Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Kia Sportage odhaluje svůj interiér a motory

Čtvrtá generace Sportage bude nabídnuta s dvěma benzinovými šestnáctistovkami a dvěma turbodiesely.
Zpět na článek
2. 9. 2015 11:46
Re: sportage
Presne ta podoba interieru na Porsche a dokonca aj predna cast - hlavne svetla, ale skoda tej tigrej masky.
Avatar - Ham.
2. 9. 2015 20:34
Vypadá velmi dobře
Kia se rychle učí a myslím, že v této generaci už s ní bude mít problém řada evropských i japonských výrobců. Jestliže současná generace dokáže držet 3. místo v evropských prodejích, tak tato generace si jej udrží levou zadní a určitě bude pomýšlet na vyšší stupínky.
Exteriér vypadá decentně, snad jen ta kostka denního svícení trochu ruší. Interiér slušně zpracovaný bez nějakých nesmyslných ergonomických výstřelků typu přístroje uprostřed nebo nad volantem, prostě na mainstream elegantní a dobře vypracované bez snahy ušetřit za každou cenu, kdy ovládání všeho je vyřešeno "o.jebáním" přes patlací displej.
A technika řadě konkurentů také nahrne slzy do očí, slušný objem dieselů i se slušnými výkony. KIA evidentně nepodléhá módě crossek pouze na efekt stavěných jenom v předohrabu a stále nabízí plnotučné (na poměry mainstreamu) AWD, přeplňovaný benzín také se solidními parametry, snad jen ta atmosféra je zbytečná, ale nešť, chleba to neujídá. Dvojspojka, HDM k naftě, no z nově představených SUV této třídy to zatím pro Kiu vypadá velmi slibně.
2. 9. 2015 11:07
sportage
nepacia sa mi tie zrezane volanty na autach inak sportage celkom pekny ale podoba sa na porsche - exterierom
Avatar - AUDIRS6
2. 9. 2015 11:22
za mna gut...
Interier bez preslapov, po skusenostiach s poslednymi modelmi bude hadam aj kvalita a spracovanie na urovni. Co ma ale tesi je vybava, ktoru si tam moze clovek napchat:
na paneli pod klimatizaciou vidim nielen vyhrievanie sedaciek a volantu ( co moze mat dnes uz aj Picanto ! ) ale aj odvetravanie sedaciek ! Mylim sa, alebo v tejto kategorii je to unikum ?
Europana potesia aj motory ! Tu sa ponuka otazka - hierarchicky je Sportage pod Optimou... Nemohla by teda Optima prevziat naftovu ponuku presne podla Sportage-u ?
Ten 2-liter je co do vykonu a toc. momentu defakto na urovni koncernu ! :yes:
Avatar - Jaros71
2. 9. 2015 11:18
Nová Sportage
..se myslím celkem povedla.. :yes:
Interier je konečně koukatelný , a snad bude i ergonomicky OK.
Inspirace v Německu je znát.. ;-)
Snad jen přední světla jsou dost vysoko , a zadek má příliš malé okno..výhled bude opět podprůměrný..dan' za design.
Zavazadelník je standartní s rezervou pod 500 l celkem nic moc , pro rodinu to asi nebude.
Podobně jako Yeti si však svoje zákazníky jistě najde , pokud bude cena přiměřená korejci.
2. 9. 2015 11:16
oceňuji, že...
... že ovladače v interiéru jsou klasické - "na knoflík"... při dnešním trendu ovládat vše přes zapatlaný tablet na palubce...
Avatar - Jenik3
2. 9. 2015 17:07
docela pohledne vozitko
Z boku vedou pekne linie a zezadu vypada taky zajimave.
Zepredu je to vsak des a hruza. Auto postrada napojeni hlavnich horizontalnich linii. Svetla a maska chladice jsou rozrouseny jak skleroza. Je to markantni na poslednim obrazku, kde jsou videt stara a nova verze
[odkaz]

Pekne budiky, konecne zase bez ramecku, ale ta radici paka, co je to za tyc???
Avatar - AUDIRS6
2. 9. 2015 11:49
Re: za mna gut...
Topper neblbni. Ved aj Mazda a ine Japonce sa sem vozia cez pol zemegule a naftu maju. dokonca maju naftu hlavne koli "nam"... :-!
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 11:28
Re: Nová Sportage
podla mna je tych 503 litrov ( s rezervou 491 litrov ) super cislo... drviva vacsina konkurentov sportagu nema zdaleka ani tolko .... taky kaskaj ma len 401 litrov... napriek tomu si ho v europe kupuje iste aj dost rodin ;-) nielen bezdetne pariky ... voci kaskaju bude sportage doslova karavan :yes:

to auto bude bezpochyby predavat v eu mozno aj dvakrat tolko ako yeti.... a vo svete ... X krat tolko ... nemaj obavy :yes:
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 11:10
Re: sportage
ten zrezany volant bude pravdepodobne len na verzii s paketom GT line .. klasicky sportage bude mat podla mna klasicky nezrezeny volant ... inak mne by to nevadilo.... paci sa mi aj tento zrezany.... ale je to vec vkusu ... samozrejme

interier je podla mna fajn.... cele auto na mna zatial z foto posobi hodne robustne kvalitne a moderne.... ci uz ide o budiky ... otvory ventilacie.. navigaciu, volant .... vsetko je pekne robustne prehladne... ziadne nalepene tablety ci dotykace na vysku cez pol auta a podobne nezmysly.... u mna teda dobre :yes:
Avatar - Verny_2013
3. 9. 2015 00:07
srovnání generací
Nemůžu si pomoct ale minulá generace byla prostě hezčí. U té nové to s tou brutalitou ala ford Kuga přehnali obzvlášť přední část. Auto vypadá jako modelka po 50 plastikách. Zadek mi přijde nemastný neslaný jako by ani k tomu brutálnímu předku nepatřil. Ještě že aspoň z profilu je první generace rozpoznatelná. Interiér je OK, to je jasný posun k lepšímu.
2. 9. 2015 11:48
Re: za mna gut...
Korea je v tomto azijska vynika (spolu s Indiou) a diesely su tam dost popularne.
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 20:45
Re: Vypadá velmi dobře
tvrdim to iste... novy sportage predaje sucasnej generacie urcite prekona.... vyzera brutalne a sebavedomo a pekne robustne :yes: .. k tomu rada solidnych motorov.. paket GT line.. nova 7St DCT... vacsi kufor.. vacsi priestor.. lepsi komfort.... paradny interier..... v podstate spolu s tucsonom su dnes jasne na vrchole nepremiovej odnoze vo svojej triede ... uvidime co predvedie novy tiguan... ale sportage sa dnes uz nemusi nikoho bat.... dospel.... znacka dospela.... kia uz dnes nie je v pozicii toho kto sa tu musi bat... karty sa nam obratili ... dnes sa musi mat na pozore skor europska konkurencia ktora bude mat stale viac starosti ... sportage bude trhak.... bude to me***ller... auto ktore europskym vyrobcom sposobi nekludny spanok..... z koristi sa stal lovec... uz nech je tu januar... stavnata korist v podobe europskej konkurencie uz caka .... tesim sa uz teraz na nejaky porovnavaci test s akymkolvek jej konkurentom ... lebo nie je coho sa bat ... v kii to maju prekoumane viac ako si kde kto mysli :yes:
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 13:12
ta obsita palubovka
GT line verzie vyzera az luxusne .... a pripomina mi vacsie sorento :yes:

uvidime ako bude vyzerat nejaka zakladnejsia verzia ....
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 11:16
Re: oceňuji, že...
presne tak ... moc rozumne a prakticke riesenie :yes:
Avatar - Rubb
2. 9. 2015 18:15
Nuda
Interiér opět nudný, bez nápadu. 15 let víceméně to samé. Za mě teda hodně :no: Ale to jsem docela čekal.
Naopak exteriér je koukatelný z boku a zezadu. Ale co ten přeplácaný předek 8-s Podobně přeplácané to mají kolotočáři na svých autech... >:D Evokuje to tuzing z benzínky. Fujtajbl 8-s
Jediným pěkným autem Kie tak zůstává Optima :yes:
Avatar - AUDIRS6
3. 9. 2015 12:34
Re: Vypadá velmi dobře
Tak novy Tigi sa nam blizi, a tie foto co som ti ukazoval bol asi fakt on. ;-)
Dalsi teaser:
[odkaz]
3. 9. 2015 00:26
kia
Tak už je téměř jasné, že Schreyera vyslali do Koreje záměrně, připravuje design na koncernovou unifikaci a Kia se stane předmostím VW v Asii. :-)
Avatar - Ham.
3. 9. 2015 00:05
Re: Vypadá velmi dobře
Kokpit konceptu Cross-Blue považuji za hodně blízký realitě nového Tiguanu i u toho amerického bazmeku. Když se na něj podíváš a na interiér nového Passatu, tak je jasné, že to je směr kterým půjdou, virtuál kokpit, volant je v podstatě z Passatu, nový Sportsvan i starý Tiguan mají obrazovku nahoře a výdechy po stranách takže to zachovají. Jediné v čem ten obrázek možná nesedí je napojení palubky a středového tunelu, u SUV si myslím, že zachovají oddělenou palubku a ne plynulé napojení jako u osobáků.
Ano, jsem ještě větší demokrat než jsem si myslel a barvy potahů nechám také vybrat svou polovičku. >:-[]
Avatar - AUDIRS6
2. 9. 2015 23:48
Re: Vypadá velmi dobře
>:D :yes:
To o com hovoris a s cim suvisi aj tvoj odkaz, to je ten CrossBlue concept.
No a to ma byt taka krabica proti SantaFe, Sorentu, a nema byt priamo odvodena od Tiguana, aj ked sa to moze na zaklade MQB-cka zdat...
Podobny princip ako EU/US Passat. Tiez to ma byt aj pre Cinu. Ale nieje vylucene, ze sa to mozno bude predavat aj tu, aj ked by to islo do "zelí" Touaregu.
Ja si teda myslim, ze v EU bude proste kratky a dlhy Tig., a Touareg. Hento ze bude US / Cina specialita koli cene a ich "narokom". ;-)
A tej zene by som hadam dovolil trosku sirsi vyber ;-) napriklad aj obklad interieru >:-[]
Avatar - Ham.
2. 9. 2015 23:39
Re: Vypadá velmi dobře
Ty fotky brané shora toho moc neříkají a navíc nevypadá moc důvěryhodně zdroj, jsou údajně z Vancouveru. Nový Tiguan má přijít jako první do Evropy v krátké verzi letos koncem roku, tedy poměrně rychle po premiéře za 14 dní ve Frankfurtu (takže čekám, že první reálné fotky zde budou už někdy příští týden) a prodloužená verze se má pak prodávat v USA, ale až koncem roku 2017 jako MY 2018, protože bude čekat na stavbu nové produkční haly v Mexickém Pueble. No a že by se někdo namáhal kvůli focení nebo videu evropské verze do nějaké tovární haly ve Vancouveru mi přijde dost přitažené za vlasy a americká dlouhá verze nejspíš zase není hotová. Pokud chce Tiguan ve třídě zaujmout, tak by měl vycházet z konceptů, jako třeba zde
[odkaz]
Nicméně na tvou otázku, jsem demokrat a nechám ženu vybrat si podle jejího gusta. Tedy samozřejmě barvu >:-[]
Avatar - AUDIRS6
2. 9. 2015 21:45
Re: Vypadá velmi dobře
Komu cest, tomu slava. ;-)
Ako by si volil za svojho stareho ( pokial sa mi mari, ze aj toho mas...) Tiguana:
Tohoto Sportage-a, alebo toto ? :
[odkaz]

Samozrejme to ber hoooodne s rezervou, nakolko o tom Tigu este nevieme skoro nic, co sa tyka motorov, vybav a interieru, nehovoriac o cenach... :-)
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 21:21
Re: Vypadá velmi dobře
mne pride hodne robustny ten dizajn ako je prevedeny ..... ano zvlast zboku je to prave podobne predoslej generacii .... tu vidiet akusi evoluciu..... spredu je to revolucia.... a zozadu nieco medzi... ako celok .... posobi na mna auto robustne a mohutne a zivocisne a moderne... a ludia toto dnes chcu.. skatule od bot nezaujimaju uz nikoho...... stary sportage je zrazu o celu dekadu pozadu..... a to nielen v dizajne......
Avatar - Ham.
2. 9. 2015 21:16
Re: Vypadá velmi dobře
No nevím, co ve slovenštině znamená "brutálně", mě naopak přijde, že hlavně zezadu a zboku vypadá velmi decentně, až jemně/měkce elegantně a tím se, odhaduji, trefuje do evropského vkusu
[odkaz]
[odkaz]
Prostě žádné vlnobití, žádné větrolamy, žádné rozteklé třípatrové dorty, ale čistý, jednoduchý a elegantní styl. Kdyby ještě mákli na světlech na předku, tak to nemá chybu.
Avatar - Emel
2. 9. 2015 20:59
Re: Vypadá velmi dobře
Jo, jo... jen teda ty žabí oči jsou pro mě krokem zpět. Ale interiér je parádní.
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 19:35
Re: pozeram ze tej
ono dnes je to tu informaciami fakt dost plne ... najprv solidny clanok o octavii RS plus potom test mustanga.. je mozne ze si to nechali az na zajtra.. plne to chapem... len ma trosku navnadili tym ze napisali ze to bude uz dnes.... a tak nejak clovek "naleti obcas" a snazi sa verit tomu co cita.... inak samo nic proti..... radsej nech je clanok zajtra a kvalitny..... ako dnes narychlo spackany a stratil by sa tu kdesi vedla octavie...... suhlas... ide o novu eru.... nie je to len "obycajny bezvyznamny" facelift... tak snad zajtra ... ;-) :yes:
Avatar - AUDIRS6
2. 9. 2015 19:28
Re: pozeram ze tej
Tiez na to s prestavkymi cely den myslim, ale vzhladom na to, ze to ma na starosti Tomas, tak aspon mozem dovodne predpokladat, ze bude o com citat...
Toto nieje len nejaky obycajny FL, ale nova etapa pre Kiu v nizsej strednej triede s tymi R3 turbo-1-litrami. Verim, ze ten motor, jeho rozdiely proti aktualnej konkurencii a jazdny prejav, bude rozobrany do detailu tak, ako to vie napisat len on ! ;-) :yes:
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 19:19
pozeram ze tej
jazdy so ceedom sa dnes opat asi nedockame ;-) ... a vraj tu mal byt clanok uz dnes rano....
2. 9. 2015 17:30
Re: za mna gut...
Nie, ale cital som to pred casom na nejakych auto-web strankach a myslim, ze sa niekde k tomu vyjadrila i sama Kia, ze silnejsie dieslove motory do BYVALEJ Optimy jednoducho vyskovo nevosli a dizajn hral prim.....ohladom novej Optimi a spominanych motoroch som zatial necital nic.
Avatar - AUDIRS6
2. 9. 2015 17:23
Re: za mna gut...
a ty si vo fabrike v Soule, ci kde, ked to takto isto-iste tvrdis ? 8-s
2. 9. 2015 17:11
Re: za mna gut...
:yes: ....presne tak, v tom je problem!!!!
2. 9. 2015 12:35
Re: za mna gut...
nie som si isty, ale nebol problem aj s umiestnenim 2,0 crdi, priestorovo problem na vysku? aspon pri prvej optime..
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 12:12
Re: za mna gut...
keby sa im chcelo.... to bolo vtipne :-)

