Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Známe ceny všech kolínských trojčat, nejlevnější je Toyota Aygo

Exkluzivně přinášíme ceny již všech tří kolínských vozů. Zajímavá je strategie jednotlivých značek, kdy například Toyota nabízí nejlevnější, avšak chudě vybavený vůz, zatímco Citroën má všechno potřebné v základu.
Zpět na článek
25. 6. 2014 17:58
vítězem je Renault
Renault Twingo to je to bingo.
26. 6. 2014 00:59
Slepenci útočí,
každý je sice jiný, ale nějak rozumně nevypadá ani jeden. Malé auto musí vypadat "přívětivě" nebo jak to říct. Potom má vyhráno bez ohledu na techniku a cenu. Třeba jako minulá generace Pandy a Fiat 500.
Peugeot vypadá nejrozumněji, ale zabíjí ho přeplácanost. Množství zbytečných cetek je enormní. Citroen je zepředu nevkusný úlet, tak podivně rozlitá velká světla se na malé auto nehodí. Toyota vypadá jako parodie na Hvězdné války. Všechny budou asi hodně rychle stárnout.
Kdybych dnes kupoval malé auto do města, šel bych do Twinga nebo Citiga+klonů. Tváří se rozumně a při pohledu na ně se nezvedá kufr...
25. 6. 2014 18:19
Re: vítězem je Renault
Zaujímavejšia voľba ako hocikto z kolínskej trojky. Popravde ma ani jedno z tých mini neoslovilo. Peugeot nemá čím, je totálne nudný, Citroen nudu "vylepšil" divne vyjukaným ksichtíkom a Toyotu v ninja-štýle by som aj vzal, nebyť tragického interiéru, ktorý s vonkajškom nekorenšponduje absolútne v ničom.
25. 6. 2014 20:57
Re: vítězem je Renault
převrátil se ti kačer na provázku, měl by sis ho jít narovnat.
26. 6. 2014 00:49
Re: vítězem je Renault
Ale kdepak, drifty se daly provádět i se starou Škodovkou 100, tak proč ne s Twingem? ;-) Akorát to bude chtít najít pojistku ESP.
25. 6. 2014 20:54
Re: 1.2
Smedný dokáže být iba mnich! >:D >:-[]
Avatar - twistedTSD
25. 6. 2014 23:32
Trojčata
Na to, jak moc se na nich šetřilo, mi ceny nepřipadají zrovna nízké. Za podobné lze mít i10, která působí o poznání dospěleji (jen mě teď nemile překvapuje, že 1.2 je u něj dostupná pouze s automatem) nebo za nižší ceny Citigo (paradoxně stojí v nejvyšším výbavovém stupni stejně jako 108 v nejnižším).
25. 6. 2014 20:21
Re: vítězem je Renault
Auto je to pěkné. ;-)
Avatar - petrumr
25. 6. 2014 19:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
26. 6. 2014 01:20
Twingo a jeho KLIENTELA?
Přátelé, koukám, že Twingo čeří atmosféru, i když o něm není zrovna řeč. Jenže jeho cílová skupina je jasná - jsou to městští submisivní muži, kteří jsou oddáni dominantním ženám s lidskou tváří (nový druh dominy), zavrhli chlapskou energii (Banik p*co, Banik p*co je pro ně hnusné barbarství), ani by je nenapadlo živit rodinu, a když se řekne výprask, neosypou se.
25. 6. 2014 20:23
Re: vítězem je Renault
Jó, ty o těch fofr - klaccích víš své. >:D
Avatar - romgator
26. 6. 2014 12:10
Re: Twingo a jeho KLIENTELA?
Jo, to je v pořádku, já to jako urážku taky neberu. Vzpomínám si, jak si ze mě dělali mojí kolegové v práci srandu. Jsem totiž obchodník. No a oni samo měli buď nové nebo ojeté bavoráky apod. Já jako jediný měl tohle citroeňácké vajíčko
. :-)
Ale bylo moje, byl jsem první majitel, a narozdíl od mých kolegů parking nebyl problém.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
26. 6. 2014 09:50
Re: Twingo a jeho KLIENTELA?
O tom nepochybuji, ale abych nebyl špatně pochopen - svá slova jsem nemyslel zle, naopak.
Avatar - romgator
26. 6. 2014 09:34
Re: Twingo a jeho KLIENTELA?
Já osobně se za submisivního nepovažuji, proč ptáš se? Protože moje úplně první auto byl Citroen C1 v té téměř nej výbavě. A dodnes na tu krasotinku vzpomínám s láskou. Ne proto, že šlo o mé první auto, ale proto, že jsem s ním byl spokojený neměl s ním žádné problémy. Tak proto. Vsaď se, že i tady na auto.cz je dost pořádných chlapů, kteří také měli nebo i mají malé auto.
Avatar - sendador
26. 6. 2014 07:09
Re: Trojčata
Taky mi ceny prijdou trochu prestrelene, nevidim to u nas na nejaky prodejni trhak. Bude to stejny pripad jako nova Panda, kdy nova generace je o dost drazsi a zajem kupujicich hodne opadl.
Avatar - pumpkin
25. 6. 2014 23:06
Re: 3 fesaci
Pamätajte na Topperove slová. Budem ti to potom plieskať ďalšie tri roky o hlavu. >:D
Avatar - vabis
25. 6. 2014 21:31
světla od citróna
Všechno celkově +- beru, proč né. :yes: Jen ty přední světla od citróna jsou trošku moc >:-[]
25. 6. 2014 20:52
Re: 3 fesaci
Tak co? Budou diskuzní nářky ohledně plechu dveří v interiéru frantíků? >:D
25. 6. 2014 20:50
Re: vítězem je Renault
Nové twingo má na výšku 1,55 m. Ta holka nevidí ani přes střechu. Viz video 1:00 min.
Avatar - Atlis
25. 6. 2014 20:14
Re: vítězem je Renault
oficialne ma byt vonku v auguste a predaj na jesen... dufam, ze to bude dobre, chystame sa kupit nieco do mesta a strasne sa mi twingo paci :-)
25. 6. 2014 18:26
Re: vítězem je Renault
Už jsem na D1 potkal dva náklaďáky plných nových Twing. Ale nevím, kam to všechno vozí, protože u nás na salonu nejsou.
25. 6. 2014 17:21
KOLÍN 108
Ceny příjemné, auta též. Vítěz je jasný - [odkaz]
BRAVO PEUGEOT :yes: :-!
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2014 20:45
Re: vítězem je Renault
ty si asi dalsi z tych pokakanych metrosexualnych twingacistov.... vitaj v klube modra ustrica :yes: pozeram ze uz je vas tam hodne :yes:

