Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dynamická navigace Waze na obrazovce v automobilu: Jak efektivně zrcadlit?

Plánovat trasy bez kolon a pružně je měnit dle dopravní situace umí oblíbená dynamická navigace Waze. Jak funguje, kolik stojí její provoz a jak ji používat, abychom z jedněch kolon neunikali a druhé nepozorností nezpůsobovali?
Zpět na článek
1. 7. 2018 13:12
Re: Ještě lepší !
Obávám se, že nic nevíš ty. Doporučuji si nastudovat. Aplikace certifikuje asociace CCC (ta vytvořila MirrorLink). A aplikace jsou buď certifikované pro to, aby byly zobrazeny pouze v době kdy auto stojí, nebo pokud splní podmínky toho, aby nerušily za jízdy, tak jsou certifikované a dostupné i za jízdy. A výrobce automobilů musí tyto certifikáty respektovat a zobrazit jen to, co je povolené. A jde to obejit (chce to jen trochu hledat na internetu).

Takže nediskutuj o něčem, o čem víš prdlajs :-)
1. 7. 2018 10:43
Waze
Poslední dobou mě Waze posílá na ty nejzapadlejší cesty, i když na hlavních není nic (nebo nic vážného). Úspora nemůže být snad ani teoretická, o reálné rychlosti na zničené úzké cestě ani nemluvě. Z dálnice mě to svádělo na souběžnou první třídu kvůli 1km omezení na 80 km/h, zácpa žádná. Obdobně hlášení. Když už stojím v koloně, tak řekne "před vámi je hlášena kolona". Průjezdní radary to hlásí až za nimi. Hlášení policajtů funguje, uzavírky jsou většinou taky rychle zavedeny, i když taky už to není, co dřív. Přijde mi, že sebto zhoršuje delší dobu, ale skok nastal s přechodem na nový design nedávno.
1. 7. 2018 10:09
Ještě lepší !
By bylo kdyby výrobci předražených plechovek přestali blokovat obraz při zobrazení mirrorlinku. Člověk by si vybral navigaci kterou chce a mohl si pustit klip i s obrazem nebo ytb za jízdy, stejně na ten displej musí čučet. Další šmejdi jsou ČTU, kteří dovolí drahé data.
1. 7. 2018 13:45
Re: Ještě lepší !
Ne root to opravdu není. Existuje aplikace, která to jednoduše umí obejit. Doporučuji hledat třeba na Facebooku :-) Smůla, nic jsem si nevymyslel :-)
1. 7. 2018 12:57
Re: Ještě lepší !
O blokování se stará, pokud vím, certifikát MirrorLink aplikace. A ten rozhoduje, zda aplikace prošla certifikaci a zda může být zobrazena nebo dokonce zobrazena za jízdy.
Avatar - Zetti
1. 7. 2018 12:50
Re: Drobné korekce
dik, hodinu si s tim bezdratem hraju, abych zjistil ze ho nepreperu
1. 7. 2018 12:47
Drobné korekce
Dobrý den, rád bych uvedl drobné korekce vašeho článku :-)

Android Auto je již nyní nabízeno bezdrátově (pouze v USA a pouze na telefonech od Google - Pixel atd.) -
[odkaz]

Ale současné Infotainment systémy umí pouze drátové spojení a bezdrátové neumí. A nevyřeší to jen drobný update SW.

A dále nemáte pravdu s tvrzením, že Android Auto pro český trh není dostupný z neznámých důvodů. Důvod je prostý a tím je Google Voice pro Českou republiku. Podmínkou Android Auta je bezproblémové ovládání za jízdy hlasem. Bohužel Google Voice pro ČR je zatím ve fázi beta a neumožňuje plně funkční nasazení ve vozech. Až bude plně funkční, pak bude i Android Auto dostupné oficiálně na českém Google Play.

K Apple Carplay a Waze (resp. Google Maps). Nemáte pravdu, nic se neproslýchá, ale je to oficiálně potvrzeno Applem (na WWDC 4.6.2018), že zpřístupní navigace třetích stran v CarPlay od iOS 12.
[odkaz]

Opatření proti pozvolnému vybíjení baterie mobilu je jednoduché. Vypněte displej telefonu. Samotný přenos Waze na Android Auto (video stream) není tak náročný.

Jinak SmartLink+ nabízí i rádio Swing, dle informací z konfigurátoru Škoda Auto. A ne pouze zmíněné Amundsen, Bolero a Columbus.

Jinak mínus, že nelze připojit dva Bluetooth telefony na handsfree, je limitace, kterou asi nastavila Škoda respektive Volkswagen. Jelikož například v aftermarket rádiích je možné mit jeden telefon na Android Auto a druhý pouze přes Bluetooth handsfree.

To je za mě vše.
Avatar - Zetti
1. 7. 2018 11:41
Re: a když nemám
Co to je draha data? Mam detsky tarif 500 MB / mesic za 100 korun (1000 / 150, 1500/200 nebo 2500 za 300. Prvni tarif pokryje moje Waze uplne, na nic jineho int. nepotrebuju a Waze je vic nez usetri
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2018 09:29
Re: a když nemám
Odstavec "Data sou v čechách drahá" hned úvod
1. 7. 2018 08:58
a když nemám
škodu ani android ? to moc univerzální článek asi není ... nebo spíš reklama ?
5. 12. 2019 03:36
good
Driver Test: Crossroads is a fun and interesting application that will help you learn how to drive through an intersection. It is listed in the App store's Education category. This is the latest and latest version of the Driver Test: Crossroads. It's easy to download and install on your mobile phone.
https://apkxyz.com/…t-crossroads-apk
22. 2. 2019 17:25
cyberflix tv firestick
More significantly, have you ever thought-about the CyberFlix TV video streaming app; that is obtainable to each mechanical man and ios users? Well,cyberflix tv firestick you should. >:-[]

[odkaz]
22. 10. 2018 13:50
re
Dobrý den
tu [odkaz] jsem poprvé narazil na operacni system WinCE
je kompatibilni pro waze a vsechny druhy telefonu
a jaky system zvolit
Avatar - Swordfish76
21. 8. 2018 08:09
Užitečné
Vyzkoušel jsem na dovolené v Řecku, kde jsme měli půjčenou Octavii a příjemně to překvapilo. Jednoduchá instalace a zprovoznění a pak hlavně použití Waze při navigaci v Athénách. Vzhledem k tomu, že jsem neměl držák na mobil a ten by jinak byl utopený někde v přihrádce před řadičkou, kde na něj není moc vidět, tak zobrazení navigace na displeji infotainmentu bylo super ;-)
2. 7. 2018 09:08
Re: Clanok otras
CarPlay umí snad každé současné auto.
1. 7. 2018 22:05
Re: a když nemám
Na druhou stranu, čeho je u nás na silnicích víc než škodovek s androidem? Ale univerzální článek to není, vo tým žádná.
Avatar - palix
1. 7. 2018 21:17
Re: Navigon
Navigon bol kedysi skvelý, nehovorím, že nie je. Ja používam IGO - skvelá navigácia. Ťažko by som našiel na trhu niečo lepšie.
Avatar - palix
1. 7. 2018 21:14
Re: Sygic
Ak človek chce niečo zdarma, tak je tu navigácia HERE. Nie je dokonalá (nemá tuším prejazdové body...), ale má free mapy pre celú zmapovanú časť Zeme. Mapy sú samozrejme od HERE = používa ich tuším skoro každý.
Čo sa Sygicu týka - mne sa zdá, že čím novšia verzia, tým horšia - čo sa ovládania týka.
1. 7. 2018 20:42
ROFL
To, co ten "KONZULANT" vali za nesmysly ohledne Android Auto, to je fakt k placi.

To, ze WIFI verze Android Auta bude v Android 9, to me fakt pobavilo nejvic. A ani slovo o nutne podpore ze strany auta.
Avatar - Ruprecht_007
1. 7. 2018 18:26
Re: Waze
Proč by měl řešit cenu dat? Byl v EU...
Avatar - miromen
1. 7. 2018 14:16
Re: Navigon
Přesně, Navigon je super, několikrat jsem zkoušel i jine navigace včetně waze, ale žadna se Navigonu nevyrovnala. Bohužel, Navigon za necele 2 roky konči a bude těžke ho nahradit.
Avatar - twistedTSD
1. 7. 2018 13:46
Re: Drobné korekce
Swing v podstatě nahradil Bolero, a tudíž získal i podporu Smartlinku. Ale třeba u Fabie až od MR 2019.
1. 7. 2018 13:37
Re: Nemate tak uplne pravdu
ad 2) i připojený telefon k AA lze odemknout a normálně používat ;-) tuším snad od verze 3.2... telefon se po probuzení odemyká tahem nahoru
1. 7. 2018 13:35
Re: Ještě lepší !
Jo, obejít to lze s rootnutým telefonem. Nevím o čem mluvíš, ale myslím, že jsi si to právě vymyslel, za bezpečnost auta ručí výrobce auta ne OSN. >:-[]
1. 7. 2018 13:35
Re: Nemate tak uplne pravdu
V článku je daleko víc nepřesností a polopravd až nepravd. Viz. můj komentář s drobnými korekcemi.
1. 7. 2018 13:27
Re: Waze
Jenom se ptám, někde jsem četl toto - pásmo mezinárodních vod nemá zrovna lidové ceny (v mém případě u O2 to bylo 300 Kč/MB). >:D
Avatar - skejpa
1. 7. 2018 13:26
Nemate tak uplne pravdu
1. Namusite zapinat waze v mobilu pri pripojeni handsfree. Jakmile ho pripojite kabelem, jen vyberete v aute moznost android auto a jedete
2. Telefon se rozhodne nevybiji. V praci mam Samsung Galaxy J5 a telefon se rychle dobiji. Displej je neustale vypnuty, neni potreba. Beztak tam sviti jen android auto a nemuzete telefon pouzivat.
3. Duvod proc neni AA ofiko je nedostupnost ceskeho google voice. Jakmile bude plna verze google voice, bude ofiko i AA. Do te doby proste neco bude rikat anglicky ale to neni problem.
4. AA umi i jine veci jako napriklad otazky na pocasi "jake bude pocasi dnes vecer" nebo "dnes vecer v Pardubicich" apod.

Vas pan expert moc expert neni. Ale je fajn, ze alespon sirite osvetu. Priste zkuste oslovit nejakeho odbornika ;)
P.S.: na Vasi obranu je treba rict, ze i dealeri skodovky vedi prd.
Avatar - Machýrek
1. 7. 2018 13:16
Navigon
Nejlepsi zkusenosti mam s Navigon, vsude ven sebou vozim drzak na telefon na sklo a v pujcenych autech uz nic jinyho nepouzivam, je offline, takze mimo Evropu data netreba resit.
1. 7. 2018 13:16
Re: Waze
V zemích EU stejně jako v ČR. Roaming už v tomto případě byl zrušen.
1. 7. 2018 13:14
Re: Drobné korekce
Ano, pro přenos Android Auto video streamu je třeba WiFi. Bluetooth by tak velký datový tok nezvladl.
1. 7. 2018 13:12
Re: Drobné korekce
Jenom si tipnu, ale ten bezdrát potřebuje wifi né bluetooth, né?
1. 7. 2018 12:15
Re: Sygic
Ja mám za par € komplet Europu, dashcam a samozrejme dostávam ponuky na ďalšie upgrady. Sygic výrazne zlacnel a oplatí sa hlavne pri jazdení mimo Eu, pretože sa mi nechce kupovat si kadejaké moldavské simky. Najväčšia výhoda Sygic ale spočíva v schopnosti naplánovať dlhé trasy so schopnostou obchádzať krajiny prípadne v nich vyberať či ísť alebo neísť po diaľnici. Toto mi iná diaľnica nedokazala. Na cestu do práce a overenie rannej dopravy je ale lepší waze. Preto mám oba.
1. 7. 2018 11:31
Sygic
Sygic car nav funguje takisto cez mirrorlink, je to offline takze ziaden problem s datami. Sice stoji okolo 90€ ale ak niekto nechce platit 90€ takmu staci aj klasicky sygic. Nema sice zrkadlenie ale funguje velmi spolahlivo. Ja som si nim presiel od Mauricia, Mexica cez Dubai a zapadnu Europu a bez problemov.
Avatar - CHerokee
1. 7. 2018 11:29
Re: Clanok otras
A ještě neomezená data a auto, co to umí....a ve skutečnosti je to na prd. 8-s
1. 7. 2018 11:27
Re: Waze
Psal jsem o Polsku a né o Itálii. V Polsku je kvalita signálu na 20% našeho území.
1. 7. 2018 10:41
Re: Waze
? podla waze prejeta cela sardinie, toskansko a ziaden problem
1. 7. 2018 10:40
Clanok otras
A mimochodom, ios a carplay a waze - ne nic se neproslyhca, je to ofiko, s ios 12 cize od zari bude waze v carplay. Takze staci iphone s podporou ios 12, auto s carplay a je hotovo.
1. 7. 2018 10:38
Waze
Pokud se pohybujete v místech s dobrým signálem, tak je Waze a jiné online aplikace OK. Letos 2500 km v Polsku a mimo větší města či hlavní tahy jsou tyto navigace nepoužitelné.
1. 7. 2018 13:04
Re: Ještě lepší !
Nic nevíš, pokud auto stojí vše se zobrazuje, jakmile se auto rozjede obraz zmizí, certifikát vydává výrobce auta.
1. 7. 2018 12:29
Škodovka
Zasa reklama na šáde auto. Ani slovo o tom, že android auto má väčšina automobiliek a často dokonca bez priplácania, čo ja viem tak android auto majú Opel, Ford, Renault a mnohí iní.