Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Suzuki Swift Sport má konečně českou cenu! Kolik dáte za malého rošťáka?

Nová generace ostrého Swiftu je poháněna přeplňovaným čtyřválcem 1.4 BoosterJet o výkonu 103 kW.
Zpět na článek
Avatar - iudex
7. 1. 2019 17:10
Re: Swišť Sport
Ono už pri zverejnení cien v Anglicku va všetci pohoršovali, že v Suzuki stratili rozum, keď SSS medzigeneračne brutálne zdražili a v podstate bola na úrovni štandardných HH triedy B. A myslím, že Suzuki GB aj muselo veľmi rýchlo cenu korigovať.
U nás spravili tú istú chybu (viď môj príspevok nižšie) a vidím to na veľký pokles predaja, tipujem v jednotkách ročne.
7. 1. 2019 12:09
Váha a výkonová hmotnost?
To jsou podle mě u supermini HH velmi důležité parametry. Můžete je prosím uvést?
Avatar - iudex
7. 1. 2019 17:34
Re: Konkuence
OK, papierovo je 1,4T a 1,5TVEC pomerne blízko a zrejme aj papierová dynamika. Inak ale pôjde o dosť odlišne naladené autá a ako sám píšeš, úplne iné cieľové skupiny, takže ich ako konkurentov moc nevidím.
Avatar - iudex
7. 1. 2019 17:32
Re: dobrá cena
Nejak si dnes z formy, aká je Polo GTI výbehovka? Veď je na trhu zhruba rok a teda ešte odhadom 6 rokov bude.
Aby bolo jasné, mne sa Swift, notabene Sport vždy páčil. S minulým SSS som sa bol zviesť a za tú cenu (!) to nemalo konkurenciu. Naopak dnes pri tej prestrelenej cene naopak konkurovať nemôže, proste už je v kategórii "big boys", ktorí sú niekde inde a ani mušia váha to nespraví (napriek nízkej hmotnosti dá SSS stovku za 8,1s).
Avatar - iudex
7. 1. 2019 17:05
Re: dobrá cena
Dobrá cena? Ty si asi nevidel, koľko stál minulý Swišť. Ten sa pohyboval niekde medzi 14 a 15t eur, takže odstup od klasických malých hothečov bol značný a teda SSS vôbec nesúperil s malými HH; bol síce o triedu slabší, ale aj o triedu lacnejší, proste mal vytvoril si triedu sám pre seba.
Teraz stojí SSS 18600 eur, čo je cenová kategória plnohodnotných malých hothečov, napr. Polo GTI stojí teraz akciových 18230 eur a pri všetkej úcte k Swiftu a jeho nízkej váhe jeho 1,4T so 140k nie je konkurent pre 200k z plnotučného dvojlitra, proste je nonsens dať za Swift viac, ako za Polo a to spraví skutočne málokto.
7. 1. 2019 14:32
Re: Váha a výkonová hmotnost?
pohotovostná vraj 975
7. 1. 2019 14:02
Re: Váha a výkonová hmotnost?
Od fiesty je swift lahsi o zhruba 300 kil a od pola este o dalsich zhruba 50, preto aj tie parametre.
7. 1. 2019 13:08
Re: Swišť Sport
Tohle řekl bych dost přestřelili. Pokud mě neklame paměť, tak oproti atmo předchůdci zdražili o 100 litrů. Rozdíl oproti Polu a Fiestě jen cca 50-60 tisíc a jízdní dynamika o level výše. Za 399 by to ale byla bomba.
8. 1. 2019 13:49
Re: dobrá cena
Z pohladu cena od ano, ale ked hodis do corsy bixenony (led ani neponuka) digi klimu, navigaciu a bezpecnostny balicek stoji uz viac nez swift, a to este stale proti nemu straca parkkameru, vyhrievane sedadla ci metalizu za ktore si bud priplatis alebo ani nie su. A corsa je hlavne celkovo uz stara, navyse je tazsia ked je aj s 10 konmi navrh pomalsia ako swift a poladit sa budu dat este do vacsieho vykonoveho rozdielu.