tak sup sup kupit twingaca... kym su este teple :yes:
25. 6. 2014 20:20
Re: vítězem je Renault
Ta holka z toho videa musí být opravdu hodně malá. Twingo totiž ve skutečnosti nijak velké auto není.
Avatar - romgator
26. 6. 2014 12:12
Re: Twingo a jeho KLIENTELA?
Perfektní by byla 500 Abarth ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
26. 6. 2014 10:09
Re: Twingo a jeho KLIENTELA?
Nemyslel jsem to paušálně! ;-) Samozřejmě neplatí, že ten, kdo má malé auto, je submisivní. I statný chlap může mít Twingo a vše je v pořádku.
Avatar - pumpkin
25. 6. 2014 23:05
Cena Twinga
Bude cena Twinga na úrovni kolínskych trojčiat, alebo bude Renault rúbať už vyššie? Očakávam, že interiér bude na úrovni Capturu, trochu moc plastový, ale zas ani neurazí. Celkovo vyzerá že Renault s Mercedesom do toho investovali oveľa viac ako PSA s Toyotou...
Avatar - dock37
25. 6. 2014 22:42
Rôzna cena?
Autá sa vyrábajú v jednej fabrike a majú rôzne ceny.Tak to je zaujímavé!Aspoň sa Francúzi nemusia čudovať,prečo im nejdú na odbyt autá a sú tam ,kde sú!Ale jedno pozitívum to má,budíky nie sú nad volantom! :-) Že by zásah z Japonska?!
25. 6. 2014 22:40
Re: V Aygu už jsem seděl,
vidíš já myslel, že už se dávno prodává, když se už skoro 2 měsíce vyrábí. Takže mi to nepřijde ani jako novinka >:D
Avatar - poterienko
25. 6. 2014 18:22
Re: 1.2
Jde pouze o mé osobní dojmy a postřehy. Neříkám, že je 1.33 všeobecně horší, ale s HTP jedeš kilo na 5 s 3000, šlápneš na plyn a to auto začne akcelerovat, u 1.33 se nezačne dít nic. Je to samozřejmě o principu toho motoru a to se mi právě na HTP líbilo - max krouťák již v 3000ot.
Avatar - poterienko
25. 6. 2014 17:54
1.2
Ta jednadvojka vypadá na podobný motůrek jako je HTP - tzn. krouťák poměrně dole, což vítám. S HTP se mi třeba jezdilo lépe než s tím 1.0VVT-i a o zdechlém 1.33VVT-i ani nemluvě.
25. 6. 2014 23:19
Re: vítězem je Renault
Auto je příliš malé a slabé na to, aby tento fakt měl nějaký zásadní význam.
25. 6. 2014 20:42
Re: vítězem je Renault
taky me to hned napadlo, ale pak jsem si prohledl s tou divenkou i dalsi videa a zda se ze treba takova Kia Soul (160cm) je na vejsku mensi nez tohle nove Twingo, tak uvidime jak narostlo az se bude dat ozkouset, me osobne se nove Twingo desne libi a pokud bude rozumna cena za pripadnou Sport verzi, tak bych ho asi poridil partnerce :-)
25. 6. 2014 20:39
Re: vítězem je Renault
Dej si na feldu patnáctky a podložky a běž se povozit ty fofr klacku.
25. 6. 2014 18:14
Re: 1.2
Liter od Toyoty je bzučadlo max. do mesta, to beriem, ale HTP lepšie ako 1,33? Ty to máš nejaké zdechlé skôr v hlave... Ak je motor tichý a nevibruje, neznamená to, že nejde. podtáčanie je typické skôr pre diesle - aj to už zďaleka nie pre všetky.
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2014 21:07
Re: vítězem je Renault
uz bezim stara mama :yes:
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2014 20:29
3 fesaci
jeden krajsi ako druhy >:D ..

tak toto je gol do vlastnej siete... a potom ze preco je vw najlepsi ked konkurencia sa porazi aj sama :yes:
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2014 21:05
Re: 3 fesaci
normalne uz sa tesim na test twingaca...... kedy sa konecne realizujem :yes:
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2014 20:24
Re: vítězem je Renault
ten purpurovy interier nema chybu .... na urovni 20 rocneho metrosexualneho dizajnera :yes:

ale ako zenske auto do mesta preco nie... UP moze byt v klude .... :yes:
27. 6. 2014 22:35
Re: Vítězem je Škoda Cígo
Tak je to správné diesel patří na pole, pod kapotami těchto na osobního vozů mají pálit benzín, důvodu cely život jezdím v benzínových autech :yes: .
27. 6. 2014 09:07
Re: Vítězem je Škoda Cígo
Ten by se tam prudce vyplatil, 10kc na 100km, mozna uz za pul milionu km by to bylo doma. >:-[]
27. 6. 2014 08:56
Re: vítězem je Renault
Hm, drifty...

Když já někde slyším pískání gum a vytočený motor, napadají mě prvně slova o ***ch a zádeli. Ale tak, každému co jeho jest.
Avatar - Dinar
27. 6. 2014 07:46
Nijaká
a navíc tak nějak levně působící, jsou kolínská trojčata. Bude to mít tato generace sourozenců těžší, od minula jim pár soupeřů přibylo a dělají lepší dojem. Viděl bych to tak, že pro konzervativně pojaté je tu UP/Citigo pro hravější povahy Twingo.
Avatar - Ada je zase tady
27. 6. 2014 01:09
Vítězem je Škoda Cígo
resp. VW Up. Jen mu stále chybí ten diesel! :no:
26. 6. 2014 17:15
Re: 3 fesaci
To budes testovat sam, alebo cakas co napisu niektori tzv. moto-novinari?
26. 6. 2014 17:11
Re: vítězem je Renault
Stare otrepane triky automobiliek. Cim mensie auto, tak tym krpatejsi ludia a stafaz.
26. 6. 2014 15:08
Re: vítězem je Renault
Přesně. Když jsem to slyšel, tak jsem se musel usmát. :-)
Avatar - poterienko
26. 6. 2014 14:49
Re: 1.2
Ano litr v Yarisovi je docela v poho, snadno letí do otáček a člověk skoro nemusí řadit. Tak či tak mi jde o to, že HTP a také pravděpodobné nová 1.2 bude na používání příjemnější.
26. 6. 2014 12:38
Re: vítězem je Renault
Trochu přemýšlím, co je horší. Jestli být bukanýr nebo od pasu dolu mrtvej (nemyslím nohy).
26. 6. 2014 10:36
Re: vítězem je Renault
Spíš proti městským submisivním mužům. >:D
26. 6. 2014 10:25
Re: vítězem je Renault
Kazdy kto sleduje carbuyer predsa vie, ze ta holka ma presne "five foot four and a half" >:D cca. 163 cm
26. 6. 2014 10:06
Re: vítězem je Renault
to je přesně to co mě zarazilo - buď je Twingo velikosti SUV / nebo ta holčina má tak 154cm :-)
26. 6. 2014 10:03
Re: Slepenci útočí,
jojo to citigo, by potřebovalo trošku ten předek dát do kupy, a taky bych se ho nebál,
26. 6. 2014 09:55
Re: Twingo a jeho KLIENTELA?
ja měl první auto 205 rv1989 Indiana, to bylo skvělé vozítko, a taky bych si ho klidně dopřál ( nově vyrobené ), svižné, lehké, obratné, zábavné, jednoduché, a překrásné

Teď už ta auta mají svuj věk :-( aktuálně jezdím, se 407, ale to je spíš taková malá loďka, chce to něco malinkého, dálnice stejně nebrázdím.
26. 6. 2014 09:52
Re: Twingo a jeho KLIENTELA?
No jak bych to řekl, není o to jen o chlapské energii, hrubosti, sedláctví. Co takhle někdy zkusit trošku zvířete v sobě utlumit. A nemusí to hned znamenat že jste submisivní.

Já na nové Twingo čekám, chtěl jsem poslední generaci před faceliftem, ale tohle Twingo se mi líbí, a vím že se bude líbit i mojí polovičce. Zřejmě si ho nekoupím - z důvodu financí, a možného stěhování. Ale jinak bych o tom autě reálně uvažoval. Byť je to divné - o trojčata bych ani nezakopl, a F500 se mi taky mimo Abatha nelíbí....

A víte co možná že jsem submisivní, ale když mi se to Twingo prostě líbí.
26. 6. 2014 09:50
Re: Twingo a jeho KLIENTELA?
Já měl jako svoje první auto VW Lupo a ještě v té svítivě zelené.. :-) Nemůžu si pomoct,ale malá auta miluju... Teď sice máme Roomstera,ale to jen kvůli kufru... :-) Ale jako další auto bych chtěl UP! a nebo 500ku... :-)
26. 6. 2014 09:32
Re: vítězem je Renault
podivej se poradne na dalsi auta co testuje

[odkaz]

www.youtube.com/watch?… Aygo je ji po bradu
a ta ma na vejsku 1460mm
www.youtube.com/watch?… Soul ma zhruba nastejno s Twingem

proste nove Twingo evidentne narostlo, a hodne prozradi i kdys se podivas jak si treba seda to Ayga a do Twinga, to je rozdil neskutecnej

a doporucuju shlednout video kde testuje Mercedes GL, tedy auto vysoke 1850mm www.youtube.com/watch?…

ta holka bude mit jiste vic nez 170cm a mimochodem my ji nazivame divenkou, ale podle toho co se da najit ma zasebou a predsebou celkem zajimavou zavodni karieru :-)
Avatar - twistedTSD
25. 6. 2014 23:33
Re: Cena Twinga
Očekávával bych o něco vyšší, ale ne o moc.
Avatar - Atlis
25. 6. 2014 23:14
Re: vítězem je Renault
To je, ale hlavne je to zadohrab :-)
25. 6. 2014 22:24
V Aygu už jsem seděl,
To X na mě moc dojem neudělalo, drží to u blatníků nějak divně, skoro by to mohlo za vysoké rychlosti vibrovat. Dopředu jsem se vešel (193cm), vzadu menší rozsah otevření dveří. Palubka se mi líbila, i středový panel byl pěkný. Nevím co to bylo za verzi, ale byly tam sedačky s boční vedením. Byla to ale verze za cca 280k. Oproti starému modelu jednoznačně krok vpřed. :yes:
Avatar - šmoula nešika
25. 6. 2014 21:58
Re: vítězem je Renault
Jo, tak nějak to vidím taky. :yes:
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
26. 6. 2014 01:24
Re: vítězem je Renault
neco proti homosexualum? :-)
25. 6. 2014 20:31
Re: 1.2
Ak si necháš zvyky z HTP a neprispôsobíš štýl charakteru motora, bude pre teba každý vysokootáčkový agregát "zdechlý".
Občas jazdím so ženiným Yarisom, a divil by si sa, jak aj tri valčeky s litrovým objemom vedia byť živé, a vôbec nie smädné.
Avatar - 3_diamanty
25. 6. 2014 20:20
Re: vítězem je Renault
myslim ze babam vo veku 18 az 25 rokov sa to auto bude pacit... take tie poblaznene cajocky ficiace na hip hipe to auto asi budu milovat.... aj ta radicka ktora ma 25cm alebo 30cm .... iste holkam dobre padne do ruky >:D lepsie ako 10cm radicka v Upe, z tej holka fakt nic nema :yes: ;-)

este by to chcelo vidiet v tom videu pristup k motoru... a nejaku rezervu to ma? asi by sme vela chceli