Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hyundai ix20: Malé MPV mělo skončit, ale pokračuje dál!

Aktuálně nejprodávanější MPV na českém trhu se podle původních plánů mělo letos přestat vyrábět. Nakonec je ale všechno jinak.
Zpět na článek
31. 8. 2017 15:13
Povedené auto pro lid
Řídil jsem Kiu Venga 1,4 2010 i IX20 2015 1.6 CRDI, obě auta jsou ve velmi dobré kondici, po faceliftu se výrazně zlepšil komfort podvozku.
Za mě palec nahoru - takhle má vypadat auto pro mladou rodinu nebo důchodce - tiché, nekazí se, vysoký posez, slušný kufr - celkově o třídu povedenější, než byl Roomster, který má těch problémů až nadhlavu :-) Navíc cena není špatná... :yes:
31. 8. 2017 15:10
Re: Jhundaji by měl skončit
Ty jsi ale v_l
31. 8. 2017 15:26
Nedivím se, že je tak oblíbené,
za cenu Fabie prostor nižší střední třídy, vyborné atmo motory EURO 6 (hlavně 1.6ka) a promyšlený variabilní interiér + vysoká spolehlivost a bytelnost tohle autíčkok předurčují mezi favority - alespoň pro lidi co mají mozek..
Avatar - JirkaV8
31. 8. 2017 14:49
Jhundaji by měl skončit
Jhundaji s tim přístupem a „technikou“ by měl skončit komplet :no: :no: :no:
Avatar - Dzakobo
31. 8. 2017 17:21
Re: hit
meleš nesmysly, když už tak gerontů
Alespoň to má spolehlivý motory, vyšší posez, to starší ocení, ale to pochopíš až časem......pokud někdy
31. 8. 2017 17:59
Re: Povedené auto pro lid
Ty si dochodca alebo robis v hjundaji ze to tak ovladas?
31. 8. 2017 17:21
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Hlavně pro lidi, co potřebují vyšší auto a nechtějí SUV, jelikož ve stejné kategorii stojí minimálně o 100k Kč více. Takže se moc tomu zájmu v CZ nedivím, každá kačka rozdílu se počítá...
Avatar - twistedTSD
31. 8. 2017 20:08
Ach jo
ix20 opravdu není můj šálek kávy. Taková obludná koza to je...Pro důchodce asi dobré, ale když už, tak aspoň Vengu.
Avatar - vabis
31. 8. 2017 17:17
Re: Povedené auto pro lid
Hounaji nebrat! Tolik napalenych duchodcu snad nemaji ani vibracni koule do umyvadla misto pracky s parnimi hrnci dohromady.
1. 9. 2017 10:11
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Nikdy jsem nejel moderním autem, které by se nechávalo nakopávat nerovnostmi, které v jiných autech nevnímám tak jako ix20. Rány od zavěšení a tlumičů s neustálým poskakováním mě natolik vyděsily, že jsem se musel zeptat majitelky, jestli auto není rozboté. Měla najeto 8000km a podvozek tedy byl v zásadě nový.

Swift je tvrší, ale neposkakuje tímto způsobem, není to malé rodinné MPV a netluče jako hluchý do vrat. Zcela jiná úroveň.
1. 9. 2017 10:08
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
To rozhodně nemáš pravdu. Bavím se nad tím co tu někteří píší. Diskomfort v Rapidu je pro mě neakceptovatelný na kolech +16". Trakař ix20 je ovšem zcela jiná liga.
1. 9. 2017 07:23
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Není vše růžové. Příšerně uskákaný podvozek, který bouchá na nerovnostech předurčuje auto jen k jízdě po hladkých silnicích. Byl jsem nesmírně překvapen proč musí malé MPV mít tak úděsně tvrdé naladění naprosto nevhodné pro jízdu.

Pohodlí a komfort je na úrovni trakaře :no:
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2017 00:15
Re: Ach jo
Venga je pro mě přecejen koukatelnější.
1. 9. 2017 07:20
Re: Povedené auto pro lid
Proč? Za špatný náhled na Hyundai může Vošický a jeho patolízalové. Ta značka mi je ze srdce tak protivná poslední roky, že bych za ní neutratil ani korunu.
31. 8. 2017 20:33
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Tak to pokud je přesné,ostatní?Znám dost lidí,kteří mají tyto motory v Ceedech a žádné problémy nemají.
31. 8. 2017 16:51
Re: Povedené auto pro lid
Hej, je to podareny voz, interiery hjundaju z.doaluhujucich generacii z uvodu dekady mi sice velmi nejdu, ale inak vyborny kauf pre ludi co im ide o hodnotu a neriesia kraviny.
31. 8. 2017 19:01
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
No pokud vím, tak motory měly dost velké problémy s rozpadajícími se katalyzátory. Navíc 1.6ka není v akčním ceníku a v běžném ceníku se cena šplhá k cca 350 tisícícům.
1. 9. 2017 12:52
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Tycoon má pravdu... já osobně jsem, bohužel, jeden z těch, kterým se v i30 kaťák vysypal... Hyundai to hodil na přestavbu LPG (ta celý proces zřejmě urychlila), takže teď čekám na Kooperativu, až se uráčí zaplatit mi z pojistky opravu...

Servis zatloukal, ale na zahraničních forech lze ty případy najít jak u 1.6MPI 88kW (můj motor), tak u 1.2 v i20, kde se sypaly ještě více... hlavně u "služebních" aut...
1. 9. 2017 10:13
Re: Ach jo
Nejhorší je obhajovat vlastní garáž, tam nemáš šanci ;-)

Romstar bych do toho netahal ;-)
1. 9. 2017 10:07
Re: Povedené auto pro lid
Bavím se o reklamní a nenávistné kampani. Ne o tom, že všude se najde skupina blbů.

VW je proslulé svými podvody zejména proto, že bylo a je schopné finančně pokrýt pokuty, které byly spíše politickým rozhodnutím. Nevšiml jsem si, že auta jiných výrobců brutálně překračující emisní limity by byla impulzem pro vznik podobné kauzy.

Ne, opravdu nic od nich kupovat nebudu a nemyslím si, že by jim to vadilo, když jim nevadí speciálně na českém trhu vystupovat s hloupými kampaněmi, které zobrazují to, co si myslí o českých zákaznících.
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2017 09:52
Re: Ach jo
Nech Roomster odpočívat v pokoji. Prostě jen říkám, že design ix20 je pro mě mimořádně nechutný, a zvlášť před faceliftem.
31. 8. 2017 17:34
Re: hit
Tak Nissan měl konkurenta a to Note, to i pelikoš pochopí ;-) Tiše ho stáhli a místo toho cpou lidem malý a hnusný Juke >:-[]
1. 9. 2017 08:03
Re: Povedené auto pro lid
Měl jsem možnost poznat některé manažery ve Škodovce a vlastně někteří byli přetažení k nám do firmy a mám podle nich soudit celou firmu?
Možná že podle manažerů by jsi nemohl koupit výrobek od skoro žádné velké firmy.Doufám že nekupuješ nic ani od koncernu VW proslulé svými podvody.
Osobně se řídím přístupem servisů, dealerů ,prostě lidí se kterými osobně jednáš.A v tom případě má v našem regionu svým přístupem Hyundai hodně navrch.I když samozřejmě před cca.6-10 lety byli ještě lepší,ale to nesouvisí s importérem,ale se změnou majitele.
Ale samozřejmě nic od nich nekupuj,je to plně tvá věc a možná jim to vadit nebude.
31. 8. 2017 22:41
Re: Ach jo
A jaký je mezi nima rozdíl ? Je to jedno z mála praktických aut ...
Avatar - Katikakus
31. 8. 2017 20:10
Re: Povedené auto pro lid
Ne, on je mistni idi*ot. Koukni na jeho profil. ;-)
31. 8. 2017 19:02
Re: hit
Pokud si pamauju, tak byl problém rozpadajících se katalyzátorů.
23. 9. 2017 20:28
Hyundai ix20
Pár aut jsem měl , přesto jsem sáhl po IX20 1.6 benzín . Po pěkné silnici uhání jedna radost , po horší skáče každé auto.Stejně však nikde nic nevrže , nedrnčí a je uvnitř slušné ticho .Jezdím buď hodně po městě a krátké vzdálenosti, spotřeba je pod osm litrů , nebo výletíme i třeba dvěstě kiláků a ukazuje mi to pod šest litrů (nedávno Benešov - Kolín za 5.4 l/100).Tak co bych ho nechválil , vysoký posez ,slušný kufr ,čtyři velcí lidé si sedí pohodlně ,výkonná klima , asistenti ,štelovací volant , mlhovky , světla automat ,
Avatar - rokyta.p
3. 9. 2017 00:26
Re: Jhundaji by měl skončit
x20 jde o nefuknční a nastrojené vraky 8-s
Avatar - twistedTSD
2. 9. 2017 00:21
Re: Ach jo
Super. Jen pořád nevím, z jakého důvodu se teď bavíme o Roomsteru.
1. 9. 2017 13:34
Re: Povedené auto pro lid
Doufám, že z toho ještě nikdo nevymontoval DPF, protože nemá 100 litrů na opravu té dobré koupě >:D
1. 9. 2017 12:52
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Nebo Rapidu před FL ;-) (ale o tom se moc mluvit nesmělo)
1. 9. 2017 12:46
Re: Jhundaji by měl skončit
JirkaV8, co má avatara z Bolky... co víc k tomu říct >:D :-!
1. 9. 2017 12:29
Re: Jhundaji by měl skončit
jako myslíš že jí mají moc dobrou a ohrožuje to škodovky ????? ..... jinak ten blept moc nechápu .....
1. 9. 2017 12:25
Re: hit
takl to si pamatuješ dost špatně .... pošli nějaký odkaz kde se o tom mluví .... tohle jsou jenom kecy .... no furt lepší auto než Fabie .... tam si dva chlapi vepředu ani vedle sebe pořádně nesednou ... ale to víš asi nejlíp .... >:D
1. 9. 2017 17:29
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Tak na služebním (najeto 14000km,dva lidi,kufr prázdný) byli 15" a kolega ,asi rozmazlený Touranem komentoval pocity z jízdy přirovnáním ke Š120. >:D Rázy od zadní nápravy neskutečné.
Ale to jsou subjektivní pocity,i ty Tvoje.
Na druhou stranu lidi co si ho pořídily,a že jich znám dost,tak tvrdí,že svezení je stejné jako v Octávii,která je jen o něco málo větší a celkem zbytečná.

Ix20 také jezdí dost a ve škarpě je nepotkávám,že by odskakovali.To už tam potkáš více koncernových aut.To jsou kontrasty.
1. 9. 2017 17:17
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Zajímalo by mě počet případů,osobně znám lidi kteří mají tyto motory v Ceedech a zatím opravdu problémy s nimi neměli.
1. 9. 2017 17:14
Re: Povedené auto pro lid
Reklamy, no tak reklamy nijak nesleduji,ani neprožívám.Je divné že se zde neprobírá reklama,kterou jsem jen zaslechl,že si můžeš jet se SUV svou vlastní cestou (nevím která značka se takto propaguje).Ale vždyť nemůžeš jezdit přes cizí pozemky,chráněné oblasti atd. a rozebírá to snad někdo?Ne.
Jo reklamy jsou vtip,nadsázka... to musí být strašný život vybírat dle reklam a brát je naprosto vážně.Každý nemá smysl pro humor,ale opět každého věc.Někteří lidé se mohou mezi sebou špičkovat,jiní ne,samozřejmě,záleží na povaze.
I u nás jsou reklamy které musely být staženy,neetické, nevím jistě,ale žádná se netýkala Hyundae.
Naopak mě se líbí když někdo něco řekne přímo.
Tobě se možná líbí když to říká pouze za zády,nebo placené články,testy.Ano to jsou potom pomluvy.
A to nemám rád zase já.
Nenávist není v reklamách,ta je úplně někde jinde.Reklamy nastolují zajímavé diskuzní témata a to je dobře.
Reklama která se šíří sama je z hlediska marketingu skvělá.

Vw kauzy,zajímavá obhajoba.Všichni překračují.Opravdu?Asi těžko,každá firma má finance a samozřejmě jde pumpnout.Ale když nepodvádí tak nejsou pokuty.
1. 9. 2017 08:59
Re: Ach jo
Jasně a nejlepší skvost je Roomster viď? Jaký designový zázraky chceš dělat z malýho MPV? Venga v plný palbě je stále pěkný auto, ale má zase tvrdší podvozek...
1. 9. 2017 08:56
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Ale, ale, měl jsem předtím Swifta a to byla teprve tragedie! Běžné nerosvnosti zvládá velmi dobře, bouchá jen na těch ostrých a to tlumeně jako spousta jiných aut s jednoduchou (a nejen jednoduchou) zadní nápravou. Ale souhaslím, že podvozek by potřeboval poladit, i za tuhle cenu jsou lepší (např. Fiat Punto ženy).
Když to ovšem někdo napálí 120 do rozbité zatáčky, tak se od podvozku doví, jaký je pako:)
1. 9. 2017 08:50
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Nemám žádné statistiky o "rozpadajících se katalyzátoech", já mám mám 1.6 z roku 2015 za 296k, ročně najedu 25k, zatím 63k, neodešla ani žárovka, 1.4 mi připadala slabá, ale řadě lidí může stačit. I za 350k to není špatný kup, jaké jiné auto za tuhle cenu nabízí takový prostor a 125hp?
A jízdní vlastnosti? Tam, kde nebrzdí Golf nebo Oktávka, tam nebrzdím taky a nikdy jsem si nepřipadal, že jedu nebezpečně.
1. 9. 2017 19:18
Re: Ach jo
A já klidně jo... Roomster byl obludka (ostatně skoro jako všechny Škodovky té doby...) a to ani nemusím mít v garáži tu ix20 >:D
1. 9. 2017 12:27
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
tak to asi nerozumíš autům nebo to měla paní rozbité, ale chápu že si to nepoznal ..... když tomu očividně nerozumíš .... >:D >:D >:D >:D >:D
1. 9. 2017 07:52
Re: Nedivím se, že je tak oblíbené,
Ale pořád méně uskákaný než v Rapidu.Ale tam je zřejmě některými chápán jako sportovní. >:D