Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "bubak18"
15. 1. 2007 19:44
nesmysl
je to samozrejme blbost, viz tohle

[odkaz]

6. Slyšel jsem, že s fóliemi na sklech můžu mít problémy na STK, v zahraničí apod.

Instalaci atestovaných fólií na skla vozidel upravuje a povoluje Vyhláška č. 56/2001 Sb.Ministerstva dopravy a spojů ČR v souladu s jednotným ustanovením o holmologaci EHK č.43.

Pokud si necháte na vůz aplikovat námi doporučené atestované typy fólií, obdržíte od nás atest č. 8SD 2 915 (kartička formátu TP)+ nálepky na skla s označením výrobce, typu fólie a propustnosti světla v souladu s předpisem EHK č.43 zákona č.56/ 2001 sb. a nebudete mít STK ani v zahraničí žádné problémy. Atest je platný v celé EU!

Pokud ovšem budete vyžadovat instalaci příliš tmavých fólií na skla předních dveří, montáž fólií bude provedena pouze na Vaše riziko a obdržíte atest pouze na zadní část vozidla. (Od ramen řidiče dozadu jsou atestované i ty nejtmavší typy fólií s propustností pouze 5% světla, t.j. černá barva).

[odkaz]
neregistrovaný "bubak18"
15. 1. 2007 19:44
Bez nadpisu
je to samozrejme blbost, viz tohle

[odkaz]

6. Slyšel jsem, že s fóliemi na sklech můžu mít problémy na STK, v zahraničí apod.

Instalaci atestovaných fólií na skla vozidel upravuje a povoluje Vyhláška č. 56/2001 Sb.Ministerstva dopravy a spojů ČR v souladu s jednotným ustanovením o holmologaci EHK č.43.

Pokud si necháte na vůz aplikovat námi doporučené atestované typy fólií, obdržíte od nás atest č. 8SD 2 915 (kartička formátu TP)+ nálepky na skla s označením výrobce, typu fólie a propustnosti světla v souladu s předpisem EHK č.43 zákona č.56/ 2001 sb. a nebudete mít STK ani v zahraničí žádné problémy. Atest je platný v celé EU!

Pokud ovšem budete vyžadovat instalaci příliš tmavých fólií na skla předních dveří, montáž fólií bude provedena pouze na Vaše riziko a obdržíte atest pouze na zadní část vozidla. (Od ramen řidiče dozadu jsou atestované i ty nejtmavší typy fólií s propustností pouze 5% světla, t.j. černá barva).

[odkaz]
neregistrovaný "bubak18"
15. 1. 2007 19:32
Re: Zatmaveni celniho skla...
tomu neverim
neregistrovaný "ogre"
21. 10. 2003 19:24
Zatmaveni celniho skla...
Dostal jsem referat na tema schvalovani vozidel k provozu na PozKom a bylo tam schvaleno i zatmaveni celniho skla tusim o 75 procent. Po Pardubicich nam jezdi dva VW, model Polo, a oba maji temer cerne celni sklo... vypada to bombove, jen by mne zajimalo, jak se stim jezdi v noci...

Ciao
neregistrovaný "ccc"
16. 10. 2003 21:34
Re: Folie se dají sundat
Daj se sundat,nahřát fénem a jde to , lepidlo se nejlíp omyje čikulim
neregistrovaný "PanskýKočí"
8. 10. 2003 00:00
Re: Folie se dají sundat
no
tedz

to je teda
navod
neregistrovaný "a"
26. 9. 2003 22:34
Folie se dají sundat
Za pomoci kladívka. Sklo se na podložce rozmlátí a jednotlivé kousky sklíček se pomalu a opatrně odloupou. pokud je práce provedena pečlivě dá se folie znovu použít!
neregistrovaný "a"
23. 9. 2003 22:59
Jak nejlépe sundat folie
Za pomoci horkovzdušné pistole?
neregistrovaný "a"
22. 9. 2003 21:06
Re: Hmm
Kdepak jsou folie, které propustí vzduch. Posledně jsem montoval takovéto, ale nevím již značku. Opravdu v místech, kde byly bublinky tyto se doruhého dne ztratily. Jako montážní tekutina byl obyčejný jar s vodou v rozprašovači a gumová stěrka. Horkovzdušná pistole je vhodná akorát pro vytvarování folie na vypouklých sklech.
neregistrovaný "Beny_1"
22. 9. 2003 17:14
Re: Hmm
Ten přípravek byl součástí sady od Foliatecu. Po uhlazení stěrkou tam žádný bubliny nezůstaly a pořád to perfektně drží. Chce to kvalitní folie včetně vhodného přípravku a perfektní trpělivou práci. Profíci to můžou odfláknout a nenechal bych se ukecat, že ty bubliny zmizí, tam kde byly bubliny podle mě ty folie nebudou pořádně držet. Bubliny se ztratí, ale folie tam pořádně nepřilehne, kam asi ten vzduch zmizel??? Pak na to svítí sluníčo, vzduch se roztáhne a odlepí folii v nejbližším okolí. V návodu doporučovali, když tam ojediněle bublina zůstane, tak lehce propíchnout a vytlačit vzduch.
neregistrovaný "a"
21. 9. 2003 22:57
Možná než folie bude lepší pokovení
I když poškozená folie se strhne a pokovení?
neregistrovaný "a"
16. 9. 2003 21:52
Re: Hmm
A co dáváš do toho přípravku Jar, Mr. Propr a kolik. Jak to že některé folie mají vlastnost bublinky odstranit a jiné je naopak zvýrazňují?

