Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Citroën C1: První jízdní dojmy

Citroën C1 ve čtvrtek 26. června oficiálně vstoupil na český trh. My jsme jej s předstihem vyzkoušeli v rámci mezinárodní prezentace v okolí Amsterdamu.
Zpět na článek
Avatar - rohYpnol
26. 6. 2014 20:23
New age
Mladá generace nechce utrácet za vozy a často úplně marnotratně tak vydělávat pouze na společenský status před hypermarketem. A pokud už za něco své eura vyhodí, pak za styl a individualizaci.

PSA si toho je moc dobře vědom a myslím si, že nová kolínská trojka je krok správným směrem. Na západ budou slavit úspěch, u nás se hraje u auta stále na kufr a délku, zkrátka čím víc auta, tím lepší auto. Je to logické, koupěschopnost mizerná a venkov jednoduše prostor potřebuje. A Praha si prozměnu vydělá na vyšší třídy vozů anebo jednoduše často mají služební ... koncernwágen. Takže na víkendy se domů jezdí služební Oktávkou v dýzlu s áčkem na RZ...

C1 každopádně povedená, i když ustřelené Aygo je podle mě jednoduše zajímavější.
Avatar - Starfighter
26. 6. 2014 15:53
"Design je někde uprostřed"
Ano, přesně mezi půlkami 8-s
Avatar - kosmonaut
27. 6. 2014 01:28
Re: Nepoučitelní...
Taky jsi to mohl s těmi palci zaokrouhlit na desítku :-(
Avatar - Ja Prvni 123
26. 6. 2014 21:45
Re: New age
no nevím.. kdybych chtěl stylovku, tak si za 280 tis koupím originál... a nebo teda za cenu víceméně stejnou = do 330 tisíc opravdu kompletně vybavený originál.
Myslím teď 500 s motorem 1.2.
I když tohle asi nebude volba pro ušeření peněz, takže potenciální kupec bude asi zvažovat 0,9 TwinAir.
Dražší.. ale o hodně lepší. Rozhodně stylovější!
;-)
Avatar - rohYpnol
26. 6. 2014 21:52
Re: New age
no jen tak mimo řeč - nemyslím, že Fiat je všude (= na jih/západ) tak levný jak u nás. A MPV prostě moc cool pro mladé není...

Za mě ale souhlas, však sám víš, že 500L (Living) je moje krevní skupina ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
26. 6. 2014 21:56
Re: New age
no a to je ten důvod, proč říkám, že to s těma jménama pokazili.. mluvil jsem teď o orinálníá 500.. což je stejná třída s C1.
;-)

Ale za mě pořád platí, že bych si raději koupil Pandu a za ty peníze ji našlapal výbavou... ale to bude asi tím, že nejsem mladej.
;-)
Avatar - Ja Prvni 123
26. 6. 2014 21:42
Re: "Design je někde uprostřed"
ano, vnucuje se ten příměr s mužem, co přišel k psychologovi.. stáhnul kalhoty.. vystrčil na něj ony půlky a prohlásil: "doktore, a zrovinka takhle jsem rozpolcenej vnitřně."
Avatar - fOE
26. 6. 2014 18:30
Re: "Design je někde uprostřed"
Obcas tak premyslim (a ted nahlas), co prijmeje cloveka k takove zmene nazoru, o 180 stupnu, a odklon od toho co na zacatku tak obhajoval a misto toho to vsechno zmeni v nasledne ritolezectvi po vsem folksvagnovem.

Budu parafrazovat: Prirovnal bych te k nejake knize, ale to nejde, ta ma aspon nejaky hrbet.
Avatar - vabis
27. 6. 2014 12:55
nic pro konzervy
Pro náctky na ježdění po Paříži do lycea dobrý ;-) ... byť já jsem na přední světla trošku konzervativnější :*)
Avatar - Ada je zase tady
27. 6. 2014 00:34
Re: "Design je někde uprostřed"
Přesně tak! :yes:
27. 6. 2014 00:14
světla designoval epileptik
přijde mi to, jak kdyby někdo smrsknul něco roztomile kulatýho a přistál na tom o třídu větší citroen ... tak to nějak dopadlo ... předek je fakt kentus. Aygo má styl zaměřený asi na mladý. Pažout usedlej, připomíná Opel Adam (což je samo o sobě dost prohra :D)
Avatar - dal
26. 6. 2014 20:59
Re: "Design je někde uprostřed"
Já by jsem to nazval vnitřní rozervaností.
Srdce mu bije pro Koreu a mozek volá po Německu! >:D
Avatar - maros
27. 6. 2014 11:19
Tak to je fakt hnus
.. to už překonává i Škodu Roomster 8-s U Citroenu snad všichni trpí nějakou formou kolektivní deformace. To jako fakt věří, že tohle je hezký design ? >:D
Avatar - 3_diamanty
26. 6. 2014 16:04
Re: "Design je někde uprostřed"
>:D :yes:

dovolim si tvrdit ze aj 9 rokov stary vw fox vyzera zvnutra lepsie a hodnotnejsie ako tento citron

vw [odkaz] :yes:

C1 :no:
Avatar - 1975ak
27. 6. 2014 18:16
Dizajn
Holt tohle asi nebude dizajn pro čecháčky odkojený škodou 105,120,130, kteří zase jen masově kupují šadeho dizajnovky, kde nepozdnáš co to je za model.
Avatar - rohYpnol
27. 6. 2014 16:55
Re: New age
Jo jen 500 >:D

No jenže to je prostě opravdové mini... C1 má bonus zadních míst.
Avatar - rohYpnol
27. 6. 2014 16:54
Re: New age
No ukrutně mimo jsi především ty 8-s :-!

Já jsem se svým vozem v podstatě spokojený a pokud bych nepošilhával po něčem praktičtějším, tak nemám důvod měnit.

Jen vidím, co sem z Prahy na víkendy jezdí. A to, že Octavia je jedno z nejčastějších služebních vozů u nás, na tom je prosím co úplně mimo? Stejně tak, co je mimo na tom, že Praha má výrazně vyšší průměrné mzdy než zbytek země?
27. 6. 2014 11:14
Srovnani Citigo/VW/Mii vs trojcata z Kolina
Jsem hodne zvedavej a doufam, ze bude toto srovnani, vubec mi ted nejde o design, to je kazdyho vec, za me, mne prijdou ty auta z Kolina dosti takovy plastovy nebo jak to rict, ale jsme zvedavej na jizdni vlastnosti a celkovej dojem z vozu, ktery z nich je dospelejsi....
Avatar - Flai
27. 6. 2014 09:44
Re: Výhodnost koupě
Fabii Combi neseženeš ! Mel jsem o ní zájem,poptával se přímo v salonu a řekli mi že mají poslední skladovku 1.4 červenou za 260 tis. to bylo nějak 10.června ... jinak tsi krátka větší výběr a do výroby už se nedá zadat nic :-(
Avatar - Dinar
27. 6. 2014 07:55
Re: New age
Tyhle tvoje "socioanalýzy" jsou vždycky tak ukrutně mimo, že důvod bude nejspíš velmi prostý, expřítelkyně odjela s nějakým manažírkem v oktávce s pražskou značkou, nebo něco podobně banálního. Hlavu vzhůru, život nekončí, a i ty si třeba jednou vyděláš na nějaké pořádné auto, abys mohl před hypermarketem prezentovat svůj sociální status v něčem jiném než aygu s knírem. ;-)
27. 6. 2014 05:59
Re: "Design je někde uprostřed"
...nemáš páteř a naopak vlastníš hroší kůži...dej se na politiku Toppere ;-)

Co vlastně čekat od někoho, kdo se s Felicií rozjíždí na dvojku a v terénu za sebou nechává Alltrack v bahně :-)
Avatar - dal
26. 6. 2014 20:55
Re: Výhodnost koupě
Ceník není třeba brát vážně. Reálně bude hodně pod 200. Jako 2. auto do rodiny nebo na dojíždění do práce bohatě stačí.
27. 6. 2014 01:24
Twingo
může být v klidu. Možná si na to časem zvyknu, ale zatím mi připadá "ksicht" tohoto auta dost nepřijatelný. Ani interiér není nic moc co se týká variability třeba ve srovnání s Twingem. Cena taky dost přestřelená - platit tolik peněz defakto za pár zbytečných cetek, které se honosně nazývají individualizace? No ale stejně - podle toho co potkávám to vypadá, že do města je nejlepší SUV a za ty prachy se dá koupit možná i Duster :-)
Avatar - Egi
26. 6. 2014 21:23
Stylovka
Asi nechápu, co je stylového na tom, že auto vypadá, jak kdyby ho někdo dostal k Cheeseburgeru v Happy Mealu zdarma, za cenu auta o třídu vyšší.
26. 6. 2014 19:26
Výhodnost koupě
Za 252 tyček se dá pořídit Fabia v kombu s 1.4kou motorem. Je jasné že tohle je spíše stylovka pro ženskou, stejně si myslím že co se týče běžného používání (popojíždění, nákupy, občas výjezd ven z města) ta Fába poslouží mnohem lépe.
Avatar - Ada je zase tady
27. 6. 2014 00:29
Nepoučitelní...
Bože, to je zase fujtajbl. To frantíci nikdy nepochopí, že auto se čtyřmi světly podivných tvarů ve dvou úrovních nad sebou bude vždy vypadat blbě? To neví, že předek vozu vždy evokuje lidskou tvář a tady běžný člověk podvědomě vidí spíše nějaký hmyz, či vetřelce z vesmíru? A o tom zrůdném designu interiéru se snad ani nemá smysl zmiňovat... :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: To se nedokáží poučit u VW?