Avatar - iudex
8. 1. 2019 13:23
Re: dobrá cena
Ako píšem nižšie, za najbližšieho konkurenta by som videl takú Corsu GSi, podobná technika i výkon (1,4T - 110 kW), teda taký warm-hatch, ktorý je o pol stupňa nižšie ako klasické HH. A tá Corsa stojí 15290 eur, čiže aj v tomto kontexte je SSS za 18600 eur predražený.
Avatar - iudex
8. 1. 2019 13:18
Re: Konkuence
Ja by som skôr ako priameho konkurenta videl warm-hatche typu Corsa GSi. Podobné zameranie, podobná technika i výkon (1,4T 110 kW), celkovo o kategóriu nižšie ako plnotučný HH Corsa OPC.
Avatar - iudex
8. 1. 2019 10:32
Re: dobrá cena
Samozrejme že sa v detailoch líšia, ale ty si prišiel s absurdným tvrdením, že PGTI nie je hotheč a FieSTa je, takže ako obvykle mimo si tu ty. So svojou zaslepenou adoráciou Fordu sa už blížiš Ádovi, Hamunovi, pogovi26 a iným fanatikom, ktorých nejde brať vážne. 8-s
Avatar - iudex
8. 1. 2019 10:00
Re: dobrá cena
A čo znamená(l) znak GTI v minulosti? Okruhový ultimatívny nástroj? Zakladateľom kategórie HH je GGTI, čo nikdy nebolo vyhranené puristické športové auto, ale univerzál, s ktorým môžeš jazdiť denne do práce a cez víkend zvládne aj okruh. A to v plnej miere platí aj pre PGTI. Že je FieSTa o 3% agilnejšia z nej nerobí inú kategóriu auta ako PGTI.
Avatar - Lackey
8. 1. 2019 09:30
Ušetrená hmotnosť
Žasnem ,ako diskutujúci predo mnou , už majú vlastný vyhranený názor na nový SSS, pričom SSS videli iba ak na obrázku na web-e .

SSS nová generácia je ľahšia, ako predošlá, ale bohužiaľ úsporu hmotnosti, (treba uznať že efektívnu úsporu) je cítiť a počuť všade v interiéri, aj na úkor komfortu, nielen na dobrých športových jazdných vlastnostiach..
Osobne som sa už v predošlej generácii SSS cítil stiesnene na predných sedadlách, tie súčasné sú ešte viac užšie a nepohodlné pre mňa (178/80).
Jedine volant, jeho držanie-odzva od kolies sú lepšie, ako má predošlý swift sport.
Môj dojem z auta je, že radšej jazdený Swift Sport predošlej generácie, ako ten súčasný.

Ano, Swift Sport sa už vyrába v Japonsku, ale asi iba pre vzrastom mmenších japoncov,
Predávať SSS v EU asi ani velmi nechcú, preto tá "premrštená" (ako, pre koho) cena

Ako vlastnik 3 ročného mestského Swiftu, nie som nadšený z novej generácie Suzuki Swift, ani z nového SSS, .......bohužiaľ 8-s
7. 1. 2019 19:15
Re: Velké oči
No právě, to je úplně blbý přístup! 8-s
Avatar - twistedTSD
7. 1. 2019 19:05
Re: Velké oči
Jsi strašně staromódní. Na sportovní sound se dnes neladí motor, ale repráky. :-)
7. 1. 2019 17:52
Velké oči
Nový Swiftík je mi velmi sympatický a jeho sportovní verze obzvlášť, ale cenově je to teď hóódně přestřelená nabídka. Vsadím se, že ho budou muset brzy zlevnit, rozumná cena je tak max. 420 000 Kč..... :-O
P.S. Ještě by mě moc zajímalo, jak si Suzuki poradilo se zvukovým projevem přeplňovaného čtyřválce. Naladit takový motor na atraktivní sportovní sound při plné akceleraci, ale na nerušící projev na dálnici není vůbec snadné. A bez pořádného hlubokého bručení při vytáčení je hot-hatch jen poloviční radost... :-O
Avatar - iudex
7. 1. 2019 17:07
Re: Konkuence
Vážne myslíš, že konkurentom malého hotheču je rodinný skoro-minivan Jazz? Úplne iná liga, úplne iný šport.
