Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi A3 Sportback g-tron 1.4 TFSI – Jezděte za polovic

Benzin, nebo zemní plyn? V případě testované Audi A3 můžete jezdit na obojí. A pokud využijete CNG, docela ušetříte. Má to ale jedno ale…
Zpět na článek
14. 1. 2015 12:19
Zly vtip
Ten rozdiel v cene je absolutne prehnany:
- nikto to nekupi, emisie na automobil sa neznizia
- malo cerpaciek
- navratnost 120 alebo 150 000 km? Vydrzi to auto dovtedy bez velkych investicii?

Kto chce setrit, jazdi LPG, kto chce setrit a vyzerat ekologicky, jazdi hybridy, navyse majitel premie je rozmaznany - nebude sa chciet obmedzovat cerpackami ani castym tankovanim
Avatar - simply never
14. 1. 2015 21:48
Re: value for money
Aj z konzumizmu aj z komunizmu.
14. 1. 2015 12:00
Re: Pomalá škrtící klapka
Obecně jsem příznivec CNG i ostatních alterntiv (sám jsem měl kdysi megana s továrním LPG) ale dobrá myšlenka nemusí vždy dopadnout dobře a myslím že zrovna koncern VW (tedy vedle testované A3 i sourozenci Octa/Golf/Leon) je příkladem jak se to dělat nemá.
Zbytečně velká benzinová nádrž a malá nádrž na plyn. Při zatím malém rozšíření čerpaček to znamená že člověk velkou část trasy jede na benzín a nešetří a oddaluje návratnost, a nebo musí často zajíždět na vzdálenější čerpačky (což ho stojí desítky minut času), či si plánovat trasy podle čerpaček, takže ve výsledku slouží člověk autu, a ne naopak.
Navíc volba motoru je výkonově naprosto nedostatečná- zvlášt při dost zvýšené provozní hmostnosti - tohle provedení CNG pohodlně deklasují 1,2 tsi či 1,6 tdi .
Ve výsledku to možná pár firem koupí, ale zaměstnanci kteří to auto dostanou příkazem přidělené budou skřípat zuby. Hodí se tak maximálně na městský či příměstský provoz.
A absence multilinku vzadu na autě s touto cenovkou je tuž naprosto tristní.

Nakonec - můj tip pro zájemce co chce jezdit za levno a bez větších kompromisů - Astra 1.4 LPG 103 kw od 402 tis.
Avatar - Ozzman
14. 1. 2015 10:14
Test auta?
Nebo motoru?

Je to tedy ta stejná čtrnáctistovka mrtvá na spodek, co se dává do Octavie G-tec, v které sklízí velké ovace a dobré hodnocení? Trochu nechápu ten test, protože A3 je jinak velmi dobrým vozem, kvalitně zpracovaným a prémiového vzhledu. Pochopím kritiku motoru, který nejede a absenci multilinku, jenže proč u Octavie ten motor v mínusech není uváděn ( když je totožný, nebo snad jede lépe?) a také zde není nic jiného o autě jako takovém. Zase si vemu pro srovnání Octavii, kdy velký kufr a prostor, či nějaké plusy z interiéru vždy uvedete i při testování 52. verze. ( Octavii píši proto, že se tu testovala xkrát s tímto motorem, aby to zas nekdo nebral jako konspiraci).

Nechtěl bych to s tímto CNG motorem, ale A3 je moc hezké a kvalitní auto, rozhodně né na tři hvězdy.
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2015 22:11
Re: value for money
kazdopadne musis uznat ze dizajn dnes predava..... akokolvek moze byt auto kvalitne ked proste vyzera ako kus ponorky po zasahu nepriatelskeho torpeda tak si to nik nekupi..... bohuzial

ct 200h dizajnom ozaj skor odradi ako prilaka... bez urazky ( pritom jeho kvality nespochybnujem ) ... auto ktore sa ti nepaci si predsa nekupis a rovnako holku ktora ti je nesympaticka nepoziadas o ruku aj ked bude mudra ako einstein ..... ako pri ludoch tak aj pri autach musi fungovat ista chemia........
14. 1. 2015 22:08
CNG vs LPG
Nemůžu si pomoci, ale v současné chvíli a v blízké budoucnosti je pořízení CNG (až na několik málo uživatelů) naprostá hloupost. U LPG je provoz jen o málo dražší, servisy a čerpačky jsou na každém rohu, dokonce i v cizině a pořízení systému je výrazně levnější. Jaký to má smysl plánovat trasy tak, abych narazil na plničku? Pokud sjedu z trasy, tak zbytečně najíždím spoustu kilometrů, abych mohl jezdit tzv. za levno. Ve výsledku jezdím za ty samé peníze a nejsem tak omezený. Odpovím na předpokládanou otázku, ano, jsem majitelem vozu na propan-butan :-)
Avatar - simply never
14. 1. 2015 21:39
Re: value for money
Slogan audi hovori: zi moderne a kup a3 za 35 tis. Euro. Já ti to prelozim: clovek zadlz sa, podlahni klamu, že potrebujes nezmyselnu pominutelnu vec, ktorá za pár rokov nebude mať hodnotu, hlavne ze budeš "in", budeš trendy, budeš moderny, a nezabudni platit. Platit mne. Je mi na grc z konzumizmu.
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2015 19:28
Re: Zly vtip
pravidelna kazdorocna kontrola nadrze na CNG nie je povinna..... [odkaz]
14. 1. 2015 18:03
Re: Zly vtip
Neviem ako CNG v Chechach, ale na Slovensku:
- kazdy rok povinna kontrola za 50 EUR
- raz za tri roky povinnka kontrola nadrze za 150 EUR
- cerpaciek je zo 10 = ziadna konkurencia = mala dostupnost a vysoke ceny CNG
- kolko rokov vydrzi nadrz? 10? Nebude problem pri predaji auta?
- problem so servisovanim - kto to bude servisovat po zaruke, okrem autorizaku?
- TSI je problem aj bez CNG, nie to este s CNG

