Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Euro NCAP 2015: Jaguar XE – Za pět navzdory průměrné ochraně řidiče

Nový kočičí sedan střední třídy získal v hodnocení Euro NCAP plný počet hvězd. V ochraně posádky má ale jisté mezery.
Zpět na článek
7. 12. 2015 09:50
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
je to tak
asistent muze pomoct při vlastní chybe, ale když se proti tobe nekdo vyriti, nebo když se ritis na strom, tak uz moc nepomuze.
ja bych asistenty uplne nezatracoval, ale nedaval bych jim takovou vahu, jaka se jim prisuzuje
Avatar - 3_diamanty
7. 12. 2015 09:39
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
je to tak.... zda sa ze jag ma v tomto co dohanat ( cakal som spickovu ochranu sofera ) ... za podobne nedostatky by sa dnes uz hanbil aj priemerny nepremiant.... ja verim ze jag zapracuje a zlepsi sa .... ale ako celok je to vcelku akceptovatelny vysledok ... ide stale o vcelku solidne auto aj na poli ochrany posadky :yes:

inak opat sa ukazalo ze nie je 5 hvezd ako 5 hviezd... niekto nema 5 hviezd len preto ze mu chyba nejaky asistent hoci sofer bude ako v bavlnke ... a niekto iny ma 5 hviezd hoci sofera ochrani horsie ale ma asistentov aj pipatka a podobne ficurky ... cele je to hodne divne s tym rozdavanim hviezd... uprimne... ochrana sofera v jagu je hodna tak na 3 hviezdy
7. 12. 2015 09:37
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
nejde o celkovy vysledek a o nejaky elektroasistenty, ty uz v okamziku narazu moc nepomůžou (když do toho nebudem radit odpaleni predpinacu pasu nebo odstreleni airbagu)
jde o volant u ridice, ktery uz při narazu v 64km/h u zminenych aut zpusobuje zraneni
přitom v tomhle serialu crashtestu mnoha nepremiova auta dopadla vyrazne lip
Avatar - Blue Sun
7. 12. 2015 09:21
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
No co, stačí přehodit pár elektroasistentů do správných kolonek a z průměrného auta je pětihvězda...
Avatar - 3_diamanty
7. 12. 2015 09:22
pozeram
ze aj moj oblubeny jag ma v tomto co dohanat... kludne by sa mohol ucit ucit od nepremiantov ako napriklad novy talisman alebo nova optima... ti su na tom s ochranou vodica lepsie hoci nehraju na premiove struny.... ale aspon "nehraju falosne" a ich "struny ladia lepsie" .... a to je pre vodica v pruserovej situacii dolezitejsie ako drevene dekory ...

kazdopadne ako celok ... jag odchadza s chvalitebnym vysvedcenim... aj ked tentokrat mam zmiesanejsie pocity ako inokedy... ;-) ... vodica by mohol/mal ochranit podstatene lepsie... tam vidim medzery .. je co zlepsovat... ale zatial je asi priskoro robit paniku .. uvidime ako dopadne XF :yes: jag :yes:
Avatar - Blue Sun
7. 12. 2015 12:34
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
Jo, s tím plně souhlasím.
Jinak šel jsem do auta jen nalepit dálniční známku a první, co bylo, automaticky připoutat... pak si říkám: "a jak se asi přes ten pás dostaneš ke sklu, co?"
7. 12. 2015 12:04
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
mysli euromasy ??
>:D >:D >:D
7. 12. 2015 12:04
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
samozrejme ze ne.
nevim který auto, ale kvůli tomu ze nemelo signalizaci nezapnutych bezpečnostních pasu a to snad ještě u spolujezdce, + nejakou podobnou ***inu tak místo 5* dostalo jen 4*.
jako zakaznik bych se musel hodne snazit abych jsi zjistil proc jen 4* a ne 5*.
přitom třeba pro me je ten udaj k nicemu, ja se poutam, i když na dvorku potrebuju popojet o 2 metry, protože jsem na to zvyklej a nepripoutanej si pripadam divne a dokud nejsou všichni pripoutani, tak se nerozjedu
7. 12. 2015 12:03
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
Masám jsou nějaké hvězdy úplně ukradené :-)
Avatar - Blue Sun
7. 12. 2015 11:32
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
Máš pocit, že si lidi budou dohledávat jednotlivé výsledky? Masám stačí pět hvězdiček a mají jasno, dál nepátrají.
Avatar - 3_diamanty
7. 12. 2015 09:52
Re: podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
presne tak.... inak pisem to stale... asistent tuhost skeletu nezvysi ;-) .. ak uz je clovek v pruseri.. pipatka uz moc bezpecnosti nepomozu... cele je to hodne divne s tymi hviezdami.... uz sa len smejem ako sa rozdavaju hlava nehlava .. vcelku pekny biznis je z toho ... jag dostal 5 hviezd zrejme asi za zasluhy aby sa nepovedalo ze je horsi ako nejaky starsi nepremiant ... ale v reale nemozem nevidiet vcelku slusny premiovy pruser na poli ochrany sofera ... a to mam jag vazne rad a tuto znacku milujem.. ale on sa zlepsi... musi sa zlepsit lebo takto to dalej nepojde.... jag :yes:
7. 12. 2015 09:12
podobne spatny vysledek u ridice ma i BMW X1
[odkaz]
naraz ve vyssi rychlosti by v obou pripadech mel pro ridice nejspis velmi vazny nasledky