7. 1. 2019 14:01
Re: Swišť Sport
Zalezi od toho ake auto chces, pri dovybaveni pola a fiesty na vybavu svista je rozdiel vacsi, okolo 5-6 tisic eur. Tomu koho zaujima iba motor to samozrejme nepride tak lakave, lebo na swift ma vsetko fix.
Avatar - twistedTSD
7. 1. 2019 12:42
Swišť Sport
Dalo se čekat, že ceník nové generace už taková bomba nebude. Zůstala sice dobrá výbava, ale pokud je pravda, že Swišť poněkud vyměknul, nebude to mít vedle plnohodnotných HH lehké.
8. 1. 2019 19:02
Re: Cena
Není divu, transport lodí přes půl zeměkoule + dovozní clo... :-O
Avatar - iudex
8. 1. 2019 15:49
Re: dobrá cena
Ja to neberiem tak rigidne a v zásade som za širší pohľad, takže by som do prípadného porovnania bral ako takéto warm-hatche typu Corsa GSi (kde by zrejme mal Swift navrch), tak aj klasické HH typu Fiesta ST (kde by zrejme Swift zaostával). Ale aj tak by tá cena hrala kľúčovú úlohu.
Mimochodom v zahraničí Swift Sport porovnávajú skôr proti tým slabším hatchbackom ako je Fiesta ST-line 1,0 EB či dokonca s menšími autami ako je Up GTI či Abarth 500, takže ani tam ju nevidia ako priamu konkurenciu pre Fiestu ST a spol.:
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - miromen
8. 1. 2019 15:26
Re: dobrá cena
U vas je problem v tom, že fieste se nabizi až ve stupni ST3. A přitom, kde jinde než v teto třidě ostřejšich verzi by měla byt zakladni vybava opravdu zakladni. Od serepetiček jsou tu nějake komfort apod. vybavy. U HH by se za serepetičky mělo připlacet zvlašť. U nas je třeba fajn, že je možno kombinovat 17" se samosvorem což ne na každem trhu jde.
U nas jsou ty ceny, řekl bych na forda, ktery navic doplnil strategii, kdy chce větši zisk za kus až s podivem přijatelne. Navic fiesta je top v kategorii HH ve sve třidě a i celkově je řazena na vrchol spolu s Type R nebo novym Meganem RS, takže nějake "lepši" ceny asi moc očekavat nelze.
Avatar - Lackey
8. 1. 2019 11:10
Re: Cena
Cena SSS v JP 1.840.000-2.100.000 yen
Avatar - Lackey
8. 1. 2019 11:07
Re: Ušetrená hmotnosť
Vytykam SSS uzke sedaky a uzku oporu chrbta na tzv. sportovych sedadlach, nie priestor v kabine.
Je ale možné, že pod vyššou hmotnosťou osoby na sedadle, sa bočnice úzkeho sedadla rozpľacnú.
Nooo, musím sa asi vykrmiť na "amerických" 100-120 kg-ov
Avatar - iudex
8. 1. 2019 10:38
Re: dobrá cena
Presne. Dá sa urobiť predstava o silnejšom 1,0TSI po zvezení so slabším, ale kupovať 200k hotheč na základe dojmov z trojvalca v bežnom aute je úplne mimo a VW na to bude doplácať. Nemyslím, že by bol veľký problém kúpiť jednu predvádzačku na centrálu a na vyžiadanie ju stiahnuť pre záujemcu, takisto nemám obavu, žeby sa predvádzačka nepredala. Ale asi sa šetrí aj takto (pritom Volkswageny plošne zdražujú, od Golfa po Touareg).
Avatar - iudex
8. 1. 2019 10:28
Re: dobrá cena
V pohode, neriešime koordináty dráhy raketoplánu. ;-)
8. 1. 2019 10:10
Re: dobrá cena
Ved prave naco to potom maju v ponuke ked sa neda vyskusat, co cloveku povie bezna veria s polovicnym vykonom a inym podvozkom. Snad so svistom take problemy nebudu.
