Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prase se vrací: Elektrická Čezeta 506 přichází na trh (+video)

Od letošního listopadu si můžete objednat legendární „prase“ v elektrické verzi. Ručně vyráběný skútr Čezeta 506 přijíždí s retro designem, ale moderním elektrickým pohonem.
Zpět na článek
5. 11. 2015 19:02
Inu...
Za třicet tisíc dobrý. Cože? Že jsem se sekl o nulu? Děláte si kozy?
5. 11. 2015 18:59
Re: Cena?
Věř mi, že movití lidé na tom právě jezdit budou... a to třeba jen pro pobavení svých movitých přátel. Navíc vzbudí silní emoce, především v generaci, která je v současnosti nejmovitější. Vždyť na tom jezdili naši dědové (v mém případě otcové ;-) )
Tohle není záležitost peněz... Po těch sto kusech se jen zapráší a ani nebudou muset dělat bůh ví jaký marketing.
Avatar - Floyd
5. 11. 2015 17:45
No toto!!!
iDnes již dnes ráno a s vlastním článkem i videem: [odkaz]

Auto.cz - Specializovaný autoweb v ČR skoro o deset hodin později :no:
6. 11. 2015 08:45
Re: Za 10t euro jsou "čtyři" dokonalé originály... proč náhr
Proč si kupovat elektrickou Teslu, když za ni můžu mít dva bramboráky... Je třeba si uvědomit, že se to nebude prodávat jen v České Republice... Čili mezi těmi desítkami milióny lidí se těch sto rozmařilých určitě najde a nebude to dlouho trvat.
Avatar - Ja Prvni 123
5. 11. 2015 20:03
Re: Cena?
Cože?
To už jsem tak starej?!
JÁ jsem na tom jezdil...
:-(
Avatar - Uživatel_5340709
5. 11. 2015 19:28
Re: Cena?
Dovolím si tvrdit, že ta cena je i na movitého člověka dost. Nemyslím sílou jeho peněženky, ale tady půjde spíš o princip.
Avatar - Ja Prvni 123
5. 11. 2015 19:05
Re: No toto!!!
Trochu jsi mi zkazil radost... doufal jsem, že těch 5 kW výkonu motru je jen místní klasická "nepřesnost"... ale na iDnesu je to ještě horší - tam píšou o baterce 5 kWh!
Dojezd to má mít 100km.. takže to pojede nepochybně déle než hodinu = motor by musel být ještě slabší, než 5kW.. na 160 kg?

To je nějaký omyl, ne?

Vždyť tam nevidím šlapadla... jasně , Babetta měla 1,75 kW.. ale taky měla jen 50 kg a stejně měla šlapadla...

Edit: asi jsem se dneska seknul ve všem - koukám na dostupnou Yamahu EC-03. Ta má jen 1,9 kW...a píšou o ní, že jede moc hezky - lépe, než benzínové 50ccm.
Tak je to možná fakt jinak.

Ale nelze přehlédnout cenu té Yamahy.. pod 60 tis Kč.
:-(
Avatar - Ja Prvni 123
5. 11. 2015 17:19
Re: Cena?
Presne tak.
Ta cena ji mimo misu... jinak to zni celu dobre a na motani kolem mesta, misto kola, to vypada dobre.
Skoda.
A nebo mozna cenu "upravi podle zajmu trhu".
;-)
Avatar - Floyd
5. 11. 2015 18:54
Re: Cena?
Samozřejmě že o tu jde až na prvním místě. Někdo to přece koupit musí. Movití lidé na takovém retropraseti bez pořádnýho zvuku jezdit fakt nebudou, a chudší vrstvy na to mít nebudou.
Avatar - Barry Lyndon
6. 11. 2015 14:06
cena je vysoká, ale upřímně - Dokázali byste to za méně? Pod
Takže buď se na to vykašlat úplně a nebo holt to zkusit za 9900 € bez DPH a uvidí se...

Toto je prostě ručně vyráběná malosériová záležitost a to nemůže být levné. Je to jako když máte třeba designovou lampu za 50tis. Kč. Ta taky nesvítí lépe než lampa z IKEA za 1500 Kč. Ale máte ji, protože ji chcete.