a hadaj preco sa im nechce ;-) .... ono tu nejde o ziadnu lenivost ver mi... tu korejci nemaju v povahe ... skutocna pricina preco nenajdes silny dizel v europskej optime je inde .... ono totiz by to chcelo este jeden vyrobny zavod... optima vyrabana v azii aj ta vyrabana v usa slape naplno... zaujem v tychto castiach sveta o optimu je velky... to auto na seba zaraba v tychto castiach sveta tolko ze do europy ani vobec ziadna optima prist nemusela a stejne by to bol jeden z najpredavanejsich sedanov sveta :-) .... na druhej strane je stastim ze ju tu teda vobec mame....
Avatar - AUDIRS6
2. 9. 2015 12:10
Re: za mna gut...
Stale to nechapes a budes si mlet svoje 8-s :
Keby sa im chcelo HOMOLOGIZOVAT pre nas verziu s inymi motormi, tak by ich tam dali, a bolo by jedno ci ti ju vyrobia v Kosiciach na namesti, alebo na Severnom pole ! :-!
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 11:54
Re: za mna gut...
ved ja chcem zeby mala... ale sam vidis... z korei sa jej v inom dizli ako 1,7 nedockas.... keby jej vyroba bola na linke so sportagom v europe tak tam s najvacsou pravdepodobnostou daju aj nejake dizle co ma sportage ... verim tomu... je to hodne pravdepodobne ze by v europe vyrabana optima neostala len pri 1,7 crdi ;-) ... ale tak to uz my neporiesime

mna stejne najviac zaujima chystana GT verzia od optimy ... ja tie dizle nejako nemusim
Avatar - 3_diamanty
2. 9. 2015 11:46
Re: za mna gut...
tak keby sa optimy vyrabali v europe a nenosili k nam az z Hwasungu tak ver tomu ze nejaky ten dizel zo sportagu by iste dostala..... problem tu nevidim v hierarchii voci inym modelom... problem vidim v tom ze sa u nas v eu optima nevyraba ale musi dovazat cez pol planety .... inak by nejaky ten silnejsi dizel iste dostala .. skoda .. co uz
Avatar - Ghostyx
2. 9. 2015 11:18
Re: sportage
Zkosenej volant je naprosto OK, co mne ale mile překvapilo je ten celočernej interiér vč. stropu (to se jen tak mimo prémii nevidí). Co mne ale na první pohled trošku nemile překvapilo v interiéru je ta nesymetrie u madel předních dveří (pro mne lepší řešení se mi zdá na straně spolujezdce)... ;-\ To se již moc u nových aut nevidí. Ale jinak Sportage jako celek zdá se být docela zajímavá... ;-) :yes: