Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes třídy A dostane dva plug-in hybridy, čistý elektromobil v plánu není

Oficiální informace o alternativních pohonech pro novou třídu A zatím nepadla, Britové se ale dostali k dokumentům, které naznačují budoucí vývoj motorové palety.
Zpět na článek
2. 7. 2018 12:48
Jinak fakt petrolheadí web
místo aby v titulku napálili těch 416 koní, mekotaj vo hybridech, vo kterých vlastně nic neví.
Ach jo.
Aha vlastně, já zapomněl.
HH staví jen Rencek(chrčení, učůrávání, bykupování)
a hlavně Honda (orgasmus, oběžná dráha, Japan Domestic Market, Bestforever)
>:D :-!
2. 7. 2018 12:45
A 45S 416PS
o bude super.
S hothatchem se ve finále jezdí jistěji a lépe, než se supersportem.
To bych asi skousl.
Jde o to, kolik si budou počítat.
AMG Styling apket plus...raketa
Sport exhaust….raketa
Drivers Package...atd
3. 7. 2018 08:49
Re: Jinak fakt petrolheadí web
Nebo-li se domníváš, že Plug-in hybrid není hybrid... Zkus to nastudovat lépe ;-)
3. 7. 2018 08:48
Re: Jinak fakt petrolheadí web
Takže se nejedná o jiný druh hybridního pohonu?

Druhy hybridních pohonů[editovat | editovat zdroj]
Automobil s hybridním pohonem představuje vozidlo, které při svém pohonu využívá více než jeden zdroj energie. Hybridní pohony využívají především výhod jednotlivých pohonů při různých pracovních stavech vozidla.

Dnes se testují a vyvíjejí tyto druhy hybridních pohonů:

spalovací motor + elektromotor + akumulátor
spalovací motor + elektromotor + externí přívod elektrické energie (trolej)
spalovací motor + setrvačník
plynová turbína + generátor + akumulátor + elektromotor
lidská síla + elektromotor (například Twike nebo elektrokola)
3. 7. 2018 08:37
Re: Jinak fakt petrolheadí web
To, že si autor myslí o F812, že je poháněno přeplňovanou jednotkou a ne atmosférou mi přijde hodně uhozené, ale nazvat hybrid hybridem je naprosto relevantní.
Plug-in hybrid je jen jedním z druhů hybridního pohonu.
2. 7. 2018 14:07
Re: Jinak fakt petrolheadí web
Zdravím,

o nejvýkonnějších variantách jsme psali před pár dny v souvislosti se špionážními snímky: [odkaz]

Tentokrát zase přišla řada na hybridy, o kterých se objevily nové informace...
2. 7. 2018 12:24
Re: Prvni dojem
Vidis, tak utopene zadni sedaky me neprisly. Zatim maximalni spokojenost a prijemne auto. ;-)
3. 7. 2018 13:49
Re: Jinak fakt petrolheadí web
No neviem, či je on ten čo má na to prísť. Ty si pletieš Hybrid s diesel-elektro konceptom. Každý full-hybrid aj keď nie je plugin ma batérie vie prejsť určitú vzdialenosť s vypnutým ICE. A úplne každý hybrid ma extra batériu do ktorej sa ukladajú energetické prebytky, využiteľné počas vysokej záťaže.
3. 7. 2018 13:42
Re: Jinak fakt petrolheadí web
No ty si z toho dobre mimo. To čo si popísal je diesel elektricky pohon u lokomotiv, alebo iných ťažkých strojov, aby si eliminoval prevodovku.
Každý full hybrid ma batériu na ktorú dokáže prejsť určitú vzdialenosť v vypnutým spaľovacím motorom. U hybridov Toyoty je to asi 2km a batéria je prevažne využívaná ako buffer vykrívajúci špičky(ukladá energiu pri spomalení s možnosťou jej využitá pri zrýchlení). U plugin hybridu je batéria väčšia a stále využívaná ako buffer. A je možnosť ju nabiť zo siete a využívať tak auto ako EV.
3. 7. 2018 12:27
Re: Jinak fakt petrolheadí web
To, že dokáže něco málo ujet na elektriku nic neznamená. Je to samozřejmě hybrid a možnost nabíjet přes zásuvku z něj elektromobil nedělá ;-)

PHEV
Je anglická zkratka "plug-in hybrid electric vehicle" česky elektrické auto do zásuvky. Jedná se o hybridní automobil, který lze dobíjet z běžné zásuvky nebo z veřejné dobíjecí stanice. Jeho baterie má vyšší kapacitu, než jaká je u běžných hybridů, obvykle v jednotkách kWh. Plug-in hybridy neboli PHEV stojí někde na pomezí mezi klasickými hybridy a elektromobily.
3. 7. 2018 11:38
Re: Jinak fakt petrolheadí web
takže hybrid je elektromobil? To, že se dokáže nabíjet i ze zásuvky dělá z hybridu EV? To zcela jistě ne.
Avatar - praděda7
2. 7. 2018 21:29
Re: A 45S 416PS
Tak cena AMG mě také zajímá. Typuji cca 1.7 mega.......... :-!
Avatar - Machýrek
2. 7. 2018 21:06
Re: Prvni dojem
Kdybych tu mel byt v roli zadniho cestujiciho s moznosti do toho kecat, volil bych jiny vuz. Ale protoze auta taky pouzivam hlavne jako ridic, tak mi to zase tak nevadi, ale pred rozhodnutim zda (ne)koupit bych nejaky testovaci vylet s rodinkou radeji udelal. Tedy, v pripade civilni verze, v pripade AMG se takovy veci doma ani nerikaj, proste se prijede domu a hotovo.
Avatar - praděda7
2. 7. 2018 12:22
Re: Prvni dojem
Největší problém s novým Áčkem vidím v tom, že s tímto stylingem "zapadl" mezi ostatní hb. Ano, vypadá dobře, ale nějak mě tam chybí ten Mercedes Benz.....zkrátka je z něj další hb. (Ne, že by se ten předešlý nějak významně odlišoval).
Já vím, důležité jsou prodeje...... :-!
Avatar - Machýrek
2. 7. 2018 11:42
Prvni dojem
Dneska jsem prvne sedel v novem A, zatim jen staticky. Dojmy mam velmi pozitivni, na fotkach vypada mensi, nez v realu, uvnitr prekvapive prostorny, nova palubka s velkym displejem je paradni a touch pad konecne vypada, ze nebude jen prekazet, nove ovladani volantu vidim jako velke zlepseni.
Jedinou vytku mam k prilis utopenym zadnim sedakum, pri vystupovani nejde se neotrit o vnejsi plechy, to je docela skoda, jinak super, tesim se na jizdu.
Avatar - Blue Sun
2. 7. 2018 15:00
Re: Jinak fakt petrolheadí web
Poslední dobou mám pocit, že jedeš v čím dál tvrdších drogách, když si už ani nevybavíš, že tebou požadovaný článek tady před pár dny byl...
Avatar - Machýrek
3. 7. 2018 22:56
Re: Prvni dojem
Kdybych chtel kupe tak M2 je asi jasna volba. Ale kdyz hb, tak me se libi jen MB A nebo Golf, nic jinyho ;-\
3. 7. 2018 12:26
Re: Jinak fakt petrolheadí web
OK, vysvětlíš mi, jak může elektromobil spotřebovat v testu časopisu zabývajím se hybridy spotřebu přes 6l/100km fosilního paliva?

[odkaz]
Avatar - Blue Sun
3. 7. 2018 12:03
Re: Jinak fakt petrolheadí web
Od fanatika s Outlanderem PHEV nemůžeš čekat objektivní přijetí názoru. On s tím jezdí svých pár kiláků jen na elektřinu, tak je to elektromobil. Nějaká skutečnost ho nezajímá.
3. 7. 2018 08:38
Re: Prvni dojem
A-klasse AMG mě obchází. To auto je zábavné jen absurdní schopností jet rychle, zábavu však nepřináší, navíc bude za peníze M2...jasná volba ;-)

A200 je doma a na běžné hatchbackovské využití je super :yes:
Avatar - Zetti
3. 7. 2018 12:35
Re: Jinak fakt petrolheadí web
je to marny, jednou na to prijdes sam (mozna)
Avatar - Zetti
3. 7. 2018 12:27
Re: Jinak fakt petrolheadí web
prehledne jsem ti to sestavil s velkyma mezerama, umyslne ti nedavam vic informaci, to by bylo na tebe moc pokud to malo nechapes tak s tim nic neudelam
Avatar - Zetti
3. 7. 2018 11:54
Re: Jinak fakt petrolheadí web
Plug-in hybrid je elektromobil, je to tezke pochopit? Akumulator je zdrojem energie pro elektromotor a akumulator se nabiji ze zasuvky nebo vestavenym elektrogeneratorem.

Proste to auto jede na baterky temer za kazdych okolnosti

Pro hybrid vyrabi elektrinu generator pro primou spotrebu. Do baterie se energie neuklada.

Proste to auto jede na benzin, naftu, CNG a ja nevim co jeste
Avatar - Zetti
3. 7. 2018 09:00
Re: Jinak fakt petrolheadí web
Opakuju, plugin je primarne elektromobil. Nepotrebuju to studovat, mam ho pod zadkem. I kdyz funguje v nejakem rezimu jako hybrid, jde jen o termin. Motor nabiji baterii, nebo pohani napravu primo jako u spalovaku nebo oboje. Nikdy motor nevyrabi elektrinu primo pro hnaci motor jako je to u hybridu.

Pro mne elektromobil a auto se spalovaci pohaneci jednotkou je podstatny rozdil i kdyz se to nazyva podobne.
Avatar - Zetti
3. 7. 2018 08:46
Re: Jinak fakt petrolheadí web
No to jsou prave vysledky.

Plugin je primarne elektromobil, kdezto hybrid je auto se spalovakem se zlepsenou ucinnosti. Plugin zene motor z baterie v pripade potreby s dobijenim motorem, ale nikdy primo elektromotor a hybrid (vetsinou) nabiji baterii pouze rekuperaci. Motor baterii nenabiji.

Opravdu nevidis ten rozdil?
Avatar - Zetti
3. 7. 2018 06:45
Re: Jinak fakt petrolheadí web
Konkretni argument by nebyl?
Pokud se (v nadpisu) mluvi o pluginech, nesmi se motat s hybridama. Konstrukcne jsou to uplne rozdilne veci, i kdyz se to podobne jmenuje. Na tom nezmeni nic ani hloupej koment ani chumel palcu.
Avatar - Zetti
2. 7. 2018 20:17
Re: Jinak fakt petrolheadí web
proboha pane kolmane mezi plugin hybridy a hybridy je rozdil jako mezi vodni a jadernou elektrarnou. Oboje vyrabi elektrinu ale to je tak vsechno .......