Cena je podle mě v pořádku. Otázkou jsou spíš parametry (výkon a dojezd), ty by asi mohli být kapku lepší (byť se nedá říci, že by byly nedostatečné)

... výhoda je, že zatím moc neinvestoval, takže případný krach nebude tolik bolet.
Avatar - roox
6. 11. 2015 11:01
fandím...
jasný, prachy to jsou hrozný a koupí si to pár bláznů, eko-retro maniaků, hipsterů.. nejsem ani jedno a tak si ji asi nekoupím, ale to neznamená, že mi to nedává smysl. Stejnej příběh má třeba i reinkarnace Favoritu ([odkaz] taky si jej nekoupí každej :-)
...jsou to prostě projekty, který nemíří na "mainstreamovou populaci", která otáčí každou korunu, jejímž ideálem je Octa 1.9tédéí v kombále (firemní!) co nežere skoro nic a pokud by měla mít filtr pevnejch částic, tak jej přece nebudu kupovat, ale (eko)logicky jej vybrakuju :-).. jo, prostě českej člověk je extrémně citlivej na cenovku, ale mění se to... už nám pomalu začíná vadit posypová sůl v jídle i palmovej olej kterej někde na druhý straně koulozemě zabíjí anonymní orangutany... teda aspoň někomu :-)
takže já fandím... a mít ty prachy, tak si jdu jedno prase koupit ;-)
5. 11. 2015 20:14
Re: cena :D
Jojo, nedávno jsem viděl nová kola Favorit - od 50 tis nahoru :*) WTF!?!

Když vezmu, že se el. skútry pohybují od 40 tis, tak dát 230 tis za design mi přijde mimo.
5. 11. 2015 20:13
Re: Cena?
>:D No, mě na tom (tajně) vozili do školky :-)
Cena
Cena je daná exkluzivitou (zatiaľ len 100-kusová séria a ktovie, čo bude potom...) a ručnou výrobou. Pri klasickej sériovej výrobe, na ktorú, predpokladám, zatiaľ nemajú investora, by cena iste išla aspoň o 50% dole, a to už by bolo prijateľné pre podstatne širšie publikum.
Avatar - Ja Prvni 123
5. 11. 2015 20:05
Re: cena :D
No.. tak jo.
:-(

Zatracení trpaslíci...

;-)
Avatar - Uživatel_5340709
5. 11. 2015 19:52
Re: Cena?
Paráda, tenhle díl jsem neviděl. :-) :yes:
Otázka je kolik prodají kusů, navíc ty nový elektrický nemají historickou hodnotu. Těžko říct, ale ta cena tento zajímavý projekt posílá někam do ............ .
5. 11. 2015 19:36
Re: Cena?
možná máš pravdu... ale rozmar bohatých nezná hranic. Třeba v přiloženém videu... kolik jsou lidé ochotní zaplatit za restaurování originálu
[odkaz]

EDIT: jsou tam faktické nesrovnalosti... ale co už
Avatar - _Karel_
5. 11. 2015 19:35
Re: cena :D
Já to tam tedy vidím - 10tE plus DPH.
Avatar - Ja Prvni 123
5. 11. 2015 19:02
Re: cena :D
No, 10tis € je 270 tis, ne 320.. ale i tak.
Jak říkáš, normálně ceny končí cca na 150, tohle je stylovka, ať stojí 170... dobrá, ať uvrhnu rodinu do chudoby a děti jsou pár dní bez jídla - 180!
Ale o 100 víc?
:-(
5. 11. 2015 17:55
Re: Cena?
Tak snad sa im podari predat aspon jeden kus z tych 100.
Avatar - GM.rja
5. 11. 2015 17:11
Cena?
Sice pěkný, ale ta cena je dost mimo. Za cenu H-D Sportster Sewenty-Two, nevím, nevím ..., ale asi bych měl jasno - Haryka!
Avatar - Ja Prvni 123
5. 11. 2015 19:25
Re: cena :D
To v tom článku ale nikde není.. ani v jednom.
Jestli je to s nebo bez DPH.
;-)
Avatar - GM.rja
5. 11. 2015 19:20
Re: cena :D
No, je to 320 tis. nebo 270 tis. při odpisu DPH, to ale fin.úř. těžko vysvětlím, leda nějakej "střelec" se šikovnou účetní ;-)
Avatar - Floyd
5. 11. 2015 19:02
Re: Cena?
Sto lidí sto názorů, neberu ti ten tvůj, byť si o tom myslím něco jiného. Uvidíme. Každopádně za ten pokus jim dávám :yes: Ale nic pro mě.
Avatar - zahradnik
7. 4. 2017 22:36
Re: Za 10t euro jsou "čtyři" dokonalé originály... proč náhr
Když se svezeš s elektrickým autem, pochopíš, že je nad deseti benzinovými originály. U skůtru to musí být obdobné. Tichý chod, ohromný krouticí moment, docela se těším na předváděcí jízdu.
Avatar - zahradnik
7. 4. 2017 22:28
Skůtr čezeta
Čezeta byla snem našeho mládí a prase mu nikdo neříkal. To snad jen žižkovský pepíci.
Byl krásný a je dodnes. Myslím, že se ujme.
Avatar - Barry Lyndon
6. 11. 2015 14:14
takle by se dalo ručně vyrábět víc věcí - třeba repliky Tatr
Ovšem cena by musela být asi tak jako za dva Aventadory...

:-)
Avatar - Barry Lyndon
6. 11. 2015 13:59
Re: cena :D
proč šikovnou účetní? Je to normální vozidlo jako každé jiné. Spíš než šikovná účetní (ta může být klidně blbá) bude potřeba generátor knihy jízd....
6. 11. 2015 07:39
Re: cena :D
10k bez dane, takze pocitej 12k, a to je +-320k
Avatar - Floyd
5. 11. 2015 20:25
Re: Cena?
Mě na tom vozil děda, pošťák.
5. 11. 2015 18:45
cena :D
posledni dobou se snazi lidi vskrisit znacky a spolehaj na to ze za to lidi utrati balik, no mozna jo a mozna ne, to us uvidi sami, ale cca 320 tisic bych za elektroskutr fak nedal, vzdyt elektroskutry se pohybujou od 40 do 150 tisic a to jsou uplne jiny "dela", a ikdybych strasne touzil po designu teto Cezety, tak poridit nejakou bazarovou v dezolatnim stavu za 12-15 tisic, pak dat 40-50 za renovaci ramu, karoserie a pripravu na prekuchani z jineho elektroskutru a jsme asi na 150k jako celku
Avatar - Individualita
5. 11. 2015 18:36
Re: Cena?
Za tu cenu je Fabia, vysněný to český rodinný vůz!
5. 11. 2015 18:37
Re: Cena?
Ale pánové ;-) U takové libůstky řešit cenu?
Avatar - MGRR
5. 11. 2015 20:48
Za 10t euro jsou "čtyři" dokonalé originály... proč náhražku
Proč kupovat jeden bastl na elektriku, když za 272.000kč může mít čtyři originály po renovaci, nebo pérák a dva další originály....

Pak taky za 10t euro jsou staré motorky v nádherném stavu, které budou mít vždy hodnotu.

Projektu jinak fandím, ale hodnotu má pro mne, jako krásná Felica kabrio s elektromotorem, takže znehodnocení veterána.
Avatar - 3_diamanty
5. 11. 2015 20:08
je nadherna
ale 10 tisic eur by som za nu nedal ;-\ ... za tu cenu moze mat clovek swift alebo fabiu .... neviem ake su plany ohladom predaja.... ale kto si to v tej cene kupi neviem ;-\ ... a aj keby sme mali ostat pri jednej stope... a neporovnavat to s autami tak za 10 tacov clovek uz kupi aj velku naslapanu a vykonnu motorku .. fakt skoda tej ceny... za 5 tisic by to hadam aj slo... ale 10 je podla mna proste moc... ale inak je nadherna tento retro styl vzdy mozem ... parada :yes:
Avatar - Floyd
5. 11. 2015 18:39
Re: Cena?
Koukals na to video? Jako kam se hrabou zdejší videa. Ale já bych to nechtěl ani zadarmo, natož za ty prachy. Styděl bych se na tom jet. Opravdu styděl. Spíš si myslím, že pán na tom něco vyvaří a střelí pak tu značku Číňanům.