Na minulém autě mi to dělali "profíci" a dali mi okna s foliema plnýma bublin. Hned jsem to chtšl reklamovat a oni že se to do druhého dne ztratí a ono opravdu jo!

Teď jsem namontoval folie zpočátku vypadaly téměř dokonasle ale po týdnu jsou samá bublinka kde se tam vzali?

Jo a horkovzdušná pistole slouží k uvolnění folie aby se vytvarovala dle vypouklého skla.
neregistrovaný "Beny_1"
14. 9. 2003 11:24
Re: Hmm
Postup je jednoduchý, perfektně omýt okna, z venku dát folii na okno postříkané tím přípravkem tak aby folie, která se strhává byla ven. Vytlačit stěrkou vodu, perfektně oříznout kolem okna. Záříznutou folii sundat. Otočit okno, ještě jednou vnitřek okna perfektně umýt. Postříkat tím prostřdkem, strhnout ochranou folii (nejlépe ve dvou lidech, nesmíte na tu lepivou část šáhnout). Prohnutou foli přiložit přibližně doprostřed okna a přiložit směrem k okrajům okna. Pak folii posunout, aby přesně sedla k okrajům okna a potom trpělivě stěrkou od středu okna ke krajům vytlačit bubliny a přebytečnoý roztok. Potom to nechat nejlépe v klidu do druhého dne v klidu. Pak zaříznout to co případně přečnívá a opatrně okna zabudovat. Aspoň 3 dny nestahovat okýnka.
neregistrovaný "Beny_1"
14. 9. 2003 11:15
Re: Hmm
Já jsem si dělal folie sám a poprvé v životě. Pokud člověk dodrží čistotu a okna vymontuje (to je ideální, tak se to dá udělat velmi dobře. Je to jen o trpělivosti a precizní práci na rovné čisté a dobře osvětlené ploše. Jsou na autě 2 roky a žádné bublinky.
neregistrovaný "ace211"
13. 9. 2003 21:59
Re: Hmm
a nechceš si to někde spíš nechat udělat ? Já nevím, bych si radši zaplatil za to, že to bude zcela ok než se s tím a) mořit sám b) riskovat že to poseru. Ne že by si to člověk nenalepil sám, jenže to chce IMHO zcela bezprašné (nebo alespoň bezprašné prostředí a nějakou tu praxi v lepení folií a nic bych za to nedal, že co se týče špičkových produktů budou i dílčí rozdíly v instalaci. Mě by naštvalo kdybych si koupil fakt dobrý folie, protože chci aby auto vypadalo fakt hodně dobře a pak to ***, protože nejsem fakt hodně dobrej... POchybuju, že si někde folie dělal, když neznáš jaký jsou dobrý, takže se logicky domnívám, že stejně jako já nic nevíš o profesionální instalaci. Myslím, že HUF snad experimentoval s lepením folií...
neregistrovaný "a"
13. 9. 2003 21:42
Hmm
Takže škrtáme Suntec, a myslím Bruxafol ty se prodávají jen se školením.
neregistrovaný "Hufnágl1"
13. 9. 2003 09:45
Re: Montáž
Já mám na autě SUNTEC. Jsou opravdu velmi těžko poškrabatelné. Drobnou nevýhodu bych viděl v tom, že nemají po celé ploše úplně stejný odstín. Jde to pozorovat pouze na naprosto stejném pozadí (bílá stěna) při ostrém slunci.
neregistrovaný "ace211"
13. 9. 2003 00:00
Re: Montáž
všchny jsou top quality s 24 měsíční zárukou, což teda musejí být všechny výrobky prodávaný v ČR, nicméně u těhle bych byl v klidu. Ceny nevím, záleží kolik oken a jaký auto. Vyhledej si třeba na www.seznam.cz klíčové slovo "auto folie" či podobně a určitě to najde nějaký polepovače oken. Polarizační jsou fine, protože odrážejí UV světlo, tedy nedělá se v aute vedlo. Místo folii pak lze skla i pokovit vrstvičkou kovu se stejným výsledkem, jen to vypadá lépe. Ovšem tomu odpovídá i cena tuším kolem 10.000 za normální auto typu Octávka.
neregistrovaný "a"
12. 9. 2003 09:37
Re: Montáž
A nebudou někteŕé z nich dělat to co ten aušus?

A které jsou za kolik?

A které mohou být i na bočních oknech a vepředu?

Teď je hit prý polarizované folie.
neregistrovaný "ace211"
9. 9. 2003 23:13
Re: Montáž
kurnik tak znova:


hm, ted bez legrace co takhle místo aušusů použít:


MADICO


JOHNSON


SUN-TEC


Bruxsafol

No a nedělá takhle náhodou folie i 3M ?
neregistrovaný "ace211"
9. 9. 2003 23:12
Re: Montáž
hm, ted bez legrace co takhle místo aušusů použít:


MADICO


JOHNSON


SUN-TEC


Bruxsafol

No a nedělá takhle náhodou folie i 3M ?
neregistrovaný "a"
9. 9. 2003 22:16
Montáž
tak jsem zkoušel dát folie na skla, nějaké z Taiwanu Bobi car acesories import export. Solar Window Film Teda nic moc, ta folie je děsně náchylná na poškrábání i přiložená stěrka jí škrábe použil jsem raději gumovou přesto jsem se neuchráni lehkých šmouh! Navíc se na pár místech udělaly takové jako vlásky. Zpočátku byla vpohodě, ale po čase namísto aby případné bublinky vzduchu začaly mizet tak se objevili i tam kde nebyly! Vyznáte se v tom někdo poraďte nějakou lepší!
neregistrovaný "ace211"
9. 9. 2003 22:15
Bez nadpisu
Vytuněný golf

Jestli chcete ukázat světu, že jste se učňákem protloukli jako kingové, nemůžete to udělat lépe než vytuněným golfem. Každého z nás už jistě něco takového předjelo. Za tajemnými černými skly (fólie tam nalepil Láďa a považte, vyšly na 235 korun) se určitě neskrývá nějaký umolousanec, který si ještě před pěti roky zlomil nos při ježdění na panelákových schodech, ale sofistikovaný rebel typu Russella Crowea. Ohromné plastové spoilery domácí výroby se otřásají vibracemi, které dodává supersilná audiosoustava značky AKAI. Původně byla zamýšlena jako afrodisiakum na holky z rodinky, ale i když se ukázalo, že přitahuje jen další podobné uhrovaté zoufalce, jako nejcennější součástka už v autě zůstala. Zvuk je ještě o to krásnější, že přes celé zadní sklo se táhne nápis Sony Car Audio.

V našem městě jezdí dva takoví elegáni s nádhernými rychlými pruhy, na kterých není skoro vůbec vidět, že byli vyrobeni v 70. letech a že jsou tedy starší než jejich řidiči. A věru že si oba získali obdiv všech spoluobčanů – už tím, že při sobotním závodění na hlavní třídě ze sebe vytáhnou až 90 km/h.
neregistrovaný "a"
9. 9. 2003 21:58
FOlie na skla
jaké používáte a jaké máte zkušenosti s montáží?
neregistrovaný "KaZaN1"
19. 2. 2002 12:43
Re: Re:
Už sem to asi někde psal, ale o takový zážitek se podělím klidně znova. Takže v mým případě to vypadalo takhle: Jeli jsme z francie, přes Německou čáru do Čech. V jednu ráno, někdy na začátku zimy, bylo pod nulou. Cělňoši se evidentně museli nudit. Byli dva. STOP. Všichni z auta. Sebrali nám mobily a odtáhli je do kanclu. Pak to začalo, prelejzačka auta, všecky čísla, dveře, skla, kontroloval něco na spodku, nechápu co, furt to chodili s něčím dovnitř do teplíčka kontrolovat, nás do tepla pustit nechtěli, museli jsme stát "za čárou" jeden měl furt hnátu na bouchačce a vypadal dost vyděšeně. Zato ten druhej byl hustej. Když začal škrábat blatník zevnitř něčím, už jsem nevydržel a začal jsem vykřikovat jako vo co gou a šel jsem k němu..no ten hlídací po mně málem skočil a prej za čáru za čáru, fašouni, tak jsem zase zalezl a jen hlasitě nadával. Pak si mne zavolala at vyndam tasky z kufru a pokracoval v prolejzačce, štítek na vnitřní straně kufru ho sand uspokojil, ale preventivně hledal něco i pod rezervou atd. magor. Kámoš chtěl na záchod, tak prej má počkat. Zase mn ezavolali a prej ať vyndám z palubky radio. No tak to už jsem mluvil v druhé osobě o magor a stupidech... že asi jak, že s sebou poněkud pllanžetky nevozim...lidi ten degeš šel dovnitř a nějaký přinesl.. tak jsem mu jasně ukázal že sou na jiný rádio a že to nejde.. tak mi je vyval a začal to páčit osobně..když začal podivně pružit a kňučet plast už jsem řval ..co sem mohl.. a tak to si donesl ještě jedny planže, ale to taky nešlo tak toho vztekle nakonec nechal. Přišla etapa zavazadla, začal otevírat tašky... a vyptávat se co je tohle a tamto a na co to je..no děs..pak kámoš řekl, že prostě se jim jde vychcat na tu boudu, tak ho pustili na záchod..pokračovalo rabování zavazadel... poslední věta co jsem řekl bylo das ist meine kleine parfumerie. ist das problem?!..blbě se na mne kouknul, mrskli nám mobily zpátky na sedačky a pasy taky a vodjezd.... Už nevím přesně jak dlouho to bylo, ale pokud si pamatuju, odjížděli jsme po pul třetí z hranic..zmrzlý jak nevim ani co a pak jsme byl 14dní nemocnej....
neregistrovaný "ace211"
19. 2. 2002 12:04
Re: Re:
Hmm a jak probíhá takové prohlížení auta na hranicích ?
neregistrovaný "KaZaN1"
19. 2. 2002 11:56
Re: Re:
Tak na to bych asi stáhl obě ty přední okna až dolu a dělal, jaký je mi strašný vedro, že z toho musím větrat (o: a ftmavý okna by nebyly vidět, en (o: A tvářil bych se nevinně, což ji mi celkem vlastní...ehm..proto mi asi toho Golfa prohlíželi přes hodinu na hranicích, v mrazu v jednu ráno.
neregistrovaný "JRC"
19. 2. 2002 10:41
Bez nadpisu
Pro všechny: Okna mohou být tónovaná a to jak fólií tak pokovováním, ale nesmí být boční okno u řidiče a spolujezdce.Pokud je máte buď í pokovením nepusí vás na řidiče a spol. musí být vidět !!!! Jinak ovej alá domů.
neregistrovaný "kampatka"
19. 2. 2002 10:06
Re: Problemy na hranicich
Je třeba si uvědomit, že vždy záleží na individuálním posouzení toho kterýho policajta a z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že pokaždé je to jinak. Většinou ale mají na hranicích nějakej ,,hit" a jdou po něm jak po uzeným. Teď letí folie, pak to zas budou třeba CZetky, nebo přídavná světla. Taky blbinky na př. okně jsou oblíbený. Ale to neplatí jen v německu. Prostě záleží, na koho narazíš a jak se vyspal. Popř. jak se s ní vyspal, jestli se s ní vůbec vyspal.
neregistrovaný "xtra"
18. 2. 2002 22:33
Re: Postup lepeni folii
to je uplne normalny postup, ze ked to das robit profi firme, ktora sa snazi doviest svoju pracu kvalitne lepi sa to z jedneho kusa a susi takym fenom aby to vytiahlo bublinky. inak drobne mikro-bublinky vody vzdy ostanu a tie do 2 tyzdnov vytiahne slnko, takze folia ostane perfektne hladka.
neregistrovaný "fidoford"
18. 2. 2002 21:20
Re: Postup lepeni folii
Když jsem nechával lepit folie na mojí sierru 4 dveř sedan čuměl jsem jak puk,že mi zadní okno na autě nalepili z jednoho kusu.Nikde žádná bublinka.
neregistrovaný "jaryn"
18. 2. 2002 18:40
A co pokovena skla?
podle mne nova zase podala neobjektivni informaci. dal bych ruku do ohne za to, ze mne by skopcaci pres hranice pustili. mam totiz skla pokovena, k nim na papiru atest (mimo jine i v nemeckem jazyce).
neregistrovaný "xtra"
18. 2. 2002 10:58
Re: Problemy na hranicich
a co folie ktore nie su cierne? napriklad strieborna folia co mam ja, ktora len zvyraznuje tonovanie skla, pricom je dost priehladna.
neregistrovaný "ace211"
18. 2. 2002 08:54
Re: Problemy na hranicich
a hle a hned na to vyšel v novinách článek.

[odkaz]
neregistrovaný "ace211"
18. 2. 2002 08:40
Re: Problemy na hranicich
Nesmí :-) Na předních bočních jen tonování. S folii tě asi vyhodí.
neregistrovaný "deepe"
18. 2. 2002 08:29
Problemy na hranicich
Nevite jestli jsou problemy na hranicich s EU pokud jsou na prednich bocnich oknach cerne folie (v OTP zapis:"Schvál. barevná folie na skla")
neregistrovaný "xtra"
14. 2. 2002 19:29
Re: Postup lepeni folii
kvalitne znackove folie maju garantovanu minimalnu zivotnost cca 5-6 rokov, pricom realna zivotnost pri normalnom zaobchadzani je 10-12 rokov. tym sa samozrejme mysli aj odolnost voci poskriabaniu a pod. osobne som zvolil na svoje auto znackove folie s atestom, ktore su striebornej farby, takze len dodaju klasickym tonovanym sklam tmavsi a zrkadlovejsi nadych (v mojom pripade bronzovo-zelenkavej farby), na netonovane skla su ale tieto folie nepouzitelne, pretoze vysledny efekt by bol takmer nulovy. Ci je v aute v lete teplejsie alebo nie neviem, pretoze som folie dal namontovat hned ked som auto kupil, takze to nedokazem porovnat.
neregistrovaný "trona"
14. 2. 2002 16:42
Re: Postup lepeni folii
Tak ohledne ty teploty.Nemeril sem to ,ale subjektivne je urcite nizsi.Nevim o kolik,ale je.Nehlede na to,ze se ti pres ty folie nerozzhavi vnitrni plastovy veci,jako palubka,volant a tak.Pak se mi od ty doby,co sem si folie dal nastava,ze vlezu v lete do auta a nemuzu vzit ani volant do ruky.Ohledne ty zivotnosti.Mam je na oknech cca 2 roky a dosud jsem nezpozoroval zadny zmeny ve zbarveni ani tvaru.Ale je fakt,ze sem si dal ty nejtmavsi,tusim,ze 20 nebo 30 % propustnost svetla.Ale spis bych to blednuti cekal prave u tech tmavsich.Trona
neregistrovaný "eso"
14. 2. 2002 14:25
Re: Postup lepeni folii
Pro Trona: Nejsi si jistý,jestli folie zvýšily nebo snížily teplotu uvnitř vozu. To je ale pro mě to nejdůležitější,kvůli snížení teploty si je chci nechat nalepit. Kvalitní folie každopádně teplotu sníží. A ještě k levným neatestovaným foliim. Všude varují,že po krátké době (asi 1-2 roky) folie zfialový a začnou se tvořit bublinky. Jak je máš dlouho a jaké máš v tomhle směru zkušenosti,mám na mysli ty bublinky a změnu barvy.
neregistrovaný "trona"
13. 2. 2002 13:36
Re: Postup lepeni folii
Jinak original textu je na [odkaz]

Trona
neregistrovaný "trona"
13. 2. 2002 13:35
Postup lepeni folii
Toz chlapi.Mam moc prace a tak jsem ten postup zkopiroval z jiny web stranky.Ale jinak je ten postup popsanej rekl bych velice slusne.Na pripadne dotazy rak odpovim.Tak tady to je.:

Nedávno jsem s kamarádem zkoušel nalepit autofólie na skla a rád se s vámi podělím o pár zkušenotsí a postřehů. Fólie jsem sehnal v obchodě s autopotřebami (k vidění jsou poměrně často). Zakoupit se dá fólie šíře 50, nebo 75 cm délka je 300 cm, fólie se prodávají v různých provedeních od stříbrné až po černou ve vzorkovníku měli 16 typů. Pro test jsem vyzkoušel tu nejčernější černou co měli. Fólie mě přišla na rovných 400 kč (velikost 75*300, ta měnší byla za 240kč ). Širší fólii jsem vybral pro zadní okno, které u škody Rapid má přesně těch 75cm, po zkušenostech vám však mohu říci, že je zcela jedno, jako šíři fólie zakoupíte, protože speciálně právě u zadního okna se dělá z malých pruhů, které je možno nastřihat i z menší fólie. Fólie by svou délkou měla stačit na zadní okno a boční zadní okénka, počítáno na Š120,Rapid a Favorit. U novějších aut jako Felicia a Octavia je lepší nechat v případě zajmů na skla napařit kov -tzv.kouření skel to pro zajímavost stojí tak 3000-5000 kč, tedy zhruba desetinásobek ceny fólie.Výhodou kouřených skel je také jejich homologace tudíž možnost bezproblémové konfrontace s policisty, tedy ne že by fólie neměly atest, ale tyto levné je určitě nemají, k sehnání jsou samozřejmně i fólie s atestem, ale za cenu mnohem vyšší (cca 500 kč za m2).

