Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi 100 v Číně: Jak si soudruzi upravili audinu podle svého vkusu

Audi 100 třetí generace, v hantýrce bazaristů přezdívaná doutník, se v Evropě nevyrábí již 27 let. V zemi „za velkou čínskou zdí“ však stále platí za vcelku oblíbený automobil.
Zpět na článek
20. 1. 2018 18:52
Audi 100 "v Čína"
Ten parchant zákeřnej Češtin a jeho brácha Skloňovák dávají dneska Dusilovi zase kouř. >:D
..v nadpise to už je fakt trapný. Desetiletej fagan napíše na slohovce alespoň nadpis správně.
20. 1. 2018 19:27
Re: Audi 100 "v Čína"
Děláš, jako kdyby´s tu zde byl první den. I malý dítě už přece ví, že fotky nedělá ani nevybírá autor, ale tajemný-á grafik-čka, nadpisy zase nadpisovač, videa videomaker atd., akorát Stig na točení volantem chybí. Asi jsou každý jiné národnosti (proto také to "v Čína"), tak se i obtížně domluví. Předpokládám, že každý sídlí v jiném koutě kanceláře ? patra ? domu ? města ? státu ? Evropy ? :-| >:D

Chudák Dusil za to vůbec nemůže. >:D

To já jsem spíš na kastli z toho, že v nadpisu schází vykřičník. A v textu také ani jeden. Dokonce ani jeden blbej upocenej otazníček tam není. :-( Tady mi něco nesedí. :-O >:D
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 14:30
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Seš pyšnej na nejslapší vůz segmentu? Ok každý má jiný vkus

Snad budeš mít příště lepší vkus [odkaz] což bude = viz 1. věta = celkem snadný :-)
20. 1. 2018 21:19
Re: Audi 100 "v Čína"
Tak pomocný bod za snahu. :-)
20. 1. 2018 19:51
Re: Audi 100 "v Čína"
:yes:
a hele, cca 20:20 to opravili. :-)
20. 1. 2018 19:50
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
S prvním přímovstřikem máš asi i možná pravdu. Já si ale myslím, že první TDI byly i komůrky, tedy nepřímé vstřiky.

Takže nikoliv jako dnes vžité T-urbo D-irect I-njection, ale T-urbo D-iesel I-njection. (Ale třeba se pletu, možná ty komůrky byly jen TD.)
Avatar - euro89
21. 1. 2018 10:41
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Porsche vypadaji vsechny stejne uz od doby, co presli z traktoru na auta >:-[] Bugatti je drahe a okazale, ale rozhodne ne zabavne. K Audi se ani nevyjadruju... jestli se ti tohle libi a povazujes to za vzrusujici auta, tak hadam, ze budes jeste dite skolou povinne, ktere si vyse zminene pekace vylepuje na plakatech nad postel. Cemuz by i odpovidalo, ze neznas a nepamatujes Austin Montego, kterych se v 90. letech dovezlo nekolik i do CR a dali se obcas potkat.
Ja davam prednost Lotusu ci Morganu, z levnejsich aut pak treba Mazda MX-5/Abarth 124. Nic podobneho ve vlkohradu nenabidnou.
20. 1. 2018 19:55
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Já myslel koncernový označení.
O tom Cromagnoncovi vím. 87 nebo tak.
O austinu ne - ani nevím , ajk vypadá. :-)
S tím nejnudnějším koncernem,,,no asi je to silnější, než ty.
A když musíš, tak musíš. VW a Škoda jsou nudný.OK. Ale vydělávaj.
Jinak Bugatti, Lambo, Bentley a RSový Audiny. Taky Porscháky...už zívám nudou. ;-\
Avatar - euro89
20. 1. 2018 19:44
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
To prijde na to, co tim TDI myslis. Pokud obchodni oznaceni Volkswagenu, tak ano. Pokud to, co ta zkratka znamena - tedy primovstrikovy turbo diesel, tak ani nahodou. Ten mel totiz jako prvni Fiat Croma. A driv, nez nejnudnejsi koncern pod sluncem, prisel s primovstrikovym turbo dieselem i Austin Montego.
Avatar - Blue Sun
21. 1. 2018 09:12
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Co do designu je Porsche neskutečná nuda.
Avatar - white label
22. 1. 2018 11:42
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Co nemám myslet vážně? Tvou ulítlou konstrukci (viz tvá první otázka)?
Co kdyby sis nejdřív přečetl celý příspěvek na který jsem reagoval...
22. 1. 2018 06:44
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Přímý vstřik do předkomůrky? To myslíte vážně?
Avatar - white label
21. 1. 2018 15:56
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Golf II GTD(1,6-59kW/80PS) sice měl mezichladič, ale VW takové označení modelu/motorizace neuváděl, samozřejmě, že např. nalepit si to tam mohl kdokoli a v tomto případě by vlastně ani nelhal.
[odkaz]
Jak jsem psal, na Cromě se neobjevilo TDI, ale TD i.d. (TurboDiesel iniezione diretta) a označení "Tdi" používal od r. 89 LR.
První koncernovwé TDI bylo 2,5/R5 (88kW/120PS,265 Nm/2250ot./min.) v Audi 100.
Avatar - wakantanka
21. 1. 2018 06:54
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
No hadat sa preto nebudem :-)
Co si vsak pamatam tak mal uz tusim Golf II. na kufri presne taky napis TD Intercooler a TDI sa objavilo najprv na Crome a Potom na Golfe III.
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 01:57
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
No oboje :-)

Já vim jak vznik = tunel 8 miliard = a jak funguje a jak funguje Agrofert [odkaz] je fascinující že jednoho z největší tunelářů 90. let lidi volej jako spasitele [odkaz] >:D

Vtipný je srovnání s Polskem a Rakouskem = kde evropský dotace dávaj malejm maximum je 60t. € = my je dáváme slovákovi Babišovi = v miliardách :yes: >:-[]

Snad bych eště pochopil Babišovy a Zemanovy voliče před 4 a 5 lety = prostě neznalost a dali se opít rozhlíkem. Ale fascinující je že maj skoro stejně velkou voličskou základnu i po těch letech a jejich reálnejch činech během těch let >:-[]
Avatar - white label
21. 1. 2018 01:52
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Myslíš to komické okecávání z Agrofertu ještě před začátkem, nebo tu úvodní pohádku?

Výmluvná aktuální Zemanova fotka na volební billboard by byla třeba tahle:
[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 01:48
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Neviděl ale vim o co jde = ale nejsem si jistej že by to fungovalo. Zkoušim vysvětlovat kde to de a je nás víc = ale lidi prostě nechtěj slyšet vidět.. :-|

Ale dík za upozornění = už tam mám ČT2HD = už úvod je fajn :-)

Vim že na autech se moc neshodnem ale na politice jo :yes:

Zajímavý co všechno Burešovi prošlo = a lidem ani nevadí že premiér neumí česky. Nicméně teď posledních pár týdnů mu teče do bot nejvíc co pamatuju = tak 2x do roka jedu kolem [odkaz] dřív tam v obou směrech byly cedule. Když sem jel naposled ani v jednom a před pí ča hnízdem řada vysokejch stromů přes který skoro neni vidět >:D
Avatar - white label
21. 1. 2018 01:44
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Viděl jsi na ČT2 "Selský rozum"? Za chvíli to tam dávají znovu. Kdyby to promítali povinně všem jeho voličům ještě před volbami (což se Babišovi bohužel podařil oddálit), tak by ty Babišovy výsledky vypadaly trochu jinak.
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 01:37
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Jj aktuální fotky Zemana sou taky bžunda >:-[]

Tady působí trochu jako Husák [odkaz] ne? :-)
Ten sympaťák z dřívějška [odkaz] kterýho lidi volili v roce 2013 je rozhodně pryč [odkaz] >:D

Když selhali voliči [odkaz] Burešovi trochu zkomplikoval život aspoň OLAF = tak uvidíme co voliči na druhej pokus příští týden = myslim že jen hodně velkej optimista si představuje jak Zeman předává od letošního jara za 5 let funkci >:-[]

Když to voliči zase zvoraj OLAF nepomůže ale [odkaz] by mohla >:D
Avatar - white label
21. 1. 2018 01:28
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
K tomu "TATO ZEMĚ JE NAŠE!" (vedle pět let staré fotky Zemana) schází poznámka: "MOJE A BABIŠE!" 8-s
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 01:20
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
V dnešní době hoaxů najdeš možná už i víc blbostí než reality [odkaz] zrovna tohle realita je = kdyby někdo pochyboval >:D

Na tohle je dobrej Vaculík a jeho soukromý auto časopisy = ale to už sem všechno vyhodil. Což mě zrovna teď zrovna trochu mrzí :-)

No já se těšim na dobu kdy TDI bude historická zajímavost stejně jako dnešní pátrání po tom co kdysi přesně znamenala ta zkratka ;-)
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 01:18
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Ten Land Rover vim = 300Tdi ale ten neměl s italsko německym TDI nic společnýho

Jak sem napsal = najdeš mnohokrát na netu i dřív v tištěnejch médiích oboje = tak sem napsal oboje

Jinak soudruzi si ke svému vkusu upravujou cokoli = a dopadá to většinou jako ta audina >:-[]
Avatar - white label
21. 1. 2018 01:08
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Na netu najdeš plno všelijakých "nesmyslů" a polopravd, viz i 01:05.
Avatar - white label
21. 1. 2018 01:05
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Odkaz z (nějaké) wikipedie nic nedokazuje, samozřejmě, že to logicky svádí k interpretaci turbodieselinjection, ale to neznamená, že ta je (v případě VW/Audi) správná.
Označení TDI mělo jednoznačně odlišit přímý vstřik, od nepřímého (TD), což by v případě výkladu turbodieselinjection nic neřešilo, protože to by platilo i pro dosavadní nepřímovstřikové motory označované jako TD.

Podle rozhodnutí soudu EU není TDI obchodní značka, ale "technická zkratka", a proto nemůže být registrována jako jedna značka v celé Evropě.

Mimochodem motory s označením "Tdi" měl Land Rover od r. 1989.
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 00:41
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Jo to zní italsky :-)
Ale dneska zpětně najdeš i [odkaz]

Mě TDI nebralo a nebere = ani původní italský ani pak tady megarozšířený německý = jen mě fascinuje jak se z mýho pohledu nijak mimořádný naftový motory staly v Evropě hyperpopulární
Avatar - white label
21. 1. 2018 00:39
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
TD i.d. = TurboDiesel iniezione diretta
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 00:35
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Viz já 00:28 = já to narozdíl od tebe nepamatuju :-)
21. 1. 2018 00:30
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Jj, beru zpět, asi to tak bude.
Avatar - white label
21. 1. 2018 00:29
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
A ten Fiat Croma měl označení TD i.d., nikoli TDI.D
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 00:28
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
S Fordem si to určitě nepletu [odkaz]

Píšou se obě verze [odkaz] a proto sem napsal obě = jestli si z tý doby pamatuješ která byla dřív nebo která je správnějš = tak se nepřu :-)
Avatar - white label
21. 1. 2018 00:20
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
U VW to D (u TDI) značilo Direct, nikoli Diesel.
Možná si to pleteš třeba s Fordem a jeho někdejším TDDi - Turbo Diesel Direct injection
Avatar - white label
21. 1. 2018 00:13
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Přeplňované nepřímovstřikové diesely značil VW pouze jako TD, označení TDI přišlo až s přímým vstřikem.
P.S. přesněji vstřikování do tzv. předkomůrky...
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 00:03
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Nejen ty = nad VW všichni = jen to některý zatim eště popíraj >:D
Avatar - Hammunasakra
21. 1. 2018 00:01
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Na začiatku to bylo italský TDI.D = ale ty asi myslíš VW = takže Turbocharged Direct Injection nebo Turbocharged Diesel Injection
20. 1. 2018 20:26
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Nene.
Myslím, že "Turbocharged Direct Injection"
Avatar - wakantanka
20. 1. 2018 20:11
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
Neznamenala na zaciatku ta skratka Tubo Diesel Intercooler ?
21. 1. 2018 11:18
Re: Jinak tohle auto bylo myslím
OK každý má jiný vkus. Já nemám nic proti VW ale opravdu auta považuju za trochu nudná.
Tvá agresivní a trapná rétorika a kecy o dítkách školou povinných mě nechávají v klidu. Až budeš o autech vědět desetinu co já, budeme se o tom bavit.
Nicméně mám třeba Audi a je vzrušující dost. Má 610 koní a VMax 330 a mě to stačí.
Samozřejmě Morgan je jinde. Ruční práce, klasika, dřevíčko.
Problém je, že mě to Audi vzrušeuje, protože s ním jezdím. Ty vo Lotusech a Morganech (který jsou boží) jen slintáš.
Adios
FOSTEK RULEZ
20. 1. 2018 18:54
Jinak tohle auto bylo myslím
úplně první z prvních TDI. Ale negoogluju, Snad se nepletu.