Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Jízdní dojmy s Peugeotem Rifter: Jak udělat z dodávky MPV

S novou generací užitkového Peugeotu Partner přichází současně nový model Rifter. Ve výrobním programu nahrazuje osobní verzi dosavadního Partneru s přídomkem Tepee.
Zpět na článek
4. 7. 2018 09:11
Re: Jak ze sebe udělat osla
Alebo si zamestnanec povie - konecne sedim v normalnom aute :-)
4. 7. 2018 09:37
Re: Jak ze sebe udělat osla
Co mam presne skusit?
4. 7. 2018 13:40
Re: Jak ze sebe udělat osla
Zamestnanec bude nadšeny ak vyfasuje tranzita s normálnym interiérom, ale drhnúcim a mizerne odstupňovaným manuálom, plynovým pedálom s krátkym chodom (triesnivé dávkovanie výkonu), debilnou spojkou ( sám zdvíha otáčky, v prípade parkovania natesno je to hodne nepríjemné), vibrujúcim a mizerne odhlučneným motorom, zadnou nápravou bez pružín a prij€baným vyhrievaným čelným sklom kde po chvíly tie drôty lezú na nervy. Vtedy ťa bude ako zamestnávateľa zbožňovať >:D
Avatar - speedfred
4. 7. 2018 12:46
Re: Vadně umístěný přístrojový panel
Áďo mne sa nechce veriť že to píšeš furt ty ako človek. Podľa mna máš v PC nejaký program ktorý vzdy niečo flákne pod článok o francúzovi.
Avatar - JiVi
4. 7. 2018 10:14
Re: Jak ze sebe udělat osla
pak staci poridit Berlingo nebo Combo, ty to maji, podle textu, jinak
Avatar - Blue Sun
4. 7. 2018 10:42
Re: Teď
Německé ceny nerad přepočítávám k nám, tady bývají jiné.
Avatar - Blue Sun
4. 7. 2018 09:51
Re: Jak ze sebe udělat osla
Jistě, protože tvůj jediný názor je správný, že?
4. 7. 2018 17:27
Re: super
Nepleť, tieto rodinné dodávky nie sú MPV, len ich sčasti nahrádzajú, resp. ťahajú úžitkovejším smerom. v niektorých veciach sú praktickejšie (priestor), ale v iných ťahajú za kratší koniec (komfort, variabilita, jazdné vlastnosti, aerodynamika).
4. 7. 2018 12:27
Re: Jak ze sebe udělat osla
PSA ma aktuálne už 3 mainstreamové značky. Peugeout ma extravagantný interiér, Citroen exteriér a Opel zostava konzervatívny. Takže vymyslene to nemajú zle.
Avatar - rokyta.p
4. 7. 2018 11:22
Re: Jak ze sebe udělat osla
Auto a velikost je ok, přijde mi, že tato kategorie Caddy/Berlingo je docela praktická :yes:
4. 7. 2018 14:26
Re: Vadně umístěný přístrojový panel
áda je totální de*il >:D
4. 7. 2018 21:43
Re: Takže
S čím máš problém? Právo na názor má snáď každý, nie? Tvoja pravda nie je jediná správna. Vždy je viac možností.
Avatar - JiVi
4. 7. 2018 10:13
Re: Teď
zakladni cena, podle nemeckych medii 19990 EURO
Avatar - Hammunasakra
4. 7. 2018 09:55
Re: Jak ze sebe udělat osla
Tos vymyslel jak = že jedinym ;-)

Proč neřešíš mnohem extrémnější Jak ze sebe udělat osla?

A jen celkem přiměřenou = naprosto bezproblémovou = reakci?

Tomuhle u nás řikáme = v protisměru :-)
Avatar - _Karel_
4. 7. 2018 09:49
Re: Jak ze sebe udělat osla
Ano, jediném normálním na celé planetě. A všichni blbci na dálnici jedou v protisměru.
Avatar - KANKUNEN
4. 7. 2018 09:27
Re: Jak ze sebe udělat osla
Zkus to. Docela by mě zajímalo, co by musel koncern PSA udělat za bizarnost, aby to příznivci neobhajovali. Šestiúhelník namísto kol by ještě dali, určitě.
Avatar - KANKUNEN
4. 7. 2018 09:07
Jak ze sebe udělat osla
Kup zaměstnancům dodávku s interiérem na ruby , který je ergonomicky úplně špatně a řídíš šiškou. To na tobě nenechají nit suchou. Jak může takový blb podnikat.
5. 7. 2018 07:54
Re: Teď
cena za krátký 5místný Rifter GT v naftě s automatem , ve Francii 31 300 EUR.

[odkaz] hned na začátku videa
4. 7. 2018 13:27
Re: Vadně umístěný přístrojový panel
Niečo ako umelá babička z toho starého čs sci-fi filmu "Babičky dobíjejte přesně!" [odkaz] s prepínačom len na dve polohy mám rada / nemám rada ?
Avatar - KANKUNEN
4. 7. 2018 10:33
Re: Jak ze sebe udělat osla
Pozor řidič na dálnici v protisměru, co jeden, všichni.
4. 9. 2019 19:28
Rifter 4x4
Poptal jsem Riftera 4x4 a odpověď: Bohužel není v ČR homologován ... To samé na Berlingo, Kangoo, ... Takže Caddy 4x4 má v ČR monopol?? (na pikapy_krabice 4x4 pro řemeslníky do hor, rodiné vozy, užitkáče 4x4, atd.)? PS: Kéž by Dacia udělala 4x4 i pro Dokker! Natrhla by všem v ,,4x4 krabicích" zadek! , (jako v segmentu s Dokkerem).
5. 7. 2018 19:51
Re: super
Ale áno, v tom máš pravdu. Ale rovnako ako ich nemôžeš priradiť k SUV, tak nezapadajú ani medzi MPV. Nahradiť, s niekoľkými výhodami aj kompromismi, môžu jedno aj druhé.
5. 7. 2018 19:47
Re: Takže
Ty si úplný mimoň. O technike vieš prd. Vždy je viac možností. :-!
5. 7. 2018 11:31
Re: super
Hlavně jsou levnější jak klaické MPV a výrazně než SUV a prvky mají z obou, takže se to nabízí... uděláš pár kompromisů, něco překousneš a bude tě to stát o pár desítek tisíc méně
Avatar - wakantanka
4. 7. 2018 21:09
Re: Takže
Neviem. Technicke specifikacie som moc nehladal, preto sa pytam. Ale ak by to malo vzadu v dnesnej dobe viacprvok, resp.nejaku pokrocilu verziu vlecky, bolo by to celkom prijemne prekvapenie.
Avatar - wakantanka
4. 7. 2018 21:06
Re: Takže
Scivilnena dodavka ostane vzdy dodavkou. Moze sa tvarit ako chce. Ano, castokrat dobre zastupi rolu rodinneho auta, ale MPV to z nej neurobi.
Avatar - speedfred
4. 7. 2018 20:58
Re: Jak ze sebe udělat osla
a vieš že na nejakom aute na mi to už stalo,bolo to ale v dávnejších dobách.
4. 7. 2018 19:14
Rifter by mě zlákal...
Musím říct, že design Rifteru se mi hodně líbí a je to asi nejhezči osobní dodávka na trhu, škoda jen toho iCocpitu. Jak mi nevadil v 208/308, tak sem podle mě nepatří, ale asi bych si i zvykl. Jelikož nejsem moc naftový typ, tak benzin je prostě slabá disciplína. Chápu 3hrnek jako základ, ale ne jako benzinový TOP! Osobně by se mi líbilo 1.6THP 120kW, ikdyž s předchozí generací mám dobré i špatné zkušenosti ;-)
Avatar - _Karel_
4. 7. 2018 17:56
Re: Takže
Vyjimecna asi ne. Jen se mi proste libi. Nemam rovnici SUV= obluda.
4. 7. 2018 17:30
Re: Takže
Aj svetlosť bežného užitkáča tejto triedy je väčšia ako u klasiky, ďalší cm naviac je už kontraproduktívny, aj tak je to už vysoké ako koza. Keď chceš jazdiť do terénu, kúp si SUV, je ich plná oná...
4. 7. 2018 17:24
Re: Takže
Prečo? Obluda ako mnoho ďalších. Myslíš že je práve DS7 nejak výnimočná, aj keď všetky doterajšie DS ničím výnimočné nie sú?
4. 7. 2018 17:23
Re: Takže
Zaujimalo by ma, ci si ochotny za Dangel dat 8k €... Nikto to riesit nebude. Rifter nevyzera zle, ale ma presne rovnaky problem ako ine auta v segmente - povazuje sa to za lowcost, takze cast vybavy (napriklad lepsie svetla) tam jednoducho nie je mozne dat. Za mna skoda, lebo by som si ho vedel predstavit. Takto musim ist jednoducho vyssie.
Avatar - _Karel_
4. 7. 2018 15:53
Re: Takže
Nemyslím nápravu, myslím DS7. :-)
4. 7. 2018 15:44
Re: Takže
Neviem, nevidel som, len som to kdesi čítal. Ale ako poznám zvyklosti automobiliek, bude to nakoniec len v nejakom top-modeli, kde si to zákazník zacvaká, a klasika pre motoristov z davu bude klasická vlečka...
Avatar - _Karel_
4. 7. 2018 15:42
Re: Takže
Na to se těším, jestli se sem dostane.
4. 7. 2018 15:36
Re: Takže
Zadná náprava je vraj z DS7 Crossback...
Avatar - wakantanka
4. 7. 2018 14:48
Re: Takže
Ja mam u uzitkacov doteraz taku skusenost, ze bud to prazdne drnca a nalozene pruzi, alebo prazdne pekne tlmi a nalozene plave. Snad jedina dodavka co bolo nieco medzi tym bolo Doblo s viacprvkom vzadu. Toto ma torzku vzadu ci som nieco prehliadol?
4. 7. 2018 13:24
Re: Jak ze sebe udělat osla
Super, už si urobil. Dáš návod aj na youtube? :-) ;-)
Avatar - _Karel_
4. 7. 2018 12:52
Re: Jak ze sebe udělat osla
A tohle se ti někdy stalo?
4. 7. 2018 12:51
Re: Takže
No neviem. Prečo by sa to pri zaťažení malo krútiť? Má osobné a úžitkové Kangoo iný podvozok? Je to mäkké, hojdavé a kolesá majú vcelku slušný zdvih. Povedal by som, že rozdiel tam nebude, len pri naloženom aute a stlačených pérach bude auto proste o niečo tvrdšie a bude menej prepružovať.
Avatar - speedfred
4. 7. 2018 12:48
Re: Jak ze sebe udělat osla
Čo povieš na toto ? [odkaz]
Avatar - wakantanka
4. 7. 2018 12:43
Takže
civilné verzie trojičiek sú z testov komfortné s poddajným podvozkom. Otázka potom je ako na tom budú úžitkové verzie, kde je dôraz kladený skôr na výdrž a užitočnú nosnosť?
Alebo budú mať iné naladenie/komponenty podvozku? Pretože ak nie, tak to naložené bude na ceste plávať a krútiť sa ako užovka.
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 09:21
Re: Takže
Ne nedá = dá se říct že Opel Combo, Citroen Berlingo a Pažouti Rifter a Partner = maj stejnej podvozek
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 09:16
Re: Takže
Nemáš to popletený? Právo na koupi kupé nebo SUV = máš

