Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Sportage 2016 se odhaluje na prvních oficiálních fotografiích

Po sérii špionážních fotografií zde máme nové SUV Kia Sportage konečně oficiálně. Vůz bude mít za úkol bojovat kupříkladu s Nissanem Qashqai či Hondou CR-V.
Zpět na článek
Avatar - chalan66
27. 8. 2015 09:55
zlééé
Všetko by bolo fajn až na ten monštrózny predok. Taky veľký chaos a všeho chuť ! Predošlá generácia bola uhladená a preto mala úspech. Toto je ale veľmi zléééé !
Avatar - iudex
27. 8. 2015 10:22
Takto nie
Hmm, tak nie. A to som po veľmi vydarenom Tucsone, ktorý spravil obrovský skok od zvlneného ix35 k decentnému, skoro až bavoráckemu exteriéru čakal od Sportage veľa. Toto je ale prestajlované, neforemné, zbytočne vyčačkané, skrátka pre mňa krok späť oproti predchodcovi. Kým v minulej generácii som Sportage považoval za vizuálne o triedu lepšiu, ako sesterský model, aktuálne sa to vymenilo a Tucson vyzerá lepšie, ako Sportage.
27. 8. 2015 10:21
H/K tak toto sa ti bude tazko obhajovat..
..ked uz aj Lada ma krajsi model auta ako je tato nafuknuta zaba ;-\
Avatar - speedfred
27. 8. 2015 10:03
Re: zlééé
no mne sa ani stará nepáčila,ale toto je ešte horšie (aspoň na foto)
Avatar - Emel
27. 8. 2015 10:13
Re: zlééé
Jo, ty žabí oči jsou krokem zpět.
27. 8. 2015 11:07
Re: H/K tak toto sa ti bude tazko obhajovat..
..aby sme sa rozumeli tak ja fandim Kii a dizajnu ich aut,ale toto je podla mna preslap..lidia to budu kupovat to netvrdim,ale budu to cisty konzumenti co beru auto ako len prostriedok na premiestnovanie sa z bodu A do bodu B,ktorym moc nezalezi na dizajne..hlavne nech to ma 7rokov zaruku a nech to je co najlacnejsie..
27. 8. 2015 11:07
Naživo OK
Ubezpečuji, že naživo to není taková hrůza.
Pozor toto je GT Line, normální kusy nejsou tak "nápadné" a zapadají více do "šedi".
Ono se toho zase tak moc nezměnilo - myslím hlavní linie. Beru to jako evoluci(zaplaťpanbůh).
Myslím, že hlavním posláním je opticky a marketingově povyrůst a uvolnit místo pro nově příchozí menší Crossover. Stejně jako Sorento, které třeba v německu dnes již srovnávají velikostně s Tuaregem.
Interiér a zpracování je však o třídu výš než současné. Ostatně jako u Sorenta.
Prodej prý v polovině ledna 2016.
Ještě drobnost, pro evropskou Optimu GT potvrzen 2.0 l s turbem o 250ti koních a 350 Nm.
27. 8. 2015 11:43
Predna maska
za mna - ta predna maska je hrozna :no: bocna linia a zadok OK....
Tucson sa mne lubi omnoho viac..
Avatar - AUDIRS6
27. 8. 2015 10:49
Re: zlééé
Dokazal by som tomu odpustit skoro vsetko - teda az na tie "predne bočne nasavace" s tymi "kockami ladu" 8-s Dokonca ani tie diody mi tam nevadia, ale celkovy tvar tych bocnych nasavacov je nestastny. Esteze v tej cervenej sa ich moc asi nepreda - tmave farby to budu maskovat lepsie...
27. 8. 2015 10:27
Tudy ne, přátelé!
Designový direkt předchozí generace se zopakovat nepodařilo. Záď připomíná Ssangyong Rodent (či jak) a zpředu vidím výraz leklého kapra. Ta dvojfotografie srovnávající s předchozí generací je obzvlášť zdrcující. Dole esteticky lahodné sousto, nahoře kyselej ksicht. :no:
27. 8. 2015 11:13
Re: Takto nie
Suhlasim s tebou, Tucson je daleko krajsi ale zrejme bolo cielom urobit dva absolutne sa odlisujuce sa auta, aby si navzajom nekonkurovali....inac kedze som v AT a tam sa zas v Magna pri Grazi pre Sportage nieco robilo (odtial pochadza pohon 4x4), tak sa jednemu kamamrtovi, ktory v AT pracuje pre Kia podarilo ju vidiet a povedal (pre mna) dost zasadnu vetu: Na vlastne oci je to daleko krajsie ako na fotkach....tak sa necham prekvapit, aj ked som na prvy pohlad sklamany
27. 8. 2015 10:45
za me dobry
celkem me prekvapuje ten negativni ohlas, zajimavy ... nejsem priznivcem, ale Kia v mych ocich je vzdy ta sikovnejsi, ale odstrkovanejsi, kazdopadne Sportage za me dobry,

Tucson udelal vyrazny skok (po ix35 vedi proc proc se vratili k puvodnimu jmenu, jestli tlusta cara bude stacit uvidime), ale designove lepsi nez Sportage nebude

navic typuju, ze nazivo bude Sportage mnohem lepsi (bocni linie je porad velmi originalni, zadek ujde - viz. video) ... mozna jen skoda, ze neponechali vic z puvodniho auta, ale porad myslim dobry