Instalace byla popsána v českém návodu, nejjednodušší pracovní přípravky přiloženy. K práci potřebujete: pravítko, tužku, ořezávač (dodáván), rozprašovač, saponát s vodou (1l) a stěrku. Pracovní postup je následovný (bude se mi to lehce vyprávět ja jen koukal), u stahovacích oken, okénka vyndáme a lepíme mimo vůz. Naměříme si fólii a zhruba uřízneme, očistíme sklo, sklo nastříkáme rozprašovačem saponátem, odstraníme z fólie ochrannou vrstvu a přilepíme zhruba na sklo. S fólií je možno v této fázi po skle pohybovat a docílit tak přesného umístění. Poté se žiletkou přesně oříznou okraje podle skla. V další fázi dodávanou stěrkou vyháníme bubliny na okraj fólie. Stahovací okénka pak není možné 48 hodin používat (stahovat). U pevných zadních bočních okének je postup stejný, až na demontáž okénka. Pracovní postup se liší až u zadního okna, kde pro jeho prohnutí není možné lepit fólii v jednom kuse, v návodu doporučují čtyři pruhy. Jinak je postup lepení na zadní okno obdobný, ale je s ním jednoznačně nejvíce práce. Ihned po nelepení se objeví takové "mapy", ty vznikají vlhkostí mezi sklem a fólií, jsou v pořádku, do dvou dnů zmizí. A pokud jsem to ještě nepoznamenal k montáži je potřeba dvou lidí, nebo je to alespoň velmi vhodné.

První dojmy, z venku vypadá auto hned o něco lépe (záleží na vkusu) dovnitř není vidět, viditelnost zevnitř ven je lepší, ale vnitřní zrcátko je možné rovnou vyhodit, není v něm nic vidět. Při couvání také vadí nízká průhlednost, možná jsem měl raději volit ménětmavé fólie. Teplotně je zatím fólie stálá, nevadí jí ani sluníčko, ani vyhřívání zadního okna. Neřekl bych, že v autě jsou vyšší teploty v slunných dnech, spíš o něco nižší, ale to je subjektivní pocit. Malým přínosem je v tomto případě i jakýsi UV filtr, ovšem nijak blíže nespecifikovaný ani v letáku ani na obalu (pouze jakási značka UVfiltr).

Shrnutí: fólie jsou pro lidi, kteří mají rádi heslo za málo peněz hodně muziky, tomu ovšem odpovídá i výsledek, který má hodně daleko ke kouřeným sklům, které jsou ovšem desetkrát dražší.

Trona
neregistrovaný "trona"
13. 2. 2002 09:49
Re: Folie
Dobra,dobra .Tak ja to nejak sesmolim a behem dneska to sem mrsknu.Trona.
neregistrovaný "trona"
13. 2. 2002 09:48
Re: Folie
Jeste sem zapomel dodat,ze ty moje folie nemeli samozrejme atestaci.Normalne sem je koupil v nejakych autodoplncich. Z toho potom muzou plynout problemy na STK(jako u me).Pokud mate nekdo strach a nebo vam to nestoji za ty problemy a mate na to prachy,tak si to nechte nalepit i stim atestem.Je to urcite lepsi volba.Ja sem to chtel proste zkusit a vyslo mi to prefektne.Trona
neregistrovaný "oddie"
13. 2. 2002 09:46
Re: Folie
Nepopsal, ale slibovals to zájemcům mailem! Kdyžtak to sem nějak hoď, ten postup by mě docela zajímal.
neregistrovaný "trona"
13. 2. 2002 09:44
Re: Folie
Jestli mas na aute skla stejne jako ja,tak to budou ty folie.Musim znovu rict,ze jsem to fakt delal sam a vysledek je rekl bych naprosto profi.Ty pises,ze ti to na aute delali 6 hodin.To sou fakt dobry a urcite profici.Me to trvalo dva dny a celkem dohromady podle odhadu tak 20 hodin prace.Jak sem psal mam kombika a tam je ty plochy na lepeni folie trochu vic.Brachovi sem Rapida odelal za nejakych 8-9 hodin.Pokud si na to nekdo netroufate,nikomu se nesmeju.Neni to zas takova sranda,ale kdyz to clovek dostane do ruky,ten grif,tak uz to jde samo.V minulosti si myslim,ze sem tady na auto.cz nekde ten postup popsal.Jinak nez sem se do toho pustil,nechal sem si poradit postup od profika,kterej to dela jako svuj job.Ten mi pres e-mail poradil a popsal presne postup.Sice mi to tenkrat nedoporucoval,ze to neni sranda a ze mi to udelaji i s materialem cca za 3000Kc,ale ja to chtel zkusit.Tot pro zatim vse.Trona
13. 2. 2002 08:52
Bezpečnostní folie
Zkuste server www.auto-folie.cz. Volal jsem do pražské firmy na kterou tam mají odkaz a folie na mojí Nevadu by stály 5600 obyč vč. montáže a pokud bych chtěl bezpečnostní tak 1640 příplatek. Myslím, že se vyplatí si připlatit, protože ty bezpečnostní udrží okno pohromadě i když dostane ránu basebolovkou, sice praskne, ale nevysipe se. To je taky důvod proč se nesmějí montovat na přední skla.
neregistrovaný "eso"
13. 2. 2002 08:00
Re: Folie
Ty folie mají atestaci. Konkrétně jsem se ptal na značku Bruxsafol, SunGard a 3M. 3M je o něco levnější. Sám bych si na to netroufnul, nikdy jsem neviděl jak se to dělá a je potřeba mít na to speciální nářadí a alespoň částečně bezprašné prostředí.
neregistrovaný "xtra"
12. 2. 2002 22:24
Re: Folie
tak to by ma zaujimalo ako si si to dokazal spravit sam. mne folie na auto lepili vyse 6 hodin! a to sa pritom robi takym fenom cez dalsiu vrstvu folie, pod ktorou je nejaky biely prasok. stalo ma to 5.500 SKK, si si isty, ze hovorime o tych istych druhoch folii? tzn. o tych co sa lepia na skla?
neregistrovaný "trona"
12. 2. 2002 17:46
Folie
A ty chces ty folie s atestaci?Pokud ne,tak ta cena je az prilis.Ja jsem si to aute udelal sam,znicil jsem pri tom pouze asi 0.5m2 folie,nez jsem se to naucil,ale vysledek fakt super.Ted na jare to budu na zakazku delat kamosovi.V pohode si na to troufam.Da to sice dost prace,ale ten pohled potom stoji za to.Tak jak je to stim atestem? Me to tenkrat prislo na cca 1200 Kc a to mam auto jako krava,velkej kombik.
neregistrovaný "eso"
12. 2. 2002 11:17
Vzkříšení tématu
Zdravím všechny, kteří mají na autě folie, nebo o nich uvažují.
Já patřím do té druhé skupiny. V létě se to v tom skleníku nedá vydržet, tak jsem se rozhod, že ty prachy do toho dám. Na mojí Nevadu vyjde instalace se vším všudy na 5500-6500 Kč. A právě proto mě zajímají vaše názory a hlavně nějaká doporučení na instalační firmy. Kvalita práce, cena a tak podobně.
Takže doufám, že se najde někdo ochotný a podělí se o své zkušenosti.
Díky předem
Avatar - petous
26. 11. 1999 14:09
Re: Folie od Veroldu....
Nejhorší fólie co jsem viděl byly na mém autu, když jsem ho koupil v bazaru. Cca 3 dny jsem je dostával dolů. Nebyly z jednoho kusu, ale z několika. Z blízka nebo zevnitř to bylo strašně hnusný, couvat se s tím nedalo a v autě byla tma, že jsem si musel pouštět ve dne světla, abych viděl na budíky. Takže fólie všem domácím kutilům vřele doporučuji, krásně si máknete až je budete sundávat.
neregistrovaný "JS11"
17. 11. 1999 20:45
tónování
já mám okna tónovaná, všechny stejně a nevypadají černě ale podstatně lépe asi jako zrcadlové brýle. nikde v eu jsem s tím neměl problémy (do auta není vidět), v létě je to pohoda a když vlezu do jiného auta (bez) tak si připadám jak kuře v horkovzdušný troubě.
neregistrovaný "vladox"
16. 11. 1999 12:34
Re: Re:
Cau .

Na slovensku je to tak. Folie su zakazane, aj ked sa toleruju. Mal som cierne folie. Ale ake bolo moje prekvapenie ked som raz isiel do rakuska! Colnik na mna vyskocil aby som ich strhol(srandista), alebo aby som to otocil a nevracal sa. Necital som vstky prispevky, mozno to uz niekto spomenul. V EU.su folie na prednych bocnych sklach ZAKAZANE.V zadu byt mozu. Predne okna mozu byt len tonovane. Ak je original sklo bez folie totalne cierne-asi je to v poriadku. Majte sa.
neregistrovaný "Lister1"
7. 11. 1999 20:26
Re: co celni sklo
Tak jezdi na STK v létě, a okna schov do dveří.
neregistrovaný "roko"
4. 11. 1999 09:23
Re: co celni sklo
Dle dodatku vyhlasky 100 udajne nesmi byt folie na prednim skle a ve vyhledu do bocnich zrcatek.

Souhlasim, ze uz to ztraci puvab.
neregistrovaný "taxi"
3. 11. 1999 12:04
co celni sklo
Na celnim skle nesmi byt cerna folie nebo se pletu? Kdyz to neni komplet tak to je naprd.
neregistrovaný "roko"
2. 11. 1999 09:01
folie
S folii jsem byl v podstate spokojen, mel jsem je na pouze vzadu (3 skla)na cerne fieste a vypadalo to dobre. Na cernem Scorpiu to bude myslim super (videl jsem sierru combi v tomto provedeni, ale silne to pripominalo pohrebak). Delal jsem to sam se slusnym vysledkem, ale je problem s prachem, zakrivenim skel atd. Nabidka z Litvinova je dobra, firma urcite garantuje perfektni provedeni. Do auta videt neni, zaroven nevadi osviceni dalkovyma zezadu, ale hur se s tim v noci couva(prisvecoval jsem si mlhovkou).

STK s folii vzadu byla bez problemu, ale slysel jsem,ze by nemela byt na vyhledu do bocnich zrcatek (bez zaruk).

Fordu zdar.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
30. 10. 1999 10:55
diky
diky chlapi, ten litvinov zni zajimave i cena je super, ja mam v krusnejch horach chatu (nove mesto, nad teplicema) takze litvinov je pro mne v cajku, kazdopadne poslu ti maila a nejak se dohodnem, rad bych to u vas zrealizoval.
neregistrovaný "RSD"
29. 10. 1999 19:35
Folie od Veroldu....
....jo je sice pravda ,že FoliaTec má skvělé vlastnosti ale jen za folie bez montáže dáš neuvěřitelnej baťoh. A Fólie ti tam nenalepí, protože když tam jezdíme na nákupy naší Octávkou, tak se tam všichni slezou a nevěří, že je zadní okno bez bublin, prachu a přehybů, a že je složené z několika kusů, které jsou napojené pod vyhříváním skla. My nabízíme ekvivalenty FoliaTecu

americké Madico Mass, které mají i atest!!!!!, takže policie ti může víš co... To vše pod cenou nákupu Foliatecu i s montáží na 5 oken za 3.600,- vč. Kvalitu provedení mohu ukázat, avšak nejsme z Prahy ale z Litvínova..... což je cca 85Km od Prahy a montáž trvá cca od 8.00 do 14.00. rsd@seznam.cz
neregistrovaný "bob_v"
29. 10. 1999 14:44
Re: Bez nadpisu
Nazdar člověče, tak ty patříš mezi nás zoufalce, co mají (budou mít) folie na sklech ??? Gratuluju. Mezi námi Ti můžu říct, že vlastním Fiat Tipo tmavě modré barvy s tmavě modrými foliemi. Přes den do auta přes folie vidět není a v noci tím tuplem ne, zatímco viditelnost ven je dobrá. Co se týče policie, je fakt, že problémy jsem s nimi zatím neměl == uvidíme co mi řeknou v lednu na STK.

Folie - originál od FoliaTecu mají zajímavé vlastnosti - www.foliatec.de. Zkus se podívat na jejich stránky - u nás je distributor Auto Verold Praha. Pokud jsi z Prahy máš to o to jednodušší.

Dej vědět, jak jsi dopadl u Auto Verold. Hodně štěstí.
neregistrovaný "Keyser_Soze"
26. 10. 1999 16:28
Bez nadpisu
Cau lidi, rad bych tu videl vase skusenosti s foliema na sklech auta. Protoze zatim zadny nemam ale vazne uvazuju o porizeni zajima mne:


1.)Co na to policajti ? Existuje nejaka zakonem danna hranice propustnosti ?


2.)Kde to dobre a levne a hlavne rychle zvladnou udelat ?(PRAHA)


3.)Mam ve standartu tonovana skla do zelena, nebude se to nak mlatit s tou folii ? I kdyz z myho laickyho pocitu jestli je nejaka hranice co se jeste smi, tak ty tonovany skla tomu napomuzou aby to bylo tmavsi

Folie nechci z zadny frajeriny, ale mam v aute od vyroby radio a solo CD prehravac, ford to tak v 91 delal a chci to radio mit i nadale, v noci uz do toho dost dobre videt neni a s foliema pocitam ze tam videt nebude vubec. Auto je cely cerny takze by to mohlo vypadat hezky. Protoze ma i cernej interier (plasty + kuze), tak mi pripada nekdy ze vypada jak sklenik :))).


Dik za vase nazory