Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Soud v Itálii: Shuanghuan CEO není kopií BMW X5

Italský soud zamítl žalobu BMW na čínskou automobilku Shuanghuan. Podle verdiktu není SUV s názvem CEO kopií předchozí generace BMW X5.
Zpět na článek
29. 12. 2008 01:28
Kopie Fiatu
Počkám si až Čínani budou dělat kopii Fiatu 500, jak se Italové zachovají. Zajímavé bude co udělají plasty v CEO v létě na sluníčku - že by popcorn?
28. 12. 2008 19:40
Re: Taloši nemaj voči...
sorry, asi som pri citani Tvojho prispevku spal...:-) >:D
28. 12. 2008 16:45
Re: Taloši nemaj voči...
klidek, napisal som CEZ LICENCIE, nie BEZ LICENCIE. Najskor citat, potom pisat...
28. 12. 2008 13:22
Kópie
Stými kópiami to nemôže dopadnúť všade rovnako. Taliani nepodporil BMW, rovnako ako by asi v Nemecku kľudne nechali prejsť kópiu povedzme Alfy, ktorá by v Taliansku rozhodne neprešla. Jednotné stanovisko EÚ nie je, hoci sa divím, keď pchajú nos do všetkého, že na toto ešte nevytvorili žiadnu komisiu...
28. 12. 2008 13:15
Re: Taloši nemaj voči...
Korejci sli na to be licencie? Nie si trochu mimo? Ktore modely konkretne?
Bez licencie kopirovali v istej dobe Japonci a Rusi.
28. 12. 2008 07:41
Re: Taloši nemaj voči...
Korejci na to sli inak, vacsinou cez licencie. To znamena, ze si si mohol kupit o generaciu starsie auto za skoro polovicnu cenu /daewoo nexia-opel kadet/. Teda technika vyskusana, kvalita o nieco nizsia, trochu mimo modu ale za tie peniaze celkovo v podstate dobra kupa.

Ale tato Cina - to je nieco ine. Marne hladam CO?
Raz za cas stretnem pred supermarketom hrdeho majitela Lady XXXXX, vzdy premyslam na zaklade akych kriterii sa rozhodol prave pre toto auto. U Ciny by som len tupo zizal, este som takeho exota nevidel. Ono sa to zmeni - az raz raz zarobia na tych kopiach peniaze a zostanu peniaze na vyvoj, na Pinifarinu, na normalne pracovne procesy, POTOM...
Preco je to cele take divne? Takto: viem si predstavit male cinske auto - za 150 000. OK, druhe auto do rodiny, najazdi 8000/ rok, za tu cenu..., ale u totalne nezvladnutej kopii X5 mi unikaju vsetky mozne pointy.
27. 12. 2008 18:21
Trabi
Tak ma napadlo, kedy na CEO poda zalobu vlastnik prav na znacku Trabant. To ich logo vyzera uplne jak z Trabanta. Alebo zeby uz CEO vlastnilo tie prava?...
neregistrovaný "Tomasv"
27. 12. 2008 18:10
Re: Taloši nemaj voči...
A kdo vyhazoval v devadesatych letech prachy za KIE, a kde je tato znacka ted? Myslim, ze hodne konkuruje nemeckejm automobilkam.
27. 12. 2008 16:50
blbci
by som chcel viediet blbca co si kupi cinske SUV...
Avatar - Pjenkava
27. 12. 2008 00:21
Re: Je směšné se vůbec soudit...
Myslim, že kdo si to koupí je za prvé blázen (protože jezdit v tomhle bude zřejmě opravdu utrpení a o bezpečnosti ani nemluvě) a za druhé se mu dostane posměchu (protože tahle kopie si výsměch skutečně zaslouží). Osobně si nedokážu představit zákazníka, který si to koupí.
26. 12. 2008 15:45
Je směšné se vůbec soudit...