kazdopadne design veci vkusu, osobne bych porad vybiral jinde
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 11:00
Re: H/K tak toto sa ti bude tazko obhajovat..
pockaj ked o chvilu ich budes na cestach vidiet tisice... a v nich tisicky usmiatych zakazniov... ja tu nepotrebujem nic obhajovat... to ani nie je v mojej moci... sportage to predsa spravi sam... uz buduci rok uvidime ako sa mu bude darit... ale sklamanie necakam... to ze sa ti nepaci je v poriadku... mne sa napriklad nepaci mondeo... napriek tomu o uspechu mondea som nikdy ani len sekundu nepochyboval... a sportage bude na tom rovnako ... budes ho mat coskoro plne oci ... neboj sa o neho
Avatar - Blue Sun
27. 8. 2015 11:23
Re: zlééé
Zadní sloup taky není nic extra, zase z toho bude výhled jak z tanku.
27. 8. 2015 13:43
Re: zlééé
Neverim ze na tomto robil Schreyer. Ten predok je fakt hrozny! Nesurody. Svetla, maska, obrysy, nic spolu nesedi. Namojveru, kebych to auto nepoznal, tak poviem ze novy model je ten predosly! Dalsi priklad faceliftu, ktory modelu vobec nepomohol, skor naopak.
[odkaz]
Avatar - Well-being
27. 8. 2015 10:16
Exterier,
změna k horšímu. Snad to trochu vykompenzuje technika ...
Avatar - eXp10it
27. 8. 2015 12:52
Ale fuj to jsem se lek
Asijský vkus je čím dal tím zvrácenější. Ono ne že by stara sportage byla nějaká designova hvezda ale tohle už je vážně na zákaz. EU reguluje kde co, tak nechapu ze nezasáhne. Tohle už ničí naše kulturní hodnoty a také vkus našich děti. To už můžeme rovnou začít jist hulkama a v televizi pouštět ty jejich bukkakke soutěže.
27. 8. 2015 11:08
za mňa ok
aj mňa prekvapila negatívna zhoda, podľa mňa je to dobré a lepšie ako predchodca spredu aj zozadu, predok mi príde nekórejský, poršeovský (tá prekombinovanosť s kockami ľadu bude zrejme v reále nenápadnejšia ako na vykontrastovaných foto).
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 10:40
zeby revolucia?
zda sa ze vpredu ide o dizajnovu revoluciu... zatial co zbytok auta sa zmenil skor evolucne ....

asi to bude hodne napadne auto na cestach... a mozno aj to bolo zamerom... preto vyzera ako vyzera.... paci sa mi .... ale spredu ta dizajnova revoucia asi nebola nutna... kazdopadne o nudne auto na cestach nepojde... uz teraz dviha emocie kazdemu ci negativne alebo pozitivne...... za mna osobne.... paci sa mi.... aj ked predne partie nieco na styl sorenta si sedony by mozno boli uhladenejsie a elegantnejsie... ale ktovie.... to je dilema .....

kazdopadne hodne odvazne predne partie.... ale najdu sa ludia ktori taketo nieco dnes prave uz vyhladavaju a chcu navzdory logike ... je dost takych ktori maju uz dost sedi a nudy kedy auto od auta uz dnes clovek ani nerozozna.... tym sa to bude pacit .... novy sportage sa rozhodne neda pomylit s nicim ani spredu ani zboku ani zozadu... originalitu si rozhodne vzdy cenim..... aj ked ... ta dizajnova revolucia vpredu ako vravim asi nebola nutna ale zivot je zmena.... casom si zvykneme.... a o 3 roky sa nad tymto uz asi nik nepozastavi.... bordova mu inak moc slusi... a som rad ze ofiko fotky nemame zase v sivej alebo ciernej.... tato farba povie viacej .... vsadim sa ze bude to opat trhak... este vacsi ako sucasny sportage napriek diskusnemu negativizmu ktory nic neriesi.... za mna bral by som to s TGDI v tejto bordovej :yes:
Avatar - woody-alien
27. 8. 2015 16:10
Re: Takto nie
Pro mě docela šok. Zatím byla Kia tou hezčí obyvatelkou H/K světa, a netýkalo se to jen Sportage. K té současné mám i tak jisté výhrady, ale oproti tomuto zejména zepředu bachratému a přeplácanému výtvoru je to krasavice. Zezadu je to výrazně lepší.
27. 8. 2015 13:25
Spatne - neskutocna prisera
Peter Schreyer si zobral evidentne volno :no: :no: :no:
Avatar - eXp10it
27. 8. 2015 13:32
Re: Ale fuj to jsem se lek
Mobil i tablet jsou prostředkem pro práci a komunikaci. Pokud jde o viditelný design tak se jedná v dnešní době už jen o zapouzdřený display s ať už více či méně oblými rohy. Pokud jde o elektroniku tak jde defakto o klasickou počítačovou koncepci a pokud o software tak ten je open-source s Linuxovým jádrem. Kde v tom řetězci vidíte chybu která by mohla uškodit mým dětem?

Pokud jim vysvětlíte jak to celé funguje, ukážete že to má klasický linuxový command prompt jako mají v počítači, tak si velmi rychle uvědomí všechna pro a proti mobilních zařízení. To spíše některým počítačově negramotným starším by se smartphony neměly dávat do rukou, protože přirovnání "že to je malý počítač" jim vleze jedním uchem tam a druhým vyleze ven a mobil stále vnímají jako "státní linku" bez kabelu.
Avatar - _Karel_
27. 8. 2015 12:59
Re: Ale fuj to jsem se lek
Raději dětem seber asijský mobil a tablet, to jim škodí mnohem víc.
Avatar - _Karel_
27. 8. 2015 14:34
Re: Ale fuj to jsem se lek
Všichni mí kamarádi mají děti, já samo taky. Žádné dosud nepochopilo, že tablet je na práci. Až to pochopí, nebudou děti. ;-)
Zatím moje snaha, aby si na tabletu alespoň dvakrát denně vyplnili excelovou tabulku a napsali slohovou práci, vyznívá naprázdno.Hrají hry a sjíždí videa.
Avatar - eXp10it
27. 8. 2015 13:59
Re: Ale fuj to jsem se lek
Pamatuji si mobilní zařízení od dob kdy byly v plenkách a mě osobně připadá jejich současný stav designově i ergonomicky nejzdařilejší. Ta sportage je přesný opak dnešního designu mobilů - všude samé oteklé, nelogické a překypující tvary, které za každou cenu chtějí imitovat rybu Fugu. Jenže Fugu se svým nafouknutím v panice brání tomu aby ho pozřel nějaký predátor, u Sportage to je k smíchu.
Re: Ale fuj to jsem se lek
Ten tvuj text je lepsí nez kabaret. Mel bys vybírat vstupné. >:D
Avatar - AUDIRS6
27. 8. 2015 18:14
Re: gýč
heeeeeej, ty neßeeeeeer !!!!
Ak nevidis rozdiel medzi A-ckovymi, S-kovymi, RS-kovymi a Q-ckovymi maskami, zajdi si na ocne a staraj sa o svojich !
Pritom ked sa da ( a ono sa da casto ), tak ti ich aj pochvalim !

Na viac sa nezmozes ? >:-[] :no:
Avatar - lamal
27. 8. 2015 18:04
Re: gýč
on jeste nikdy neridil 8-s >:D

ale nie topperko, sranda nie ?
Avatar - Ozzman
27. 8. 2015 18:03
Re: gýč
No, tak... to už je ale pěkných pár let, navíc si řikal, že si neřídil >:D Tak jak to tedy bylo?
Avatar - lamal
27. 8. 2015 17:59
Re: gýč
jasne prejdes sa s i20cinou a budes sa tu obuvat do premie ala lexus infiniti atd a zrovnavat to s hyundaiom... co dodat
Avatar - Ozzman
27. 8. 2015 17:49
Re: gýč
Já tě nepřesvědčuji, jen jsi značně nekonzistenení ve svých názorech a to je trochu matoucí :-) Užij si Kiu, neberu ti jí :-)
Avatar - eXp10it
27. 8. 2015 14:32
Re: Ale fuj to jsem se lek
Tak asi jste spíš měl na mysli že nemoudřejí. Hloupnou asi těžko.
Avatar - _Karel_
27. 8. 2015 14:12
Re: Ale fuj to jsem se lek
No, hlavně jsem u asijské elektroniky nemířil na design, ale na to, že to opravdu kazí děti, a světe div se- prý z toho dokonce hloupnou. ;-)
Avatar - Bubáq
27. 8. 2015 14:31
Re: Ale fuj to jsem se lek
OK, rozumím.
Mně se poslední vývoj Sorenta a Sportage zamlouvá natolik, že se na ně půjdu osobně podívat a vyzkouším je.
Ale Samsung, tak ten mi domů nesmí! ;-)
27. 8. 2015 13:54
Re: Spatne - neskutocna prisera
tak to vypada ze po istom uspechu v dizajne a kvalite im to prerastlo cez hlavu a korejci ukazali ze su to...len korejci ...asi zdavaju poctu sangyongu >:D
27. 8. 2015 14:21
Re: zlééé
No tak ty predni svetla jsou stejne krasne jako u Porsche Cayenne ;-) Takze proc ne, kdyz takovou krasu/hruzu muzou vydavat za luxus jinde ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 10:55
Re: za me dobry
bude to ok... opat ho nebudu stacit vyrabat... napriek tomu ze sa opat nikomu nepaci... staci si precitat diskusie pri prvom sportage... to iste mas aj tam... je to hnusne.. je to kia... je to divne.. je to hentake... nechcem to .... a pozri... v reale ide o bestseller... a rovnaky scenar bude aj teraz .... ;-) .. opat to bude bestseller a ja sa kludne vsadim s kymkolvek ze predaje sucasnej generacie tento novy predci.... napriek tomu ze sa opat samozrejme nikomu nepaci ;-) ... este ze realny zakaznik ma svoju hlavu.... a vie sa rozhodnut sam za seba.... inak v tej bordovej mu to slusi, som prekvapeny touto farbou ohladom ofiko fotiek :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 11:33
Re: H/K tak toto sa ti bude tazko obhajovat..
pises ako keby majitelia golfu alebo fabie ci tiguana konzumentami neboli ;-) .... ci to len kia ma ten problem ze ich auta su len tak akoby za trest pre zakaznika? ... no vidis... kazdy nech si kupi co sa mu paci... ;-)
28. 8. 2015 04:52
Re: gýč
Však ty se taky dokážeš pěkně omlátit o zeď lamale ;-)
Avatar - Ozzman
27. 8. 2015 19:57
Re: gýč
Tak jinak, jsou to už ale staré neaktuální modely, v kterých si se vezl? Víš, zkus někdy si udělat hezký den, jsi fanoušek do aut, a navštiv pár salonů, třeba i do té prémiovky zajdi, alespoň se podívat, budeš mít větší přehled ;)
Avatar - AUDIRS6
27. 8. 2015 18:39
Re: gýč
pouzil som len taku frazu z nasich "mafiankov" >:D - hmm, asi ti to nedoslo...
Ty si proste pouzil nevhodny priklad. to preto, ze moc rychle pises. Niekedy treba porozmyslat o minutku, dve dlhsie, a vysledok moze byt vhodnejsi... ;-)
Avatar - Ozzman
27. 8. 2015 18:12
Re: gýč
Tak to neshouhlasím, z exteriéru v hezké výbavě to bylo pohledné auto, trefa do černého. Uvnitř už to taková sláva nebyla, gumové, motory chcíplé na to, jak působily na papíře, přeposilované řízení, ale jinak to není zlé auto, jen někdy ty ceny nových kusů by mohly jít tak o 100 tisíc niž :-)
Avatar - Ozzman
27. 8. 2015 17:55
Re: gýč
Já... já fakt nevím, co si někdy myslet >:D Ale přál bych mu, aby si alespoň někdy nějakého korejce sám projel, třeba ho to potěší >:D
Avatar - lamal
27. 8. 2015 17:52
Re: gýč
to bol snad vtip s tym slepym fanuskom znacky? jasne ze je a popravde slepsieho este nepoznam, pisem to bez akehokolvek zaujatia, doposial som este krasnu nadhernu KIU nevidel, ale on ano on ich vidi denne... krasne nadherne a uzasne auta >:D
Avatar - Emel
27. 8. 2015 15:20
Re: zlééé
Ale no tak, nemůžeš přece vzít světla z jednoho auta a čekat, že je dáš na jiné auto a bude to ok...

