Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hot Wheels před důchodem: Americké „angličáky“ slaví padesátiny

Věděli jste, že autíčkům Hot Wheels je letos už padesát let? Rival tradičních Matchboxů už vychoval k motorismu dlouhou řádku generací a těší se na další miliony nadšených kluků (a holek).
Zpět na článek
Avatar - wakantanka
22. 5. 2018 22:40
Re: Hot Wheels
Matchboxy boli dobre tak do 93-94. I dnes sa s nimi moje deti hraju, co sa o novsich povedat neda. :-)
Avatar - Stejsn
22. 5. 2018 22:10
Re: Hot Wheels
Siku a Schuco byly moc pěkný, ostatně i Matchboxy (než začali dělat kolečka Superfast). Hot Wheels byly vždycky takový hnusný a odbytý, i když jako malýmu se mi líbily některý ty kreace - auto jako zvíře (štír, tygry...) s kolečky a kabinou. Dneska se mi ale líbí měřítko 1:43, tam jsou už opravdové modely a ne převážně hračky.
Avatar - euro89
22. 5. 2018 19:17
Hot Wheels
Hot Wheels maji (nebo alespon meli v dobe, kdy jsem modely sbiral) oproti konkurenci jednu velkou vyhodu. Maji bytelny kovovy podvozek, takze osicky i kola vydrzely opravdu narocne hrani, i kdyz clovek na auticko vic zatlacil. Jinak se mi ale Hot Wheels nikdy moc nelibilo, protoze maji tradicne odflaknuty zpracovani bez nejakych detailu. Zkratka opravdu jen hracka na hrani, ne do sbirky.
Oproti tomu napr. francouzske Majorette nebo britske Corgi meli podvozky plastove a pri vetsi zatezi se osicky zlomily. Nemecke Schuco zase melo hezke zpracovani s kvalitnim kovovym podvozkem, ale kolecka nebyly dobre uchyceny a casem se "vyviklaly".
Osobne jsem mel od detstvi nejradsi Siku, ktere ma podle me nejlepsi pomer mezi zpracovanim pro sberatele a odolnosti pri beznem hrani pro deti. Dobra je i japonska Tomica, ktera mimochodem dela pro evropana zajimave modely aut (jak ja byl jako kluk stastnej, kdyz jsem sehnal Toyotu Mark II!), ale spatne se v Evrope shani.