Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "dabel"
25. 11. 2005 11:23
Bez nadpisu
Jo, tak taky skok chapem... ale vsak da sa ist pomalicky, kludne a potom sa daju aj tie kone zvladnut.

Inak so Saabom drzim palce - benzinak by snad nema mat problemy.
25. 11. 2005 10:58
Bez nadpisu
No ja si aspon na zaciatok, kym to auto nebudem mat aspon ako tak precitane, tu poistku zaplatim. Ono predosla felda 1.6 bola sice dost lahka na nos pri tom vykone a konstrukcii to aj malo nasvedomi par plneni havarijneho ;) Tak tych 200+ koni u soba sa bude treba naucit krotit :)

No dufam, ze budem mat stastie. To auto vyzera byt naprosto v poriadku, je to auto odkupene velkym autosalonom na protiucet. Ak berieme story o predchodcovi vazne tak slo o typka co mal uz 20+ saabov a ted hodil 2 ostrejsie 9-3ky na protiucet ked bral nove 9-5 aero. Co sa tyka zmluvy, mam tam tacho km aj celkovy km stav, oznacenie vozidla bez nehody a rocnu garanciu na skryte vady (pol roka tusim zo zakona + pol roka lebo slo o vozidlo u nich servisovane + vypisy z ich vlastneho servisu). A pri velkosti toho autosalonu (+ to ze su unlimited saab partner) predpokladam, ze nebudu mat potrebu salit u takeho auta :-)

PS len v tej budove (1 z 4) co som bol bolo dole nove 3x hummer 4x corvette, hore asi 6x saab a vonku nejake to STS :)
neregistrovaný "dabel"
25. 11. 2005 09:12
Re: Re:
No ja jazdim stale bez havarijneho poistenia >:D

Inak so Saabom uprimnu sustrast - ale snad chytis dobry kus a nie ako boli "stare dobre" 9-5 3.0TiD...
24. 11. 2005 19:37
Re: Re:
dabel: A siel si bez havarijneho poistenia ?

No ak sa mi nepodari zohnat poistku tak v tomto pocasi to radsej zoberem autovlakom do Viedne :-) Jednoducho sa neodvazim ist autom, ktore nepoznam a ma o dost viac vykonu co felda na ktoru som zvyknuty :)

Btw je to 4 roky stara 9-3ka ...
neregistrovaný "dabel"
24. 11. 2005 10:08
Bez nadpisu
Cez Rakusko som presiel v pohode (inak aut so zltym pruzkom jazdi cez A celkom dost...), problem nastal az na slovenskej hranici.

To tesenie sa chapem - ja uz mam 2 tyzdne Accord v garazi a asi az buduci piatok budem mat (KONECNEEEE!) znacky...
23. 11. 2005 23:11
Re: Prevozni SPZ
No na docasne znacky by nemusela byt ta poistka slovenska, len aby bola. Nechcem riskovat cestu pri takomto pocasi bez havarijnej poistky :-( Asi budem muset pohladat nejaku nemecku poistovnu.

A co sa tyka papierov, momentalne mam v rukach len kupnu zmluvu. Caka sa len na CoC, kym mi nan dodaju a nahodia disky zo zimnymi gumami (nestandartny rozmer) a kym si najdem cas (a volno z prace) pre neho skocit.

Tesim sa jak maly chlapec, ale na druhu stranu trochu sa bojim tej cesty domov a rychlych ruk na domacej pode. :(

PS. aka to bola poistovna a co chceli vidiet?
23. 11. 2005 22:45
Re: Prevozni SPZ
S tou havarijnou poistkou je problem. Sam som nasiel iba jednu poistovnu v SR, ktora mi bola ochotna poistit auto predtym, ako ho videla. Chceli vidiet iba papiere.
23. 11. 2005 22:10
Re: Prevozni SPZ
Ja som vo prave vo finalnej faze preberania auta od predajcu v D. Bavilo sa aj o znackach a snazil sa mi povedat ze na 'zltych' sa da jazdit len v ramci Nemecka. Prislo sa na pri zmienke o ceste domov po svojich cez Rakusko, zevraj keby ma tam zastavili policajti tak mam problem so 'zltou'. 'Cervenu' s poistkou odhadol na 200-300E podla dlzky trvania.

Moja otazka je, da sa poistit auto na prevoznych znackaj aj havarijne/proti kradezi a zniceniu ? Trosku sa obavam toho, ze mi auto skor ako dostanem slovensku poistku navstivi nejaky z nenechavcov a zobere si napriklad kolesa.
neregistrovaný "dabel"
22. 11. 2005 16:46
Re: Prevozni SPZ
Ako pise Aristide, poistku musis uzavriet spolu s kupou docasnych prevoznych znaciek (pri preberani prevoziek musis poistku predlozit). Idealne je, ak kupujes auto od dealera, tak mu povedz, nech Ti rovno tie prevozky zabezpeci. A ja len dodam, ze musia byt s cervenym pruzkom na boku ("colne" prevozky), pretoze ako mi minuly tyzden v piatok o polnoci vysvetlil isty fraja v zelenom, tie so zltym pruzkom ("cisto prevozne" znacky) maju platnu zakonnu poistku len na uzemi Schengenu. Dokonca ma nechcel pustit, ale na inom prechode som presiel jak malina >:D Jo a este daco - maj pri preprave nachystany velky technicak (Kfz-Brief) - budu ho chciet na 100% na prechode vidiet.
neregistrovaný "Aristide"
22. 11. 2005 12:47
Prevozni SPZ
Proste si v D koupis prevozni znacku a zaplatis si pov. ruc na 14 dni (treba). Cena je cca 150 euro. A muzes si to privezt po vlastni ose domu a v podstate tam na to lze i tech 14 dni jezdit.
neregistrovaný "ubu_roi"
18. 11. 2005 18:43
dovoz auta z .de - docana poistka ?
Uvazujem o dovoze jazdeneho auta z .de do .sk. Guglil som k tomu, a je jedna vec co mi neni jasna:

K dovozu potrebujem prechodnu SPZ (dostanem v nemecku) a poistenie na dobu kym budem mat poistku v .sk.

Teraz som niekde cital, ze to poistenie je zahrnute v tych prechodnych znackach, a inde som zas cital, ze to poistenise si treba v .sk poistovni vybavit za 4000 Sk.

Pozna niekto na to jednoznacnu odpoved?

Peter