8. 1. 2019 10:07
Re: Ušetrená hmotnosť
V novom swift sport som este nesiel, len v nom sedel na autosalone (btw 3/4 roka cakat na uvedenie predaja, no comment...) miesta bolo tak akurat, a to som vyssi aj tazsi nez tvoje miery co pises. Rovnako tak minuly swift, ten som dokonca mal, miesta nebolo prebytkom, ale stiesnene som sa necitil. Pristup suzuki k novej generacio vitam, neustale vsetci auta zvacsuju a kto chce auto do mesta aby vyberal zo supermini. Suzuki ide inou cestou a rozhodne lepsou podla mna nez napr vw, kde polo je velke uz pomaly ako golf. Na to ako swift sport jazdi si este musime pockat, ale narast ceny je vidno aj pri beznych verziach, takze to bude zrejme sposobene presunom vyroby do Japonska - ale clovek sa aspon moze nadejat na vyssiu spolahlivost.
Avatar - iudex
8. 1. 2019 09:38
Re: dobrá cena
Skutočne? Tak ma pouč, čo už je plnohodnotný hotheč. ;-) (ale už dopredu si viem tipnúť, že pre teba ako vlastníka Fordu to bude jedine FieSTa >:D ).
Avatar - iudex
8. 1. 2019 09:36
Re: dobrá cena
Ale oni PGTI naozaj nemajú, tiež som sa pýtal "svojho" predajcu (ktorý mi umožnil testovanie rôznych VW a vychádza mi v ústrety) a vravel, že proste PGTI ako predvádzačku nemajú a ani neplánujú kúpiť nielen oni ako predajca, ale ani importér. A kupovať hotheč, kde ide hlavne o pocity z jazdy naslepo, to by som určite nerobil.
8. 1. 2019 09:32
Cena
Nerozumiem tomu. Jeden "znamy na dialku" japonec ho kupil dva tyzdne dozadu v Japonsku a pisal mi ze dal za neho v prepocte 16000 dolarov co je asi 14000 EUR.
To je velmi zaujimava cena. Skoda ze cokolvek sa privezie do EU je drahsie.
8. 1. 2019 08:56
Re: dobrá cena
Hej fiesta st jazdi paradne ale aj za nu tolko pytaju, a zlava na st verziu ziadna. To uz o zhruba 3,5 tisic drahsie sa da po zjednavami zohnat podobne vybaveny 5d cooper s, a to je predsa len premiovejsie auto. Takze swift sport na tom nie je cenovo zle, zodpoveda to podla mna jeho vykonu, som zvedavy ako jazdi, dufam ze suzuki nebude mat biznis strategiu ako vw, kde mi na testovaciu jazdu povedali ze polo gti nemame, ale mozte skusit 1.0 tsi - tak dik >:D
Avatar - miromen
8. 1. 2019 08:42
Re: Konkuence
Jenže charakterem a zaměřenim nebude SSS soupeřem pro Jazz.
Avatar - iudex
8. 1. 2019 08:17
Re: dobrá cena
Máš pravdu, FieSTa tiež dosť zdražela a aktuálne je oproti SSS o triedu drahšia. Momentálne by som za FieSTu tie peniaze určite nedal, verím, že po nejakej dobe sa cena priblíži 20t. Ako hovoríš s nejakou tou výbavou je to aktuálne 26-26t a to už by som bez váhania bral H i30N za 30t, ktorý je ale v základe plne vybavený. Ale to je zrejme obvyklý folklór u Forda, ktorí na začiatku vždy prestrelia cenu, aby po roku museli výrazne zlacniť (viď minulý Focus ST).
Avatar - JuckiCZ
7. 1. 2019 17:49
Re: Konkuence
Mě přijde cílovka stejná, ale obojí má jiné silné a slabé stránky.
Např: Chci malé benzínové auto, které není líné (např. stovka pod 9), má charakter a preferuji Japonce. Toto nemusí být úplně netradiční požadavky na auto a do obojího tato auta krásně pasují. Pak záleží na tom, o který další parametr kupci jde především.
A navíc i vzhledově Jazz působí dynamičtěji, to taky nemusí být nedůležité ;-).
Avatar - JuckiCZ
7. 1. 2019 17:18
Re: Konkuence
Ano, myslím, že je.
Cenově je nejblíž, obojí Japonci, podobně lehké vozy, Jazz má jeden z nejsportovnějších motorů současnosti (v malých vozech), skvělé manuální převodovky.
Tím vším jsou si tyto dva vozy velmi blízké.
Ano, cílové naladění je jiné, jedno je na zábavu za volantem, druhé na praktičnost, ale přijde mi, že jako alternativa v tabulce pod článkem ohledně ceny Swiftu, být měla.
Když člověk kouká po lehkém voze se sportovním nádechem, tak může zvažovat obě. Já bych se do Swiftu nevešel, proto vidím jako alternativu Jazz. Fiesta i Golf jsou výrazně dražší, to nikdy nebyli konkurenti Swifta (ikdyž letos jsou si blíž, než kdy jindy).
Avatar - JuckiCZ
7. 1. 2019 16:25
Konkuence
Nemůžu si pomoct, ale pokud je toto článek o nabízené ceně, jako konkurenta spíš vidím Hondu Jazz dynamic.
Cenově je mu velmi blízko, výbavou taky, dynamikou je mu blíž, než ve článku zmiňovaná konkurence, spolehlivostí to bude (troufám si říct) taky nejbližší dvojice a hmotnostně mají k sobě opět nejblíž.
Pak jde jen o to, zda člověk upřednostní prostor a atmosférický motor, nebo spíš sportovní jízdu s turbem...
Každopádně v porovnání Jazz být mohl.
7. 1. 2019 14:29
dobrá cena
dynamický rozdiel oproti polo/fiesta je malý, svišť je ľahučký, na pretekanie to nie je, ale zábavnú sranda jazdu super.
Avatar - miromen
8. 1. 2019 10:37
Re: dobrá cena
Server, kde "odbornici" tveho formatu, dělaji z aut jako je PGTI nebo Octavia RS, hothatche nelze brat opravdu važně.
Avatar - miromen
8. 1. 2019 10:08
Re: dobrá cena
Tak jo no tohle važně nema cenu, přesvědčovat někoho, kdo tvrdi, že PGTI je na tom prakticky stejně jako nejen Fiesta ST.
8. 1. 2019 09:53
Re: dobrá cena
no s tým polom gti som včera riadne zaťal, automaticky som myslel na minulý model, neviem čo sa vôbec rýpem do diskusie o hh
Avatar - miromen
8. 1. 2019 09:47
Re: dobrá cena
Rozhodně ne Polo GTI. To by to auto muselo fungovat jinak a ne jak běžny model s vice koniky pod kapotou. A jak řekl Menzel, tohle auto si nezaslouži znak GTI a nerozumim tomu, když se takove auto prodava jako obyčejny chleba.
A Fiesta neni jen zabavna, ale i velmi dobře fungujici a schopna což nebyva pravidlem.
Avatar - miromen
8. 1. 2019 08:44
Cena
Cena byla čitelna již par tydnu zpět, takže žadne překvapeni. Navic za zvyšenim ceny by měla byt i ukončena vyroba v maďarsku, ktera se přesunula do japonska.
7. 1. 2019 20:00
Re: dobrá cena
No to nie je celkom pravda. U nas je fiesta st o 5 litrov drahsia ako swift sport a to ani nema taku vybavu, len za full led das liter liter a za metlu s parkkamerou dalsi. A si na 25 litroch (a to tam ani nie je samosvor), swift sport stoji 18200. Polo gti sice stoji okolo 19, ale ak chces taku vybavu co swift, priprav si aspon 5 litrov. Takze z tohto pohladu pre toho kto chce vybavu je swift fajn ponuka, je o cosi pomalsi, ale za 500-600 eur ti ten motor chipnu na 165 koni a to uz pojde tak ako polo alebo fiesta.
Avatar - miromen
8. 1. 2019 08:40
Re: dobrá cena
Opět, Polo GT(I) neni a nikdy nebyl plnohodnotny HH.
7. 1. 2019 17:13
Re: dobrá cena
viem, že zdvihli cenu, ale stále mi príde na novinku ok, gti je výbehovka (ja viem, iné parametre). Svišť má teraz o pár koní viac a o dosť kíl menej, tak sa mi zdá cena ok, ale hádať sa nebudem a o hh s tebou už vôbec nie >:D