Popírání že 2 a 2 sou 4 = no na to máš taky právo :-)

V technice = je jediná pravda. Nebejvá víc možností = to meleš kraviny
4. 7. 2018 23:52
Re: Takže
Presne ako píšeš. Ale ten špenátový HK/VW je už tak deformovaný a domotaný, že sa jeho divným predstavám už prestávam čudovať.
4. 7. 2018 20:31
Re: Takže
Takže sa dá aj povedať, že top model DS7 má podvozok z dodávky? ;-)
4. 7. 2018 17:54
Středový panel
Ten středový panel mi přijde jako stejná blbost, když v stávající generaci v užitkové verzi cpali dopředu 3 sedadla. Docela by mě zajímalo co je pod ním, třeba tam je lednička, pračka nebo něco podobného. >:D
Avatar - KANKUNEN
4. 7. 2018 10:38
Re: Jak ze sebe udělat osla
Ale Peugeot je mi nějak sympatičtější, Peugeot v současné době dělá dobré auta a bez té koniny by jeho cena rostla.
Avatar - 3_diamanty
4. 7. 2018 15:10
Re: Takže
doblo vie byt tiez pekne MPVecko... aj to predlzene .. dalsi krasny osobak MPV .. takto to ma vyzerat... obecne mi je toto fakt daleko blizsie a podstatne sympatickejsie ako nejake vajicko a la scenic a pod... este by snad mohol prist peugeot rifter aj so 4kolkou .. ta jeho 4x4 outdoracka studia sa mi pacila.. snad bude casom aj realitou... ale minimalne aspon ta zvysena svetlost sa predsa zide vzdy :yes:

mne sa paci aj to male Qubo od fiatu... aj ked pride mi ze dnes sa u nas uz nepredava neviem ... lebo nikde ho uz nevidim ( len stare kusy sem tam ) ... a vie byt aj zvysene s vacsou svetlostou .. co je super na trek do prirody... a prave taketo nieco by mohlo byt casom viacej v ponuke od roznych znaciek ... a nie len tie kdejake farebne vajicka hrajuce len na akutalnu modu ktore za par rokov budu uz nekukatelne ... ;-\
Avatar - 3_diamanty
4. 7. 2018 15:03
super
podobne aj nove berlingo v tejto osobnej verzii povazujem za velmi pekne MPV v danej triede .. takto si predstavujem rodinne mpv .... uz minule tu v clanku bolo osobne berlingo a velmi sa mi to pozdavalo .. aj kabina aj celkove proporcie a tvary.... takto to ma vyzerat co do MPV .. super ... takehoto levika teda tiez mozem ;-) :yes:
4. 7. 2018 12:58
Farebná palubka
Tak ten jemne farebne spracovaný interiér má za mňa :yes: ,. Konečne aj niečo iné ako čierno-čierna kombinácia.
Avatar - Hammunasakra
4. 7. 2018 18:39
Re: Takže
SUV = technicky obluda. Vysvětloval ti to i MT

Je dobře že existujou Range Rovery a pár dalších = současná móda je totální pitomost

Za auto co je ve všem horší = zaplatíš víc :yes: :-)
Avatar - Ada je zase tady
4. 7. 2018 11:08
Vadně umístěný přístrojový panel
je jistě jeden z hlavních důvodů, proč něco takového nekupovat. A šišatý volant, automatická převodovka pro polovodiče, chybějící ruční brzda, obludný střední panel a francouzský výrobce prodejnosti jistě nepomohou. :no: