Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Fabia Edition 08: Po slevě od 239.900,- Kč, nižší ceny pro všechny modely

Také na Fabii se vztahuje akční nabídka Edition 08. V závislosti na stupni výbavy a motorizaci je sleva až 25 tisíc Kč, rozsah výbavy se nemění. Cenový rozdíl mezi motorem 1,6 16V a nejslabším turbodieselem 1,4 TDI 51 kW je i nadále 25 tisíc Kč.
Zpět na článek
7. 6. 2008 22:01
Re: Škoda Fabia
Nič. Hodnota Fabie v mojich očiach je úplne mimo cenové špekulácie predajcov. Tak lacno sa Fabia nikdy predávať nebude, aby som bol ochotný kašlať nato, čo od auta vlastne chcem a kúpiť si ju.
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 23:36
Re: Škoda Fabia
Poslouchej a co když ti jeden prodejce nabízí auťák v týhle ceně a o sto kiláků dál némlich to samý auto,dokonce i ve stejný barvě levnější (nebo dražší),aha,tak jaká je teď hodnota auta? To není žádný plácání,ale realita,tak co s tím inžo? ;-)
5. 6. 2008 21:25
Re: Škoda Fabia
Cena auta v mojich očiach - pre mňa jeho skutočná hodnota - či mi za peniaze, ktoré zaň dám splní, čo od neho očakávam. U Fabie je medzi týmito dvomi položkami mierny nepomer v jej neprospech.
5. 6. 2008 21:23
Re: Škoda Fabia
Jen se nekasej, piskořu... >:D >:D >:D
5. 6. 2008 21:20
Re: Škoda Fabia
Ano sedá na to rychle prach tak to chce častějš umýt ale ta elegance tu u jiný barvy nenajdeš.
5. 6. 2008 17:18
Re: Škoda Fabia
no jo, ale když se podíváš na oficiální cenník a ten akční u Megane nebo Focuse, tak je ta sleva více než slušná. Nevím nevím jestli bys takovou vyhandloval...
5. 6. 2008 16:34
Re: Škoda Fabia
co myslis tym "castejsie osetrovat" ? okrem toho, ze auto treba castejsie umyvat aby ta cierna vynikla
5. 6. 2008 15:59
Re: Škoda Fabia
Konkurence slevnovala drive protoze Skodovka zareagovala pozdeji ;)
5. 6. 2008 15:53
Re: Škoda Fabia
Sorry, ale nedavno jsem tu nadaval ne neobjektivnost vsech SchadeFilu o tom, ze kdyz slevuje FIAT oni nadavaji, ze je to kvuli prodejum a ted koukam, ze se najde potróblé borec i v tech neskodofilnich radach. Koruna posiluje vuci euru a vsechny automobilky plosne zlevnuji, protoze se vyplati si koupit auto za hranicema musi ceny dolu. Tot vsjo, dalsi zavery v tom nehledej ani u FIATu ani u Schade...
5. 6. 2008 15:19
Re: Škoda Fabia
Přesně jak říkáš každý by se mohl podělit o zkušenostech svých aut a člověk by se alespoň něco dozvěděl o slabších či silnějších stránkách aut které lidi vlastní což by všem debatujícím jenom pomohlo a ostatním také něco dalo tak že všichni diskutující nestálo by to za to?
5. 6. 2008 15:11
Re: Škoda Fabia
Černá barva je špičková musí se sice častěji ošetřovat ale ta elegance za to stojí.
5. 6. 2008 15:05
Re: Škoda Fabia
Černá barva je špičková musí se sice častěji ošetřovat ale ta elegance za to stojí.
