Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel zahájil v Anglii sériovou výrobu nové Astry Sports Tourer

Kombi svými tvary navazuje na dříve představený pětidveřový hatchback. Díky nové platformě je proti předchůdci až o 190 kilogramů lehčí.
Zpět na článek
Avatar - sargis
17. 2. 2016 12:28
Re: Škoda, přeškoda...
Astra Caravan/ST mava v priemere podilel okolo 40 az 60 % predaja v ramci vsetkych verzii Astry - takze sa nebojim, ze by nevedeli, co robia. Taketo pekne combi tu uz davno nebolo a kto nechape trendom po r. 2010 - lifestyle kombicka, nevadi :-)
17. 2. 2016 12:53
Re: Škoda, přeškoda...
No, možná bude takových, jako já, kteří jen kvůli designu zádě tohoto kombíku šli ke konkurenci, víc... :-O
17. 2. 2016 12:21
Škoda, přeškoda...
Je strašná škoda, že je design zádě nové Astry ve verzi kombi tak strašně zmršený a přeplácaný. Tak překombinovaná smršť různých linek, křečovitě zmenšená boční třetí okna + nehezké boční plasty po stranách zadního okna a podivně rozšířená chromovaná lišta.., takový designérský úlet, to se jen tak nevidí, auto vypadá, jako by svůj zadek schovávalo pod obrovskou kšiltovou čepicí, jakoby se stydělo za to, že je to kombík... :-( :-( :-( Přitom hatchback je přímo nádherný a jak jsem zjistil při zkušební jízdy u dealera, také jízdně je auto perfektní, nemluvě o parádním a velmi kvalitně působícím interiéru. Ach jo! :'-( :'-( :'-( :no:
17. 2. 2016 11:57
škoda
na tej neretušovanej fotke vyzerá ten sangjong zadok ešte horšie. A mohlo byť pekné elgantné kombi.
Avatar - Googlit
17. 2. 2016 17:31
Re: Škoda, přeškoda...
Důležité je že je to krok správným směrem!
17. 2. 2016 16:27
Re: Líbí
Fajn, na to máš samozřejmě plné právo a Opel bude rád! :-)
17. 2. 2016 14:49
Re: skoda tych
Odstrašujícím případem je v tomto směru nový Peugeot 308 SW. Ten je proti hatchbacku úplný jezevčík (dokonce jeho zadní dveře ani nezasahují nad zadní podběh), ale prostor pro nohy zadních cestujících má pořád skoro stejně bídný, jako daleko kratší hatchback... :'-( :no:
Avatar - miromen
17. 2. 2016 13:51
Re: Škoda, přeškoda...
Vidim to stejně . Nova Astra je designem jak exterieru tak interieru oproti odchazejici generaci krok zpět a to nejen u kombiku ale i HB. O nepohlednosti se sice neda hovořit ale takovy dojem u mě nova Astra zdaleka nevyvolala jako Astra J v roce 2009.
Avatar - 3_diamanty
17. 2. 2016 13:37
Re: skoda tych
to natahovanie kombikov nizsej strednej triedy az pomaly k 5 metrom vazne moc nechapem ... pritom o triedu nizsie posadene vozy stale nejdu nad 4,2-4,3m v kombikoch .... defakto je niekedy medzi malym autom a o triedu vacsim autom dlzkovy rozdiel vacsi ako medzi beznou strednou triedou a luxusnou S kladou o dve triedy vyssie ...

pride mi ze ak majitel chce kombik nizsej strednej triedy tak ocakava aj rozmery nizsej strednej triedy a nie 5m dlhy kajak... v rusnom meste uz bude tato astra kombi hodne neprakticka ( je uz velka ako P406 kombik ) ... skoda... pritom stare astry kombiky boli moc sikovne

opel by sa mal zamysliet nad niecim mensim v kombiku co bude vhodnejsie aj do mesta .. inak mu zakaznici sami utecu ku kompaktnejsej konkurencii ( golf leon ceed i30 civic tourer )

PS: len pre porovnanie... ceed kombi je od tejto astry kombi kratsi o celych 20cm!!! ... co je defakto uz rozdiel triedy .... ozaj neviem kam tato astra v kombiku smeruje a po akej konkurencii poskuluje .. lebo toto kombi dlzkou uz skor konkuruje insignii... ako golfu ci ceedu ... tentokrat uz mi toto auto pride vzhladom k predpokladanej konkurencii prerastene .. pritom klasicka astra hatch nema rozmerovo jedinu chybu ... dokonca sa voci predchodcovi prijemne zmensila ... vyzera to tak ze ceed ci golfik alebo leon kombi sa nemaju coho bat... su kompaktnejsie... sikovnejsie... svoju ulohu sikovneho kombi vhodneho aj do mesta splnia daleko lepsie.... snaha byt vzdy a vsade co najvacsi ( aj tam kde zavazi kompaktnost ) moze byt obcas uz kontraproduktivna ..
17. 2. 2016 13:29
Re: Škoda, přeškoda...
práve som išiel okolo odchádzajúcej generácie kombi v bielej a je to krásne kombi, nepočul som na jeho dizajn kritiku a všimol som si extra ten zadok, je urobený elegantne, s priznaním kombi profilu, bez hlúpej snahy urobiť z kombi kupé. Na novej uleteli v štýle civickombi. Nemusí mať zlé predaje, lebo ponúka dobrý mix, ale aké mohli byť pri peknom zadku vííí búúúh.
17. 2. 2016 13:28
Re: Škoda, přeškoda...
Ja som niekde videl, ze to je menej, neviem presne kolko, ale uz to, ze to vyrabaju v starej tovarni svedci, ze predaje nebudu velke. U slavnej Octavie je to cislo dost male, tiez uz si nepamatam, ake 8-s
17. 2. 2016 13:02
Re: skoda tych
Naprostý souhlas, kombí nižší střední třídy by mělo měřit okolo 4,5 m, jinak už je to auto ve městě i na parkovištích v měřítcích tohoto segmentu neobratné. Modulární podvozková platforma VW je i na této délce při rozvoru 2,63 m schopna nabídnout velmi prostornou kabinu + obrovský kufr! :-!
Avatar - 3_diamanty
17. 2. 2016 12:36
skoda tych
rozmerov... pride mi to uz moc prerastene.... ako paci sa mi dizajn ... ale dlzka 4,7metra je na nizsiu strednu triedu defakto uz moc.... a co ak chce clovek nejaky mensi kombik od opla? zacinam mat pocit ze opelu chyba corsa kombi... kedze astra svojim kombikom uz poskuluje pomaly po strednej triede.... vidim tu velku kombi fugu... alebo lepsie povedane... prazdne okno.... nieco mensie ako tato astra v kombiku by oplu podla mna len a len pomohlo.... kedze nova astra kombi je uz vacsia ako starsie vectry kombi ....

tak snad nejaka corsa v kombiku v dalsej generacii uz pride ... podla mna nejake to sikovnesjie kompaktnejsie kombi opel vazne uz potrebuje ( dlzkovo okolo 4,4-4,5m )... tak uvidime ako to ukociruju