014 14:00
Vítěz po právu
Audi A3 sedan = jedno z nejhezčích aut posledních let. Konkurovat mu může jen Alfa Romeo 159.
18. 4. 2014 12:54
Re: 4 kroužky pro teploušky
To je docela možné MILANE ESUVE. Takové AUDI R8 V10 PLUS ti natrhne * za všech okolností. ;-)
Avatar - kari.laz
18. 4. 2014 08:52
Re: A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
Zde s tebou musím souhlasit. 1er se mi nikdy nijak zvlášť moc nelíbilo a nové A mi taky moc nesedí. Obzvláště zadek. Celkově se mi Mercedesy líbili více ve starších generacích. Nové S a C se mi tolik nelíbí jako předchůdci. Ty pořád považuji za nejhezčí prémiová auta ve svých segmentech.
18. 4. 2014 08:05
Re: i3 cena za design
Vypadá sice divně, ale:

- Má klasické markanty BMW, byť v nové e-podobě
- Design není jen a pouze vzhled, jde i o volbu materiálů, proces výroby, použitelnost, poměr cena / výkon / co dostaneš, atd.
- Každopádně to není výkřik do tmy, ale základ budoucí eko-elektro produkce BMW

K tomu všemu a k X dalším věcem je třeba přihlížet.
Avatar - Ada je zase tady
17. 4. 2014 23:27
To rendlíkovci nepřežijou
A3 s 2.0 TDI... Guglítku, kde jsi, abys nám to fundovaně vysvětlil? :-)
17. 4. 2014 17:49
Šťasné německé trojky
A3, i3, GT3 samé trojky, jen to Sko to "kazí" :-)
Avatar - 3_diamanty
17. 4. 2014 22:22
Re: Naprosto zasloužené
A3 sedan je skutocne genialne vyzerajuce auto [odkaz] ... urobit sedan pod 4,5 metra s takto vyvazenymi proporciami ako A3 sedan je umenie :yes:

bohuzial nie kazdy moze byt umelcom.... [odkaz] [odkaz] CLA vyzera s prepacenim ako disproporcna gycova zlatanina

takto vyzera dokonalost [odkaz] A3 :yes:

kto pozna nieco krajsie v sedane ako A3 a okolo 4,5 mera dlhe rad si to pozriem .... som zvedavy na vase tipy ak vobec nejake budu kedze A3 je jasny vitaz ... konkurenia nema narok :yes:
Avatar - fOE
17. 4. 2014 19:13
i3 cena za design
Tomu nerozumim, podle zdejsich diskusi hure vypadajici auto jeste nikdo nikdy nepostavil, nebo.... ? :-)
17. 4. 2014 20:28
Kia-World a RS ...
... tak, toto vase vzajomne pochlebovanie je uz plna diagnoza.
Byt takto "vzruseny" nad tech. konfekciou, ktora je aj dizajnovy recyklat, tak sorky ! :-) :-) :-)
18. 4. 2014 19:23
Re: 4 kroužky pro teploušky
Víš, že porovnáváš hatchback se sedanem? Ale budiž, ve výbavách, které mají obě karoserie, je cena shodná. Nicméně proti slabší 1,4 by bylo lepší dát G120. Cenu Mazdy máš také špatně. Audi nabízí i pětidveřový hatchback. Třídveřový stejně myslím v ČR nemá oficiální ceník. Ne že by to udělalo nějaký podstatný rozdíl, rozumně vybavená A3 se stejně bude pohybovat kolem ceníkových 900 tisíc. Jak jsem napsal, nic ti nebrání. Tedy kromě vlastní kapsy, očividně, to snad netřeba psát.

Nesázel bych na to, že bude základní výbava A3 nějak štědrá. Nebude to úplně vybydlené, ale bude to chtít pár nutností, třeba MMI rádio.
18. 4. 2014 19:03
Re: 4 kroužky pro teploušky
S kolika homosexuály se stýkáš, že toho o nich tolik víš? >:-[]
18. 4. 2014 16:17
Re: 4 kroužky pro teploušky
BMW jsou fajnšmekři. Já spíše myslím, že ti, co ho koupili neví co s penězi. Protože hodnota BMW oproti vynaloženým penězům je tragická a odráží to jen to, jak umí pracovat BMW marketing s lidmi.
Fajnšmekr v BMW a ještě v ten den ***. No potěš koště :-)
18. 4. 2014 16:09
Re: 4 kroužky pro teploušky
Ale no tak, značka přece nemá nic společného s typem lidí. Tak já mám Audi A3 a BMW 5er. Takže když mě uvidíš v A3, tak jsem metrosexuál a když večer pojedu "dálku" v pětce a budu tankovat na pumpě, tak se ze mě stane už pořádný chlap? Tak jsi to myslel?
18. 4. 2014 15:10
Re: 4 kroužky pro teploušky
Dva páry dveří jsou požadavek nižší střední? Co je pak Mégane Coupé, Astra GTC, nebo třídveřový Golf? Třídveřová A3 má pak zkrácený rozvor. Nic ti nebrání koupit čtyřdveřovou, nebo pětidveřovou.
18. 4. 2014 13:07
Re: Naprosto zasloužené
Ano, 1 s M-paketem je už koukatelná, ale asi jako Fabie RS. Přednosti tohoto auta jsou jinde. Designově ho jistě překopou (ostatně sám nechápu, co je přimělo uvést na trh a vedle A3, Golfu a M-B A postavit takovou "obludku"), ale to už (údajně) přijde o pohon zadních kol = výhoda proti Audi a M-B zmizí. Prostě zakopané auto.

P.S.

Motory opravdu nejsou z TPCA.
18. 4. 2014 13:07
Re: Naprosto zasloužené
Ale houby je umeni. Taky se daji najit fotky, kde jinak osklive CLA vypada skvele. Driv mela stredni trida kolem 4,50 a nikoho to nevzrusovalo. V kategorii do 4.5 metru je A3 urcite vitez, ale to hlavne pro nedostatek konkurence. Z hlavy me napadaji cruze a minule cecko. Ten cruze je prikladny hlavne z hlediska proporci a i na ten zadek se celkem da koukat, no a minule cecko je takrka bez vytky. Ale obe auta maji temer 4,60.
17. 4. 2014 21:47
Re: A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
>:D
Avatar - Hittman
17. 4. 2014 20:12
Svět
se zmenšuje, tak proč by nemohlo vyhrát auto do města...
18. 4. 2014 08:00
Vyhráli němci =
= to bylo určitě podplacené.
Avatar - 3_diamanty
17. 4. 2014 19:22
Re: A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
:yes: ;-)

je to tak..... najkrajsi kompaktny sedan :yes:
Avatar - 3_diamanty
17. 4. 2014 18:02
A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
alebo 1-tka od BMW... a mozno bude aj kvalitnejsie.... a nehanbim sa to povedat

obzvlast sedan A3 je uzasny, tak dokonale strihnuty sedan ( kompaktnych rozmerov, ziadna prerastena obluda ) sme tu na trhu za tych 100 rokov automobilizmu este nemali, osobne nepoznam krajsi kompaktny sedan.... to je na posratie, nadhera

audi A3 za mna jednoznacne :yes:
18. 4. 2014 13:11
Re: A3 sa mi paci viac ako Acko od mercedesu
To už není Elantra?
Odkdy?
Avatar - Hammunasakra
18. 4. 2014 16:08
Re: Naprosto zasloužené
Ty houbám ani umění moc nerozumíš viď? ;-)
Kvízová otázka: Který auto je originálnější nápaditější inovativnější a který designově sice ne špatný ale originalita nápaditost a inovativnost si (tradičně) vzaly dovču?
a) CLA
b) sedan A3
Neboj to dáš - i ty >:-[]
18. 4. 2014 11:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 4. 2014 16:11
Re: 4 kroužky pro teploušky
Ale za ty dvě dveře navíc se připlácí 85tis. ;-\

Mazda 3 v základu - 350tis. - benzín(1.5l, 100K)
Audi A3 limuzína - 615tis. - benzín(1.4l, 125K)

Oba jsou v základní výbavě, která bude u Audi o trochu štědřejší, ale rozdíl více jak ČTVRT MILIÓNU - 66tis. za každý kroužek v logu audi!!!!!!
18. 4. 2014 08:35
Re: Kia-World a RS ...
Tak si ho kúp, lešti, hladkaj, ... a dúfaj, že ťa s touto "nádherou na posratie" raz pustia na Pebble Beach Concours d’Elegance. A keď motyka vystrelí, tak ho možno aj predáš.
P.S. Nebuď sa a snívaj >:-[]
4. 7. 2019 13:25
Špatné starty
Dobrý den potřeboval bych poradit se špatným startem za tepla. Mám Audi A3 19.TDI 66 KW.. Každý dává od toho ruce prič
20. 4. 2014 09:08
Re: 4 kroužky pro teploušky
Mas pravdu. Audi vymasirovala ludom mozgy, ze aka bomba auto. A tak nam, pekne krasne, zaplatte nasu mastnu marzu. :-)
19. 4. 2014 14:02
Re: 4 kroužky pro teploušky
Golf sice nemá hliníkový pomocný rám v základu, nicméně GTI (a předpokládám R) ho myslím má. Mezi Golfem a A3 je více rozdílů, ale VW si u GTI od Audi půjčil některé triky.
19. 4. 2014 06:42
Re: 1, ale...
Jasně, třeba u nás si Audi pronajalo parkoviště u Tesca, aby ty uloženky měli kde skladovat a slyšel jsem, že jednají i s Makrem >:D
18. 4. 2014 20:45
Re: 4 kroužky pro teploušky
Co je dneska premium? Asi takhle Milane.... Když si kupuješ hodinky od Rolex a od Casia, rozdíl bude obrovský. Za jedny Rolexky, si koupíš řekněme sto hodinek od Casia. A čas budou Casia ukazovat ve finále přesněji.

Přesto jsou lidé, kteří Rolex kupují. Nikdo neví proč. Jsou to blázni nebo si hrají na nadlidi? A přesto, že Rolex má dobré jméno mezi hodinkami, nedosahuje úrovně speciálních manufaktur, jako třeba AP. A úplně stejné je to s auty.

Já Ti neřeknu, proč ceníkovka mé A3 byla 931.000 Kč. Popravdě bylo mi tak trochu jedno. Prostě Audi byla jasná volba, interiér, exteriér všechno.... A i když se dá mluvit něco o koncernu apod., tak nakonec každá značka si ladí podvozky v rámci jednotné platformy sama. Takže třeba A3 dostala na přední nápravu speciální pomocný hliníkový rám, který u ostatních koncernových aut není dostupný.

A o použitých materiálech nemá asi cenu diskutovat. Pokud se Ti totiž v prémii něco nelíbí, tak to vyměníš. Chceš fialovou kůži nebo všechny švy obšité žlutou nití? Není nejmenší problém. To jako u Mazdy tak nějak nejde... :-!
18. 4. 2014 20:26
Re: 4 kroužky pro teploušky
Tak si dávej pozor, aby ti nějaký butch nenatrhl zadek. ;-)
18. 4. 2014 20:06
Re: 4 kroužky pro teploušky
Když pomineme filosofování a osobní preference, tak je tu fakt, že Audi v ČR prodává blíže německým cenám než Mazda (obecně je v ČR mainstream více stlačený). Stejně je takovéhle porovnání o ničem, protože na jedné straně bude vybavení A3 mnohem nákladnější a na druhé straně u takového auta celkem bez problémů můžeš získat "zdarma" výbavu za 150 tisíc. Nicméně Audi levnější než Mazda nebude.

Prémie není zrovna volba rozumu. A A3 má největšího soupeře v Golfu. Už je pak individuální, na kolik si člověk cení lepšího interiéru, možnosti MMI, nebo třeba LED světlometů.
18. 4. 2014 11:50
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 4. 2014 11:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 4. 2014 19:43
Re: 4 kroužky pro teploušky
No Audin je v ČR více než dost 8-s
18. 4. 2014 19:41
Re: 4 kroužky pro teploušky
Pravda, G120 v sedanu je stále o 180tis. levnější -> 45tis. za každý Audi kroužek!

Jinak peníze nejsou problém. Jenom je nechci vyhazovat za úplně obyčejné auto od "premióvé" automobilky.
18. 4. 2014 19:05
Re: 1, ale...
je sice pěkný mít statisticky prodaných hodně aut, ale reálně jich je velké procento jen přihlášených u dealera.
Avatar - Hammunasakra
18. 4. 2014 16:11
Re: 1, ale...
Spíš POZOR abys nespad ze židle >:-[]
18. 4. 2014 16:19
Re: 4 kroužky pro teploušky
Ale co je dneska Premium?

Audi nemá lepší jízdní vlastnosti, není bezpečnější!
Jenom má logo audi a kvalitnější materály v interiéru(jenom materiály - zpracování měla mazda vždy na výbornou a i 15let staré mazdy nevržou).

A proč za tenhle rozdíl připlatit 260tis. ???
18. 4. 2014 16:21
Re: 4 kroužky pro teploušky
Hodně BMW má i dnes pohon zadní nápravy a proto ty řidiče uznávám :-!
18. 4. 2014 16:13
Re: 4 kroužky pro teploušky
jj, přesně tak ;-)
BMW uznávám, to jsou fanjšmekři!

PS: Vy teda patříte mezi těch 20% normálních audařů.
18. 4. 2014 16:04
Re: 4 kroužky pro teploušky
Teď nevím o co jde? Jsem nepsal nic o sportovnosti, jízních vlastností atd...

Jenom když vidím chlapa v Audi, tak v 80% je to metrosexuál a to jejich chování k homosexualitě nemá tak daleko.
18. 4. 2014 07:54
1, ale...
Kvalitu nepopírám, nicméně je to auto, které se moc neprodává. Ne, že by prodejnost nutně odrážela kvalitu auta, ale o něčem to svědčí.
18. 4. 2014 10:50
4 kroužky pro teploušky
... a Mazda3 pro borce!

PS: Nechápu jak ta A3 může zapadat do nižší střední, když "to" nemá ani zadní dveře :no:
PS2: o místě na zadních sedačkách ani nemluvě(viz. poslední obrázek)