Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Pražská záchranka bude jezdit Mercedesy ML 280 CDI

Minulý týden převzala pražská záchranka 7 nových vozů Mercedes-Benz určených pro zajištění rychlé lékařské pomoci.
Zpět na článek
neregistrovaný "petrt"
26. 5. 2008 02:47
Re: To je bordel
Taky tu polovicu než ML vydrží.
neregistrovaný "petrt"
26. 5. 2008 02:44
Re: To bude něco!
V Praze mají Subaru Forester Turbo. A offroady nepotřebují, máme tu silnice.
Avatar - Hory
24. 5. 2008 22:53
Re: To bude něco!
Ne, SUV je určeno hlavně panu Mirku Volvolánkovi a má ho skoro za hubičku!!! >:D
neregistrovaný "apoštol :P"
24. 5. 2008 12:36
Re: Ostrava
Tak nějak ;-)
Avatar - T613
24. 5. 2008 11:25
Re: To bude něco!
A přesně proto všichni pražští hasiči závidí těm ostravským techniku >:D
neregistrovaný "Veselý švorcák"
24. 5. 2008 07:29
Re: To bude něco!
Jestli to bereš tak, že SUV je vozidlo pro záchranáře, tak jsme konečně našli smysluplné použití pro jinak zbytečnou třídu SUV >:D
Avatar - Hory
24. 5. 2008 03:12
Re: To bude něco!
Dvoukolák nebude tak rychlej jako Mercedes a o Praze se prostě mluví, bo je to největší, nejkrásnější město a hlavně na mezinárodní úrovni, tudle sem byl v Brně, to bych blil a vo Vostravě ani nemluvim... :no:

A těm buranskej závistivcům hanícím (či je to opět závist) SUV a Prahu...? Cha, jen se vám musím panáčkové smát, my v Praze sme vysmátý taky a ty vaše sračičky co tady blejete nás jen utvrzujou v tom, že sme nejlepší a o to víc to dáváme na odiv! :-!
Avatar - Hory
24. 5. 2008 03:09
Re: Ostrava
No jasný, Vostrava nás Pražáky nezajímá, ale Praha zajímá všechny... Hlavní město je jen jedno a jaksi Vostrava to neni... >:-[]
Avatar - Pjenkava
23. 5. 2008 13:01
Re: SUV a záchranka
Ano. Chtělo by to vyměnit... Politici ať jezděj v Š1203 a v Transportérech a sanitky ať jsou BMW 7, Audi A8 a spol.

Né, ale vážně. Sanitky by vždy měli bejt prvotřídní auta. Vždy by to mělo bejt to nejlepší, když politik vozí svojí obtloustlou * po dálnici 200 km/h v Audi A8, jen aby stihnul tenisovej zápas v Brně, to je demence.
neregistrovaný "pompy"
23. 5. 2008 11:26
Re: To je bordel
No v Praze jsou i místa kam se nedá dojed po silnici a nebo zkus vyjed osobákem na chodník po vysokym obrubníku. Podle mne i v Praze se SUVéčka neztratěj.
Avatar - ManInBlack
23. 5. 2008 08:13
Re: To je bordel
Asi to maj na ježdění napříč přes tramvajový pásy >:D
23. 5. 2008 07:46
Re: Ostrava
To máš jedno, já mám srandu zase z toho jak se každý ptákoviny hned chytáte >:D
23. 5. 2008 03:25
Re: To je bordel
Ne, klid, schizofrenii netrpis >:D
Ale cenim si tvych nazoru a nejen proto, ze se s nimi casto shodnu :yes:
23. 5. 2008 00:21
Re: To je bordel
Krom toho, tak to prošlo neskutečně přísnym výběrovym řízením a jak říkáš, tak výsledná cena převálcovala ostatní "rádoby kolegy" jako právě KIA, Hyundai i VW a ještě tam byl snad PSA? Ale to bych teď kecal... ML jsou sice "holoty", ale v podmínkách koupě maj zahrnuty krom servisu i dlouholetý kulance a dalších spoustu výhod, což je pro MB bráno i jako reklama na dlouhou dobu. Každopádně, kdo si může toto dovolit, jako MB? Myslim výhledově a dlouhodobě?
23. 5. 2008 00:14
Re: To je bordel
Jsi moje druhé "já"??? >:D
23. 5. 2008 00:08
Re: To je bordel
Panove a napadlo vas, ze borci s tim potrebujou obcas prejet nejakej chodnik, aby se treba dostali z ucpane cesty, nebo projet prikopem? A proc MB? Krome odpovedi proc ne a proto ze si to zaslouzi, verim, ze nebyly za katalogovou cenu, navic se da predpokladat, ze MB (ci kdo to delal) ma vetsi zkusenosti s upravou pro potreby zachranaru a neda se vyloucit, ze takove upravy na Kiu nebo Hyundai (nic proti nim) by zvedly cenu na uroven MB...
22. 5. 2008 23:02
Re: SUV a záchranka
Simson má recht. Třeba ten Cayene má daleko dražší servis a ve srovnatelnym modelu (což snad ani neni) se na cenu ML nedostane. Doprava v Praze je strašná a právě SUV dokáže eliminovat "některý" překážky v provozu. Já s tim nemam problém, jako s politickou garniturou, co si vozí svoje obtloustlý zadky ve zbytečně drahejch autech. Sanitky by měly být vždy TOP, protože když potřebuješ doktora, tak jsou minuty hodinama.
Avatar - gld
22. 5. 2008 22:57
Re: To je bordel
keď na to majú, prosím, ja len uvažujem čo za tým nákupom stálo
Avatar - gld
22. 5. 2008 22:54
Re: To je bordel
no ved jasne ja súhlasím :-) "prečo nie" je rečnícka otázka
Avatar - Pjenkava
22. 5. 2008 22:50
Re: To je bordel
Nešetřil bych za žádnou cenu. Když vybíraj tolik peněz na pacientech, tak se nedivim, že koupěj to nejlepší (tedy i docela drahé). Řikám: Bravo. :-O
22. 5. 2008 22:44
SUV a záchranka
Vzhledem ke kvalitě pražských komunikací a rychlosti, kterou se záchranka po nich musí pohybovat se vůbec nedivím, že chtějí SUV. Kdo někdy v Praze jezdil tak mi potvrdí, že některé rozbité ulice lze potřebnou rychlostí projíždět jen v SUV s dostatečným zdvihem pérování, pevným zavěšením kol aj. Navíc často musí najíždět na tramvajové pásy apod., opravdu se volbě SUV nedivím, pokud bych si měl vybrat vozidlo pro rychlé přesuny rozbitou Prahou, určitě by to nebylo Porsche...
Re: To je bordel
blbe jsi mne pochopil ja bych jim dal misto ML Santa Fe
22. 5. 2008 22:32
Re: To bude něco!
golde, já s nima nic nemam, jen odtušuji dopředu, jaký budou komentáře na pražáky a SUV, nic v tom nehledej, já nejsem žádnej mravokárce, snad už víš, ne? ;-)
22. 5. 2008 22:30
Re: To bude něco!
Nemáme si co říci, ale nějak se nedokážeš zastavit, tak kde je chyba?
Avatar - gld
22. 5. 2008 21:54
Re: To je bordel
prečo nie? santa fe je solídny voz
Re: To je bordel
spise bych jm dal Hundai Santa Fe
luxusni,pohodlne a vevnitr je prostoru na rozdavani ;-) navic sotji o polovinu mene
neregistrovaný "Bench"
22. 5. 2008 21:27
Re: To bude něco!