Rozvádět diskusi o tom, jak moc jsou si ta světla podobná a jak moc krásné auto je Cayenne asi ani nechci.
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 15:18
Re: Príšerka zo Slovenska
Okej. Potom si nezabudni meter, nech mi zmeráš ako vysoko sú tie svetlá. >:D
Avatar - _Karel_
27. 8. 2015 14:10
Re: Ale fuj to jsem se lek
Evidentně se vyznáš daleko líp něž já v počítačích, ale asi ne moc dobře v dětech.
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 13:26
Re: Príšerka zo Slovenska
Ja nikde nepíšem, že súčasný Sportage je pekný. >:D Mne sa moc nepáči, ale učite má krajší čumák než toto. A obávam sa, že nie si moc dobrý vizionár. Picanto a Venga majú tiež taký natiahnutých ksicht a nemám pocit, že by ich teraz všetci kopírovali.
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 12:41
Príšerka zo Slovenska
Zozadu to vyzerá veľmi dobre, ale ten predok je dosť monštrózny. Ale počkám si na živé stretnutie, zatiaľ rozpačité dojmy. :-|
Avatar - lamal
27. 8. 2015 18:19
Re: gýč
jasne ako tak sa drzim, ty si tu toho uz nahlodal, ale co tu uz teba vsetko nahlodalo od dob topper1982 to uz nespomenies... pamatam si to, taku kefu ako ty tu snad neschytaval nikto, do nemoty... do nemoty, taky buzerak by zmenil kazdeho aj teba to ocesalo sice stale pises kraviny, ale uz si tiez davas pozor
Avatar - lamal
27. 8. 2015 18:12
Re: gýč
dostal si mínus >:D

to ako na pozdrav odcházím
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 18:05
Re: gýč
co je na maske sorenta gycove? alebo na riu? ceede? ;-) rad si necham poradit od odbornika tvojho formatu .. v dobrom :yes:
Avatar - lamal
27. 8. 2015 17:54
Re: gýč
bohuzial... konzistencia mu nic nehovori, infiniti podla neho kopiruje hyundai a nakoniec vysvitlo, ze infiniti ten interier a architekturu pouzivala uz pred hyundaiom a podobne... to neries nehladaj ziadne racio iba emocie, obcas sa s nimi stotoznis po vacsine casu striela uplne mimo
Avatar - lamal
27. 8. 2015 17:08
gýč
Schreyerovi ocividne dosla skyca... tigry nos je kravina a uz na ceede to nebolo ono, toto je ceresnicka na torte, silou mocou mat jednu masku a tigry nos uplne vsade a na tomto hovade to je najhorsie... dufam, ze sa toho bude vehementne drzat a poserie kravskym napadom vsetky modely a to tato cervena tomu este zatratene pasuje odporucam pozriet black... hnus vazne hnus, hyundai vedie darmo... si to vymenili

[odkaz]
Avatar - _Karel_
27. 8. 2015 14:40
Re: Ale fuj to jsem se lek
Ne, opravdu jsem četl o výzkumu, který vysvětloval, že jim "zakrňují" určité funkce mozku. (samozřejmě ne po dvou hodinách týdně).

Možná trochu podobné, jako to, že by děti neměli spát na špičkové zdravotní matraci z paměťové pěny. Ač pro dospělé úžasná, dítěti ne úplně prospívá ve vývoji páteře.
Toto ber(te) jako nepodstatnou vsuvku.
Avatar - lamal
27. 8. 2015 17:57
Re: gýč
niet zac aj sem som ti dal, pohoda sefe ?
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 14:26
Re: Spatne - neskutocna prisera
no tie vrchne svetla na juke nie su tiez moc nizko.... mne sa inak to riesenie svetiel na vrchu paci... je to zaujimave a paradne ..... raz to este bude chciet mat kazdy uvidis ;-) :yes:
27. 8. 2015 14:24
Re: zlééé
No kdyz se to docela prodava, tak to asi zakaznikum tolik nevadi, tak jako bycharum ;-)
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 14:22
Re: Spatne - neskutocna prisera
Juke je podľa mňa zaujímavý ako celok, tuto vidím trochu nesúlad prednej a zadnej časti.

A hlavne Juke aj Cactus majú hlavné svetlá v normálnej výške.

[odkaz]
27. 8. 2015 11:55
za mna OK
s tymto designom nemam ziadny problem. dokonca mi nevadia ani tie kocky ladu (je jasne, ze toto je fotka GT line, takze standardne modely budu bez kociek). aktualna Sportage je fajn, no dnes sa mi uz zdaleka nepaci tak ako kedysi. naopak, nova generacia je o kus zaujimavejsia, i ked je pravda, ze mohli trochu upravit tie zadne stlpiky. asi chceli zachovat aspon nieco z predosleho modelu :-) ako vidiet, design je vzdy vecou osobneho vkusu.
27. 8. 2015 12:29
katastrofa
nevím, jestli se mám smát a nebo brečet >:D každopádně se moc těším až tu příšeru budu vídat na silnicích, to snad smíchy chcípnu >:D >:D a hnusná auta se dnes velmi dobře prodávají >:D
27. 8. 2015 11:25
Hezká
A mně se,narozdíl od předchůdce,konečně líbí. Příď mě zaujala a líbí se mi mnohem víc než u Sorenta,takže si myslím,že je dobře, že šli jinou cestou. Co se Tucsona týká, kia je pořád hezčí.
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 12:01
Re: za mna OK
suhlas.. aj ked sucasny sportage je stale pekne auto vek uz neskryje ( vedla noveho kaskaja to uz je moc citit ) .... toto mi pride hodne zaujimavejsie a stylovejsie .... ako sucasna generacia... dizajn je subjektivny... ale je jasne vidiet ze toto je krok do buducna... aj interier by mal byt na milu dalej voci predchodcovi.... bude to zaujimave auto... zatracovane aj zboznovane.. kia nudu skratka nevyraba... a aj preto jej moc fandim :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 11:53
Re: Hezká
vyzera robustne a moderne ... a hlavne to nebude seda myska ... a to sa dnes ludom paci bez ohladu na velkost kufra :yes: ( juke , evoque, renegade ) ... zrazu sucasny sportage aj ked je pekny zostarol o celu dekadu...

pockajme si na zive dojmy.... ale bude to asi hodne atraktivne auto :yes:
28. 8. 2015 04:49
Re: gýč
Bohužel to první bude blíž, ale ani já nemám nějak velkej problém s novou Sportage. Asi jsem taky divnej ;-)
27. 8. 2015 20:06
Re: Takto nie
Co to znamena: "Vypadat lepe?

IX35 sa predalo v Europe nasledovne:
2011 74 662 ks
2012 87 963 ks
2013 88 831 ks
2014 93 540 ks

spolu: 344 996

Sportage:
67 623
83 023
90 342
96 556

spolu: 337 544
Avatar - eXp10it
27. 8. 2015 19:51
Re: Ale fuj to jsem se lek
Jestli je můj text kabaret tak co je potom tohle? https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 18:33
Re: gýč
mozno to nazivo nebude "nehezka podivana" .... uvidime ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 18:32
Re: gýč
tu ide o nieco ine... vyssie o tom pisem ale takto to nema cenu.... prepac.... krasny vecer aj tebe ... a neurazaj sa prosim... dakujem :yes:
Avatar - Ozzman
27. 8. 2015 18:31
Re: gýč
Ale jak píšu výše, Sportage této generace nebylo běžné auto, ale hezky se na něj koukalo, vypadal dobře, to ti celou dobu říkám.
Avatar - lamal
27. 8. 2015 17:25
Re: gýč
jasne Ceed/Carens/Teraz Sportage je fakt totalne nieco uplne ine... je to to iste a VW ma jednoduhsie tvary a linky ale nie jednu tu istu masku toho isteho tvaru ktoru meni len podla velkosti to je rozdiel... sice sa podobaju ale nie je to hlavne gýč ako tigrý nos to za 1 a za 2 su to len podobne linky
Avatar - Bubáq
27. 8. 2015 16:54
Re: Príšerka zo Slovenska
.. taky řešení! >:D
27. 8. 2015 15:38
Re: Ale fuj to jsem se lek
starneme, to je všetko. Obyčajné strašenie novou generáciou a technikou. dejavu.
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 15:24
Re: Príšerka zo Slovenska
No ak to raz bude štandard, tak sa to logicky stane tuctové, nie? >:D
Mne sa to jednoducho nepáči. Ja mám najradšej nízke čumáky 80./90. rokov. Alebo potom nápaditosť ako pri Citroene, že hlavné svetlá sú v normálnej výške ale skryté, hore je len ledkové "obočie".
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 15:00
Re: Príšerka zo Slovenska
Lenže to hore na kapote je pri nízkom športiaku aj malej Micre dosť relatívne. To že ja tam vidím dizajnový nesúlad je môj problém, proti Juku a Cactusu napríklad nič nemám, nepáči sa mi to z hľadiska bezpečnosti, lebo je rozdiel či máš navrchu len nejaké obrysovky/ LEDky denného svietenia alebo hlavné svetlá.

Uvidíme v praxi.
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 14:50
Re: Príšerka zo Slovenska
Nemusíš sa ospravedlňovať, ja ti tvoj vkus neberiem, maximálne sa ťa snažím presvedčiť o mojom názore, ale to je tak všetko. ;-)

No veď to, že väčšina osobných áut (vrátane suv-čiek) tak vysoko svetlá nemá. Aj ten Juke a Cactus majú tie hlavné nižšie. Ale uznávam, nemám to pomerané, súdim len tak odhadom.

A aké riešenie v prípade oslňovania preferuješ? Vystúpiť a slušne požiadať nech si to stlmí, alebo rovno mu cúvnuť do ksichtu? >:D
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 14:41
Re: Spatne - neskutocna prisera
Píšem hlavné svetlá. Je to dosť nepríjemné keď také auto stojí za tebou a svieti ti rovno do auta a spätných zrkadiel. Ani kamióny väčšinou nemajú v takej výške svetlá.
Avatar - eXp10it
27. 8. 2015 14:25
Re: Ale fuj to jsem se lek
Ano jistě, já nikdy nebyl dítě. A teď vážně. Čím dříve dítě samo pochopí že tahle elektronika je na práci, tím lépe. Samozřejmě je to ale dost o tom co má vrozené o čemž kolikrát nerozhodují ani rodiče :-)
Avatar - pumpkin
27. 8. 2015 14:11
Re: Príšerka zo Slovenska
Odvážnou kreáciou bolo pred desiatimi rokmi Subaru B9 Tribeca.

Keď si tu porovnáš na predošlej generácii Sportage líniu, ktorá sa tiahne pod bočnými oknami, tak zároveň nadväzuje na vrchnú časť predných, ale aj zadných svetiel. Pri novej generácii je v tomto prípade výrazný nesúlad.
[odkaz]

Nehovoriac aké je nepríjemné keď za tebou v kolóne stojí takýto "objživelník" so svetlami pomaly na úrovni okna a ty sa za volantom cítiš ako na výsluchu.
Avatar - Bubáq
27. 8. 2015 13:29
Re: Spatne - neskutocna prisera
>:D >:D >:D

Karle, to je tak výstižné..... :yes:

(není to moje vina, moje reakce se navázala ne jiný příspěvek- Postrehův).
27. 8. 2015 12:11
Re: za mna OK
na tej dosluhujucej mi hrozne vadili dve veci - nezmyselne vysoky ponton, hlavne v zadnej casti a tiez zbytocne vysoko vykrojene blatniky - tie dokazem tolerovat len pri klasickom offroade. novy model tieto veci odstranil, takze uz len cakam na interier a ak bude ok, urcite zaradim Sportage do uzsieho vyberu pri najblizsej obnove autoparku :-) (doteraz bol favoritom prave Kaskaj, ale tiez mi zacina vadit ta prilis vyrazna bocna plavajuca linia). samozrejme top je stale CX-5, ale ta je aj cenovo trochu vyssie
Avatar - lamal
27. 8. 2015 18:09
Re: gýč
ja nie som odbornik svojho formatu, ale ani tvojho nastastie, mam svoj nazor co ti mam vysvetlovat ked to tam nevidis ? pre mna to je gýč otrasny lacny tvar ktory absolutne nic nehovori, uz tu bola kachna/citroen, zaba/micra, kridlo kadejake/insignia a podobne tak schreyer ma tigrý nos OMG ... traper no ja mu to nezeriem, viac sa mi momentalne paci hyundai z koreiskych suv
27. 8. 2015 18:05
Re: gýč
no ved je fanda h/k tak jasne ze sa u to paci a asi len jemu :-! snazi sa nam tu natlacit ze sa to bude pacit ale skor to vypada ze sa snazi sameho seba presvedcit a vodic budu vysmiaty ...ked fuknu riedidla naviac si nestoji za slovom ...toje proste on toper
Avatar - lamal
27. 8. 2015 18:03
Re: gýč
ale audi ju nema gycovu stale to nechapes... ja netvrdim, ze ostatne znacky nespajaju dizajnovo modely a triedy, deje sa to vsade a pomerne dlho, problem je v tom, ze kia si nasla gycovu hracku holt smola a ten sedliak schreyer sa toho len tak nevzda lebo by dopustil svoj omyl co je pre diazjnera co sprasil vacsinu modelov znacky tym istym gycom silne susto

je to moj nazor nech si kazdy utvori vlastny
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 18:00
Re: gýč
velkot masky sa meni logicky velkostou auta... nemozes mat na picante masku velkosti tej co mas na sportage... audi ma tiez jednu a tu istu masku vsade od A1 po Q7 a tiez sa meni len velkost... to je nahodicka... ;-)
Avatar - lamal
27. 8. 2015 17:56
Re: gýč
pisal som Ceed/Carens/Teraz new Sportage - maju uplne rovnaku gycovu masku len velkost sa meni
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 17:55
Re: gýč
no a z tych nosatych zrudiciek ktore si videl ktora ta najviac vystrasila... alebo najmenej... ? ;-)
Avatar - Ozzman
27. 8. 2015 17:42
Re: gýč
Opravdu z tvéo vkusu zůstává rozum stát.... pořád přemýšlím, jestli jsi jen slepý fanoušek značky, co by i nad Ho**em se samolepkou K/H hýkal nadšením, nebo přeci jen jsi trochu objektivní. Vedle v diskuzi chválíš nový Talisman, který je vyvážený, žádné experimenty, elegantním vůz a zde u téhle podivuhodné žáby (jak už někdo výše poznamenal) hájíš do roztrhání těla.... notak, opravdu?
Avatar - Ozzman
27. 8. 2015 17:36
Re: gýč
Toppere (snad ti nevadí, že ti tak ještě říkám, měníš se jak chameleon:D), tobě se tohle opravdu líbí?? Myslíš si opravdu, že je to ono? Všude se oháníš, že to zapadne do šedi, ale to právě aktuální Sportage nezapadal... a né tím, že byl divný, ale tím, že byl atraktivní, hezký! Exteriér se Kie náramě povedl, proto se tak prodával. Pokud už někdo bude pošilhávat po korejském SUV nižší střední, tak Hyundai vyjela s opravdu povedeným Tucsonem, po hrůze ix35.

Trochu mi přijde, jako by se domluvili, že teď ten hezký bude Hyundai, protože v minulé generaci válela Kia... Podívej se ještě jednou střízlivě na to, co se dnes dá v nižší střední SUV koupit a pak na tuhle obludku, vykrádající Porsche a svůj velký vzor Sorento... je to ono? Sorry, mne Kia zklamala dost, mluvím tedy hlavně o předku vozu. Ostatní se dá.
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 17:18
Re: gýč
spravne sa pise skica ... inak je to prave kia ktora ma masky dost rozdielne.. ci si zoberies rio alebo sorento alebo ceed... vzajomne sa tie masky dost od seba lisia.... co sa u audi skode alebo seate povedat neda.... ze jo ;-) .. tam je to uz hodne podobne ... az predaje ukazu a o ktore auto je vacsi zaujem... ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 16:41
Re: Príšerka zo Slovenska
tak ked uz bude na nasich cestach.... tak preco nie.. ale to este kus potrva ;-)

inak ked si vsimnes tie predne svetla su stale nizsie ako tie zadne.... zboku je pekny pohlad... ;-) a podla mna to je uplne ok... nemozu byt nizsie ... nesedelo by to autu.....
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 15:34
Re: Príšerka zo Slovenska
ved pisem to tu niekde... par rokov prejde .. emocie opadnu...a tento face sportage uz bude posobit nudne a v pohode... podobne ako juke.. ktory dnes uz nikomu zily netrha ako na zaciatku ked prisiel ;-)

nizke cumaky su ale bohuzial u SUV proste nerealne lebo kazde SUV chce byt dnes vyssie buclatejsie vacsie sirsie.... bohuzial taky je trend.... na oko aby posobili proste bezpecnejsie... s tym nic nespravime.... masky idu hore... aj nova X5 ju ma uz vacsiu a vyssie polozenu ako stara X5 a plati to aj pri sorente a dalsich SUV....
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 15:16
Re: Príšerka zo Slovenska
no je to take zatial menej typicke riesenie.... ale casom to mozno bude standard.... ako male bocne okienka pred prednymi dverami u hatchu alebo cierne stlpiky vzadu... ktore dnes hcce mat uz kazde auto...

