Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rychlý kolo v Mostě: Peugeot 308 GTi vs. VW Golf GTI Performance

Do Mostu jsme tentokrát vyrazili s vybranou partičkou, „gé-té-íčky“ od Peugeotu a Volkswagenu!
Zpět na článek
22. 3. 2018 20:04
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Tys neslyšel ohledně i30N žádné vytahování?
Tys asi neslyšel od Hjndaje CZ nikdy žádný vytahování?
Tebe dneska rozmrazili a ještě ses nerozkoukal, co?
22. 3. 2018 19:58
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
1.6 THP mela problemy v prvni verzi. Doslo k prepracovani a aktualne jsem neslysel o zadnych problemech. Prosim o blizsi info problemech soucasne generace 1.6 THP, jinak je to JPP.
22. 3. 2018 19:18
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
S tou poruchovostou to mas odniekadial potvrdene? Ja som zatial prakticke skusenosti nepocul, len take krcmove keci ze pri tom objeme to nemoze drzat.
22. 3. 2018 19:04
jj, Pažout good, ale co je to platný
včera jsem shodou okolností viděl úplně stejnej test, taky kolo na okruhu, GTI vs i30N a Pažout taky vyhrál. Tam to autoři přičítali hlavně 200kg rozdílu váhy.
Ale jak píšu...co je to platný, když ten motor nic nevydrží. Je prostě strašně poruchovej a choulostivej. Škoda.
btw Golf GTI v černý Rubin, to je neskutečný. Nevěřil bych...
Avatar - KANKUNEN
22. 3. 2018 22:21
Jsem už zaujatý?
Machiho videa mi připadají kostrbaté a nepřirozeně. Koubek mi připadá přesně naopak.
22. 3. 2018 19:59
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Ohledne i30N jsem neslysel zadne vytahovani. Naopak jako jejich prvni prirustek do rodiny hothatch to vidim jako velice zdarile. ono posuzovat ktery je lepsi nebo rychlejsi je tezke. Tady uz se bavime spise o naklonosti k dane znace.
22. 3. 2018 19:48
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
To by mě docela zajímalo, co konkrétně se tam sere, když má kovaný střeva. Jinak je zvláštní, že v jiným testu to zas nandal Huyndai N Golfu performence a to v Mostě. Tak už ty novináře vůbec nechápu...
[odkaz]
22. 3. 2018 19:27
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
No tak to nejsou krčmové kecy. To je přímo od výrobce, kterej (prosím netahat za slovo, jestli to je trošinku jinej kód motoru) u těch 1.6THP zkrátil intervaly výměny oeje Protože se to furt sr..lo. Zákazníci nas...ný, a´T to platí pažout, že to zvedá náklady a že to s tím nekupovali...Pomohlo to jen málo.

Ještě horší to maj ti, kdo maj sourozence tohoto motoru od BMW ve starším nadupaným Mini (třeba Cooper S) a v automatu. Motor se může pokazit, ale skříň se vysype na 100%. :-)
23. 3. 2018 09:20
A ešče cosyk
Ta dvoubarevna kombinace - respektive jeji provedeni - je asi to nejhorsi, s cim v oblasti barev posledni dobou nekdo prisel, proste hnus. Jinak jsem velmi kratce mohl vyzkouset obe auta (resp. Golf GTi Performance) a za sebe rikam, ze mi Peugeot tak nejak lepe sedl do rukou, jelo se mi v nem pocitove lepe... A ty brzdy, ty se nedaji nahradit.
23. 3. 2018 01:14
Re: Jsem už zaujatý?
No on také Koubek není žádný zvláštní jezdec aby se mohl pouštět na okruh a zajíždět tam nějaké relevantní časy. On umí hezky vyprávět, má hezká videa, ale jako jezdec je kopyto. Před pár roky se uskutečnil v rámci Mazdy ČR a SK (Mazda Challenge) souboj českých a slovenských autonovinářů na Miatách a ti co umí trochu jezdit ho vyklepli a to se jako jediný pyšnil vlastnictvím Miaty. Za auto.cz ho vyklepl tuším Chamila, za autorevue.cz dostal nakládačku od Červenky a Slováci celkově Čechy pobili.
Avatar - white label
22. 3. 2018 23:32
Re: Machi,
A zase (viz i u i30N) ta jeho výslovnost: "performAnc" (čas videa 0:20)..., rve to uši! 8-s ;-)
22. 3. 2018 22:13
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Mám jen GT, ale motor je i po třech letech v pořádku.
22. 3. 2018 20:06
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Já myslel, že pažout stačí....napsat. sorry
Rubín je tak hnusnej naživo, že je nekoupitelnej - a nikdo ho nekupuje.
Ale to je detail. Někomu se třeba líbí.
Nevěřil bych, že to někdo objedná - tak jsem to myslel.
Avatar - Dinar
23. 3. 2018 07:42
Pěkný testík!
Je třeba pochválit ACZ, recenze sportovně (dynamicky) zaměřených aut bývají obecně bída, srovnávačky prakticky neexistují, a když, tak je to suchý přehled čísel. U videí to platí tím tuplem, recenzí se záběry na řidiče drtícího osmdesátkou nějakou okresku, přičemž do kamery povykuje o skvělém gripu a citu ve volantu je na českém internetu dost, ale těch s nějakým reálným ježděním je jako šafránu. Okruh je logická volba, pokud se mají dostat auta na hranu, tak při tom, co dneska svedou i obyčejné hatchbacky, už to v provozu není možné. Takže já tleskám, sice ne speakerské úroveni. M. Machaly, ta rozhodně není na potlesk, ale raději skousnu neumětělství prezentérské, než za volantem, p. Machala jezdit umí, takže jeho závěry se dají brát jako směroplatné. S GTi žádnou zkušenosti nemám, ale pamatuju si na svezení s GTI performance, kde jsem byl z toho difu docela odvařenej, evidentně funguje. ;-) :yes:
22. 3. 2018 19:50
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Záleží fakt kdo řídí.
Taky na teplotě a tak.
Je třeba to brát trošinku s rezervou.
Jedno auto bude mít plnou nádrž, přefouklý kola...a seš kolik sekund jinde.
je to spíš zábava, ale rád se podívám.
23. 3. 2018 18:30
Ja jsem asi taky zaujatý
...ale prostě pokud dávám videa do poměrně velkýho webu, tak bych si nechal aspoň zjistit jak se co čte a tak.. Jako že se slovo performance nečte "performAnce" ale [performencs] apod... A dál to působí jak kdyby to natáčeli nějací kluci co si to dělaj jen tak pro sebe ty videa. Šílenej zvuk i hodnota těch informací a celkově rádoby ftipný ale trapný familerní vystupování. Je spousta "YouTuberů" kteří točí videa a recenze a mají to z vlastního rozpočtu zpracovaný 1000x líp než celý auto.cz.. Zkuste tady ty kluky oslovit a třeba jim dát šanci pro Vás pracovat aby to vypadalo trošku líp. :no:
Avatar - Rubb
23. 3. 2018 09:29
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Proč tak ostře na něj...? Třeba je jen hluchej >:-[]
23. 3. 2018 08:35
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Prva generacia naozaj mala nemale problemy so zakarbonovanim a myslim aj s rozvodmi.
Uz 270k z RCZ-R je na tom lepsie, resp. ma ktrasie servisne intervaly a s prechodom na Euro 6 som o problemoch zatial nepocul. Motor bol dost vyrazne prepracovany, takze mali moznost odstranit detske choroby prvej verzie suvisiace najma s priamym vstrekovanim...

Inak hlavna deviza P Gti je prave to kratke spravodovanie. Presne takto sa to ma robit, su to ostre verzie na okreky a okruh, takze k tomu patria ktratke prevody. Cestovne GT nech maju dlhe :-)
Vysledok je, ze taky Peugeot RCZ-R je v pruznom zrychleni partnerom takemu BMW M440i aj napriek slusnemu rozdielu vo vykone a masivnemu v krutiacom momente. Samozrejme svoje urobi aj tych cca 400kg rozdielu v hmotnosti :-)
Avatar - lamal
23. 3. 2018 00:15
Re: Jsem už zaujatý?
u Koubeka nenajdes zrovnavacku na casy na okruhu.. tak na to jeho okreskove jazdenie a obcasne driftiky sa sice dobre pozera, ale nema ziadne cisla
22. 3. 2018 23:23
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Dik, i ked to je dost odlisny motor, no ale tiez to znaci ze to nebude tak zle.
22. 3. 2018 22:06
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Já jsem to pochopil dobře, protože jsem to video GTi vs N viděl, ale nepustil jsem si video testu GTI vs GTi a pouze četl článek. A ten je napsanej tak, že se kluci přetahovali o desetinky, takže jsem to bral fifty fifty a časy GTI vs N a N vs GTi byly v rozdílech několika sekund, takže proto ti novináři ;-)
Avatar - white label
22. 3. 2018 20:14
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Já to nakonec pochopil, ale on evidentně ne, viz jeho reakce.
Hlavně mě překvapilo, že zrovna tuhle barvu dali na novinářské auto. Navíc je totiž extrémně nepraktická.
Avatar - Uživatel_5340709
22. 3. 2018 19:46
Machi,
kolik kol jste dali, respektive jeli jste jich víc a pak to zprůměrovali?
(Jinak jsem tě chtěl prudit, podle jednoho záběru z dronu, že ti namalovali v zatáčkách kudma máš jet >:D , ale nebudu. )
Avatar - speedfred
23. 3. 2018 08:48
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
a hlavne tento motor keď točíš a točís (čo má aj rád) tak vcelku aktívne predchádzaš karbonovaniu. ;-)
Avatar - simon_sez
23. 3. 2018 07:52
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
vyhol by si sa tomuto motoru v jazdenej 5008? lebo celkom ma to laka...
22. 3. 2018 21:40
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Na tyhle stránky: [odkaz]
reportuje nějaký RCZR, v 80 tis. byl na brzdě a naměřil sériový výkon a o 20Nm vyšší moment, jezdí dle svých slov velmi velmi ostře a každý den se podívá za 250, říká. První docela banální poruchu měl kolem 120 tis. km. Když už je v testu TSi, tak to je myslím víc než výmluvné srovnání :-) Myslím, že se s mým RCZ-R nemám čeho bát, protože takový zápřah nemá ani zdaleka... A mít interval na Ineo-First 10 tis. km, to dělám i u daily auta, takže opět nic mimořádného... Jinak motor EP6CDTR toho s THP156 nebo 200 nemá moc společného... Pro neznalé, 308Gti má stejný motor jako RCZ-R
23. 3. 2018 08:23
Rychlý kolo
V nadpisu je chyba, kolo může být jedině rychlé...
Jestli to měl být jako cool nadpis tak není.
Trošku dodržovat úroveň pravopisu by to chtělo, jinak se těším na článek
22. 3. 2018 21:08
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
No prave, ako tu pise kolega, to platilo pre prvu 200 konovu verziu thp ktora sa montovala do druhej gen mini, prvej 308 gti a rcz. Potom ju ale pezot zosilnil, skratil intervaly oleja a prisiel aj s touto polozavodnou 270 konovou verziou a o tej som uz ziadne realne staznosti nepocul, len teoreticke keci ze tak nafukany motor to nemoze vydrzat. Ma niekto prakticku skusenost ze by sa ten motor kazil?
Avatar - Uživatel_5340709
22. 3. 2018 19:44
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Jj, tomu hjondáju to přeju (opět machrují jak jsou konkurece k prémii, ale francouz na něj stačí), i když beru že i30 N je dobrý počin. ;-)
24. 3. 2018 10:58
Re: Pěkný testík!
Tak jestli tě u GTI zaujal dif. Pak u GTi bys byl nadšený z motoru. Nevím jak se jim to podařilo, ale ten motor jede dole, nepotřebuje se nadechovat. Přitom je lineární, jeho výkon graduje a táhne až k omezovači. A pak ta chuť jít za plynem a reakce vůbec. To všechno v dnešních emisních normách. Fakt paráda. Má i slušný zvuk, aspoň v RCZ R tomu tak bylo. Ve 308 to zabíjí ty repráky a nepřirozené hučení. Vždy, když s tím motorem jedu, pak si říkám :" tohle je šestnáctka"?. Vůbec 308 je mnohem více mechanické auto, které tě baví a něco po tobě chce, dokáže vtáhnout. A musíš si ho zasloužit. Ale netrestá, chová se stále stejně, ne jak to elektronika v různých okamžicích zrovna spočte, takže je předvídatelné. Každé auto má svého kupce a GTI také dobré auto, ale 308 je "řidičtější".
23. 3. 2018 18:34
Meziplyn
...už i ten příliš nekoukatelnej Honza Koubek, kterej se teda teď trochu zlepšil, tak má alespoň "objektivně" uživatelský a fakticky podložený argumenty proč tak něco je a proč je to jinak...Jenže ten se na vás vys@ral a šel dělat na sebe...Asi to není jednoduchý holt a vše je "jen" o penězích. Já bych se taky nešel paplat do redakce za 5000,- za nějaký hov@na a novinky co kde jaká KIA a Hnijundaj chystaj a nechystaj...
Avatar - lamal
23. 3. 2018 10:10
Re: Jsem už zaujatý?
hlavne je, ze sa jazdi... napr. v hokeji nie je co riesit >:D tam to zase nepadne nam a myslim, ze to este dlho nebude padat ;-)
Avatar - lamal
23. 3. 2018 10:08
Re: Jsem už zaujatý?
Co mi mozno vadi viac, ze nie je zrovna ani tech zdatny a orientovany, tak tie vsetky tech veci riesi trochu ako nutne zlo, no ma ine prednosti ja ho mam rad.
23. 3. 2018 09:16
Re: Rychlý kolo
....a z velmy vhodnym náčyňym... A hlavně "performáns" >:D >:D >:D

Pražsky to neni, ostravsky taky ne, ani hantec v tom nepoznavam.

Na ktere planete se mluvi tak pitome?

V nekterych videich jste meli takoveho maleho fusateho, ten umel mluvit a nevypadal pred kamerou jak pako, nemuzete vratit aspon toho?

Ale jinak je to super napad, to rychlE kolo v Moste, jen vic, klidne jednou tydne :yes:
Avatar - white label
23. 3. 2018 02:00
Re: Jsem už zaujatý?
Že by nás tam Slováci "pobili", tak tos trochu přehnal, bylo to vyrovnané (nahoru/dolů), i když nakonec to tam spadlo našim braťam.
A Ondra CH. měl nejvíc bodů ze všech, takže v jednotlivcích jsme zase pro změnu vyhráli my.
[odkaz]
22. 3. 2018 23:25
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
A kolko na tom mas najazdene? Aj kratke trasy, alebo vsetko len so zahriatym motorom?
Avatar - white label
22. 3. 2018 19:54
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Jak neskutečný (Rubín), co bys nevěřil?
Jinak to tvoje "GTI vs i30N" je poněkud zavádějící, viz i reakce Octy RS, kdybys napsal GTi vs i30N, bylo by to jasnější i bez toho Pažouta.
Avatar - white label
22. 3. 2018 20:02
Re: jj, Pažout good, ale co je to platný
Napsal sice GTI vs i30N, ale i podle toho Pažouta myslel GTi vs i30N, takže na novináře bych to nesváděl. ;-)