Doufal jsem, že z toho půjde vycítit ironie, proto ten palec dolů ;-)
Avatar - gld
22. 5. 2008 21:12
Re: To je bordel
v rôznych testoch som čítal že ML-ko nie je práve etalón vnútorného priestoru..takže napr. tá kia naň až tak nestráca..skôr tu mám pocit že ide o "hranie formy"..nech turisti vidia že na to máme :-!
Avatar - pellsi
22. 5. 2008 21:07
Re: To je bordel
Urcite souhlasim s tim, ze delat u zachranky neni nic jednoduchyho a ty borce taky obdivuji. Jen me fascinuje, ze zrovna Praha potrebuje SUV. Nevim, ze bytam byly zrovna naky kor nezpevneny cesty ci krpale. No, myslim si sve. Naopak, tam kde je tomu zapotrebi, tak tam nejsou. Myslim ted napr Orlicky hory, kde to opravdu znam, jelikoz tam kazde roky jezdime a nevsiml jsem si toho, ze bytam meli zrovna tento typ sanitek.
Jinak samozrejme, zachranarum to preju, jen si opravdu nemyslim, ze by to mela mit Praha.
Avatar - T613
22. 5. 2008 21:06
Re: To je bordel
Jde také o vnitřní prostor na vybavení, přece jen to tam nemůžou mít namačkané. Vzhledem k malým prostředkům co na záchranářskou techniku jde, tak si vybírají obezřetně do čeho vrazí prachy
Avatar - gld
22. 5. 2008 21:00
Re: To je bordel
áno, nepochybne je to namáhavá práca ale podľa mňa keď už museli mať tie SUV tak mohli nakúpiť dajme tomu KIA sportage, kvalitné auto a prejde aj stredným terénom no a hlavne stojí asi tak polovicu ceny mercedesu..nie ako že by mali šetriť ale mohli mať dva krát toľko áut..
Avatar - gld
22. 5. 2008 20:56
Re: To bude něco!
nebyť triedy SUV máme tu plné cintoríny? pre boha a k tomu si ako došiel, že ako škoda 1203 (respektíve TAZ 1500) nemá moderných nástupcov? fakt nechápem..
Avatar - T613
22. 5. 2008 20:54
Re: Ostrava
No spíš z pepíků máme srandu jak z každého prdu udělají celostátní zprávu >:D
Avatar - T613
22. 5. 2008 20:53
Re: Ostrava
Mrkni se třeba na web hasičů, komu závidí techniku a systém ;-) Dám ti nápovědu : Praha to určo není :-)
Avatar - Andromeda
22. 5. 2008 20:53
Re: To bude něco!
Jo,a poslední věta:SUV - třída jako každá jiná,bez problémů,virtuální ředitelé zeměkoule - to je vášeň...
neregistrovaný "krosnic007"
22. 5. 2008 20:44
Re: To je bordel
Dělat u záchranky je těžká práce. Namáhavá psychycky a mnohdy i fyzicky. Takže dopravit se na místo kde někdo potřebuje pomoct a zpět pomocí pohodlný káry je myslím příjemný a na místě. Navíc když si to můžou v Praze dovolit, tak proč ne? Neřeknu kdyby neměli na injekční stříkačky...Aspoň nebude naše (myslím ČR) záchranka pro ostudu (viz 1203ky...)

Jo ještě jsem zapomněl dodat. Bydlím u Brna a SUV taky nemusím :) Přesto v tom nevidím problém. Přeju jim to.
Avatar - Andromeda
22. 5. 2008 20:31
Re: To bude něco!
Ty a tvoje hlava,včetně jejího obsahu, za jakoukoli moji snahu nestojí.A svoje pseudomagerské výlevy o mlčení nebo dojímání zkus na jiné adrese.My dva si vlastně nemáme co říci,tudíž vzájemné ignorování bude pro oba to pravé ořechové.
neregistrovaný "Bench"
22. 5. 2008 19:26
Re: To bude něco!
Až do teď museli záchranáři jezdit ve Š1203, nebýt třídy SUV, máme tu plné hřbitovy :no:
Jestli jezdíš v autě, které mi příjde zbytečné, přece není vada na kráse, nikdo ti to nebere ;-)
22. 5. 2008 19:08
Re: Ostrava
Mě je to taky šumák ;-) , kde nakupuje záchranka. Aspoň, že vsadili na dobrýho koně, ML je slušná kára.
Ale ať se HotHatch nediví, že nepíšou na auto.cz na čem jedou v Ostravě, to bysme tady pak nečetli nic jinýho.
Avatar - pellsi
22. 5. 2008 18:52
To je bordel
Absolutne nechapu, nac potrebuji v Praze sanitaci SUV a jeste teto znacky. V horskych oblastech bych to pochopil, i kdyz teda zrovna vyber teto znacky nevim. CO, jeste drazsi mohli nakoupit. Fakt, banda d.....JA bych jim dal Cajzlum. Pekne Lady na ne!
Avatar - gld
22. 5. 2008 18:19
Re: To bude něco!
bože čo máš s tými SUV, niekto ich proste nemá rád, ťažké na pochopenie?
22. 5. 2008 18:02
Detail
Zajímavý detail, všechny RZ končící 0155, to se mi líbí :yes:
22. 5. 2008 18:00
Re: To bude něco!
Myslím, že když budete potřebovat pomoc je vám opravdu jedno čím pojedete. Klidně aj na dvukoláku. Ale taky si myslím, že se v novinách a všude jinde mluvím až moc zbytečně o Praze.Existují přece i jiné města
22. 5. 2008 16:30
Re: To bude něco!
Buď si to ještě jednou přečti, nebo mlč a netlač mě do hlavy svoje životní trable. Pokud si s tebou život špatně zahrává a jsi právě ten odpůrce SUV, tak mě s tim nedojmeš.
neregistrovaný "mattheww"
22. 5. 2008 15:39
Re: Ostrava
jako lidi začíná to vypadat jak kdybyste vy z Ostravy nebo z Brna měli nákej komplex méněcennosti nebo co. Proč vás tak rozčiluje že napsali o Pražský záchrance a ne o vaší? Dyt je to přece jedno,ne? :-)
22. 5. 2008 15:20
Re: Ostrava
Nj ale oni tam na dálných východě maj lepší auta jak vy Zápaďáci, taková drzost, žejo naplavenej pražáku >:-[] (opravdu nemyslím to "pražáku" nijak hanlivě, to tak vyznívá samo)
Avatar - jnkd
22. 5. 2008 14:58
Re: Ostrava
Podívej o dálném východu jako je Ostrava (nebo třeba Brno), nikdo nepíše.
Avatar - Andromeda
22. 5. 2008 14:38
Re: To bude něco!
Hmm,a myslíš,že jsi vtipný?Inu,pokud(mimo "ostrovtipu")Ti bylo naděleno i v jiných inteletuálních oblastech,tak s uvedenou diagnosou budeš rád i za Traboše,webový hrdino(bohužel vlastní zkušenost).Radši než tupý výsměch "švorcovejm pacošům" ,se modli,aby to z ničeho nic netrefilo jednou Tebe...
22. 5. 2008 13:54
To bude něco!
Už vidim ty "švorcový" odpůrce SUV - nesmyslné a zbytečné třídy, jak utíkaj s infarktem za Š1203, než aby se ponížili jízdou v ML! >:D Nebo to bude naopak?
Avatar - T613
22. 5. 2008 12:50
Re: Ostrava
jj, všééééchny nás to zajímá čím jezdí pražská záchranka :-)
22. 5. 2008 12:49
Re: Ostrava
Není přece možné psát o všem co má dočinění z auty. Navíc Praha je hlavní město, tak to snad pochopíš.
Ostrava
a v ostrave maji hasici VW Tuaregy a o tom nikdo nepise... :-|