tesim sa na lepsie fotky z autosalonu a hlavne neskor nazivo ked to auto uvidim.... asi sa musime zmierit s tym ze dizajn styl a netuctovost je to co chce uz dnes dosiahnut nielen mazda alebo juke ci evoque ale aj kia... sede mysky dnes uz nik nechce... a mne je tento pocin hodne sympatickejsi a viac sa mi paci ako krabicoidny tigi alebo yetina .. trend je jasny... vyrabat zaujimave netuctove vozy.... toto dnes chu zakaznici.. krabic je predsa dost.. luda chcu uputat zaujat... chcu byt stredom pozornosti a chcu aby ich auto reprezentovalo ..... je jasne ze sportage nebude asi moc pre dedkov... ani nejakych extra konzervativcov... je to dynamicke auto pre mladych dynamickych modernych ludi... ktori sa chcu odlisit a chcu dat najavo cim jazdia .. ja by som ho s TGDI hned bral :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 15:02
Re: Spatne - neskutocna prisera
myslis ze na mamute X6, range roveri alebo GLE s vyssou prednou castou budu svetla blizsie k zemi? pochybujem... ;-) .. aj novy cherokee ma nejake svetla hore vpredu ... ono aj na starom pajere su predne svetla isto vyssie od zeme ako tieto na sportage .. je to len zvyk... proste tu su nad blatnikmi... ale v reale su len kusocek vyssie ako na starom sportage... chcelo by to fotky oboch sportagov postavenych oproti sebe.... pripadne sportage oproti range roveru... alebo pajeru..

podobne to ma aj spominany macan [odkaz] svetla vyssie masku dole... a nepride mi to ako nieco podivne ... casom si na to ludia zvyknu ... a mozno par SUV s tymto predkom este v blizkej dobe pride ... vobec by ma to neprekvapilo.... ved uvidime ;-)
Avatar - Bubáq
27. 8. 2015 14:29
Re: Príšerka zo Slovenska
Moc se omlouvám, že nesouhlasím, ale nesoulad nemohu postřehnout. Designeři si s linkou pod okny poradili velmi dobře a kvituji mnohem čistější plochu nad předním podběhem. Toto vylepšení je podle mého názoru významné a vozu jednoznačně prospělo.
Co se týká umístění světlometů a jeho vlivu na protijedoucí i vpředu jedoucí řidiče, dávám Ti zapravdu. Ale jen pokud je řidič lempl a lenoch a nenechá si světla pravidelně seřídit. Což je bohužel naprostá většina řidičů Jumperů, Boxerů a Ducato-ů. U s-u-véček jsem toto nepozoroval, protože kromě Cayennu a Macanu žádné jiné toto umístění světel nemá. Ale nevěřím, že samotné umístění světel bude problém! A pokud bych se cítil jako u výslechu při stání v koloně, znám několik snadných řešení, jak tomu předejít. Osobně takové pocity nikdy nemám.
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 13:52
Re: Príšerka zo Slovenska
no nazivo to moze byt lepsie... predpokladam ze si ho nevidel nazivo este.... ale samozrejme nemusi sa ti pacit .. tesim sa na fotky z autosalonu tie povedia viac .... ani prvy sportage sa tak nejak podozrivo nikomu nepacil... poznam to.... a nakoniec na neho kazdy rad spomina ako na fesne auto... tvoje obavy verim ze vyvratim uz coskoro neboj ;-)
Avatar - Bubáq
27. 8. 2015 13:27
Re: Príšerka zo Slovenska
Bože, ten předek je právě to, co na novém Sportage nejvíce obdivuji! Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera. Naozaj je trošku porscheovský, jako je napísané hore, ale to je právě to skvělé.
A teď vážně: předchozí KIA Sportage s předkem, ve kterém světlomety přímo navazovaly na nepříliš invenční masku, se mi líbila, ale až na ten předek. Nové tvary tento jediný designový nedostatek Sportage napravily a navíc přinesly nečekanou, ale o to vítanější odvážnou kreaci. Je vkusná, velmi hezká, a kvůli tomuto předku si troufnu označit nový Sportage za nejsportovnější Sportovně-Užitkový Vehikl své třídy.
Zajímavé: já bych kombinoval nový předek s původními zadními svítilnami. Ne, že by nové byly nevzhledné, ale stylově by mi uvedená kombinace dávala větší smysl.
Naopak musím vyjádřit politování nad poněkud nudnou, nenápaditou a usedlou přístrojovou deskou. Ne, že bych chtěl vidět bezradné a příliš korejské tvary á la Santa Fe, ale: "něco tomu chybí". Nicméně, nejde o žádnou tragédii, přístrojová deska je to poctivá, bez ergonomických hloupostí, nehraje si bezúčelně na efekt. Nu, alespoň mají pánové kolem Schreyera o čem přemýšlet: facelift je už nadohled! :-!
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 18:16
Re: gýč
nie je tam nic radikalne... casom sa na to zvykne.... bude to bezne auto... ktore sa vyraba na statisice rocne vo svete.... pacit sa ti nemusi.... ale uspech mat predpokladam bude... a bude aj dost tych ktorym sa pacit bude ;-)
Avatar - lamal
27. 8. 2015 18:13
Re: gýč
suhlasit nemusis, ja som od zaciatku hovoril, ze to je gyc... to s vyzretym designom nemalo nic spolocne a nema ani teraz, schreyer sa nemal coho drzat tak len skusal a skusal a skusa dalej... chudak kia >:D
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 18:04
Re: gýč
je to menej .... pri jednej diskusii sme sa o tom uz bavili.... mozno to najdem ked budem mat cas a potom dam odkaz... ale viac ako pol roka rok to nebude ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 17:57
Re: gýč
si dobra dusa... ale uz som sa presiel ... davnejsie s riom aj i20.... ale asi to napisem opat... kedze zase zabudnes.. a zase mi to iste o par dni poprajes ;-)
Avatar - lamal
27. 8. 2015 17:55
Re: gýč
inak mne bola gycova aj sucastna generacia sportage...vlastne vzdy to bol gyc od 1 generacie... co nebolo uplne zle je technika sice vsetko bez odozvy a gumove, ale slusne
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 17:50
Re: gýč
pri autach sa tomu vravi inak.... ja si ju neuzijem... ale statisice zakaznikov urcite ano :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 17:44
Re: gýč
kazde auto je original.... a zaujme inak.. vytvara iny dojem..... zanecha ine pocity... uputa inak... ... ma ine finesy a vytvara inu auru okolo seba..... kazdopadne premyslaj dalej... to ti urcite neublizi ;-) ... nemusis ma presviedcat co sa mi ma pacit alebo nema ... dik... ja viem co sa mi paci aj sam ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 17:40
Re: gýč
ano paci sa mi to... ale nazivo verim ze to bude este lepsie... tieto fotky predsa len kusok klamu..... ale svetla "hore" nevidim ako problem... podobne to ma aj macan... a pridu s tym casom mozno aj dalsi.... :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 17:31
Re: gýč
kazda maska ma iny tvar... sorentu sedi taka aku ma... sedi mi aj ta co je na riu.... a aj na tento sportage ( a la macan ) si ludia v pohode zvyknu.... v podstate nejde o ziadnu revoluciu v tomto smere ... aj ked voci predoslemu sportage sa to da povazovat za revoluciu... chcelo by to vidiet nazivo.... fotky niekedy klamu.. napriklad soul je na fotkach taky nijaky nemastny neslany ale nazivo je to hodne extrovertne a moc napadite a krasne auto... rovnako juke... na fotkach doslova hruza a des.. v reale krasavec a vzdy sa za nim otocim .... a je to aj moc uspesne auto ...
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 14:25
Re: Príšerka zo Slovenska
svetla na vrchu nad maskou mala kedysi aj micra... nesulad tu nevidim.... je to len ine riesenie ako zauzivane ze maska musi byt na urovni svetiel.... alebo zober si mnohe sportove auta... ktore maju svetla hore na kapote a masku kdesi dole....

a ja verim ze nazivo to bude este krajsie ako na fotkach ;-) :yes: bude to fesanda :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 13:53
Re: Spatne - neskutocna prisera
a mozno mal len trosku "hlbsi pohlad" .... a vidi dalej nez mnohi dokazu dnes ocenit... chce to cas... ani juke sa sprvoti nikomu nepacil... a dnes sa tu uz kazdemu pozdava ... ;-)
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 13:00
Re: Príšerka zo Slovenska
vies co bude najvacsia sranda... ked to auto bude mat mega uspech a o par rokov pride zopar konkurentov s "nenapadne podobne" posadenou maskou a svetlami .... potom som zvedavy co tu kazdy bude pisat.... ale ako klasicky potom pride dalsi novy sportage a zase sa bude pisat aky je hnusny a aky bol tento krasavec... tak ako aj teraz... kazdy lamentuje ako bol predosly sportage zrazu nadherny.... ale ked prisiel v r 2010 kazdy pisal ake je to skarede.... skoda debat... len dodam... ze tento novy sportage sa mi paci a predpokladam ze bude este uspesnejsi ako ten sucasny.... ved uz coskoro uvidime kde je pravda ;-) .. a cakam ze to bude na cestach neprehliadnutelne auto :yes:
27. 8. 2015 18:44
Re: Takto nie
Jen jestli to nebyl Hyundaiuv zamer... ten prvni v koncernu by nemel vypadat hur, nez dvojka... a to byl do nedavna fakt. Hyundai chce proste vypadat lepe...
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 18:06
Re: gýč
zda sa ze uz ta nahlodavam.... ;-) .. ale zatial sa este ako tak drzis .. som starsi od teba... a ridim uz 15 rokov ... len nie korejcov samozrejme
Avatar - Bubáq
27. 8. 2015 13:47
Re: Ale fuj to jsem se lek
Poněkud schizofrenní příspěvky, pane Explicite. Na jednu stranu voláte po zákazu korejského vozu kvůli jeho designu (protože patrně uráží Váš vytříbený automobilový vkus >:-[] ), na druhou stranu obhajujete "zapouzdřené displaye", u kterých estetika - jak jsem vyrozuměl - nehraje žádnou větší roli. Tak buď máte vytříbený vkus a příslušné nároky (na všechno), nebo ne. Neoddělujte to, prosím.
Karlův příspěvek má formální nedostatek snad jen v tom, že u telefonů a tabletů jiný, než asijský původ a výroba už neexistuje. Takže spotřebitel s vytříbeným vkusem musí, ať už chce nebo nechce, jít do Asie. Ale jinak je Karlův příspěvek velmi blízký mému srdci :-) .
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 12:21
Re: za mna OK
interier sportage by sa uz mal vizualne ponasat na vacsie sorento... mal by dostat nejake tie luxusnejsie prvky vybavy a celkovo aj materialovo aj komfortom by to uz malo byt zase o kus vyssie.... nejake ofiko fotky interieru hadam uz coskoro budu ;-) :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 8. 2015 11:19
Re: Naživo OK
neboj .. emocie opadnu... za rok za dva uz to bude kazdy brat ako nudne auto ... ;-) ... na cestach ich budu statisice.. naprek tomu ze tu na diskusii by to zase nikto nechcel ani zadarmo... kia ma uspechy a to mnohym uz robi vrasky... kym bola "neskodna" a povedzme menej konkurencieschopna kazdemu sa pacila aj ked to boli hranate skatule ... uspech sa neodpusta... ;-)

edit: na tu optimu som uz teraz zvedavy, vyzera to na poriadny motor :yes: