Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jozef Kabaň: Příď VisionS na Octavii? Ne, facelift bude jiný!

Nejen o novém konceptu velkého SUV jsme si povídali s Jozefem Kabaněm. Řeč přišla také na facelift trojkové Octavie.
Zpět na článek
Avatar - nalimer
2. 3. 2016 11:39
Re: Už by panu Kabáňovi taky někdo měl poradit
keď dokážeš aspoň z polovice čo "vandrák", potom sa ozvi.
Avatar - Stejsn
2. 3. 2016 10:41
Už by panu Kabáňovi taky někdo měl poradit
jak se obléknout. Ty věčné nepadnoucí hadry fakt reprezentativně nepůsobí.
Avatar - Blue Sun
2. 3. 2016 09:04
Ufff
Tak ta titulní fotka mi způsobila menší šok. VisionS na ní vypadá jako extrémně zhulený pes, to je něco strašného.
Avatar - rokyta.p
2. 3. 2016 22:17
Re: Ještěže tak
Pozor, když se podíváš na Superba 3, tak vidíš že když Kabaň chce a nějaká dozorčí rada nebude kontraproduktivní, tak pán umí. :yes: To si řekněmě otevřeně. Proto já se designu nebojím. :-)

Čeho já se děsím, že celé auto odpálí do kytek tím "samara - tavria" interiérem, kterým jsme nyní v Superbu a částečně Oktávii svědky 8-s
Avatar - CoureSportivo
2. 3. 2016 09:25
Re: Ufff
>:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
2. 3. 2016 11:05
Re: Už by panu Kabáňovi taky někdo měl poradit
a jeste by tomu slovenskymu vandrakovi meli dat na holice
Avatar - Ozzman
2. 3. 2016 09:50
Re: Ještěže tak
Nová generace rozhodně elegnatně působí, zvláště ve vyšších výbavách... rozhodně více, než faceliftovaná dvojka-
Avatar - KANKUNEN
2. 3. 2016 13:34
Re: Už by panu Kabáňovi taky někdo měl poradit
Tak už toho dokázal víc, je mnohem větší khokot než Kabaň designér.
2. 3. 2016 11:40
VisionS vs.Erwin Wurm, Fat car, 2001, styrofoam, polyester,
[odkaz]
Příď VisionS na Octavii?
To jistě ne. Pro začátek by pomohlo to udělat obráceně a to SUV vybavit přídí z Octavie. A hlavně co nejrychleji odstranit ty sekundární lucerničky, které ten vůz tak hyzdí! :no: :no: :no:

A ty normální světla dost výrazně zvětšit!
Avatar - twistedTSD
2. 3. 2016 10:42
Re: Ještěže tak
Tak to je pro mě překvapivý názor. Kdybych měl Octavii vystihnout jedním slovem, bylo by to "elegantní".
Avatar - jozephko
2. 3. 2016 08:25
Dúfam, že pri sériovke nazabudnú na spätné zrkadlá...
>:D
Avatar - Ozzman
2. 3. 2016 08:26
Ještěže tak
Tenhle napuchlý dizajn na elegantní Oktávku... ale stjeně se děsím, co přijde >:D
Avatar - leone
3. 3. 2016 15:27
Re: Příď VisionS na Octavii?
...myslel jsem 1.4TSi,...samozřejmě, že o nahrazení motorem1.5TSi vím, ....ale jde mi o to, že cenová relace bude pak někde na cenách současné 1.8 - 2.0 TSi, a to bude pro zákazníka co se týče finační politiky pěkná pumelenice,.....že by 1.5 stála jako současná 1.4 silně pochybuji,..místo toho budou tři různá provedení 1.0TSi, a to pěkně děkuji, TO NECHCI ANI ZADARMO !!!!! :no:
Avatar - Stejsn
3. 3. 2016 08:23
Re: jak dlouho to tu zase bude viset?
No dobrý no, popsal ses hezky a když tu nechceš viset, tak se smaž.
3. 3. 2016 06:11
Re: Ještěže tak
Octa může být vnímána jakkoliv. Tuctová, nudná, u nás všudypřítomná, ale nedá se jí upřít elegance. Tohle kopání proti jaksi svědčí spíš o tom, že je to právě kopání s účelem jen si kopnout.
Octavii bych přirovnal ke klasickýmu střihu obleku. Tedy tomu, který si můžeš vzít kdykoliv a pořád budeš sice nudný, ale elegantní.
To se u VisionS třeba říct nedá.
Avatar - rohYpnol
2. 3. 2016 17:06
Re: Ještěže tak
boží mlýny, každému co si zaslouží :-!
Avatar - Ozzman
2. 3. 2016 11:45
Re: VisionS vs.Erwin Wurm, Fat car, 2001, styrofoam, polyest
Dokážu si odvodit, jak musí vypadat přítelkyně toho chlápka >:D
Avatar - Emel
2. 3. 2016 10:29
Re: Ještěže tak
Přijde mi to jako pohrávání si se základní poučkou "nespravuj co není rozbité". Kdybych dělal facelift já, pohrál bych si s designem halogenů a zkusil je trošku přiblížit ke xenonům, ideálně tam dal paraboly a předělal denní svícení na LED. Případně do toho teda nacpal nějakej ten křyšťál. K tomu třeba trošku retušovat masku, upustit od těch mega mlhovek se stříbrným podkladem.... a hotovo.

[odkaz]

Jestli je to překonané nebo ne je otázka úhlu pohledu, já třeba snížení světel u aktuální A6 vidím trošku kontroverzně, výsledkem je optická mohutnost předku a za mě to není úplně dobře.
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 10:25
Re: Ještěže tak
Nikomu nepřeji takovou nemoc. Ale nevážil jsem si ho za jeho života za to co dělal, nevidím důvod proč bych to měl měnit po jeho smrti. A špatně čteš, neotírám se o něj kvůli tomu jak skončil./kdybych byl pánbuh, v nemoci bych mu pomohl/
Avatar - Ozzman
2. 3. 2016 09:32
Re: Ještěže tak
Stejně se mi to ale nelíbí, a myslím, že takto hranaté to nebude viz Vision S... Budou to nějaké "křišťálové tvary" >:D
Avatar - Ozzman
2. 3. 2016 09:21
Re: Ještěže tak
Jak psal Emel, už tady byly podobné skicy alá MB-E a mne se to teda hodně nelíbilo.... třeba překvapí :-) Každopídně Vision S se mi vůbec nelíbí, nevím proč to nemá masku alá Superb, vždyť by to takovému autu slušelo, už tu byly podobné montáže, kdy se nevědělo, jak bude nové SUV vypadat..... napadá mne jen to, že VW chce upřednostnit Touarega >:D
2. 3. 2016 10:23
Re: Ještěže tak
fůůůj 8-s jestli takové auto (octavia na skice) bude jezdit po ČR ve stovkách tisíc kusů tak to se radši odstěhuju někam, kde vkus ještě nevymřel
Avatar - rokyta.p
2. 3. 2016 22:35
Re: Mnoho povyku pro nic
já si to taky umím představit jako slušnou "skoroseriovku" :yes:
2. 3. 2016 22:21
Nic nového,
je to v podstatě kopie autíčka z lunaparku. Stejný typ masky, stejná světla... jen nárazník není tak robustní a gumový jako v originále. Autíčka obdobného vzhledu stojí i před hypermarkety (stačí hodit 10 Kč a začnou se i třást jako škodovky), schválně, srovnejte s Visionem.
Avatar - rohYpnol
2. 3. 2016 19:23
Mnoho povyku pro nic
Tak PR kecy o nové éře už vyčerpali na Superbu, takže tady to budou vznosné řeči nad křišťálem >:D >:-[]

Jinak za mě je to třeba fajn nápad použít průhledné části, které klidně mohou být z plastu... Nevím, proč to nikde neprošlo do série...

Jinak ale opravdu vkusný koncept, který jak má Škoda ve zvyku nikdy nebývá až tak daleko od produkční verze.

Za mě dobrý :yes:
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
2. 3. 2016 12:12
Re: Ještěže tak
Mozeme niekde vidiet tvoju fotku v obleku?
Len aby sme videli, co si predstavujes pod pojmom elegantny...
Avatar - Ja Prvni 123
5. 3. 2016 09:26
To mu někdo psal? Pak s z něj udělal srandu...
Asi neví, že křišťal je u nás spojenej s podvodem a korupcí.

Jinak to, čemu se nevyhneme naštěstí neurčují automobilky... takže doufám, že prognóza digitalizace v autech je víc přání pána designéra.

Já teda chci auto, co bude jezdit déle než 3 roky, počínaje tím, že jeho servis nebude dražší než nové auto... a podle toho vybírám.
Avatar - Ja Prvni 123
5. 3. 2016 09:20
Re: Ještěže tak
No... a v tom je problém. Ti to vůbec neberu - ale Supeb se mi nelíbí.
Přesněji základní tvar fajn - detaily to kazí...

A při faceliftu bude dělat jen detaily... takže nic moc očekávání.
:-(
Avatar - Ja Prvni 123
5. 3. 2016 09:18
Re: Ještěže tak
Proč?
Já myslím, že zvenku dobrý... mně na ní vadí jen laciný vnitřek.
Avatar - Emel
4. 3. 2016 08:25
Re: Příď VisionS na Octavii?
To bych ani neřekl. V Octavii je 1.4TSI jen ve své plnotučné variantě 110kW, nově zřejmě přijde několik výkonových stupňů 1.5TSI a ta základní bude mít nejspíš právě těch 110kW. Ostatně, podívej se na Ford, tam je to fakticky totéž. 1.0TSI nahradí obě 1.2TSI, 1.5TSI dostane krom verze 110 něco jako 140kW místo 1.8TSI, 2.0TSI kosmeticky posílí na 169kW a možná přijde nějaká silnější verze.

EDIT: na jiném webu se mluví o 1.5TSI 130 a 150k pro Golf... Golf na rozdíl od Octavie má dnes 1.4TSI 92kW a 110kW, takže víceméně zachování status quo. 1.8TSI se do Golfu normálně nedává (jen Alltrack), takže těžko říct, jestli bude nějaká 180k verze místo 1.8.
Avatar - Emel
3. 3. 2016 11:14
Re: Příď VisionS na Octavii?
1.4TSI bude někdy (asi relativně za dlouho) nahrazena 1.5TSI... to snad není takové drama. Ty jsi asi myslel 1.2TSI?
3. 3. 2016 09:40
Re: ALE TY KSICHTY MAJÍ PODOBNÝ ŽE :)))
jj
ANEB JAKÝ PÁN TAKOVÝ KRÁM >:D >:D
... ale to víte že JE HEZKÝ, LÍBÍ SE MI, SKORO, SICE VYPADÁ JAKO PITBUL, ALE ZAS TAK NEKOUŠE, NEBO JOO?? >:D >:D >:D >:D
VON SPÍŠ BUDE CHLASTAT, JAK TANK !! >:D SPOTŘEBA 15 LITRŮ NA 100 ?? "LEVNÉHO" JEDOVATÉHO DÍZLU [odkaz] NA KAŽDÝ ČERPAČCE, tzn furt solit MĚSÍČNĚ 2.000 CZK za nádrž, no to to je K VZTEKU POKROK [odkaz] SOUDRUZI >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - leone
3. 3. 2016 06:51
Re: Příď VisionS na Octavii?
jj. ...přesně tak, ...jinak k vlastnímu titulku, facelift bude jiný,..jo to doufejme, jen aby nebyl ještě horší,....přijde mi to jako reklama na rychlý nákup té současné OIII, samozřejmě s motorem 1.4 TSi,....neboť o oboje nenávratně brzy přijdeme !!!!!!!,....doba kdy byl svět, motoristický, ještě normální, ...nebezpečně rychle končí !!!!!! 8-s
Avatar - rokyta.p
2. 3. 2016 22:36
Re: Ufff
ahaaa a v kuchyňi máš červeného draka že >:D
Avatar - simon_sez
2. 3. 2016 13:15
Re: Ufff
pocuj cOUre, tie prehadzane pismenka maju nejaky zmysel, alebo to je len chyba?
2. 3. 2016 12:55
sklápam uši
nezdalo sa mi, že by delili svetlá a robili taký výrazný fejslift okty aj keď mi to niektoré niky dávali polopate. Okej, sklápam uši.
Avatar - wakantanka
2. 3. 2016 12:53
Re: Ještěže tak
Masku alá Superb na štúdii, ktorá má testovať reakcie potencionálnych zákazníkov? Veď predsa o tom štúcie sú, nahádžeš na polosériovku kopu rúznych markantov a potom sleduješ na návštevníkoch čo sa im páči a čo nie. Prípadne ich nejaká hosteska vyspovedá a v ďalšom ktoru sa sledujú diskusie na rôznych weboch. No a nakoniec pošlú výsledok na odobrenie na centrálu a čo im nezoškrtajú ostane. >:D
Avatar - twistedTSD
2. 3. 2016 10:40
Re: Ještěže tak
Souhlas, stačilo by poladit halogeny, pohrát si trochu s nárazníkem, a mohla by klidně pokračovat ve své kariéře...Obávám se, že rozdělení světel nemůže dopadnout dobře. :-(
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 10:24
Re: Ještěže tak
To jsem říkal od začátku. Světla a napojení na masku u oct. III je v dimenzích starší audi A6, což byl sice solidní, ale překonaný design v té době. Teď se jim to vrací a rychle faceliftují.
Avatar - Emel
2. 3. 2016 09:55
Re: Ještěže tak
Jako... není to nejhorší, ale pořád tam vidím to místo, kde mělo být světlo a bylo světlo, ale už tam není. Kdyby s tím přišli hned na začátku, tak by to bylo jednodušší.
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 09:39
Re: Ještěže tak
Škoda že už to nestihne, mohl jim s tím fc helfnout Staník Gross.
Avatar - Ozzman
2. 3. 2016 09:20
Re: Ještěže tak
No právě... třeba mile překvapí, třeba budou světla uplně, ale úplně jiná, kulatá? Ve stylu starých BMW? >:D
Avatar - Emel
2. 3. 2016 09:05
Re: Ještěže tak
Napuchlý design nehrozil, karoserie Octavie je celkem jasně daná. Facelift se může týkat jen detailů. Kabaň víceméně řekl, že budou dělená vertikálně... což se nakonec asi čekalo a i na té skice AutoBildu to tak bylo a vypadalo to blbě.
Avatar - Emel
2. 3. 2016 08:58
Re: Dúfam, že pri sériovke nazabudnú na spätné zrkadlá...
[odkaz]
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 08:52
Re: Ještěže tak
No já koukám jakou mají v konzervativní škodovce odvahu, když na oktávce chtějí dělit přední světlomety. To je sakra výrazná změna. Například MB E předposlední model před fc byl hodně povedený, přesto od těch dělených světel rychle utekli. Přiznám se že už se nemůžu dočkat, jak tohle celé dopadne. ;-)
2. 3. 2016 10:21
Re: Ještěže tak
muj favorit to nebyl ani nahodou, ale otirat se o nej, když skončil na takovou nemoc co skoncil, to bych nedelal..
3. 3. 2016 07:52
jak dlouho to tu zase bude viset?
to se tam fakt nic zajimaveho neudalo ze tenhle tupej xicht tu bude viset tak dlouho?
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 09:28
Re: Ještěže tak
Asi zatím nejzajímavější skica [odkaz] .
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
2. 3. 2016 09:40
Re: Ještěže tak
"elegantní Oktávku"

To je oxymoron.