Takhle zajistili Číňanům opravdu celkem fajn zviditelnění zdarma. Ať si každý potenciální kupující udělá úsudek sám, jestli si koupí BMW nebo toto. Kupci z tábora BMW nikdy nekoupí Číňana a ti, co si tohoto Číňana koupí, nikdy nezabrousí do krajů německých... nemyslíte meine liebe Kameraden? :-!
Avatar - chetoos
26. 12. 2008 12:04
co to
Tak za tohle bych 700 000 nedal nikdy a za činana už teprv ne a myslím si že to trochu kopie je. :no:
neregistrovaný "Sondron"
25. 12. 2008 21:41
CO to? Kdo to?
Tenhle * není jen kopií BMW, ale je to kopií tolika aut, že je to až směšný. Ten kdo si koupí takovou rakev, je barbar který nemá žádnou lásku k autům. Nesedl bych ani do toho, pac bych mel strach ze me to zakonzervuje při první bouračce. :no: :no: :no:
Avatar - Ham.
25. 12. 2008 20:13
Re: začátek
O ty svatá prostato, recyklace povinnost výrobce. Za 2-3 roky ten výrobce dávno nebude, dovozce bude prodávat jiný šmejdy a pak můžeme chodit na brigády recyklovat.
Avatar - DaewooMaster
25. 12. 2008 20:06
Hmm
V BMW na tom museji byt asi hodne spatne, kdyz jim stoji za to se soudit s Cinanama a navrch jeste prohrat. Takhle tem Cinanum zcela kontraproduktivne udelali zadarmo reklamu a jeste maji uredni razitko, ze to, co vsichni vidi, neni vlastne pravda... Bravo, BMW... :no: Jeste by me docela zajimalo, jak by dopadl takovy soud v Cine? Ja tipuju, ze by tam dostalo uredni zakaz prodeje BMW? >:-[]
neregistrovaný "Horways"
25. 12. 2008 19:39
Re: Taloši nemaj voči...
Kdo za to může vyhodit prachy? Já myslel že těch cca 700 tisíc dostaneš, když si to koupíš... :-O >:D >:D
25. 12. 2008 19:38
Re: začátek
u nových aut je již recyklace povinností výrobce. navíc všechna auta která se zde prodávají splňují požadavky evropské unie - číňani v eu nemají žádné úlevy a to co musí splnit třeba škodovka nebo dacie musí plnit i ceo. a a je pouze na uživateli, zda se rozhodne koupit si auto s obšlehlým vzhledem nebo ne. kdyby jsme nechtěli používat zboží made in china tak já teď nemám před sebou pc, na zimu nemám famozní značkové adidasky a po večerech nemůžu spát u značkové tv made in china ... bohužl na tuto skutečnost si musíme zvyknout a přispůsobit se tomu. každej jsme rozumnej a je na vlastní zodpovědnosti co si koupím a co ne ;-) :-) . A co se týče ojetin šak když se dovozx jich zpřísnili to hned všichni všude brečeli že se dělají zbytečné překážky, brání se obchodu a proč když to mohlo jezdit v německu proč to nemůže jezdit tady ..a šup žaloby na čr .. tak se dovoz uvolnil a dopadlo to jako to dopadlo ;-)
neregistrovaný "Horways"
25. 12. 2008 19:37
.
Tak nevím no... Kdo koho vlastně podplatil? >:D To by mě opravdu zajímalo... >:D ;-\
neregistrovaný "DriverDacia"
25. 12. 2008 19:19
FUJ!!
Zvenku to je CR-V minulé generace, zezadu X5 (X3), interiér z Land Cruisera a volant mi taky něco připomíná a dveře zevnitř jsou jako X5. :no: :no: :no: :no: :no: :no:
25. 12. 2008 18:42
Re: začátek
Nebyl bych tak skeptický, ano teď jsou ty auta hodně šílené, ale je třeba si vzpomenout na korejce taky když u nás začínaly byla to tragedie a kde jsou teď??!! Nebo vzpomeňme kteroukoli automobilku prostě všichni nějak začínaly.
Ps: to kopírování se mi taky nelibí, ale nedělají to jen číňani dělaj to všichni jen ne v takové míře.
Avatar - Ham.
25. 12. 2008 16:57
Re: začátek
Já doufám, že žádný čínský modely nerozšíří náš trh ani v roce 2009 ani později. Již tak jsme dost zasvinili republiku dovozem vraků z okolních zemí který u nás mají levné šrotiště Evropy a ještě sem vozit tyto příšernosti z Číny, brr, hrůza pomyslet. Jsem pro zákaz dovozu takových nebezpečných zdechlin, to že kopírují čisí design je to poslední co mě trápí, to že jsou vyrobeny z oceli která vznikla lisování krabiček od konzerv zastudena mě trápí víc a když vidím výsledky crasch testů tak je mi zle a až tychle kraksny zdechnou po pár desítkách tisíc km a skončí na na ulici bez SPZ tak odmítám platit další daně na jejich ekologickou likvidaci.
neregistrovaný "Trolik"
25. 12. 2008 16:09
Re: Dodatek
tak to tvrdis ty.je to tvoj nazor.podla mna zas su BMW jedne z najkrajsich aut.aj pred banglom,aj pocas jeho ery.to ze sa tebe nepacia neznamena ze niesu pekne,skorej ze nemas vkus >:-[]
25. 12. 2008 15:55
Dodatek
Dodal bych, že od dob nástupu Chrise Bangla k BMW si lidé jejich auta kupují UŽ JEN kvůli technice, kvalitě zpracování a jízdním vlastnostem, rozhodně NE kvůli designu. >:D
neregistrovaný "Stillborn"
25. 12. 2008 15:54
Re: hnus a fialové tečky
Mno taky nad tim tady jako marně přemýšlím. Tohle je opravdu něco nechutnýho :-( :no:
25. 12. 2008 13:57
začátek
osobně si myslím že byť jsou auta SUV / 4x4 nyní v módě tak začínat tímhle autem prodej v evropě se mi nejeví jako ten nejlepší nápad. Podle mě by bylo vhodnější začít autem které by bylo jako konkurence pro logan / thalie ... levné prostorné praktické auto pro lidi kteří potřebují prostor a na nějakou image moc nehledí, nebo třeba nějakou pracovní dodávkou. A po nějakém zavedení v těchto segmntech postupně rozšiřovat nabídku do dalších segmentů.
Snažím se sledovat nabídku čínských aut a už se pomalu podle mě blíží doba kdy byť v malé míře začnou útočit na evrospký trh. Bude určitě zajímavé sledovat jak si povedou italské firmy ( které jou na to přibližně stjným způsobem - vzít nějaké čínské auto a schválit jej a prodávat pod svou značkou ) Martin Motors ( která vozí tohle CEO a připravuje na příští rok dalších 6 aut a i třeba autobus ) nebo DR Motor ( který vystavoval v létě v Brně auto dost podobné LC120, nyní uvádí modely DR3/5 - vůz hodně podobný min generaci Rav4, teď v Bologni uvedli DR1 - malý čínský městký automobil ).
Jsem zvědav o kolik modelů čínského původu se rozšíří český trh v roce 2009. Je zajmavé že některé automobilky jsou schopny vyrobit vzhledově celkem nekonfliktní auta a hned u dalšího modelu zkopírují celý auto.
:-)
25. 12. 2008 13:09
Taloši nemaj voči...
... jestli tvrdí že to není kopie. Spíš by mě zajímalo kdo může vyhodit prachy za tenhle hnus.
neregistrovaný "ve3"
25. 12. 2008 12:33
,,X5"
ten interier uz na fotkach vyzera tvrdo >:D ale inak je ta kvazi x5 dost....naprd 8-s
Avatar - marek.g
25. 12. 2008 11:44
hnus a fialové tečky
to je hnus velebnosti.kdo si to muze koupit bohajeho 8-s