Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Niro a Optima Sportwagon: První kontakt před ženevskou premiérou

Kia představí v Ženevě dvě důležité novinky. Modelem Niro otevírá segment hybridních městských crossoverů a Optimou Sportwagon jde na ruku zájemcům o kombi střední třídy.
Zpět na článek
Avatar - Honza Mička
18. 2. 2016 11:53
Re: Poprvé?
Dobrý den,

podle oficiálních informací Kie je Optima SW první kombi ve střední třídě.
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 11:36
Re: tak tentokrat
ano bola tam len kombi studia sportspace ... som rad ze nakoniec sa to od tej studie ani velmi nelisi... a iste dynamicke rysy ostali aj v seriovke ;-) ... ale nechcem prepadat euforii... pockam si na lepsie fotky a viac info o rozmeroch motoroch... kazdopadne kombikom sa pozicia kie optimy v eu moze len a len vylepsit... takze je to jasny krok vpred a odkaz pre konkurenciu ze v tejto triede uz bude treba ratat aj s kiou.... ovsem pre zakaznika je to len dobre ( zvlast po odchode accordu ) ze ma z coho vyberat... ja to vidim tak ze otima moze nepriamo v eu nahradit prave sportovo strihnuty ale dnes uz u nas chybajuci accord ... lebo je mi jasne ze kto pojde po maximalnom kufri tak nadalej skonci v koncerne
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 11:04
tak tentokrat
sa zda ze stanok kie v zeneve bude hodne obletovany ( pred rokom v zeneve od kie ziadna extra novinka nebola ) ;-)

aj niro aj optima kombi mozu este v eu prekvapit .... su sikovne strihnute.... zvlast kombik uz optima potrebovala v eu ako sol .... mne sa paci... jej dizajn kazdemu nesadne ale rozhodne je to podla mna dobre zmaknute auto a ziadna nuda sa nekona .. trosku tu vidim ceeda kombi ale hlavne ocenujem tu jeho sportovu vizaz pred maximalistickym kufrom :yes: .. uvidime ci nepridu aj nejake dalsie motory.... ten 2.0 turbobenzin bol viacmenej ocakavany.... ale stale mi tu chyba nejaky silnejsi dizel.... mozno prekvapko na zenevu ... tak uvidime uz za par tyzdnov

PS: ale ano... aj to niro je moc pekne ... pride mi na tychto zaberoch este kusok krajsie ako na tych "umelych" nedavnych fotkach :yes:
18. 2. 2016 11:24
Poprvé?
"Je to vůbec poprvé, co má Kia vůz střední třídy s touto karoserií, proto nenechala nic náhodě a předvedla se v tom nejlepším možném světle."
Vždyť už v 90. letech byla Kia Clarus Kombi.
18. 2. 2016 12:52
Re: Optima Wagon
Klidně Ať se prodává. Třeba překvapí. Ale spíš u vás.

Jenomže u nás chtěj Oktávku. Egal, že je o třídu níž, že je to Golf kombi. Nevěřej, nechtěj věřit, smějou se, hádaj. A každá debata končí: Ty jsi ale blbej, srovnávat Golfa variant s Oktávkou kombi! oktávka je přeci velký auto. V TU CHVÍLI BY MI PRASKLA PALICE!!! >:D >:D >:D
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 12:19
Re: tak tentokrat
no tak povedzme niekto kto ma hodne stareho accorda .... >:D
18. 2. 2016 12:02
Re: tak tentokrat
Nedovedu si představit, že někdo z Accordu přesedlá do Optimy. Snad někdo, komu se přestalo dařit. Nebo naopak, komu se dařit začíná, jen s tím, že předešlé auto byla i30 nebo něco takové :-)
Avatar - twistedTSD
18. 2. 2016 19:36
Re: mala technicka poznamka
Podle tiskové zprávy Kie je to "Sportswagon".
Avatar - Emel
18. 2. 2016 16:02
Re: Optima Wagon
Jo, ten zadní sloupek je docela tápání, prostě se tam sešly linky z celého auta a nějak to dopadlo :-)

Ne, dobře... na tom konceptu to ještě celkem fungovalo, s 20" koly a tak... ale když se člověk pozorně podívá, tak je ten problém i tam:
[odkaz]
Avatar - speedfred
18. 2. 2016 13:53
Re: Optima Wagon
holka bez koz s přifouklou * >:-[] >:-[] >:-[]
18. 2. 2016 12:37
Podarene
To Niro vyzera na prijemne mestske vozitko, som zvedavy na dynamicke parametre. Optima kombi sa podarila, ten difuzor nevyzera vobec tak kolotocovo ako to naznacuje clanok, je funkcny tak preco nie, keby rovnaky mal nejaky ludovoz variant tak by pindy zrejme neboli. Uz len aby ozaj dorazil ten 2.0t a rad sa zveziem :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 11:51
Re: Poprvé?
ma to taky leon/ceed zadok.... velke piate dvere... bez zbytocnych plastikov ale podla mna to zmakli fajn... aj ta chromovana linka prechadzajuca strechou az po zadok kufra je jasny odkaz ze ide o optimu .... v GT verzii s tym difuzorom vzadu asi bude pohladnejsia ... skoda ze prave ta "bezna verzia" je len v tejto tmavsej farbe.... chelo by tuto verziu vidiet v cervenej bielej alebo modrej.... ale podla mna vyzera fajn... aj zadne svetla su kia.. zmakli to fajn... trosku vsadili na istotu mi pride .... ale inak bocny profil fakt nema chybu.... mozno kusocek viacej odvahy vzadu som cakal ale klamal by som keby sem tvrdil ze som sklamany ... som spokojny... tak akurat.... ide tu aj o predaje a istu konzervativnost v tejto triede takze som do istej miery necakal ziadny dizajnovy cirkus... v bordovej bude moc pekna... :yes:
18. 2. 2016 11:41
Re: tak tentokrat
staci si otvorit galeriu k optime pod clankom k optime >:D
Avatar - speedfred
18. 2. 2016 11:41
Re: tak tentokrat
Tak ja sa teda mrknem na Chirona,aby tam nebolo prázdno. >:-[]
18. 2. 2016 12:46
Re: Optima Wagon
Už zase plýtváš superlativy? >:D >:D >:D vizuálně dokonale,
Co píšeš u opravdu NÁDHERNEJCH aut?

Kdes byl včera večer, když byl čerstvej článek o replikách Jaga E?

jseš jako můj kámoš tom, tomu se líbí prostě obyčejný holky. Když jde nějaká playmate, řekne "to je moc barbie" jak ale vidí tuctovku, bez koz a s přifoukou prd..lí,je bez sebe. Nedávno jsem přišel na to, že mu vlastně závidím. A tím pádem i tobě. Musí to být bezva svět, když dokonalých aut je plný parkoviště u tesca a může si je koupit každej....
18. 2. 2016 12:35
Re: Optima Wagon
V zemi, kde se jezdí v oktávkách s megakufrem za zadníma kolama a metrovým převisem vepředeu nemůže být nic těžké na zadek/předek. :-)

Mě se docela líbí - a to rozhodně nejsem fanda značky.

Že se jich prodá pět a půl je ale jasný...
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 12:15
Re: Optima Wagon
no ja neviem... ale na studii sportspace to nikomu nevadilo... tak mozno preto to takto poriesili aj do seriovky ... ako pisem hned nahore... kazdemu tento styl a dizajn nesadne.... ale kto mozno tuzil po niecom neokukanom kombiku ako accord kombi ktory uz u nas skoncil... tak moze kludne siahnut po optime.... je mi jasne ze superba ci passat to auto v eu neohrozi ani nahodou.... kto pojde za krabicovitym dizajnom a maxi kufrom urcite nepojde po optime... je to uz skor take "lajf stajlove" kombi... takze kazdemu nesadne ani dizajnom ani praktickostou..... ja ale nepochybujem ze predaje optimy vdaka tomuto kombiku porastu v eu o 300 percent ;-)
18. 2. 2016 11:58
Optima Wagon
Opticky hrozně těžká na zadek, [odkaz] tohle se vůbec nepovedlo ;-\ nevím, že čeho Topper soudí, že tohle bude někdo v Ženevě obletovat.
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 11:40
Re: tak tentokrat
ved aj optima tu ma kopec fotiek.. dole v clanku ;-) alebo lepsie povedane pod clankom ... ta biela bude asi GT verzia... vyzera ozaj emocionalnejsie ako ta tmava ;-)
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 13:00
Re: Optima Wagon
jasne rozumiem na co narazas .... ;-) .... poznam to velmi dobre.... ani nie tak na sebe ale mam tiez kamarata ktory oblubuje stare skodovky .... a ked ide nova 5ka v Mku ... tak si ju nevsimne.. ale podla rozchodu kolies tvaru zadnych svetiel .. tapacira ci toho potahu vo dverach a ja neviem coho este ... vie presne urcit rocnik skodoviek ci ide o skodu z roku 1979 alebo 1981 ;-) a tak podobne .... proste ho zaujima zase nieco ine ako povedzme mna ... ma tiez iny a svoj vlastny svet .. a je to nahodou fajn.... hlavne nech je clovek spokojny .... keby sa kazdemu pacilo len a len to iste asi by to tiez nebolo vzdy super
Avatar - Dinar
18. 2. 2016 12:16
Re: Optima Wagon
Asijským automobilkám kombíky tvarově moc nejdou, že topper něžně vzdychá, nepřekvapí, ale vzpomeň kolik hondafilů tu něžně vzdychalo na kombíkem civica a to je auto s elegancí autobusu.

Na druhou stranu, vzhledem k péči, evr. design, crossovery, kombíky, diesely, kterou evropskému trhu značky kia a hyundai věnují, je zjevné, že pomalu ale jistě zabírají pozici japonských značek, snad s výjimkou mazdy.
18. 2. 2016 11:33
Re: tak tentokrat
O tom Niru se nebá cenu bavit...další low-cost silniční plevel.
Ale ta optima vypadá líp. Chtě ljsem se podívat na víc fotek, ale zavalila mě galerie Nira, z Optimy ani chlup, což je škoda. Nechci ji kupovat ani s ní jezdit, ale zajímala by mě víc, než Niro. Vypadá docela k světu (v rámci segmentu).

... >:D >:D >:D jinal máš pravdu, chudák Bugatti, vytáhnou Chirona a u stánku nikdo...všichni budou u Kie... >:D >:D >:D snad dost smajlíků, aby bylo jasno, že je to fór
Avatar - Blue Sun
19. 2. 2016 07:55
Re: Akumulátor, jehož součástí je baterie...
Čemu na tom nerozumíš? Startovací aku je zkrátka schovaný v jednom balíku s vysokonapěťovým.
19. 2. 2016 06:48
Re: Optima Wagon
S kombíkem od Hondy až takový problém nemám, tohle je podle mě o dost horší, ale to je možná způsobeno nenaplněným očekáváním. Promarněná šance.
19. 2. 2016 06:44
Re: Optima Wagon
Navíc proti konceptu žádné divoce vystouplé blatníky, na konceptu mi to přijde ještě ok. Koncept se mi dokonce velice líbí.
19. 2. 2016 06:40
Re: Optima Wagon
Jak jsem opravdu ulítlej na kombíky, tak Optima je asi jediné auto, kde bych volil sedan (kdybych musel), a to ještě v předchozí generaci, ta nastavil laťku docela vysoko a nový model, ani s kombi, se jí nepřiblížil. Niro zcela nezájem ;-\
19. 2. 2016 06:37
Re: Optima Wagon
Neblbni nebo mu praskne palice :-)
18. 2. 2016 21:15
Re: Akumulátor, jehož součástí je baterie...
Akumulator se da po vybiti opet nabit, baterie nikoliv.
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 19:18
mala technicka poznamka
v inych mediach sa tento kombik uvadza ako sport(s)wagon teda s pismenom s za slovickom sport.... tu ale vsade citam ze sportwagon ( bez pismenka s ) .... tak neviem teraz... ale inde vsade sa pise ako o sportswagone.... takze mam obavy ze chyba bude skor tu

este by to chcelo nejake info aj o hybridnej optime... tusim ze uz je tiez na svete ;-)
18. 2. 2016 18:02
Re: Poprvé?
Aha, takže je to oficiální klamavý marketing Kie.
18. 2. 2016 18:00
Re: Poprvé?
Kia tehdy de facto dělala pouze licenční výrobu. Byla to střední třída jako vyšitá ... co se týče rozměrů, tak o kousek přečnívala většinu tehdejších evropských modelů střední třídy.
Avatar - twistedTSD
18. 2. 2016 17:39
Re: Optima Wagon
Jojo, s těmi koly, drsňáckým "sportpaketem", dravě úzkými zadními světly a malou výškou se to dá, sériová verze je takové kruté vystřízlivění.
Avatar - Emel
18. 2. 2016 16:14
Re: Optima Wagon
Trošku mě děsí to Niro s čumákem ve stylu Sportage, to je jednoznačně krok špatným směrem.

PS: zachránil ses na poslední chvíli ;-)
Avatar - twistedTSD
18. 2. 2016 14:48
Re: Optima Wagon
Souhlasím. Jakoby snaha o dynamicky střižený kombík zase jednou selhala a nešťastně rostoucí spodní linka oken jen odkryla velké plechové plochy opticky přidávající spoustu kil...Vedle článku o Volvu V90 docela kontrastní.

Celkově ani z Nira ani z Optimy na zadek nepadám...
Avatar - twistedTSD
18. 2. 2016 14:39
Re: Optima Wagon
Octavie combi všech generací jsou (podle mě) tvarově velmi povedené a přes objemný kufr nepůsobí nějak těžkopádně nebo obtloustle. I takový Golf Variant už je na tom hůř, ale Škoda kombíky umí.
18. 2. 2016 13:50
Re: Optima Wagon
To by ses divil...
Jak jdou pro OKTÁVKU jdou pro OKTÁVKU a neškrtneš si. Je to jak zombie : "Mozkyyyy!!!!" jenom maj "Oktávkaaaaa!!!"

Kdybys jim nabízel Rolls s řidičem, servisem a benálem do smrti zadarmo, vzteknou se vodpádlujou dom v Koktě...
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 13:33
Re: Optima Wagon
to jak mi rozpraval znamy jeden pripad ze isiel robit niekto nejakeho predajcu niecoho ale povedal nieco zle na ten produkt ktory predaval ( ale neslo o auta ) a odporucal zakaznikovi nieco ine ( co sa neskor nejako od niekoho dozvedeli ) tak ho vyhodili ....

mozem ist kludne predavat do skody ... ja kiu nesklamem >:D ... srandujem
18. 2. 2016 13:30
Re: Optima Wagon
Aha.
KAŽDOPÁDNĚ konec srandy, vyšel článek o Bentley
... tak šup tam
... musíš s tím přece bojovat! >:D
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 13:26
Re: Optima Wagon
no to by som zase netvrdil ... viem len to klasicke info co sa docitam na nete... alebo co si sam najdem.. pripadne od znamych co nejakeho toho korejca maju... ( kamarat ma rio ) ..... inak mi korejci rukami ziadni nepresli az na par aut ( soul, rio, predosla i20 ... sedel som aj v predoslom ceede ale nejazdil ) .. viacmenej ide len o teoreticke info... prakticky aky je komfortny sucasny ceed ti mozem sice povedat... ( ved vsetko je na nete ze jo ) ale napriklad v reale som ho nesiel ... podstatne je hlavne to ci cloveka bavi to comu sa venuje.... ze niektori predajcovia nevedia obcas bezne veci alebo ich pristup k zakanzikom je aky je ... to uz je zase ina problematika a z tohto nemozes usudzovat ze ja teda viem nieco viac
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 13:22
Re: Neurazí, nenadchne
este tu stale vidim nadej..... ze nejaky ten silnejsi aspon 2.0 dizel predstavia az priamo v zeneve... suska sa o tom vraj uz dlhsie ( aj ked popravde ja som ziadne seriozne info o tom nenasiel ) ... tak uvidime.... je mozne ze to bude prekvapko.... a ked aj nie.... tak chvalabohu aj za ten kombik a GT verziu... optima ma stejne tazisko predajov inde... takze sice mozeme smutit... ale uspech/neuspech optimy nastastie nezavisi od trhu v eu....
18. 2. 2016 13:18
Re: Optima Wagon
Ale že má současná Octavia Combi ve srovnání se současným Golfem Variant podstatně prodloužený rozvor, to snad nepopíráš? :-)
18. 2. 2016 13:12
Re: tak tentokrat
Uprimne nechapu, proc by tam mel byt nejaky silnejsi diesel. Tohle neni auto na radeni na uzkych silnickach ale dalnicni pohodovy korab. Tech 150 to jede v pohode a jestli chce nekdo na Autobahnu ficet 190, tak si stejne koupi bmw/audi/mb. Takze spis zalezi na slusnem podvozku, odhlucneni a vnitrnim komfortu. Kdo chce, koupi k tomu automat, ktery si s tim motorem rozumi. Ze to netahne od 1200 otacek je jasne, ale s tim se da naucit zit. Je-li nekdo kopyto a umi jen pridavat plyn bez ohledu na otacky, tak si bude muset koupit neco jineho.
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 13:12
Re: Optima Wagon
octavia trosku uz narastla.... mnohym ludom sa preto zda ako o triedu vacsie auto ako v skutocnosti je .... ved aj rozne statistiky uvadzaju neraz octaviu ako auto strednej triedy co ale je podla mna chyba.... octavia kazdopadne mohla by mensia.... a mohla mat hatch ... ale to by si seat uz vobec nepipol
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 13:08
Re: Optima Wagon
no co uz mozu robit.... kia sa rozhodla ako rozhodla.... a bum tam linku zo santa fe ;-)
18. 2. 2016 13:03
Re: Optima Wagon
Nevadilo nikomu? A ptal ses fakt všech? >:D
18. 2. 2016 13:01
Re: Optima Wagon
Psal jsem o optické těžkosti, kila a převisy do toho netahej :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 12:52
Re: Optima Wagon
no v clanku dole pod clankom ako je ta fotogaleria optimy tak tam je aj biely kombi GT kusok na fotkach
Avatar - speedfred
18. 2. 2016 12:43
Re: Optima Wagon
Máš nejaké foto bielej v GT?
18. 2. 2016 12:42
Tentokrat zklamani
Z te Optimy jsem zklamany. Kufr staci, motor taky (oboje stejne jako i40). Zvenku je to ale takove neforemne.V porovnani se Ceedem SW je to jako celek krok zpet (i kdyz treba to predni svetlo + denni sviceni + cela maska... jako by to ceedu z oka vypadlo), faceliftovana i40 se mi libi vic. I ten sedan ma proste lepsi proporce, ale to by ani tak nevadilo, kdyz v aute sedim, tak se na nej nedivam. Co me udivilo, je interier, tam jsem cekal neco jineho. Ale zatim jsem v tom nesedel, treba je to nazivo lepsi. Zatim mi to pripada takove az moc strohe, hlavne kaplicka pristroju.
Mala poznamecka ... davate si nekdo tablet, tuzku a slunecni bryle do kufru?
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 12:41
Re: Optima Wagon
ale i40 kombi predava celkom slusne cisla... optima by ho mohla napodobnit.... navyse v case uz odchadzajuceho avensisu C5ky accordu ... moze prekvapit... tych novsich kombikov strednej nepremiovej triedy zase az tolko na trhu u nas nemame ... alfa tiez nic... fiat tiez nic... ( croma je uz tiez minulost ) ... optima z tohto moze v eu vytazit... tiez necakam zavratne cisla a ani superba urcite nikdy v zivote v eu noehrozi nie to este passat.. ale ako zakaznici mozeme byt radi ze stredna trieda nebude zase len o koncerne ale ze sa nieco uz deje aj mimo neho.... ani mazda 6 nema ziadny megakufor... a predava sa... kludne si niekto moze kupit optimu GT v kombiku miesto mazdy 6... ;-) ... nic nezvycajne... skratka pre zakaznika len lepsie ak je v tejto triede cim viac kombikov... ci uz stylovych ... maxikufrovych ... skratka akychkolvek
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 12:17
Re: Optima Wagon
v tej bielej GT verzii nevidim ziadnu chybu.... je to vizualne dokonale ( za mna ) :yes: ;-)
18. 2. 2016 12:10
Re: Poprvé?
Sdílím tvé dojmy, takhle to podělat.. ;-\
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 12:09
Re: Poprvé?
ja som spokojny.... prekvapko to nie je... ani nejaka pecka ale dozaista pojde o jeden z tych atraktivnejsich kombikov na trhu zvlast ked to bude v GT verzii...

ta tmava farba na fotkach to kazi.... v bordovej to bude uplne ine auto
18. 2. 2016 12:08
Re: Optima Wagon
Když máš rád pořádné tlusté macandy, pak jo, je to akorát. Ale tohle není SUV, které víc hmoty docela dobře snese, tohle je kombík střední třídy. Zadek ze Santa Fé měl zůstat na Santa Fé.
Avatar - Ozzman
18. 2. 2016 12:04
Re: Poprvé?
Tak je to Kia, takže to pro tebe je jistě v pořádku :-) Já říkám, že je to škoda, protože konkurence to umí méně násilně. I zezadu je to jako useknuté a hranaté a baculaté :-)
Avatar - Ozzman
18. 2. 2016 12:02
Re: Poprvé?
Přeber si to jak chceš >:D Ten tučnej zadek zůstal... >:D
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 11:57
Re: Poprvé?
mne praveze pride kratky akoby... a stihly zboku ( vzdialenost od podbehov k streche ) .. strecha sa dost zvazuje .... tazkopadny fakt nie... ja mam vizualne presne opacny problem ;-) ... pride mi to take akoby .. nieco ako alfa 156 sportwagon

mozno to chce ine fotky.. inu farbu auta... ale popravde som spokojny... vzhlad je ocakavany... na nejake tie vacsie emocie je tu sportage >:D
Avatar - Ozzman
18. 2. 2016 11:54
Re: Poprvé?
Ten zadek je takový těžkopádný, pripomíná mi kombinaci prvního Ceeda s tím novým Sportage, je to jako hezká holka s velkým zadkem :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 11:54
Re: Poprvé?
noooo .... teraz nevieme ci to ma byt pochvala alebo kritika >:D
Avatar - Ozzman
18. 2. 2016 11:45
Re: Poprvé?
Vzdyt to vypada jak Toyota Celica kombi >:D
Avatar - Ozzman
18. 2. 2016 11:44
Re: Poprvé?
No a mě se ten zadek naroubovaný na docela pohledný sedan moc nelíbí :/ Ale třeba to bude na živo pusobit lépe, jako Sportage. To SUV se mi náhodou docela líbí, nemá tak obrovskou čelní masku oproti malým světlometům, takže to nepůsobí jako taková pěst na oko (narozdil od Sportage).
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 11:31
Re: Poprvé?
mas pravdu.... ale defakto clarus bola prerobena mazda 626.... a v dnesnych casoch s razvorom 2659mm by to bol konkurent leda pre ceed.... ale ano..... svojho casu to bola stredna trieda a plnohodnotna kia :yes:
Avatar - speedfred
18. 2. 2016 11:30
Re: tak tentokrat
Tak v Ženeve som bol minuly rok a bola tam optima kombi,ale ta prekrásna studia. A ludi bolo aj u Kii dost.
18. 2. 2016 21:01
Akumulátor, jehož součástí je baterie...
...??? :-O
Avatar - Emel
18. 2. 2016 16:11
Re: Optima Wagon
Egal že je o třídu níž... no to záleží. Třeba v konfrontaci s tou i40 je to fakt egal, protože ta i40 v ničem tu třídu navíc nepotvrzuje, naopak v motorech a technice silně ztrácí. Spíš než nějaké třídy zajímají zákazníky konkrétní věci - prostor, komfort, jízda, výbava, technika.
18. 2. 2016 13:20
Re: Optima Wagon
:yes:
dal jsem ti OK
ale stejně bych víc chápal toho tvýho kámoše...
až budu potřebovat vědět něco o Korejcích, vím koho se zeptat. :-)
Víš toho mnohem víc, než lidi, co je prodávaj.
18. 2. 2016 12:29
Re: tak tentokrat
Aha - su a to jsem hledal... asi horší den 8-s
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 11:42
Re: tak tentokrat
>:D ja som to tak nemyslel ... ale pred rokom prisla kia do zenevy s faceliftom ria a vengy a studiou sportspace.... teda ziadna seriova extra novinka.... a predsa len europan radsej vidi novucicke seriovky ako kdejake koncepty ;-)
18. 2. 2016 13:20
Neurazí, nenadchne
Z té Optimy kombi mám takové smíšené pocity - z některých úhlů ten design zadku docela funguje, jenže pak se člověk podívá na fotky brané z jiného úhlu a zhrozí se, jak je to auto opticky těžkopádné... A na pořádný dvoulitrový diesel se pořád nezmohli.... ;-\ :-O :'-( :'-(
Avatar - 3_diamanty
18. 2. 2016 12:02
Re: Optima Wagon
[odkaz]

mne naopak pride zboku zadok stihly a akysi kratky .. strecha sa akoby dost zvazuje dole a zadny naraznik jeho spodok zase trosku stupa dohora ... tazkopadnost tu nevidim...

chcelo by to porovnat s inymi kombikmi zboku.. uvidime viac ;-)