Technologicky by to hlavne pri vacsich motoroch od cca. 1.6 litra bez turba ale v vyssim kompresnym pomerom mohla byt zaujimava alternativa, ale stat to zabil este pred prichodom - podpora ekologie po slovensky...
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 12:18
Re: Pomalá škrtící klapka
Dobrý tip, výborná alternativa! :yes:
Avatar - Ozzman
14. 1. 2015 10:37
Re: Test auta?
To je taky zvláštní.... když se testuje Octavia 1.2TSI za skoro milion, tak se cena nezohlední, tady jo... A hezké - mne se líbí ;) Je to subjektivní, to je jasné.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
20. 1. 2015 20:41
Re: Dotaz na autora
Tady se to řídí vždycky škrticí klapkou. Tenhle motor a ostatně žádný z koncernu VW nemá regulaci výkonu plynule proměnným zdvihem sacích ventilů (jako má BMW, PSA. Toyota či Fiat). Škrticí klapaka tu normálně je. CNG je vstřikováno do sacího potrubí zatímco benzin do spalovacích prostor.
18. 1. 2015 11:26
Audi G-tron - budoucí majitel
Zdravím všechny,
toto auto (Audi G-tron v automatu) budu v březnu mít, tak vám řeknu víc...
Jinak už 3 roky jezdím typem Mercedes Benz E200 NGT (r.v. 2011) a jsem nadšený!
Spotřeba 1,15Kč/1km u auta s výkonem 162HP je z říše snů.
Najezdím ročně cca 70000km.
I já jsem se setkal s "odborníky" na CNG, kteří ve finále v jakémkoliv autě tohoto typu najeli nula nula nic a chci jim vzkázat: jen jezděte na diesel a na benzín, aspoň nebudou na čerpačkách fronty! Stačí, že tam potkávám pořád Českou poštu :-)
Mimochodem - jsem první člověk, který si v ČR toto auto objednal - u Samohýla v Olomouci (aspoň mi to tvrdili, když jsem skládal zálohu)...
16. 1. 2015 11:31
Re: value for money
Nevím, z čeho vyšli a nakolik to odpovídá realitě, ale fakt je, že většina mých známých používá soukromě firemní auta. A znám několik lidí, kteří mají "služební" 911 atp. Vem si, že se v ČR prodalo 30 Ferrari a z toho jen 2 soukromě. U Porsche je to 33 soukromých z 249.
Avatar - simply never
15. 1. 2015 21:19
Re: value for money
Odhady Bruselu. Tak to su ťažké argumenty. Tak tu viem svoje.
15. 1. 2015 20:24
Re: Pomalá škrtící klapka
Reálný dojezd 350 km, v testech zmiňují letargickou dynamiku...
15. 1. 2015 11:53
Re: value for money
Do takové hloubky veřejné statistiky nejdou. Alespoň o takové nevím. A nepoznáš z toho, jak je to auto ve skutečnosti provozované. Může ho vlastnit firma a být provozované jen soukromě. Můžeš mít soukromé auto a používat ho na služební cesty.

V Bruselu myslím odhadli, že jen 20-30 procent kilometrů najetých firemními vozy jsou skutečně služební. A nelíbí se jim to. Nechtějí, aby bylo soukromé užívání firemního auta výhodnější než koupě vlastního. Politici ale vymýšlí různé věci. Třeba že by mohli paliva zdanit tak, aby litr benzínu stál 200+ korun, protože lidé moc cestují.
Avatar - AUDIRS6
15. 1. 2015 11:12
Re: CNG vs LPG
vysvetlujem si to tak, ze vdaka lepsej vykonovej charakteristike takto upraveneho motoru, prebiehaju dynamicke pasaze rychlejsie a lahsie ( a ten clovek rad jazdi dynamicky ) a tym padom kratsie - a za tu potrebnu dobu pozadovaneho zrychlenia sa spali menej LPG nez benzinu. Pri nejakej "eko-jazde" by to uz tak byt nemuselo, ale s prerabkou na vyssi kompresny pomer by som si aj to dokazal predstavit. ;-)
15. 1. 2015 11:03
Re: CNG vs LPG
Věřím, že vstřikování kapalného LPG je efektivnější. Ale nevěřím, že spotřeba LPG je pak nižší než spotřeba benzínu, to by byl zázrak. Jeden litr LPG obsahuje tolik energie, co zhruba 0,75 až 0,8 litru benzínu.
15. 1. 2015 11:00
Re: CNG vs LPG
Tak ono je potřeba oddělit dvě věci ... "přimazávání" ventilů u motorů s málo odolnými materiály ventilů a ventilových sedel (nejčastěji Flashlube a spol., někdy přívstřikem benzínu) a chlazení vstřikovačů u motorů s přímým vstřikováním benzínu (vždy přívstřikem benzínu).
15. 1. 2015 10:28
Re: CNG vs LPG
Ekosvět? S CNG je to podobné jako to bylo s naftou. Teď je to výhodné. Jaká bude situace za dvacet let, kdo ví. Pro automobilky je podstatné, že zájem firemních zákazníků o CNG roste. Mohli bychom diskutovat o tom, proč LPG nedosáhlo větších úspěchů.
Avatar - Pepecl
15. 1. 2015 10:05
Re: Pomalá škrtící klapka
Mercedes-Benz B 200 NGD 115 KW (156 koní) a 3 nádrže na CNG = 126 l (21 kg) + 12 l nádrž na benzín pro nouzový dojezd. :-)
Avatar - simply never
15. 1. 2015 07:36
Re: value for money
Audi neposlalo tento zázrak náhodou. Reklamu potrebuje este aj Audi. Je jedno, či to ludia teraz prijmu alebo nie, na začiatku to hlavne treba dostat do uší a do povedomia. Som presvedceny, že z tých 625 kusov a3 je max. 20% u sukromnikov, ostatne fleet. Tak pre koho je tento server? Podla skladby a protezovania celkom isto pre obchodnych riaditelov firiem. Toto auto mali odmietnut testovat, to uz fakt mohli dat radsej pár fotiek smerovky škody snowman.
Avatar - AUDIRS6
15. 1. 2015 00:10
Na dobru noc...
...1 taka malinka nadej pre nas, pre ktorych je Mark a jeho Prologeue taka mensia nocna mora. Theo sa trosku pohral s photoshopom a vytvoril toto:
[odkaz]
[odkaz]
takze ak by to ani Mark nemal chut nejako moc prehanat, mozno to aj dobre dopadne... ;-)
Avatar - white label
14. 1. 2015 23:52
Re: CNG vs LPG
Takže 20 Ventilů + 10 Ventilků? ;-)
Avatar - Ham.
14. 1. 2015 23:50
Dotaz na autora
Pochopil jsem text správně, že když motor pracuje na benzín, tak se jedná o klasický přímý vstřik, kdy benzín je vstřikován přímo do válců a jednotka je regulována přes Valvelift a škrtící klapka v sání je trvale otevřená a v okamžiku, kdy motor přejde na spalování CNG, tak se z přímovstřikového motoru stává nepřímovstřikový se vstřikem speciálními vstřikovači do sání a s regulací jednotky pomocí škrtící klapky podobně jako u starých nepřímovstřikových benzínů? V režimu CNG tedy jednotka Valvelift nepoužívá? Nebo se nějak používá v kombinaci zároveň se škrtící klapkou?
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 23:46
Re: CNG vs LPG
no, 4 na kolesach, plus vozil este 4 rezervne kolesa a 2 rezervne ventilky >:-[]
..som sa upisal - po tych 2,8-kach... ;-)
Avatar - white label
14. 1. 2015 23:39
Re: CNG vs LPG
A nemáš tam k tomu 1,8 T těch ventilů už trošku moc, třeba 20V by ti nestačilo? ;-)
14. 1. 2015 23:33
Re: value for money
Ten A3 sedan je fajn, ale ze by to bolo zase take terno... Vyzera ako A3, ktore zase vyzera ako stare A3, akurat ma pekny zadok...
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 23:18
Re: CNG vs LPG
joooo
Kvapalny, 1,8 T 30V, quattro, 98´ - teda nie FSi.
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 23:11
Re: CNG vs LPG
Ten s A4 má kapalný a nemá FSI?
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 23:06
Re: CNG vs LPG
Len som tam nevidel ze kvapalneho LPG...preto to pisem.
Ako dokaz LPG - bud moja byvala, a 2 kamaratov A6 a 1 A4.
Moja ho uz mala, ked som ju bral a fungovala stale bezproblemovo (4.2 nie FSi)
Ti dvaja A6 - 2,8 30V quattro ( tiez nie FSi ) kazdy cca 200 000km na LPG - pohoda.
No a o tom na A4 - ten to ma ako jediny s kvapalnym - ten nabehal od prerabky cca 150 000 - a tiez spokojnost - totiz prerabku mu robil zať, alebo švagor -proste v 1 z tych firiem ma on cloveka z rodiny - takze je dovera a vsetko funguje.
Bohuzial s FSi LPG-ckarov u nas nepoznam...
Tak ale myslim, ze na nejakom forume si asi najdes potrebne skusenosti uzivatelov...
;-)
14. 1. 2015 23:02
Re: CNG vs LPG
Tak to jo, to pak vysvětluje vysokou spotřebu benzínu
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 22:59
Re: CNG vs LPG
Přesně tak- to ochlazování vstřiků dělá pravidelně vstříkávaná dávka benzinu.
14. 1. 2015 22:57
Re: CNG vs LPG
určitě mně to litr na 100 nedělá. Jak se přepne na plyn, tak se uzavírá přívod benzínu. Je možné, že chtějí chránit motory dávkováním benzínu i po čas spalování plynu, to by pak spotřeba mohla narůst. Je to divné...
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 22:55
Re: CNG vs LPG
Není problém to najít, píšu níž- dělají to za asi 70tis. Ale čtu rozporuplný věci o vlivu na motor.Ne jízdně, ale že to ničí motor. Sám nejsem tak technicky zdatnej, abych to dokázal posoudit.A když čtu tady, co všechno bylo potřeba na motoru upravit kvůli CNG...
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 22:53
Re: CNG vs LPG
Plus 1 dolezita vec:
Zozen si takeho upravcu, ktory dokaze urobit vstrek KVAPALNEHO LPG !
toto samo o sebe znamena vykon plus a spotreba minus ! - vies o co ide - kvapalne LPG bude este studensie nez benzin, pri preplnanom priamovstrekovom motore to znamena defakto ako keby "nitro" >:D - proste ten vstreknuty plyn priamo do spal. priestoru este celu tu zmes ochladi - pocas splynenia sa, do spal. priestoru sa dostane aj viac vzduchu, horenie prebehne za este lepsich podmienok, spotreba klesa...no neviem co este k tomu dodat ! :yes:
U nas toto pred 2 rokmi riesili vraj len 2 firmy. Teraz mozno aj viac. Na 4 valec to stalo 2200 €. Znamy ma takto prerobenu A4 Avant 1.8 T quattro ´98 - este nie TFSi - logicky...
Zere mu to o cca pol litra menej LPG nez benzinu a vyslovene citi, ako to auto ozilo !
Takze hladaj, najdi a chod do toho ! :yes:
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 22:52
Re: CNG vs LPG
I prodejci píší že 2-3l. to se divím, že tobě tak málo. Asi to bude tím, že nemáš přímovstřik.
14. 1. 2015 22:50
Re: CNG vs LPG
tolik benzínu určitě ne. Mně to dělá tak kolem 0,5 až 0,75 litru benzínu na 100 km. Samozřejmě krátké trasy s chladným motorem se projeví podstatně víc tím, že než se prohřeje (u mě tak 1,5 km), žere benzín.
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2015 22:49
Re: value for money
audi je na koni..... jeho "bezny uhladeny" dizajn zrazu uz akosi zacina vynikat vedla tych zrudiciek ako su X5 X6 CLA GLA GLE ...... proste audi to neku.rvi ...... nie ale vazne .... A3 sedan je pocin desetileti.... nepoznam krajsi sedan pod slnkom..... konkurencia bude este dlho dlho dlho bez dostojnej odpovede..... A3 sedan je pre mna najkrajsie audi :yes: ten bocny profil je bozi, to je na "automobilovu nobelovu cenu" za dizajn..... :yes:
14. 1. 2015 22:46
Re: CNG vs LPG
Ekosvět vsadil na přírodní palivo zemní plyn a někteří lidé na to slyší. LPG vzniká jako vedlejší produkt výroby benzínu a své odběratele, ať na topení, vaření či jízdu autem, bude mít rovněž. S tím, jak poroste množství aut na alternativní paliva, stát nezůstane stranou a přijdou pěkně se zvyšující spotřební daně. Lidé dlouhodobě za levno jezdit nebudou...
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 22:46
Re: CNG vs LPG
Já mám stejnou spotřebu.Ale s přimazáváním očekávám 10l LPG a 2-3 benzínu.
14. 1. 2015 22:41
Re: CNG vs LPG
Mám SUV a to žere cca 10 litrů/100 km. Tam jsem měl rozhodování o dost snazší.
14. 1. 2015 22:40
Re: CNG vs LPG
Přesto automobilky jen reagují na poptávku. Nabídka aut na CNG se pomalu, ale jistě rozrůstá, zatímco zájem o LPG, řekl bych, mezi automobilkami spíš opadá. Ostatně VW vedle CNG plánoval i tovární LPG, co vím (a ještě E85 - ani jedno se nedostalo na trh).
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2015 22:40
Re: value for money
no ale nie je tak? ....... dizajn dnes predava... co si budeme klamat....

ved to sam vidis ako predava v eu koleos a ako sportage.... a pritom obe auta plnia ten isty ucel a maju podobne rozmery aj motory ... a cena tiez nie je velmi odlisna
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 22:37
Re: CNG vs LPG
S přimazáváním bych pořídil za polovinu, ale i návratnost se dost prodlouží a nedůvěra zůstává.
14. 1. 2015 22:36
Re: CNG vs LPG
Jak píšeš, pro firemní flotily to význam má. Pro fyzické osoby je to vábnička o úsporách. Kdo je dnes schopen z normálních lidí pořídit domácí plničku ;-\
14. 1. 2015 22:34
Re: CNG vs LPG
já mám naštěstí "obyčejný" 2l motor, který nemá přímý vstřik, tak i ta cena přestavby byla přijatelná. Přimazávání sedel ventilů jsem si tam pro jistotu nechal namontovat, ale jestli to má nějaký vliv na životnost, těžko říci...
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 22:30
Re: CNG vs LPG
Přemýšlím o přestavbě 1,8tsi a čím dál víc mám strach. Investice 70t. a co čtu, dost lidí straší s poškozením hlavy,ventilových sedel a bůhví čeho.
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 22:28
Re: value for money
Topper !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!… >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Odpadaaaaaaaaavaaaaaaaaaaaaaaaaam !!!!!!!!!!!!!!!! :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
"... akokolvek moze byt auto kvalitne ked proste vyzera ako kus ponorky po zasahu nepriatelskeho torpeda..."

Ty koksooooooo !!!! mi az vyhrkli slzy od smiechu !!!!!!!!!! co si pass ???!!!! >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes: :yes: :yes: :yes:
Za to mas u mna brutaaaaaaal PLUS !!!! :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - Ham.
14. 1. 2015 22:28
Re: CNG vs LPG
Auta na CNG kupují téměř ze 100% firmy do svých velkých flotil, které mají vlastní plničku a charakter provozu "do hvězdy kolem této plničky". Zvlášť dobře je to vidět v Německu. Pracuji v instituci jejíž matka v Německu provozuje flotilu dnes již 600 CNG aut, které se pohybují vždy kolem velkých měst do vzdálenosti řekněme 100km a doma mají na každé pobočce na dvoře plničku. Důvod pro CNG je jediný, zdaleka nejlevnější provoz v současné nabídce alternativních pohonů, ve firmě se dělalo několik porovnání a s reálnými náklady na PHM pod 6 eur/100km CNG vždy s velkým náskokem porazilo všechny ostatní druhy pohonů. Zkoumat tato auta z pohledu soukromého uživatele je sice možné, ale automobilky se zaměřují s CNG především na fleety, takže soukromníci jsou v současnosti zcela mimo pozornost výrobců a tudíž jim tato auta mohou vyhovovat jen velmi zřídka.
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 22:27
Re: value for money
Netrvrdím, že je tohle auto super kauf, a že po něm každý touží.Test byl vcelku tvrdý, takže na nějakou podplacenou tlačenku to nevidím.Dostali auto k testu a otestovali. Kolik si najde reálných kupců je jiná věc. Nechápu, co tě tak točí.
14. 1. 2015 22:24
Re: CNG vs LPG
je pravdou, že ceny přestaveb na LPG jsou u moderních motorů podstatně vyšší. Byl jsem nedávno v servisu a přestavovali tam Porsche a osmiválcovou Audinu A6. I bohatší klientela chce šetřit :-)
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 22:23
Re: value for money
Vsetko so vsetkym suvisi:
Kvalita dizajnu nieje o tom, kto urobi kolko hran, zlomov, prehybov a vypuknutych vyliskov a svetiel a ja neviem coho... 8-s Audi je nadcasovo elegantne. Za 5 rokov ked sa pozries na tuto A3, stale sa ti bude zdat aktualna a v poriadku. CT sa ti zunuje a vude posobit az "cirkusovo".
Kvalita techniky - tam je to tiez dajme tomu ze vyrovnany boj - A3 je tiez aj e-tron, keby islo o to, ze hento je hybrid...Ostatna technika - tam pozor: sice na MQB-cku dnes stoji uz vselico, ale ide o to, ake konkretne komponenty ta-ktora automobilka pouziva. V tomto sa o kvalitu pouzitych materialov v A3 mozem opriet. Pod kappotou vies co mozes najst - treba si len vybrat - moznosti je fakt dost.
Interier - tu netreba absolutne ziadne slova. ;-) :yes: - od Audi sa ucia interiery vsetci ! Niektori uspesnejsie ( Q5 ->X3 - schvalne si to vsimni ;-) ) niektori proste nemaju sancu... :-!
Ked si vsetko toto racionaln zratas, pozries sa na kazdy ten konkretny detail v tom konkretnom aute a porovnas to, tak v Audi vies za co si tie love vyhodil. v tom CT... 8-s
...za baterky ? 8-s Nech si ich nechaju.
Je to proste taky celkovy stav, ktory neviem teraz slovami popisat, ktory ta dovedie ku kupe Audi. No a ked uz v nej potom sedis a hladkas ten volant, pozeras sa po interiery, tak musi prist jediny pocit - uspokojenie! - z toho, ze tie love tam proste vidis - vidis ich na materialoch, na spracovani, a uvidis ich aj za tych 5 rokov, ked si ju budes porovnavat s inymi novymi autami. ;-)
Avatar - simply never
14. 1. 2015 22:20
Re: value for money
Ze je v moci desattisicov cechov si toto auto kúpiť nepochybujem. Ze toto auto pre tých tesattisic cechov predstavuje nocnu moru či spoteny sen, to nepochybujem tiez (ironia). Pre normalnych rozumnych ludi (bez ohladu ci na to majú alebo nie) je toto auto tak zaujímavé ako počet kraterov na hviezde XF18 Kerberos Nova.
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 22:20
Re: CNG vs LPG
V dnešní době přímovstřiků je i to LPG problém, bohužel.
14. 1. 2015 22:19
Re: value for money
Minulý rok se v ČR prodalo 625 A3. Přes 12 tisíc Audi, BMW a MB celkem.
Avatar - simply never
14. 1. 2015 22:10
Re: value for money
Tak teraz ti nerozumiem. Kupujes si audi kvoli kvalite, alebo pre dizajn. Ides na pocit, alebo kopes za rozum?
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 22:05
Re: value for money
ved chvalabohu ze nevyzera ako ten Lexus CT200h !!!! 8-s
14. 1. 2015 22:00
Re: value for money
Toto auto nema zmysel, ak nemusis mat extra vybavu, za 22000 EUR mas lexus ct hybrid a to je aj premiove, aj zriedkave, aj usporne, aj ekologicke, aj overene-spolahlive atd.

Aky zmysel dava a3 g-tron? Okrem toho, ze je to ekonomicky nezmysel, sa tym neda ani pochvalit - vyzera ako kazde ine audi
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2015 21:59
Re: value for money
no ani "in" uz moc nebudes...... kto ma trosku filipa v hlave ten si uz davno vsimol ze dnesne auta su uz vsetko na jedno brdo... a nielen kvalitou a vybavou....ale takmer vsetkym ...... a dnes je uz takmer skoro jedno v com sa vozis aspon z pohladu beznych hatchov... ono fiktivny pocit luxusu ti je v praxi koniec koncov stejne k nicomu

doba konzumna nastala s tym nic nespravime... casy ked si si kupoval fotoaparat ako maly chlapec .... a potom s nim fotil vlastne deti su davno prec.....
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 21:58
Re: value for money
O to přece nejde.Každej si může koupit, na co má. Na tuhle A3 mají desetitisíce čechů- odhaduji.
Avatar - simply never
14. 1. 2015 21:54
Re: value for money
To je v rodine, ja okrem japonca nechcem nic. Nikde som nepovedal, že mam megana.
Avatar - simply never
14. 1. 2015 21:50
Re: value for money
Verso 1.8. Racionalna volba, netvrdím, že najlepšie auto na svete.
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 21:47
Re: value for money
ako vidis, aj moje boli vsetky bez turba ;-) az na C´eed 1,6 CRDi - ale na neho nedam dopustit ! - 1.gen. - od nova po 61 tkm za pol roka a bez problemu. :yes:
Plus, kedysi daaaaaaavno, ked som sa este "bavil" s T-613-kami, tak do jednej som s kamaratmi asi ako 1. na svete namontoval biturbo !!!!!! ( Tatra - fabrika - turbo namontovala experimentalne tiez - ale uplne nelogicky - jedno a za motor - do miesta kde ventilator sal vzduch na chladenie motora. A potom sa chalani v Koprivnici cudovali, ze sa im to prehrieva !!! Nam nie ! - ale boli ine problemy, tak sme od toho potom upustili. Nebolo dost prostriedkov na celkove doladenie celku... :-! )
...hmmm...Japonske, bez turba... - takze Mazda ? Toyota ? ale to tiez nebude na veky - aspon co sa tej Toyoty tyka, tak uz to dlho nepotrva. Mazda... - drzim im palce. Aktualne kazdym novym modelom ukazuju, ze pekne a kvalitne auta robit vedia! :yes:
Len keby to neboli take obmedzujuce konfiguracie motor/nahon/vybava/doplnky... - tymto si sami stazuju poziciu na trhu. :-!
Avatar - white label
14. 1. 2015 21:46
Re: value for money
Tobě je na grc z "konzumizmu", mně z komunismu...
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2015 21:34
Re: value for money
tak samozrejme ze moc tu nejde o setrenie.. .... taky el. golf za milion..... na jeho prevadzke sa asi moc usetrit neda ani za 100 rokov voci klasickemu golfu za 400 tisic... ze jo ( benzin za 500 tisic tak skoro neprejazdis ) ..... tu ide o zivotny styl.. ze proste na to mas.. ze rozmyslas moderne... zijes moderne... neprakticky ale moderne.... sice draho ale moderne... skaredo ale moderne ... aspon tak mi to pisalo par odbornikov... ze o setrenie tu moc nejde... ide o vyuzivanie modernych technologii v praxi.... nuz vzdy je treba najst nejaku zamienku aby sme zmysel niecoho nezmyselneho nejako odovodnili , ja to chapem a beriem....... kto na to ma nech si tie hracky kupi.... preco nie.... ale je jasne ze setrenie nebude dovod kupy.... lebo stejne neusetris ( bavim sa o elektromobiloch )
Avatar - simply never
14. 1. 2015 21:31
Re: value for money
Ja so zastanca racionalnych, jednoduchých, spojahlivych aut, ktoré poskytuju z dlhodobeho hladiska vysoku hodnotu za peniaze, preto mam a budem mať iba japonské benzínové auta bez turba (dufam).
Avatar - simply never
14. 1. 2015 21:25
Re: value for money
Na uver si to moze dovolit v podstate každý. To neznamená, že to je auto pre kazdeho. Priklad. V rodine máme megane tce so vsetkymi možnými nezmyslami, vratane nepouzivanej zabudovanej navi. Stal tretinu! (obdobne kia, pezot, ford). Za 22 000 usetrenych euro je benzín na cca jeden milion km. Ale o to nejde. Ide o to, že je to auto uz opravujem pre 0.005 % cechov, a to som optimista, že sa ho preda v CR rocne viac ako 20 kusov. A bohatý si ho nekupi duplom. Vadí mi nezmyselna skladba testovaných aut.
Avatar - AUDIRS6
14. 1. 2015 21:10
Re: value for money
a jeeejeee !!! takze ty si jeden z majitelov Avendatorov, GTR, S8, Zond, či Lotusov ? >:D
Preto reagujem az na teba, lebo jeho poziadavku nesplnam - mal som len A8y a nejaku tu A6,S6...noooo :-!
V kazdom pripade suhlas ! - s tym, ze toto auto je u nas malo rentabilne koli neexistujucim ulavam na nejakych daniach alebo poplatkoch, ako hocikde inde na zapad od CR hranic... :-!
Preto ich tu moc vidat nebudeme. Ja som bol a aj som zase zastanca LPG - je to predsalen uzivatelsky prijemnejsie, pump je uz kopec, cenova vyhodnost prvotriedna, navratnost pomerne rychla, rozdiel vo vykone - podla sposobu prevedenia od maleho po opacny! - teda narast vykonu ! Takze ja som celkovo za, nech sa tie karenky predavaju, ak sa coskoro aj CSSR poslanci v parlamentoch umudria a nejako zacnu ludi ekonomicky motivovat k ekologickemu spravaniu sa, bude vsetko fajn. ;-)
Avatar - simply never
14. 1. 2015 19:56
value for money
Tak toto auto (v tomto prevedení) je megablbost s navratnotnostou 50 rokov. Keby nebolo každé druhé tu testované auto škodovka, tak by som povedal, že máte zalubu v testovani nepredajnych alebo nezmyselnych aut, co si moze dovolit 0.01 % ceskej alebo slovenskej populácie. Akyze to máte priemerny plat alebo inak, kolko platov potrebuje česká rodina na kupu tohto audi nezmyslu? Prosím tu pritomnych majitelov Avendatorov, GTR, S8, Zond, či Lotusov reagovat vecne s ohladom na spotrebitelsky koš v CR.
14. 1. 2015 19:24
Re: Zly vtip
mám pocit, že tohle u nás není, co píšeš. V tom jste podle mě na slovensku o kus dál.

Je fakt, že ještě když to CNG začínalo, tak jsem tu psal, že je to blbost, protože jsem napočítal asi 7 stanic na čechy, ale když jsem koukal teď na mapu, tak jsem docela čuměl, jak se to rozrostlo.
14. 1. 2015 19:21
Re: Zly vtip
jojo, mají to pro zaměstance, kteří rozváží jen po Praze menší zákazníky, takový ty lokality na prd, jako je praha 1,2, atd. kam se s dodávkou nemusí.
14. 1. 2015 19:18
Re: Zly vtip
Nemám s tím praktické zkušenosti, takže mě když tak někdo opravte, ale v ČR nic takového není. Pokud se bavíme o továrním CNG, revize řídí výrobce. U VW by měly být asi tak četné jako technická. Tlaková zkouška nádrží by se měla dělat myslím jednou za 15 let, pokud výrobce neurčí jinak. Myslím, že je to typicky 20. Čerpacích stanic je mnohem více než deset. Mluvilo se o překročení stovky do konce 2014, byť jim to myslím nevyšlo. Firmám s větším vozovým parkem se ale může vyplatit zřídit si vlastní soukromou, nebo lze získat přístup k nějaké neveřejné. Nemluvě o tom, že ČR není pupek světa - kvůli Česku to nenabízí.
14. 1. 2015 18:45
Re: Pomalá škrtící klapka
Konvenční Passat měl 70 litrovou nádrž, A3 má 50 litrovou. Pokud si dobře pamatuji, pokud by tam dali třetí, zbyla by nádrž na 11 litrů benzínu. Očekávám, že Passat bude mít opět tři. I když... Passat má dnes v základu myslím pod 60 litrů. 8-s
Avatar - Emel
14. 1. 2015 18:06
Re: Test auta?
Pokud vím, hvězdy se udělují v rámci kategorie, v tomto případě "prémiové kompakty". Proto jsou na auto kladeny větší nároky než u Octavie.
Avatar - Ozzman
14. 1. 2015 16:57
Re: Zly vtip
U citiga to chapu jestli jezdí po městě jako vozítko a má pořád v dosahu čerpací stanici :-)
Avatar - praděda7
14. 1. 2015 16:44
Re: Test auta?
Skoro 3/4mega za uprděnou čtrnáctistovku to musí být vtip... :-(
14. 1. 2015 16:08
Re: Zly vtip
což mě to cng docela překvapilo jaká je po nich poptávka. Přezouvám jednu firmu a ty kupovali na podzim na cng všechno, tedy octavii + 4x citigo na cng.

A na březen mají objednaných 11 dalších citig na cng.

ty cng se mezi těma firmama nějak chytají.
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2015 12:54
Re: Zly vtip
octavia predala v roku 2014 u vas celkom 681 aut na CNG ( z nejakych vyse 20 000 celkovych poctov ) .... golf 127 kusov na cng a predosly passat 79 .....
Avatar - Ozzman
14. 1. 2015 12:51
Re: Zly vtip
A co ta slavná Octávka? Nebo Golf? To by me docela zajimalo :-)
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2015 12:47
Re: Zly vtip
neviem ako dlho sa na CZ trhu predava A3 g-tron ale za rok 2014 sa predalo co sa tyka modelu A3:

439 benzinov
183 dizlov
a len 3 kusy na CNG ...

tieto vysledky uz co to naznacuju...
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 11:17
CNG
Tenhle test mi přijde mnohem zajímavější než všechny testy OIII CNG. Člověk se dozví, že jde o nemalou úpravu běžného motoru, a může se mnohem informovaněji rozhodnout, jestli např. věřit výdrži všech těch upravených součástek. Nic podobného jsem se u testu oktávek nedočetl. :yes:
P.S. Opravte si v tabulce výkon 1,4TSI 90kw na 92kw.
Avatar - Ozzman
14. 1. 2015 10:45
Re: Test auta?
Jenže při testech se tu právě cena nezohlednuje, mimo srovnání dle tabulek, které tu taky často bývá. Kolikrát dorazí k testu auto s až nesmyslnými příplatky za cenu, kterou si skoro nikdo nekoupí.... Pokud brát v úvahu ceny, tak vždy, nebo nikdy:)

Tady v testu je cena zmíněna právě ve srovnání s jinými motorizacemi, jestli se na výsledném hodnocení podepsala, to už musí napsat autor :)
14. 1. 2015 10:41
Re: Test auta?
Tak cenu jsem zohlednil ja, redakce to snad nedela a to je dle meho spatne.
Osobne si myslim, ze bez zohledneni ceny nemaji hvezdy zadnou vahu. Za 300tis by to auto muselo mit hvezd 5, za 1mil tak max 1 ;-)
14. 1. 2015 10:38
Re: Pomalá škrtící klapka
V tom jednoznačně souhlas. 50litrová nádrž na benzín je u CNG auta přímo z fabriky nesmysl. Předchozí Passat měl benzinovou nádrž zmenšenou a místo ní třetí nádrž na CNG (zbývající dvě měl na stejném místě jako je má toto Audi). Caddy nebo Zafira mají benzinovou nádrž taky menší. Holt rozhodly výrobní náklady.
Dokud se CNG auta výrazně nerozšíří, tak neočekávám výkonnější motorizace.
Avatar - fOE
14. 1. 2015 10:06
Znemozneni vetsiho rozsireni
"Je to právě vysoká cena, která znemožňuje větší rozšíření jinak velmi dobrého kompaktu."

Neni nahodou prave A3 jeden z tahounu, pokud ne primo ten hlavni tahoun, rustu prodeju cele Audi? A3 se da jiste vycitat kde co, ale prodejni uspesnost (vedle konkurencni 1er a A class)?
14. 1. 2015 10:03
Re: Pomalá škrtící klapka
Pro mně je CNG dlouhodobě zajímavá záležitost. Ale: chtěl bych auto s dostatečným výkonem, alespoň 180-200 koní. To nabízí pouze Volvo V70, ovšem ve spojení s malou
nádrží na plyn, cca 15 kg. Reálný dojezd je 300 km a méně. Velmi podobně jsou na tom ostatní auta, ovšem s tím, že nabízejí daleko menší výkon. A druhá věc, nesmyslně
velké nádrže na benzín. Vždycky se směju, když se výrobci těchto aut chlubí akčním rádiusem přes 1000 km, vzniklým sloučením benzínové a plynové nádrže, přičemž
plyn z toho tvoří jednu třetinu. K čemu je to sakra dobré? Takový VW Caddy má nádrže na teoretický dojezd cca 600 km. To by bylo pracovní auto pro mně. Jenomže má taky
dvoulitr s výkonem 110 koní... čekám, kdy konečně někdo přijde s něčím, co by v téhle
kategorii dávalo větší smysl...
14. 1. 2015 09:54
Pomalá škrtící klapka
Nesouhlasím s tvrzením, že mdlé reakce jsou způsobeny pomalu zavírající se škrticí klapkou, aby nekondenzovalo palivo v sacím potrubí. CNG má výhodu právě v tom, že zkondenzovat nemůže.
Jinak jsem zvědavý, jak se současné klesající ceny benzínu projeví na prodejnosti CNG aut.
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 21:45
Re: value for money
;-) Jsem rád, že pobavilo. Pokud tě vezmu za slovo, tak na co máš megana s navi za 400tis., bohatě by stačila dacia za polovinu, takový kraviny jako digi klima, na co? Neumíš otáčet kolečkem? ;-)
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 21:21
Re: value for money
Viděl jsem v televizi dokument o Zondě, tak můžu psát ;-)
Avatar - _Karel_
14. 1. 2015 20:40
Re: value for money
Tohle auto bude s výbavou třeba kolem mega. A určitě si ho může dovolit víc lidí, než tvých 0,01%, což by bylo 1000 čechů. Je to jedna z levnějších prémiovek, nevím, co tě tak trápí? Když si ji teď někdo koupí novou, my méně majetní si ji jen díky tomu budeme moci za pár let koupit jetou.
Taková OIII CNG mi nepřijde úplně nesmyslná, za určitých podmínek. Jezdit za 1kč/km - to je třetina toho, co mě stojí km teď. To je měsíčně nejmíň 4000,- úspora.
A tohle je holt menší OIII v lepším balení.
14. 1. 2015 10:31
Re: Test auta?
"moc hezke" je subjektivni
kvalitni asi jo ;-)
3 hvezdy asi ne, ikdyz s timto motorem a za tu cenu, kdo vi ;-)