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 14:13
Re: Škoda Fabia
Jo a ještě co si představuješ pod obratem "skutečná hodnota auta",já tedy,ehm,doteď nic a to sem teda tlačil na pilu jako hrom :-)
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 14:09
Re: Škoda Fabia
Kuš,budu tam,kde budu chtít a žádnej císař mi do toho nebude kecat nebo bude cajmrsk po netu >:D >:D >:D
5. 6. 2008 14:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "fabius"
5. 6. 2008 14:07
Re: Škoda Fabia
No s ohledem na to,kolik těch nepěkných aut potkávám,tedy v okolí Prahy,tak nejspíš ty důvěryhodné zdroje malinko klamou nebo nevidí ;-).Nicméně jak Klaudius psal o trochu víš,je ta FII trochu disproporční :-)......No a zlevnit ji měli hned při uvedení na trh,ale nemyslím kvůli designu nebo kvalitě,jen proto,že prostředí pro zlevňování je tu už dávno,autosalony jsou nové,fabrika taktéž,kanály jsou zaběhlé a aut je moc,tudíž je na čase zákazníka nějak přesvědčit o nejlepší nabídce.Jen pořád nevím jestli je lepší taktika akčních ceníků a nebo rovnou ceník nový?Toť otázka,protože z akčích ceníků se už špatně smlouá nížší cena(prodejce vám řekne:jó milej zlatej sleva už tam je)Kdežto u ofiko ceníku máte možnost něco ukecat,ale uvidíme časem,zda to u Škody půjde či ne.U Renaultu(Megan,Scenic)a Fordu(Fokus,Fiesta)neuhádáte ani kačku(teda pravda,zástěrky a troúhelník jo :-O )
5. 6. 2008 13:50
Re: Škoda Fabia
no ale právě v tom je ten protimluv - prodeje mají dobré, přesto slevňují. Myslím, že hlavní podíl na tomto snižování má právě mediální tlak a Škodovka nechtěla riskovat eventuální odliv zákazníků (přece jenom v kategorii aut alá Fabie je každých 10tis korun podstatných), proto raději snížila ceny. Vzhledem k jejím hospodářským výsledkům (kdy i doteď prodávala většinu produkce venku za menší peníze) zůstane zisková více než dost >:D
5. 6. 2008 13:49
Re: frrrrrrrrrrrrrrr
Zase jim ale rychle pada cena :-)
5. 6. 2008 13:41
Re: Škoda Fabia
A už seš načepýřený jak krocan. Když chceš čučat jak čért do baně, tož sem radši nelez! >:D >:D >:D
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 13:03
Re: Škoda Fabia
Hele,hele,zas si moc nefandi,třeba ty silný motory do Fábií v tvým prvním příspěvku mě fakt dojaly a jal sem se zas po dlouhý době přidat pár naprosto nic neříkajících příspěvků,baví mě to. A nic ukazovat nebudu,to víš,zrovna na netu,just ne a basta fidli.
5. 6. 2008 12:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 6. 2008 12:53
Re: Škoda Fabia
Mimochodom, nenarážam ani tak ne tie konkrétne zľavy ale na auto ako také, ako si si iste všimol...
5. 6. 2008 12:52
Re: Škoda Fabia
Tak zle hľadáš, pozri moje príspevky, čo slovo, to skvost... >:D
Alebo nám to tu všetkým môžeš ukázať, nech vidíme "zač je toho loket"...
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 12:41
Re: Škoda Fabia
Co bys potřeboval inteligentního vyplodit,zatím sem tu nic inteligentního nenašel a tak se snažím držet basu
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 12:38
Re: Škoda Fabia
Tak si to dobře pamatuju a jinak,proč si myslíš,že by to měl být problém? Normálně sem se jen zeptal,nic víc za tím nehledej ;-)
5. 6. 2008 12:35
Re: Škoda Fabia
Ty si dóšiel dnes iba rýpať alebo vyplodíš aj niečo inteligentné...?
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 12:31
Re: Škoda Fabia
Seš tak zhruba asi stopadesátejšestej,který to zde píše,tolik důvěryhodných zdrojů nemá ani FBI+KGB+Mossad dohromady
5. 6. 2008 12:25
Re: Škoda Fabia
Tiez som uz videl u niektorych predajcov Kia ze davaju na ceed zlavu 15tis. Sk. Ale ked to porovnam s tym nemeckym modelom, co som dole pisal tak je to furt rozdiel asi 60-70tis. ked dopocitam vybavu slovenskeho ceeda k nemeckemu. Navyse chcem mat uz v novom aute ESP a nemci to maju uz v zakladnej vybave u kazdeho ceeda, takze tam je ozaj z coho vyberat.
5. 6. 2008 12:12
Re: Škoda Fabia
Náhodou že mám. ;-) Je v tom problém?
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 11:34
Re: Škoda Fabia
Chlape,slevy a akční ceny tady čas od času proběhnou i od ostatních prodejců,že si zrovna na just vybereš Škodu,nemáš náhodou Formana? ;-)
5. 6. 2008 11:29
Re: Škoda Fabia
Skús sa pozrieť teraz do predajne Kia, mám také ešte neoverené info, že práve teraz ceed má znížené ceny, asi o 15 tis.Sk.
5. 6. 2008 11:23
Re: Škoda Fabia
Myslíš? No dobre, pouvažujem o tom...
Niekedy aj sranda musí byť. A trošku satiry asi neuškodí, najmä ak na to niekto dá taký nádherný podnet... ;-)
neregistrovaný "milanič"
5. 6. 2008 11:17
Re: Škoda Fabia
Člověče,že tě to baví,měl bys svoje zkušenosti a invenci zaměřit tím správným směrem.....
Avatar - jazva
5. 6. 2008 10:50
Re: Škoda Fabia
Mám to od veľmi dôveryhodného zdroja, že sa tie nové Fábie zas až tak dobre nepredávajú. Čakali od toho viac a teraz rozmýšľajú čo urobiť...
5. 6. 2008 10:48
Re: Škoda Fabia
Ty si drbo. Kúp si 10deka rozumu, prospeje ti.
5. 6. 2008 10:46
Re: Škoda Fabia
Ano, pretoze nasi ludia kupuju len to (najmenej vidno skrabance pripadne spinu). Ale cee´dov vidím dost aj v tej tmavej cervenej, a je nadherna. Auto nekupujes jak salamu, ides s predstihom a ak si svoje stare auto akurat nerozbil alebo s predstihom nepredal, vkľude a pohode pár týždňov na "svoju" farbu počkáš.
neregistrovaný "seagray"
5. 6. 2008 09:47
Re: Škoda Fabia
Nehnevaj sa na mna, ale toto je typicky malomestiacky nazor - ano, Skoda musi byt vzdy horsia, nez ta najhorsia konkurencia. Dovod? Prosty! Pretoze Skoda sa nepovazuje za "zahranicne" auto. Ved co by povedali, keby si zaparkoval pred domov len Fabiu? Nic. Tak ty radsej zaparkujes pred domom vylagrovane 8-rocne BMW po dochodcovi z Nemecka a budes najvacsi KING! A ten tvoj vypocet s hodnotou len dokazuje to typicke slovenske malomestiactvo... Z ludi s podobnymi nazormi je mi zle :no:
5. 6. 2008 09:46
Re: Škoda Fabia
Nie je to len tvoj pocit. Kamarat robi v skodovackej predajni, a povedal, ze ked im prisla nova fabia, bleskove sa vypredala... ta predosla! Zakaznikom sa pacila viac...

Inak pokial ide o FII, treba si uvedomit, ze skodovka bola v tomto facelifte obmedzena podmienkou pouzit rovnaku podvozkovu platformu (hoci Seat mohol zmenit podvozok ibizy). V koncerne zrejme rozhodli: najprv Seat, potom Skoda. Lenze to mi potom akosi unika zmysel nacasovania tohto faceliftu. Skodovka mohla radsej zostat este rok-dva u predoslej fabie, a facelift spravit az po Seate, ked by uz mohli pouzit novy podvozok...
5. 6. 2008 09:44
Re: Škoda Fabia
striebornu uz asi nie , lebo taku mam teraz na fabii combi. Ta cierna asi pritahuje slnko ako pises ale zase nie je na nej viediet kazdy tukes od lietajucih kamienkov(alebo je?). So red, aj Hika green su tiez pekne , este sa mi paci aj Oil blue. Lenze tieto farby t.j. tmavo cervena resp. zelena a modra sa zas tak casto nevyskytuju v skladovej ponuke dealerov , vsetko je hlavne v striebornej, ciernej , resp. sedej.
5. 6. 2008 09:42
frrrrrrrrrrrrrrr
Teda ty Fábie maj zrychlení z 0 na 100, jako já do práce! :-O
neregistrovaný "FX_"
5. 6. 2008 09:41
Re: Škoda Fabia
Ve světle okolností co tu píšeš ty i jiní, o tom silně pochybuji.
neregistrovaný "FX_"
5. 6. 2008 09:39
Re: Škoda Fabia
Škodovka má u nás pořád vysoké prodeje. Ceny padají právě kvůli Euru. Konkurence slevňovala dříve, kdy Koruna nebyla tak silná a jejich prodeje byly mizerné.
5. 6. 2008 09:34
Re: Škoda Fabia
Blbosť - pozerať sa systémom "máš na to-nemáš na to" nie je dobré. Beriem to skôr cestou "to auto za tie prachy stojí alebo nestojí" - rozhodne je to reálnejší a praktickejší pohľad na vec. Ak kupujem auto, a nechcem kvôli cene Škodu, možno nakoniec kúpim auto povedzme o 10% drahšie - ale voči odmietnutému modelu Škody má pre mňa o 20% väčšiu hodnotu, tým pádom ho považujem za výrazne lepšiu investíciu.
Mimochodom, ako sa vraví "chudoba cti netratí", platí aj dnes. Že niekto na niečo nemá a kritizuje jeho cenu, neznamená, že nemôže mať pravdu. ;-)
5. 6. 2008 09:27
Re: Škoda Fabia
Farba? Mne sa čierna ani strieborná nepáčia - prvá silne ťahá slnko a klíma sa niekedy namaká, druhú má každý, navyše hodne splýva s okolím a nie je práve bezpečná.
Laky z ktorych by som vyberal, su (v poradi):
1.So červená (tmavá)
2.Pewter béžová
3.Hike zelená (tmavá)
neregistrovaný "FX_"
5. 6. 2008 09:24
Re: Škoda Fabia
Tak si tu Škodu kup jinde, pokud o ni stojíš. Vždyď to není problém. Nadávat tu na ceny, to je hodno těch, kteří na to prostě nemají.
5. 6. 2008 09:21
Re: Škoda Fabia
no já nevím, ale není to trošku v opozici - není potřeba slevovat, prodeje jsou dobré, přesto slevy dali, prý kvůli silné koruně a pod.
Ok, dejme tomu že skutečně většina vstupů se nakupuje za Eura, takže tady něco Škoda ušetří, ale někteří "koncernisté" tady nedávno vypisovali, jak jejich skvělý managment není žádná charita, jací jsou to ekonomičtí borci, a prodávají za cenu kterou si ty vozy zaslouží, bla bla bla....
No a teď najednou ten vysoce ekonomický managment si řekl, hele pánové, vyděláváme dost, teď se nám ještě snížili náklady, prodeje nám sice rostou, ale uděláme gesto, snížime ceny v Čechách....

a to snad ani nebudu připomínat, že každé snížení cen u konkurence bylo doteď bráno jako jasný důkaz, že ty vozy jsou totální křápy a stejně se neprodávají a musejí podlézat cenou...
5. 6. 2008 09:17
Re: Škoda Fabia
Tiez rozmyslam nad ceed sw , uz som absolvoval aj nejake skusobne jazdy s motormi 1.4 a 1.6 benzin a bol som celkom spokojny. Bolo si treba zvyknut na ostrejsi nastup brzd ale inak vpredu aj vzadu je dost miesta , kufor velky a spracovanie je tiez velmi dobre , aspon podla prveho dojmu. Asi este chvilu pockam, ci nepride nejaka akcia na ceed na slovensku (ale asi nie), takze asi pojdem kupit do Nemecka. Ceed sw 1.4 (ABS,ESP,TCS,6 airbagov, komplet elektrika, aut.klima, interier antracit a sedadla ciatocne v kozi, metaliza) cena 15.250 Eur, t.j. 460tis. Sk plus 20tis.(doprava+prihlasovacie procedury). Len sa neviem rozhodnut pre farbu: cierna alebo strieborna ?
5. 6. 2008 09:13
Re: Škoda Fabia
Tak do extrémov by som nerád zachádzal, faktom je, že podivné proporcie auta a generačná výmena úplne mimo svetových trendov sa dá ťažko obhájiť. A vnútorný priestor je dosť vážnou preferenciou pri hodnotení kvalít auta. Plus vzhľad,plus niektoré motory - pre mňa dosť negatív na jeden model. Nepovedal som, že je to zlé auto, ktoré neodvezie, nesplní nejaký účel. Ale nemá čím nadchnúť, ničím nevynikne. Aspoň v mojich očiach nie.
5. 6. 2008 09:10
Re: Škoda Fabia
Ale veď vpohode. Vieš že som kritikom novej fabie, tak mi nekaz tú radosť. ;-) Vidíš, že to obraciam na humor. Aj ke´d faktom je, že u nás sú Škodovky dosť predražené a ceny by mohli ísť o niečo dolu plošne, nie iba v akciách.
neregistrovaný "FX_"
5. 6. 2008 09:05
Re: Škoda Fabia
Ty ses nám tu rozjel jak trakař z kopce. V současné době jsou slevové akce na všechny vozy (Fiesta, Corsa atd.) zapříčiněny silnou korunou vůči Euru, nikoli potřebou slevovat z důvodu neprodejnosti.
Tohle nechápe dosti "expertů" na prodej aut (A2 to už taky kdesi psal), ale jde vidět chlapci, že nepracujete v průmyslu a nevíte, jaký je současný stav výroby, prodeje, nákupu a tržeb.
neregistrovaný "fabius"
5. 6. 2008 09:05
Re: Škoda Fabia
No pak by asi nebyli páni plánovači spokojeni u žádné značky.Ať je to Mercedes,Audi a dokonce ani Jaguar,vlastně nevím o žádné BĚŽNÉ značce,která nemá akčí ceník a nebo neuděláte individuální dohodu s prodejcem.Tím se nezastávám Škody,jen tím chci říct,že je to zbytečné napadání....Souhlasím,je úzká a není moc hezká,leč ty motory nejsou úplně všechny špatné(mimo 1,4TDI,ten je fakt k ničemu)spíš bych řekl,že malinké rozšíření spektra motorů by bylo milé.1,4, TSI by bylo úplně super.Jinak pokud jste s tím autem jel,tak víte,že pro běžného řidiče to není úplně špatná volba,solidní prostor pro 4!cestující(kolik z nás jezdí vytíženější?),jízdí vlastnosti dobré(minimálně)není to sporťák,motor se dá vybrat(osobně bych volil 1,4 benzín).Nechápu místní diskutéry,buď je Škoda pro sociálky a duchem slabé a nebo je vynášena do nebes a kdyby dala do kzfru lejno,tak bude pochválena za nevšední přístup k parfemizaci interiéru.Možná je na čase si uvědomit,že jsou to auta pro běžnou rodinu(3-4lidi)s běžnými nároky,dostat se z bodu A do bodu B,bez poruchy(pokud možno)bezpečně a v čas.Nevím kolik z místních diskutujících vlastní něco lepšího nebo horšího a je mi to jedno,chodím do dizkuzí abych se něco dozvědl,ale na tomto fóru je to jen o napadání či vynášení 1 či 2 značky.Jen rozumných argumentů tu nacházím málo :'-( .Co takhle napsat:Jsem vlastníkem toho nebo toho auta(viz téma diskuze)a mám s ním takovou a takovou zkušenost,servis mi dělají tam a tam aje to super.Bez napadání a urážek.Jo jo Češi,nemám na to,tak to zkritizuju a hotovo,Nejlépe kdyby sousedovi koza chcípla,když já na ni nemám,že páni diskutéři.Hezký den,já bohužel musím pracovat.
neregistrovaný "antiVW2"
5. 6. 2008 09:01
Re: Škoda Fabia
Skoda nebola nikdy pristupna zakaznikom - jedine fleetu - ostatnych akosi ignorovala a ked druhe automobilky mali akcie, Skoda ponukala najvyssie ceny. Ovsem predaj jej percentualne klesol - v porovnani s predoslymi rokmi a zacali si to uvedomovat.
5. 6. 2008 08:38
Re: Škoda Fabia
Ak chceš podobne veľké auto, potom snáď 207, ale má dosť silné ceny. To už by som radšej zobral nejaké malé MPV, Merivu alebo Jazz. Síce už obaja pomaly končia, ale na druhú stranu budú sa predávať výhodnejšie a sú spoľahlivé, od začiatku výroby majú vychytané všetky muchy. Prípadne približne v cene Fabie kombi (o niečo drahšie, aby som nebol zase zlý) máš cee´d Sportywagon, toho by som bral všetkými desiatimi.
5. 6. 2008 08:34
Re: Škoda Fabia
Blbosť, v roku 2014 bude mať Fabia šírku 1672 mm(pretože kvôli vyšším bezpečnostným požiadavkám budú musieť byť hrubšie dvere), narastie o 50 mm na dĺžku (kufor 350 litrov) a o 50 mm do výšky (najväčší priestor na hlavu v triede). Rázvor narastie o celých 6 mm, čo prospeje najmä cestujúcim na zadných sedadlách. Základ s prepĺňaným dvojvalcom HTPX (55 kW, priemerná spotreba pod 8 litrov) bez elektriky, klímy, rádia (aj bez prípravy), dvierok skriniek na palubke a podobných zbytočností bude stáť 299.900,-Kč, ale za túto cenu dostaneš 6 airbagov, ABS, ASF, ESP a dotykový display. Za príplatok bude opäť zvlášť lakovaná strecha, tentoraz bude okrem bielej v ponuke aj čierna. ;-) Zvláštnosťou ponuky bude ekonomický model zvaný Economy (339.900,-Kč), ktorý svoju vyššiu cenu vykompenzuje vynikajúcou ekonomickou prevádzy (HTPX bez turba s výkonom 42 kW a významné zníženie hmotnosti použitím plastov na strechu, dvere a kapotu, s pevnými sklami v druhom páre bočných dverí, použitím pneumatík s nízkym valivým odporom rozmeru 155/70 R12, ľahkou 4-stupňovou prevodovkou s krátkymi prevodmi (s maximálnou rýchlosťou konštrukčne obmedzenou na 120 km/h) a súpravou na opravu defektov namiesto rezervy).
5. 6. 2008 08:26
Re: Škoda Fabia
tak preto som sa citil nejaky namackany na dverach, ked som sedel v novej fabii. Po 4 rokoch by som uz aj vymenil moju fabiu za nieco nove, ale nova fabia combi to urcite nebude, dost ma ten "facelift" sklamal, takze bude sa nutne pozriet niekam inam.
5. 6. 2008 08:17
Re: Škoda Fabia
To tak nevyzera, to tak je. Na šírku ubrali len pár milimetrov, ale pocit za volantom je horší, lebo predné sedadlá sú ďalej od seba a viac natlačené na dvere.
5. 6. 2008 08:10
Re: Škoda Fabia
Ja mam fabiu combi z roku 2004 a furt sa nemozem zbavit dojmu, ze je krajsia nez tato nova fabia. Nechapem ani pocin skodovky, ked namiesto toho, aby bolo auto o nie o sirsie a teda aj viac miesta, tak oni este ubrali nejake tie centimetre, toto naozaj nechapem. Kufor , ktory bol aj doteraz dost velky, este pridali 50 litrov, ja by som osobne radsej prijal vacsi razvor auta a hlavne tu sirku bolo treba zvacsit a nie zmensit. Vyzera to ako keby sli hlavou proti muru.
5. 6. 2008 07:37
Re: Škoda Fabia
Toho se dočkáš tak v roce 2014..., ale opět bez těch silnějších motorů. >:D >:D
5. 6. 2008 07:20
Škoda Fabia
Čo robiť, verejnosť asi nie je z novej Fabie taká nadšená, ako si páni plánovači mysleli, nezostáva, než znížiť cenu a viac ju priblížiť skutočnej hodnote auta, snáď to predaje oživí...

Druhou cestou by bolo, keby Fabiu II vyhlásili iba za "dôkladný"facelift Fabie I a o rok vybehli s úplne novou Fabiou III, ktorá bude dostatočne široká, so silnými motormi, novým podvozkom a dokonca(!) bude aj pekná... >:D >:D >:D